Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Intel
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 08.06.2005., 09:36   #31
gnomisa
Registered User
Moj komp
 
gnomisa's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,556
našao sam jedan pošteni review (od korisnika a ne od časopisa, sajtova i sl. potplaćenih sranja) koji točno ocrtava moja iskustva....pa sami zaključite


http://episteme.arstechnica.com/eve/...m/550009753731
gnomisa je offline   Reply With Quote
Staro 09.06.2005., 01:34   #32
Ziiky
Premium
Moj komp
 
Ziiky's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,869
Citiraj:
Originally posted by gnomisa
našao sam jedan pošteni review (od korisnika a ne od časopisa, sajtova i sl. potplaćenih sranja) koji točno ocrtava moja iskustva....pa sami zaključite


http://episteme.arstechnica.com/eve/...m/550009753731
Sada će neke usijane glave odma planuti, ali taj post govori dosta toga. Problemi su vam identični, ali eto.

Moje kučište je turbo lose hlađeno (zasada). Nemam nijedan dodatni fan osim ovoga na procesoru. Imam Prescotta koji se grije do jaja i tvornički klokanu karticu koju sam ja još dodatno podigao. Kartica ima samo 2 ogromna pasivca sa obadvije strane povezana heat pipe-om. Sada u idle grafulja mi drži 63 stupnja a u ful loadu se popne i do nevjerovatnih 85-90. kada skinem stranicu vručina te pukne u glavu. Zrak mi stoji na mjestu, nema nimalo cirkulacije. Znam da to nevalja, al nikako da to sredim...jebi ga.

Eto u takvim uvjetima Zalman mi (trenutno, ovoga trena) u idle sa 31 procesom u tasku drzi 41 stupanj. I vrti se na 750-800rpm. Praktički vrucim zrakov hladi vruc procesor. I upravo zbog toga sam sa njime prezadovoljan i smatram da svoj posao obavlja više nego dobro i opravdava svaku paru ulozenu u njega. A onaj Intelov mi je urlo ko svinja. Dok sam igrao FarCry i NFSU misam smio imati bočnicu jer je to bilo neizdrzivo.

Danas sutra kada promjenim kučište ili u ovo ugradim još koji 80mm fan (120mm uz malo modanja) odnaprijed i odozada i povecam protok zraka u samom kučištu temperature mogu biti samo manje.

Jako sam razočaran ovim procesorom. I uopće ga nisam htio uzimati. Htio sam AMD-a ali nisu imali matičnu na lageru koju sam bio naručio tako da sam popizdio i uzeo Prascotta. Iduci će biti definitivno AMD.
To što se događa sa Intelovim procesorima to je nevjerovatno. Pa prije je bilo kontra, AMD je bio vruč a intel hladan. Čitao sam u Bug-u da tipove 5xx prescotta treba izbjegavati jer se jako griju. Jebi ga, recenzija je izasla malo kasno za mene. Neznam kakvi su 6xx .

Nego jel ima ko kakav prijedlog za za neki dobar i tihi PSU 400-450W do nekih 300-400 kuna
__________________




CPU: Intel™ i5@3,0GHz & CM Hyper EVO 212+
MBO: MSI Mortal
RAM: Crucial DDR4 8gb
GPU: Gigabyte GF GTX 1050 ti
HDD: SSD 128gb + WD blue 1TB
RW: LG
MON: Acer 24"
CASE: Antec Fusion Remote Max
PS: Fortron 550w modular
KB+MICE: Logitech™ K800 illuminated & G500
NAS: Synology 210j WDred4TB
HEADPHONES:Bluedio t3 plus BT





TV: Philips 55pus7805
REC: DENON x1600H
ZVUČNICI: Q Acoustics = QA3050i, QA3010i, QA3090i
SUB: SVS PB1000
MEDIAPLAYER: CoreELEC @ BeeLink GT King

Ziiky`s HTPC (some kind of it) ... LINK na topic






Trenutno ništa ...






