Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Kriptovalute
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 02.03.2014., 20:07   #241
Nick7
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: Velika Gorica
Postovi: 1,474
Trenutno je vecina alt-coina poprilicno niska po zaradi.. pa *sad* kupovati je malko upitno za ROI.
No, sve to je poprilicno volatilno.. pa nikad ne znas

.. i ja trazim za neku bolju alternativu od Max-a sad.... hmm.. treba vidjet da'l ima neki coin koji izlazi a ima dobru perspektivu
__________________
Idiocracy. Kad satira postaje stvarnost.
Nick7 je offline   Reply With Quote
Staro 03.03.2014., 12:52   #242
Neomalik
Registered User
 
Neomalik's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2012
Lokacija: Šibenik
Postovi: 82
CGRemote hidden donate ?

Nasao sam na jednom forumu gdje se kaze da program CGRemote radi skrivenu donaciju

link: https://bitcointalk.org/index.php?topic=495295.0

Sta Vi kazete na ovo

Da li ima neki program slican CGWatcher-u pa da mogu dobiti obavjest kada CGminer neradi
__________________
Ako nemaš kome,dođi sam sebi
Neomalik je offline   Reply With Quote
Staro 03.03.2014., 14:02   #243
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,805
Citiraj:
Autor Thoroughbred B Pregled postova
Za koliko bi se vratila investicija u 2x 280x? sys ti si odustao od majnanja?
za sada sam namajno/trejdo oko 4000kn i sad su grafičke na garanciji pa eto čekam da vidim šta će biti dalje... uglavnom majnat ću dalje samo sa jednom kako stvari stoje.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 03.03.2014., 16:32   #244
Neomalik
Registered User
 
Neomalik's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2012
Lokacija: Šibenik
Postovi: 82
Citiraj:
Autor syss Pregled postova
za sada sam namajno/trejdo oko 4000kn i sad su grafičke na garanciji pa eto čekam da vidim šta će biti dalje... uglavnom majnat ću dalje samo sa jednom kako stvari stoje.

Koji je razlog manjanja samo sa jednom

Kako podesiti postavke za manjanje sa dvije grafe R9 280X ?

Do sada sam imao postavke:

setx GPU_MAX_ALLOC_PERCENT 100
setx GPU_USE_SYNC_OBJECTS 1
cgminer.exe --scrypt -o http://www.nesto.com :6009 -u nesto -p nesto -g 2 -w 256 -I 13 --gpu-engine 1090,1090 --gpu-memclock 1500,1500 --gpu-powertune -20,-20 --thread-concurrency 11200,11200
__________________
Ako nemaš kome,dođi sam sebi

Zadnje izmijenjeno od: MadBoY. 03.03.2014. u 16:48.
Neomalik je offline   Reply With Quote
Staro 03.03.2014., 18:08   #245
Schtefek
Premium
Moj komp
 
Schtefek's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2010
Lokacija: Križevci
Postovi: 172
Bitcoin - iskustva i korištenje

Sad pitanje koje bi me moglo obilježiti kao noob-a.

Koji je razlog da miner koristite u cmd-u a ne kroz program cgminer-alpha-scrypt?
Schtefek je offline   Reply With Quote
Staro 03.03.2014., 18:51   #246
ZOX
Premium
Moj komp
 
ZOX's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Koprivnica
Postovi: 297
Citiraj:
Autor Schtefek Pregled postova
Sad pitanje koje bi me moglo obilježiti kao noob-a.

Koji je razlog da miner koristite u cmd-u a ne kroz program cgminer-alpha-scrypt?
A zasto ne kroz config fajl?

3.7.3 cg ima novi intensity s kojim mogu 7950 potjerati prek 700 kh/s.
Ne znam dal GUI podrzava takav unos (x za intensity) ...
ZOX je offline   Reply With Quote
Staro 03.03.2014., 18:54   #247
Neomalik
Registered User
 
Neomalik's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2012
Lokacija: Šibenik
Postovi: 82
Ideš bitsamp neko kupuje ko lud
__________________
Ako nemaš kome,dođi sam sebi
Neomalik je offline   Reply With Quote
Staro 03.03.2014., 19:41   #248
Matth€w
Premium
Moj komp
 
Matth€w's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: NaN
Postovi: 3,438
Oooo da ^^
Matth€w je offline   Reply With Quote
Staro 04.03.2014., 12:46   #249
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,805
Citiraj:
Autor Neomalik Pregled postova
Koji je razlog manjanja samo sa jednom
prilično ovo...

