Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Gaming
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 02.05.2012., 14:54   #1351
ivan77
Guest
 
Postovi: n/a
ja nekužim uopće taj sistem prodavanja. Jel to znači da imaš uvijek iste šanse , da ti padne kao loot neki unigue item i onda ga možeš prodat?
  Reply With Quote
Staro 02.05.2012., 15:01   #1352
BSA<AK-47>
Napokon dočekao DNF :)
Moj komp
 
BSA<AK-47>'s Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,456
tak je,
ili za gold ili za lovu....
možeš prodavati doslovno sve što ti ne treba.
moš craftati par itema i na RMAH z njima

naravno, vrijednije i rare/legendary stvari su i skuplje.... do max 25o$ ,bilo jedan item ili 10 u toj vrijednosti.
s obzirom da igra automatski prilagođava cijenu ovisno o količini istih/sličnih itema na tržištu , a neki minimum je 1,25$ ako sam dobro pročitao....

i koliko mi se čini, HardCore igrači zasada nemaju RMAH , nego samo trade za gold.

jesi još uvijek siguran da nebuš tu i tam prodao koju stvar ,
čak i da ne povućeš lovu na karticu ,možeš kupovat pyzdarije od Blizz, ili šparati za kakav DLC za D3 ,jer se šuska da bi mogao biti koji!
jedino što sa tom lovom (na Blizz accauntu) ne možeš kupovati pretplatu za WoW.
__________________
I dont know you. I dont know what you want. If you leave, that will be the end. I wont look for you, I wont pursue you. But if you dont, I will look for you, I will find you and I will ignore you.
BSA<AK-47> je offline   Reply With Quote
Staro 02.05.2012., 15:05   #1353
ivan77
Guest
 
Postovi: n/a
pa broj MORA biti POSTPAID? Ne ide na prepaid nikako? To mi je malo bez veze jer potpisivanje bilo kakve ugovorne obveze sa domaćim mobitel operaterima je nešto od čega bježim kao vrag od tamjana.
  Reply With Quote
Staro 02.05.2012., 15:09   #1354
BSA<AK-47>
Napokon dočekao DNF :)
Moj komp
 
BSA<AK-47>'s Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,456
a čuj, neki na Blizz forumu tvrde da im je u beti uredno radilo na prepaid.
vidjet ćemo oko 20.05 dok ne puste RMAH u puni pogon.

znači ,imamo cca 5 dana da skupimo dobre iteme ,i na prodaju ž njimi...
pa makar vratio samo uloženo za igru ,meni dosta
nije da se može nekaj puno love obrtati ,a nit imam volje, igra je bitnija
__________________
I dont know you. I dont know what you want. If you leave, that will be the end. I wont look for you, I wont pursue you. But if you dont, I will look for you, I will find you and I will ignore you.
BSA<AK-47> je offline   Reply With Quote
Staro 02.05.2012., 15:18   #1355
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,822
Znači što, max 250$ ukupno ikad možeš zaraditi ili to unutar par mjeseci, dana tjedana, pa opet možeš 250$ dobit? Ili to po itemu?
De5tr0yer je offline   Reply With Quote
Staro 02.05.2012., 15:29   #1356
BSA<AK-47>
Napokon dočekao DNF :)
Moj komp
 
BSA<AK-47>'s Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,456
kulike sam ja skužio pročitano,
jedna aukcija traje ili 48h ili do prodaje itema ukoliko se ne skupi niti jedan bid.

istovremeno možeš imati 10 itema u prodaji , max vrijednost prodaje po accauntu je 250$
bilo u vrijednosti jednog ili 10 itema.
doduše, još je nerazjašnjeno što se desi ako vrijednost jednog itema skoči ,ali to je nebitno.

nisi ograničen na mjesečnoj/godišnjoj bazi , ti teoretski možeš prodavati svaka 2 dana za 250$.
ili za gold, ili na blizz račun ili na Paypal , svaki item možeš zasebno definirati kako buš prodao.
na taj način donekle sprečavaju farmanja i "crno tržište"

čitam postove da je ekipa kupovala na 3rd party stranicama recimo (D2) Windforce za 600 i kusur $!
imho i dobar potez, jer bio bi lud da ideš davati toliko love za "virtualni item",
ludost je dati i tih 250$ ali ajd, 100ljudi 200 ćudi

a ovako je otvoreno svima,da na sigurniji način utrpaju nešto, pa usput i zaradili koju kunu, što skroz podržavam.

vidim da se ekipa buni na onih 15% provizije (to mi je nejasno, dal uzima Blizz ili Paypal?), ali bolje i to nego ne mogučnost prodaje ikako...
a nije da ne bumo naletili na iteme koji su nam za klasu s kojom igramo nepotrebni/beskorisni....
__________________
I dont know you. I dont know what you want. If you leave, that will be the end. I wont look for you, I wont pursue you. But if you dont, I will look for you, I will find you and I will ignore you.
BSA<AK-47> je offline   Reply With Quote
Staro 02.05.2012., 15:43   #1357
ivan77
Guest
 
Postovi: n/a
kužim to. Al ovo mi nije jasno. Da li vjerojatnost za "vrijedni item" uvijek ISTA ? Znači , igramo li loto na neki način , pa uvijek postoji ista šansa za svaki broj, Tako je i sa "vrijednim itemima"?
  Reply With Quote
Staro 02.05.2012., 15:53   #1358
BSA<AK-47>
Napokon dočekao DNF :)
Moj komp
 
