Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Mreže
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 27.07.2005., 17:27   #1
ntuskana
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: croatia
Postovi: 8
Unhappy Pomoc sa mrezom

Pozdrav

S obzirom na nivo moga znanja tesko mi je sve opisati pa pocinjem iz pocetka. Radi se o laptopu sa XP SP2, koji je do sada komunicirao sa Internetom preko standardnog modema i sve 5. Danas smo u poziciji da se mozemo prikljuciti preko mrezne kartice VIA Rhine II Fast Ethernal Adapter na Internet i to smo i napravili i nakon par trenutaka uredno vidjeli da smo spojeni i da imamo 100.0 Mbps. Problem je nastao kada smo pokrenuli Explorer a potom i Firefox jer oni pojma nemaju da je racunalo spojeno na Internet, odnosno ponasaju se kao da nije i traze da se ukljuci modem itd. Evo ako sam sve opisao dobro- pomozite, ako nisam i neso nedostaje rado cu dopuniti
ntuskana je offline   Reply With Quote
Staro 27.07.2005., 17:59   #2
Black Dragon
Premium
Moj komp
 
Black Dragon's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Agram
Postovi: 2,974
ako sam te dobro shvatio ti imaš neku mrežu (LAN/ELAN) preko koje ideš na internet ??? Vidi prvo da u Control Panel - Internet Options - Connectons da su ti sve modemske veze izabrane i na njima odabrano Never Dail connection.

I ja ne znam kako si ti skojen aDSL, LAN/WLAN, ... možda si moraš podesiti u propertisima od mrežne pod dijelom IPa i defaultni gataway ... probaj ono gor prvo pa onda pokreni IE ili Mozillu/Firefox pa ćemo dalje ako ne proradi ...
__________________

Some men aren't looking for anything logical. They can't be bought, bullied, reasoned or negotiated with. Some men just want to watch the world burn.
Black Dragon je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 27.07.2005., 21:31   #3
ntuskana
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: croatia
Postovi: 8
Evo u Control Panelu nema niti jedne modemske veze (ona jedna koja je bila preko modema je obrisana). Problem je i sto su Windoze na talijanskom a kolega slabo prevodi:-)) Ako je veza LAN a mislim da je, koju postavku izabrati za pronalazak modemske veze Dial Up ili nesto drugo. Kada pokrenem iz Start izbornika vidim LAN Connection ali tu istu vezu ne vidim u Internet Options- Conection
ntuskana je offline   Reply With Quote
Staro 27.07.2005., 22:52   #4
Black Dragon
Premium
Moj komp
 
Black Dragon's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Agram
Postovi: 2,974
pa kada ideš na net sa kompom koji ima vezu na net preko LANa nema nikakav dail-up ili slično ... samo klikneš na internet explorer ili mozillu i koji browser već ko ima i ti si on line ...

gle aj vidi kako je to tamo sređeno jel to neki router, jer to nešto ... ovako je to kad bi bilo ... recimo ja sam vezan na net preko aDSLa koji je 150m od mene i tamo je router u koji je uštekan aDSL modem i da ja odem na net pod Propertis od mrežne pod TCP/IP moram imati upisanu IP adresu Gatawaya i Primary DNSa, jer nismo stavili da ide preko DHCPa ...

tako ti fino saznaj KAKO vi idete na net pa ćemo sve podesiti ...
__________________

Some men aren't looking for anything logical. They can't be bought, bullied, reasoned or negotiated with. Some men just want to watch the world burn.
Black Dragon je offline   Reply With Quote
Staro 29.07.2005., 08:00   #5
ntuskana
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: croatia
Postovi: 8
Ma nista!!!

U medjuvremenu sam nabavio mreznu karticu za desktop koju sam samo ustekao i sve radi?? Nikakve postavke nisam mijenjao. Ne znam u cemu je poanta sa laptopom???

U svakom slucaju hvala na trudu ;-))
ntuskana je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na