Citiraj:
Autor syss Pregled postova
sad su grafičke na garanciji...


nemreju dve konstantno raditi na sobnoj temperaturi, a nemam neku prostoriju za njih.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 04.03.2014., 12:53   #250
Nick7
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: Velika Gorica
Postovi: 1,474
Citiraj:
Autor syss Pregled postova
nemreju dve konstantno raditi na sobnoj temperaturi, a nemam neku prostoriju za njih.
Otvoreno kuciste+veliki vent koji puse po njima
__________________
Idiocracy. Kad satira postaje stvarnost.
Nick7 je offline   Reply With Quote
Staro 04.03.2014., 21:08   #251
Neomalik
Registered User
 
Neomalik's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2012
Lokacija: Šibenik
Postovi: 82
Thumbs down

Imam 1kom Sapphire r9 280x dual OC, napajanje je OCZ ModXStream Pro 700W 80 Plus , MBO je MSI Z77A-G45 (MS-7752)

postavke za cgminer 3.7.2 su:

setx GPU_MAX_ALLOC_PERCENT 100
setx GPU_USE_SYNC_OBJECTS 1
cgminer.exe --scrypt -o www.nesto.com :6009 -u nesto -p nesto -g 2 -w 256 -I 13 --gpu-engine 1090,1090 --gpu-memclock 1500,1500 --gpu-powertune -20,-20 --thread-concurrency 11200,11200

sa ovim sam imao oko 750 Khs.

Sam komp u idleu trosi oko 90W


Danas sam ugradio MSI r9 280X GAMING.

Nista nisam mjenjano i pokrenem cgminer i pratim i vidm da su obe u pogonu i prikaze se trenutno oko 1450 Khs i pogledam na wattmeter i pise da je potrosnja 854 W i niti minut i srusi se komp.

Kartice nisu undervoltane.

Zakljucim preslabo napajane i krenem u avanturu udervoltanja graficikih.Nesto sam zbrljao i sada Sapphire uopce nece da radi mining iako je prikazana u cgmineru ali KHs je 0 a druga Msi radi ali ima samo 600Khs i nakon nekog vremena oko minute se srusi ili zamrzne ekran.

Izvadim iz kompa Sapphire i kod MSI stavim switch na safe BIOS i sve radi OK.

Za undervolt sam koristio GPU-Z sa snimiti postojeci bios, sa VBE7 sam promjenio voltazu za Sapphire na 1131 a za Msi na 1050 a za flash sam koristio atiwinflash po ovom tutorijalu ( http://www.overclock.net/t/1353325/t...your-ati-cards )


Znaci ovaj switch sluzi na grafama da prebacis na bios koji nemozes mijenjati i ovaj drugi koji mozes mijenjati ( UEFI BIOS support ) i sad kako ponovo promjeniti ovaj drugi koji nisam dobro napravio.

Unaprijed zahvaljujem na sugestijama,prijedlozima i razumjevanju.

Poz.
__________________
Ako nemaš kome,dođi sam sebi
Neomalik je offline   Reply With Quote
Staro 04.03.2014., 22:57   #252
Schtefek
Premium
Moj komp
 
Schtefek's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2010
Lokacija: Križevci
Postovi: 172
Bitcoin - iskustva i korištenje

Opet ja. Znaci kupio 2x R9 290 Tri-X i zadnji put kad sam pokušavao ih upogoniti došao sam do zaključka da mi je matična loša za Crossfire pa sam nabavio novu, ima 2 puna PCI-E slota x16 i stavim sad gore, uključim Cross i krenem rudariti sa guiminer-om, driveri 14.2 beta se sruše i ponovno podignu, isključim Cross i stavim na Guimineru jednog radnika da rudari na prvoj kartici i idem probati ako napravim još jednog radnika, mogu li ga staviti da koristi drugu i gle čuda, prošlo. Jel ima tko 2x ili 3x ili više 290 ili 290x kartica koje koristi za rudarenje? Da li na isti način rudarite kao i ja ili nekak drugačije, kak? Jel ima boljih načina za rudarenje?