Moje njuškalo



Ne svađaj se sa budalom jer će te spustiti na svoju razinu i pobijediti iskustvom

Zadnje izmijenjeno od: Ziiky. 09.06.2005. u 01:44.
Ziiky je offline   Reply With Quote
Staro 09.06.2005., 09:54   #33
gnomisa
Registered User
Moj komp
 
gnomisa's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,556
ovaj gore review je zapravo pravo stanje stvari što se tiče Freezera 7...sa uključenim fan contrlom u BIOS-u on je tiši od intelovog stock hladnjaka u load modu i malo bolje hladi a u idle modu je jednako bučan ako ne i glasniji od intelovog s istom temp.....kad se fan control isključi freezer 7 jako dobro hladi al se i čuje osjetno jače jel se vrti konstantno na 2500 rpm-a.......


btw, Ziky, potpuno se slažem s tobom u vezi intela i amd-a....ja sam također razočaran Prescottom i da stvar bude gora ja sam znao da se jako griju - no tada se o 64 bitnim AMDovima tek pričalo, bili su slabo nabavljivi i skupi pa uzeh jebeni Prescott.....totalni zajeb..sad sam čak spreman uzeti 64-bitni AMD s Venice jezgrom i naravno DFI Lan Party matičnu....što bi značilo da sam bacio lovu za Prescotta kojeg ću sada prodati za male pare....shit


btw i ovdje se nalazi jedan realan test hladnjaka...

http://www.behardware.com/articles/568/page31.html
gnomisa je offline   Reply With Quote
Staro 09.06.2005., 10:29   #34
Darth Vader
Dark side Moderator
Moj komp
 
Darth Vader's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,633
Citiraj:
Originally posted by ziky
Sada će neke usijane glave odma planuti, ali taj post govori dosta toga. Problemi su vam identični, ali eto.
Ako mislis na mene necu pukut. Ja nekazem da netko mozda nema losa iskustva. Sto se tice zalmana njega nitko nije ni dovodio u pitanje ovdje je bilo govora o dobroj alternativi. Meni je Freezer spustio tem proca u loadu za 6 stupnjeva sto mi dosta znaci. rikno sam 150 kn. Ovdje igralo samo ulozeno dobiveno. Sto se tice buke to vec odavno nema smisla raspravljat jer je to subjektivnid dojam, ja jos uvijek stojim da mi je to najtisi ciooler do sada.

Eto gnomisa zao mi je ako smo te nagovorili na za tebe los hladnjak. Pretrazi postove na forumu vidjet ces da je freezer ved dugo jako hvalje. zato sam ga i ja uzeo.


Pozdrav!
__________________
Jak ko rakija!
Darth Vader je offline   Reply With Quote
Staro 09.06.2005., 11:44   #35
Ziiky
Premium
Moj komp
 
Ziiky's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,869
Ja debelo razmišljam da prodam matičnu i procesor ali pušing bi mi bio svjetski-vjerovatno. Mislim da ih mogu utopiti po nekoj prihvatljivoj cijeni dao bi ih isti tren. Ja sam se tada bio popalio na Atlona 64 3200+ newcastle jezgra, soc 939=1634kn. U pretprošlom brooju baga njihov izbor bio je Athlon 64 4000+=4388kn, Ipak malo preskupo za mene, a best buy je bio taj A64 3200+=1634kn, ali ima samo 512kb L2 cache-a.U svim bencevima bio je odlican. Sve je šio osim a3500+=2212kn, a3800+=2896kn, a400+=4388. Činio mi se dobar odabir uzevši u obzir dano/dobiveno.

Uzeto iz Bug-a br. 150

A643800+venice, mislim da ima 512 L2 cache-a, mozda je bolji odabir A64 3700+ sandiego. Kazu da su praktički isti procovi samo što ovaj ima 1mb L2 cache-a i navodno je clocabilan do jaja.
__________________




CPU: Intel™ i5@3,0GHz & CM Hyper EVO 212+
MBO: MSI Mortal
RAM: Crucial DDR4 8gb
GPU: Gigabyte GF GTX 1050 ti
HDD: SSD 128gb + WD blue 1TB
RW: LG
MON: Acer 24"
CASE: Antec Fusion Remote Max
PS: Fortron 550w modular
KB+MICE: Logitech™ K800 illuminated & G500
NAS: Synology 210j WDred4TB
HEADPHONES:Bluedio t3 plus BT





TV: Philips 55pus7805
REC: DENON x1600H
ZVUČNICI: Q Acoustics = QA3050i, QA3010i, QA3090i
SUB: SVS PB1000
MEDIAPLAYER: CoreELEC @ BeeLink GT King

Ziiky`s HTPC (some kind of it) ... LINK na topic






Trenutno ništa ...






