Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Mreže
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 09.11.2013., 16:00   #1
Xenon
Banned
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,542
TeamViewer WOL

Dakle pokušavam pomoću TeamViewera 9 podesit Wake on LAN. Budući da mi kompovi nisu u lokalnoj mreži već se nalaze na različitim lokacijama morao sam regat domenu za ddns. Otvorio sam UDP port 9 na ruteru, podesio mrežnu karticu, TV9 i to radi ... ali ... nakon određenog vremena više jednostavno komp se ne želi upalit ... npr. recimo ugasim komp ... upalim ga par puta preko WOL-a, sve super radi. Odem doma probam za jedno 20-30 minuta više ga ne mogu na taj način upalit! (da ne bi mislil palio sam ga preko mobitela tako da nisu bili na lokalnoj mreži). Jel ima netko ideju zašto se gubi veza ili što već? Domena uredno radi i preusmjeruje na Synology koji imam isto spojen, port je otvoren ...
Xenon je offline   Reply With Quote
Staro 10.11.2013., 17:13   #2
Tihomir111
ZeNgE_Tiho_Cro
Moj komp
 
Tihomir111's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Virovitica
Postovi: 465
Izgubio sam sate na tome, uglavnom komp mora bit u hibernaciji, sleep-u, inace se mrežna ugasi kroz pol sata. Nisam nasao bolje rješenje.
Tihomir111 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 11.11.2013., 16:22   #3
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,654
Zeleni igrokazi, probaj isključiti zelene tehnologije, gašenje mrežne i sl. zavisi šta od toga ima kao opcija u postavkama mrežne.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 18.11.2013., 02:27   #4
Xenon
Banned
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,542
Otkrio sam sam u cemu je problem. Komp ne mora biti u sleepu moze biti potpuno ugasen stvar je u ruteru odnosno arp listi u kojoj se adresa kompa izgubi u roku 5-30 minuta (ovisno o ruteru) nakon sto se komp ugasi. Treba dodat ip i mac adresu kompa kojeg zelite upalit na arp listu kao staticnu adresu i to sljaka. Ali moj ruter je onaj enkom od iskona i nema mogucnost kreiranja liste kroz opcije vec sam to napravio pomocu puttya. Problem je jedino ako mi se ruter resetira ili ostane bez struje onda se lista. brise, napredniji ruteri imaju opciju kreiranja arp liste u postavkama koje ostaju trajno! Npr. Tplink i drugi.
Xenon je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na