Sent from my GT-I9300 using Forum Fiend v1.1.7.
Schtefek je offline   Reply With Quote
Staro 05.03.2014., 17:42   #253
Neomalik
Registered User
 
Neomalik's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2012
Lokacija: Šibenik
Postovi: 82
Citiraj:
Autor Neomalik Pregled postova
Imam 1kom Sapphire r9 280x dual OC, napajanje je OCZ ModXStream Pro 700W 80 Plus , MBO je MSI Z77A-G45 (MS-7752)

postavke za cgminer 3.7.2 su:

setx GPU_MAX_ALLOC_PERCENT 100
setx GPU_USE_SYNC_OBJECTS 1
cgminer.exe --scrypt -o www.nesto.com :6009 -u nesto -p nesto -g 2 -w 256 -I 13 --gpu-engine 1090,1090 --gpu-memclock 1500,1500 --gpu-powertune -20,-20 --thread-concurrency 11200,11200

sa ovim sam imao oko 750 Khs.

Sam komp u idleu trosi oko 90W


Danas sam ugradio MSI r9 280X GAMING.

Nista nisam mjenjano i pokrenem cgminer i pratim i vidm da su obe u pogonu i prikaze se trenutno oko 1450 Khs i pogledam na wattmeter i pise da je potrosnja 854 W i niti minut i srusi se komp.

Kartice nisu undervoltane.

Zakljucim preslabo napajane i krenem u avanturu udervoltanja graficikih.Nesto sam zbrljao i sada Sapphire uopce nece da radi mining iako je prikazana u cgmineru ali KHs je 0 a druga Msi radi ali ima samo 600Khs i nakon nekog vremena oko minute se srusi ili zamrzne ekran.

Izvadim iz kompa Sapphire i kod MSI stavim switch na safe BIOS i sve radi OK.

Za undervolt sam koristio GPU-Z sa snimiti postojeci bios, sa VBE7 sam promjenio voltazu za Sapphire na 1131 a za Msi na 1050 a za flash sam koristio atiwinflash po ovom tutorijalu ( http://www.overclock.net/t/1353325/t...your-ati-cards )


Znaci ovaj switch sluzi na grafama da prebacis na bios koji nemozes mijenjati i ovaj drugi koji mozes mijenjati ( UEFI BIOS support ) i sad kako ponovo promjeniti ovaj drugi koji nisam dobro napravio.

Unaprijed zahvaljujem na sugestijama,prijedlozima i razumjevanju.

Poz.

Rijesio sam biose za oba dvije grafe i napravio sam undervolt za Sapphire na 1131 a za MSI na 1050.Pokrenuo sam cgminer i pise mi za GPU0 da je SICK ( to je Saphire ) a GPU1 radi i sada joj je Khs oko 760. Izvadio sam iz kompa MSI grafu i pokrenio cgminer sa Sapphire i sve radi za 5.

Sad mi nije jasno kada su obe u kompu za GPU0 javlja da je SICK.

Sta bi moglo biti ? Sve postavke su iste kako je gore navedeno osim sta sam ih undervoltao.

Poz.
__________________
Ako nemaš kome,dođi sam sebi
Neomalik je offline   Reply With Quote
Staro 05.03.2014., 18:31   #254
Shamanix
Banned
Moj komp
 
Shamanix's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 870
Ajde sad malo razmislite i recite mi jel vam ne lici to sve na najvecu shemu piramide u povijesti, znaci oni koji se prvi ukljuce i uloze pare im je u interesu da guraju sistem naprijed i stvaraju dodatnu vrijednost i navuku ljude da bi zaradili na investiciji, dok se s druge strane zavaravaju limitom na 21mil. i misle da ec cijena samo rasti gore i onda bacaju milijune dolara na klasicnu ponzijevu shemu. A sama priroda open source software-a je takva da se moze replicirat beskonacno puno u vidu altova sto znaci beskonacna inflacija i pumpaju jednu valutu (bitcoin) jer po argumentima ljudi koji su medju prvima ubacili milijune u bitcoin je da je on prvi na trziste i druge valute ne donose nista novo jel, puna su im usta decentralizacije, a onda centraliziraju sve u jednu valutu i odbijaju primit i koristit ostale valute (kao npr onaj gej e-whores i onaj bitpay talijan cigan) koji guraju bitcoin jer imaju vjerovatno interesa zbog prirode sheme piramide, jel vide prijetnju konkurencije i nece moci za 1 bitcoin dobit pola milijuna dolara kao sto su si zamislili..

