Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Mreže
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 05.06.2013., 16:01   #1
dxdandy
Premium
Moj komp
 
dxdandy's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: vinkovci
Postovi: 301
Koji WIFI adapter TP-LINK TL-WA5210G 54M ili Ubiquiti Nanostation

Pozdrav !

trebao bih jedan od ova dva adaptera si kupiti pa vas molim za mišljenje.Uglavnom dobra stvar je što ga mogu nositi sa sobom po potrebi na vikendicu a inače bi mi koristio za spajanje na jednu gradsku wifi mrežu.Dok sam u gradu spajao bih se na AP udaljen nekim 500m i imam LOS a kad bih nosio na vikendicu onda bih se spajao na taj isti AP ali bih bio udaljen od njega nekih 1500-1700m isto LOS. Koji je bolji od ova dva WIFI uređaja.
Koliko vidim TP-Link ima 12dbi antenu a Nanostation 8dbi ali je navodno bolji.
E sad šta uzeti....osobno mislim da ne mogu pogriješiti ni sa jadnim uređajem a recimo da prednost dajem TP-Linku jer je jeftiniji nikih 50kn.E sad ako je ovaj Nanostation bolje i vrijedi tih 50kn ona se nema o čemu razgovarti.

Drugo pitanje je da li bih se tim koji bih uzeo uređajem mogao spajati na taj isti gradski AP ako bih bio od njega udaljen nekih 3200m ili koji metar manje
a isto bih imao LOS. Znači radi se o ovim uređajima :

TP-LINK TL-WA5210G 54M ili Ubiquiti Nanostation

za Nanostation nisam nasao direktan link na model ali je manje od ovg i znam da ima 8dbi antenu jer piše na kutiji.

Hvala na pomoći !
dxdandy je offline   Reply With Quote
Staro 05.06.2013., 17:08   #2
pinkskin
Premium
Moj komp
 
pinkskin's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Daruvar
Postovi: 1,738
koji god da uzmes jos ces morat uzet dodatnu jacu antenu tak da odabir kartice na temelju antene koja ide s njom je glup
__________________

pinkskin je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 05.06.2013., 18:32   #3
dxdandy
Premium
Moj komp
 
dxdandy's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: vinkovci
Postovi: 301
Citiraj:
Autor pinkskin Pregled postova
koji god da uzmes jos ces morat uzet dodatnu jacu antenu tak da odabir kartice na temelju antene koja ide s njom je glup
eto hvala ti na odgovoru ali znaš kako kažu "nema glupih pitanja već samo glupih odgovora" a osobno mislim da je ovaj tvoj odgovor bezveze da ne vrijeđam jer ga nisi obrazložio....zašto bih morao kupiti dodatnu antenu za 500m ako moj mob hvata sa svojom antenom taj isti signal....pitao sam na ovu malo veću udaljenost a ona od 3200 je samo da vidim da li se to uopće može da takvom karticom i uopće koji je bolji od ta dva uređaja...dali je možda ovaj sa slabijom antenom sposoban možda bolje odraditi posao na većim udaljenostima već ovaj sa jačom antenom? Nije pravilo ako nešto ima ultra jaku snagu ili povečanje da bolje ili stabilnije radi....

Eto molim te opiši svoje iznošenje a ne prozivaj i ne govori da je nešto glupo ako nećeš reći šta je po tvom pitanju pametnije ili bolje za odabrati...." nemoj biti mali "

Dakle koji je bolje uzeti od ta dva uređaja i zašto ?

hvala !
dxdandy je offline   Reply With Quote
Staro 05.06.2013., 19:58   #4
pinkskin
Premium
Moj komp
 
pinkskin's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Daruvar
Postovi: 1,738
Oprostite uvaženi gospodine, bio sam na mobu pa nisam linkove gledo nego sam pretpostavio kad si napisao adapter da se radi o USB kartici, vidim sad da su to AP-ovi sa ugrađenim antenama.

Iz podataka se vidi da Nanostation ima veću izlaznu snagu (26 naprema 20dBi) dok antene su im 12 odnosno 10 (ne 8) dBi kod nanostationa. Koliko vidim oboje navode domet od nekih 15km sa integriranim pa do nekih 50km sa vanjskim.

Usporedi chipsete koje koriste pa vidi koji ćeš kupit.
__________________

pinkskin je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na