Moje njuškalo



Ne svađaj se sa budalom jer će te spustiti na svoju razinu i pobijediti iskustvom

Zadnje izmijenjeno od: Ziiky. 09.06.2005. u 11:57.
Ziiky je offline   Reply With Quote
Staro 09.06.2005., 14:22   #36
Darth Vader
Dark side Moderator
Moj komp
 
Darth Vader's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,633
A cuj ja se vise s tim neopterecujem. Imao sam fazu kad sam si i jakonrao prodat maticnu i proc , cak sam mogao i ok lovu dobit i onda sam to odjebo. Jesta da se AMD manje grije i da je u ovom trenutku bolji al sta mi to znaci. Moj proc upogoni sve, da se dobro clockat ako zatreba, rjesio sam i hladjenje tak da me zaboli. Osim toga dok zazvi do kraja 64 bita dotle ce ovo vec bit stara konfa i ja cu uzimat novu. Bitno nek je sve stabilno i nek tera ono sto treba a za ostalo kog briga.
__________________
Jak ko rakija!
Darth Vader je offline   Reply With Quote
Staro 09.06.2005., 14:35   #37
Fleks
JDM
 
Fleks's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 6,137
Ja ne kužim kaj vas sve tak smeta ta temperatura prescota. On se hajca i točka. Moj je u idleu 48, a load u nebesima i uopče me to ne jebe. Mašina se ne ruši, radi prokleto brzo, a tempice gledam tak i tak svake prestupne....
Fleks je offline   Reply With Quote
Staro 09.06.2005., 14:53   #38
Darth Vader
Dark side Moderator
Moj komp
 
Darth Vader's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,633
Pa to to ja i kazem, svjestan si da se grije, al isto tako i da se dobo oc-a. Dobro hladenje je neophodno, nemora bit nist ekstar al da hladi. I kao sto sam vec rekao birno je da je stabilno i da moze potjerat sve sto ti treba i to je to.
OSim toga uvijek ima bolji proc, hladniji proc, oavakav proc...

Ma Prescott je zakon !
__________________
Jak ko rakija!
Darth Vader je offline   Reply With Quote
Staro 10.06.2005., 02:13   #39
gnomisa
Registered User
Moj komp
 
gnomisa's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,556
Ha, ja sam htio Freezera 7 jer je navodno tiši od intelovog stock hladnjakaa dobio sam hladnjak koji malo bolje hladi i nešto je manje tiši kad je proc pod jačim opterećenjem...u idleu (bar kod mene) se čuje i jače od intelovog...ma pušiona.....trebao sam pljunut 300 kunića i uzeti Thermaltake Big Typhoon..ima dobre performanse a hladi jebeno tiho....a ja ne overclockam da mi treba neko vrhunsko hlađenje.....
gnomisa je offline   Reply With Quote
Staro 10.06.2005., 11:01   #40
Darth Vader
Dark side Moderator
Moj komp
 
Darth Vader's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,633
@Gnomisa

Ajd mi napisi kakve su ti bile temperature sistema kad si mjerio temperature proca. Zanima me radi usporedbe. I da jel ti bo sta ocan proc i na kojoj je voltazi?
__________________
Jak ko rakija!
Darth Vader je offline   Reply With Quote
Staro 11.06.2005., 19:00   #41
gnomisa
Registered User
Moj komp
 
gnomisa's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,556
40/52 ali tada se vrti na cca 2500 rpm-a i dobro se čuje.....i još nešto, s intelom se čulo kak mlati zrak..više neki zvuk nalik glasnijem šumu..a freezer i šumi i "zuji"..... kao da minijaturni elektromotor radi u mom kučištu....