U tjedan dana istrazivanja i kopanja po youtubeu sam skontao da vecina tih koji sad guraju bitcoin je zbog pohlepe. Nebi se ni ukljucili u piramidu da nema umijetnog limita jel, a ne razmisljau da open source software moze svatko replicirat i stvarat stalno inflaciju..
Shamanix je offline   Reply With Quote
Staro 05.03.2014., 18:35   #255
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,805
meni liči kao na iskorištavanje kompa koji ništa ne radi prek dana da ja dobijem pare na račun

nit ću imat milijone na računu zbog toga, ali ako ništa drugo dovoljno je da mi pokrije neke osnovne dnevne troškove.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 05.03.2014., 18:41   #256
Shamanix
Banned
Moj komp
 
Shamanix's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 870
Pa moze se zaradit jer su ljudi budale, zaludjeni su zaradom i pohlepom zbog limita, puni su para, a nemaju pojma o zivotu i onda bacaju novce po internetu..
Shamanix je offline   Reply With Quote
Staro 05.03.2014., 18:49   #257
ivan77
Guest
 
Postovi: n/a
@Shamanix, nije slučajno pao Gox prije pi***** u Ukrajini.
Pisao sam o tome prije tjedan dana i čitamo se tu za 2-3 godine, kad to bude
dobro poznat "tempi passati" u režiji Mossad/Cia/NSA...
Uglavnom, ovo nije daleko od istine u ovom slučaju.
  Reply With Quote
Staro 05.03.2014., 18:56   #258
MadBoY
MadModerator
Moj komp
 
MadBoY's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: N/A
Postovi: 5,190
Ostavite se politike, SAD-a, CIA, FBI i slicnig stvari.
__________________
skupi-dupi-du, skupi-dupi-du, pam pam... pf
MadBoY je offline   Reply With Quote
Staro 05.03.2014., 18:58   #259
Shamanix
Banned
Moj komp
 
Shamanix's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 870
Najsumnjivije od svega mi je sto je izumitelj anoniman, a ima oko 1mil bitcoina u walletu i samo ceka da budale koje su se ukljucile ranije napumpaju cijenu
Shamanix je offline   Reply With Quote
Staro 06.03.2014., 15:48   #260
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,805
syss je offline   Reply With Quote
Staro 06.03.2014., 18:09   #261
Schtefek
Premium
Moj komp
 
Schtefek's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2010
Lokacija: Križevci
Postovi: 172
Jel mogu na istu matičnu staviti dve razlicite kartice od amd-a i svaku zasebno pustiti da majna (npr. imam 6970 i uzeo bi jednu 290) ?

Sent from my GT-I9300 using Forum Fiend v1.1.7.
Schtefek je offline   Reply With Quote
Staro 06.03.2014., 18:45   #262
Shamanix
Banned
Moj komp
 
Shamanix's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 870
Shamanix je offline   Reply With Quote
Staro 06.03.2014., 23:35   #263
Neomalik
Registered User
 
Neomalik's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2012
Lokacija: Šibenik
Postovi: 82
Citiraj:
Autor Neomalik Pregled postova
Rijesio sam biose za oba dvije grafe i napravio sam undervolt za Sapphire na 1131 a za MSI na 1050.Pokrenuo sam cgminer i pise mi za GPU0 da je SICK ( to je Saphire ) a GPU1 radi i sada joj je Khs oko 760. Izvadio sam iz kompa MSI grafu i pokrenio cgminer sa Sapphire i sve radi za 5.

Sad mi nije jasno kada su obe u kompu za GPU0 javlja da je SICK.

Sta bi moglo biti ? Sve postavke su iste kako je gore navedeno osim sta sam ih undervoltao.

Poz.

Da definiramo misterij:

Kada sam vratio na MSI grafi defaultne vrijednosti 1200 V obe su skupa proradile iako je Sapphire i dalje udervoltana na 1131 V a sta je najinteresatnije kada je MSI udervoltana na 1050V i kada radi samostalno radi za 5 i daje max hash rate od oko 750 ?

Nakon sta su obe spremne za rudarenje promjenio sam postavke neznam ni ja vise sta nisam mijenjao i dosao sam do magicne brojke od oko WU: 1036 s obzirom na napajanje koje ipak preslabo za ove dvije grafe u duetu.Na watmetru pise da je potrosnja oko 800W.Ostavio sam da radi pa ce mo vidjeti ujutro da li je sta ostalo od komponenti na zivotu

Na moju srecu imam jos jedno napajanje od 600W 80plus pa cemo sastavitti jos jedno racunalo i svaka ce grafa biti u svome kompu ili mozda da spojim dva napajanja za jedan komp a neznam da li je to izvedivo ikao sam citao da se moze ?

Poz.
__________________
Ako nemaš kome,dođi sam sebi
Neomalik je offline   Reply With Quote
Staro 07.03.2014., 04:47   #264
rendula
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2003
Lokacija: Zagreb, Trešnjevka
Postovi: 5,736
Citiraj:
Autor syss Pregled postova
Tuzno, mladja od 30 godina... a nazalost vjerojatno nije zadnji takav slucaj.
Osobno mislim da je bitcoin dosad donio neusporedivo vise sranja nego koristi i da je cijeli sistem (zajednica?) totalno u banani. Steta cpu i gpu vremena, prije su se barem proteini razlagali.
rendula je offline   Reply With Quote
Staro 07.03.2014., 07:40   #265
Sam Fischer
Džabe si krečio!
Moj komp
 
Sam Fischer's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,186
Citiraj:
Autor rendula Pregled postova
Tuzno, mladja od 30 godina... a nazalost vjerojatno nije zadnji takav slucaj.
Osobno mislim da je bitcoin dosad donio neusporedivo vise sranja nego koristi i da je cijeli sistem (zajednica?) totalno u banani. Steta cpu i gpu vremena, prije su se barem proteini razlagali.
U potpunosti se slažem s tobom, bilo bi zanimljivo vidjeti koliko su "pale" folding aktivnosti samo zbog bit(alt)coin mininga...
Sam Fischer je offline   Reply With Quote
Staro 08.03.2014., 16:18   #266
kopija
DIY DILETANT
 
kopija's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Čistilište
Postovi: 3,118
Citiraj:
Autor Sam Fischer Pregled postova
U potpunosti se slažem s tobom, bilo bi zanimljivo vidjeti koliko su "pale" folding aktivnosti samo zbog bit(alt)coin mininga...
Barem se žito od kukolja razdvojilo.
kopija je offline   Reply With Quote
Staro 09.03.2014., 18:19   #267
Neomalik
Registered User
 
Neomalik's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2012
Lokacija: Šibenik
Postovi: 82
Koji pool odabrati za manjanje ? Sve nesto slabo za BTC/1MH/24h. Izgleda je najbolje opet manjati LTC


Kad na https://litecoin.info/Mining_hardware_comparison pise za grafu da daje toliko i toliko kH/s to se ne odnosi na WU a koje je u biti pravo stanje kH/s za grafu ?
__________________
Ako nemaš kome,dođi sam sebi

Zadnje izmijenjeno od: Neomalik. 09.03.2014. u 18:33.
Neomalik je offline   Reply With Quote
Staro 09.03.2014., 20:05   #268
dakky
Uptime freak
Moj komp
 
dakky's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Ri, Cro
Postovi: 2,798
Nego, jel netko ima problema sa majnanjem nakon igranja igara? Restartam komp, R9 290 radi 840kh/s, ugasim cgminer ili ga stavim na Intesity 8, pokrenem igru, igram 2 sata, vratim ga na Intensity 20, vise ne radi 840 nego 300-400 uvrh glave, sve do ponovnog restarta. Nekako mi sve smrdi na AMD-ove drivere...
dakky je offline   Reply With Quote
Staro 09.03.2014., 21:00   #269
vorda22
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor Shamanix Pregled postova
Pa moze se zaradit jer su ljudi budale, zaludjeni su zaradom i pohlepom zbog limita, puni su para, a nemaju pojma o zivotu i onda bacaju novce po internetu..
ne kuzim sto te tocno muci? tko ti je branio da prije godinu dana kupis jednu 7950 i zaradis na njoj 10000 usd?
  Reply With Quote
Staro 09.03.2014., 21:04   #270
vorda22
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor dakky Pregled postova
Nego, jel netko ima problema sa majnanjem nakon igranja igara? Restartam komp, R9 290 radi 840kh/s, ugasim cgminer ili ga stavim na Intesity 8, pokrenem igru, igram 2 sata, vratim ga na Intensity 20, vise ne radi 840 nego 300-400 uvrh glave, sve do ponovnog restarta. Nekako mi sve smrdi na AMD-ove drivere...
driveri odu u bananu tak se i meni zna desiti koji puta...

mining rig je mining rig, a ne gaming rig
  Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na