tko hoće dam ga za 100 kn pa nek proba


mislim da su za mene bili bolje opcije Thermaltake Big Typhon ili Coolermaster Hyper 48.....to su hladnjaci koji su jako tihi po svim testovima i iskustvima ljudi na netu a solidno hlade (za one koji ne overclockaju odličan izbor jer su stvarno tihi)....trebao sam malo bolje gledati po netu i onda bi znao što je najbolji izbor za mene......odnosno, jeftini i tihi hladnjak ne postoji....tihi i solidni hladnjaci koštaju cca 300 i nešto kuna, dobri hladnjaci koji dobro hlade jednostavno nisu tihi --> bolje performanse = više buke
-->
Citiraj:
Originally posted by Darth Vader
@Gnomisa

Ajd mi napisi kakve su ti bile temperature sistema kad si mjerio temperature proca. Zanima me radi usporedbe. I da jel ti bo sta ocan proc i na kojoj je voltazi?


nikakav overclock....imam intelovu matičnu 915PGN..smeće... btw, ovo dolje je kad je idle i kad je uključen fan control u BIOS-u.....na load je CPU 59-61 °C, dakle malo bolje od intela (također sa uključenim fan controlom)...zapravo, razlike nema između freezera i intelovog hladnjaka sa fan controlom (s tim da je intel malo tiši od freezera u idle a u load bučniji.....


Freezer 7 u idle modu

MBO 37 °C
CPU 48 °C
Aux 36 °C
GPU 40 °C
GPU okolna temperatura 42 °C

Hladnjaci
CPU 796 RPM

Naponi
CPU jezgra 1.30 V
+2.5 V 1.48 V
+3.3 V 3.32 V
+5 V 5.18 V
+12 V 11.88 V





....bez fan controla freezer hladi jako dobro: idle/load--> 40/52 ali tada se vrti na cca 2500 rpm-a i dobro se čuje.....i još nešto, s intelom se čulo kak mlati zrak..više neki zvuk nalik glasnijem šumu..a freezer i šumi i "zuji"..... kao da minijaturni elektromotor radi u mom kučištu....



tko hoće dam ga za 100 kn pa nek proba


mislim da su za mene bili bolje opcije Thermaltake Big Typhon ili Coolermaster Hyper 48.....to su hladnjaci koji su jako tihi po svim testovima i iskustvima ljudi na netu a solidno hlade (za one koji ne overclockaju odličan izbor jer su stvarno tihi)....trebao sam malo bolje gledati po netu i onda bi znao što je najbolji izbor za mene......odnosno, jeftini i tihi hladnjak ne postoji....tihi i solidni hladnjaci koštaju cca 300 i nešto kuna, dobri hladnjaci koji dobro hlade jednostavno nisu tihi --> bolje performanse = više buke

Zadnje izmijenjeno od: gnomisa. 12.06.2005. u 11:36.
gnomisa je offline   Reply With Quote
Staro 11.06.2005., 21:14   #42
Ziiky
Premium
Moj komp
 
Ziiky's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,869
gnomisa : goood : upravo tako
__________________




CPU: Intel™ i5@3,0GHz & CM Hyper EVO 212+
MBO: MSI Mortal
RAM: Crucial DDR4 8gb
GPU: Gigabyte GF GTX 1050 ti
HDD: SSD 128gb + WD blue 1TB
RW: LG
MON: Acer 24"
CASE: Antec Fusion Remote Max
PS: Fortron 550w modular
KB+MICE: Logitech™ K800 illuminated & G500
NAS: Synology 210j WDred4TB
HEADPHONES:Bluedio t3 plus BT





TV: Philips 55pus7805
REC: DENON x1600H
ZVUČNICI: Q Acoustics = QA3050i, QA3010i, QA3090i
SUB: SVS PB1000
MEDIAPLAYER: CoreELEC @ BeeLink GT King

Ziiky`s HTPC (some kind of it) ... LINK na topic






Trenutno ništa ...






Moje njuškalo



Ne svađaj se sa budalom jer će te spustiti na svoju razinu i pobijediti iskustvom
Ziiky je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na