BSA<AK-47>'s Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,456
pa valjda bi trebala biti
a s obzirom da se radi o akuciji ,
recimo da si opet našao isti sword ,ne moraš svaki put dobiti isto love, valjda ovisi i o potražnji za itemom i količini bidova.
__________________
I dont know you. I dont know what you want. If you leave, that will be the end. I wont look for you, I wont pursue you. But if you dont, I will look for you, I will find you and I will ignore you.
BSA<AK-47> je offline   Reply With Quote
Staro 02.05.2012., 16:01   #1359
Crazy Shale
Premium
Moj komp
 
Crazy Shale's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 397
Mene zanima da li ti uzmu onih 0.10$ sta su rekli kad stavis item na AH , ili nece bit taj fee , vec samo ovaj 1€ kad se proda .
__________________
Prodajem BEŽIČNI KABEL na metre!!!
Crazy Shale je offline   Reply With Quote
Staro 02.05.2012., 16:08   #1360
Brlja
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 874
Brijem da ti deposit uzmu sam ako prodas item.
Brlja je offline   Reply With Quote
Staro 02.05.2012., 16:39   #1361
Necto
♪☺☼☻♫
Moj komp
 
Necto's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Šibenik
Postovi: 736
nvm
moze brisanje ovog posta
Necto je offline   Reply With Quote
Staro 02.05.2012., 16:43   #1362
potemkin.hr
Akutna lijenčina
Moj komp
 
potemkin.hr's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Fiume
Postovi: 1,804
Citiraj:
Autor Crazy Shale Pregled postova
Mene zanima da li ti uzmu onih 0.10$ sta su rekli kad stavis item na AH , ili nece bit taj fee , vec samo ovaj 1€ kad se proda .
Citiraj:
Autor Brlja Pregled postova
Brijem da ti deposit uzmu sam ako prodas item.
Koliko sam čitao vjerojatno će nekvu siću uzeti za seriju aukciji koje odjednom postaviš, jer inače bi floodali svi market sa itemima cijenama van pameti, a ovako pa će stavljati iteme samo ako će biti sigurni da će se prodati i ako stave realnu cijenu.
__________________

potemkin.hr je offline   Reply With Quote
Staro 02.05.2012., 16:44   #1363
Crazy Shale
Premium
Moj komp
 
Crazy Shale's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 397
Znam da je bilo prica oko toga da ce ti uzet 0.10$ za deposit , i da ces imat 10 free aukcija tjedno .
__________________
Prodajem BEŽIČNI KABEL na metre!!!
Crazy Shale je offline   Reply With Quote
Staro 02.05.2012., 21:22   #1364
Hellhound
Registered User
Moj komp
 
Hellhound's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2010
Lokacija: IRL
Postovi: 264
AH kog zanima
http://us.battle.net/d3/en/services/auction-house/

I malo bojlera ovaj spojlera
Navodni bossevi koje cete mlatit ko vola u kupusu za unique
http://www.d3sanc.com/news/major-dia...oilers-bosses/
Hellhound je offline   Reply With Quote
Staro 03.05.2012., 00:43   #1365
apex13
Premium
Moj komp
 
apex13's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Finland
Postovi: 130
sto se ah tice, ogulit ce te ko zeca ak hoces nesto zaraditi.
Naime uzimaju ti 15% na sve prodaje bilo gold, bilo za prave pare.
Ukoliko nemas linkan account na paypay npr onda mozes imati max 250$ vrijednosti na svom account i dok to ne potrosis nemozes vise imati na accountu.
Ako pak hoces prebaciti te pare na paypay account onda ti blizz uzme jos 15% od svih tih para.
Za "gems, materials, dyes, pages, recipes, and other non-unique items" placas fiksno 15% za obje AH opcije.
Za "weapons, armor, accessories, and other unique items" ak se prodaje za ingame gold onda platis 15%, a ak prodajes za prave pare onda je fiksno 1$.
I povrh svega toga placas i postotak konverzije valute ovisno o drzavi di zivis.
Izvor
__________________
apex13 je offline   Reply With Quote
Staro 03.05.2012., 07:36   #1366
BSA<AK-47>
Napokon dočekao DNF :)
Moj komp
 
BSA<AK-47>'s Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,456
Citiraj:
Autor apex13 Pregled postova
sto se ah tice, ogulit ce te ko zeca ak hoces nesto zaraditi.
Naime uzimaju ti 15% na sve prodaje bilo gold, bilo za prave pare.
Ukoliko nemas linkan account na paypay npr onda mozes imati max 250$ vrijednosti na svom account i dok to ne potrosis nemozes vise imati na accountu.
Ako pak hoces prebaciti te pare na paypay account onda ti blizz uzme jos 15% od svih tih para.
Za "gems, materials, dyes, pages, recipes, and other non-unique items" placas fiksno 15% za obje AH opcije.
Za "weapons, armor, accessories, and other unique items" ak se prodaje za ingame gold onda platis 15%, a ak prodajes za prave pare onda je fiksno 1$.
I povrh svega toga placas i postotak konverzije valute ovisno o drzavi di zivis.
Izvor
IMHO pa bolje i -15% nego ništa kao u 99% igara.
ljudu odma računaju kako bi obrtali veliku količinu love...jea rajt
__________________
I dont know you. I dont know what you want. If you leave, that will be the end. I wont look for you, I wont pursue you. But if you dont, I will look for you, I will find you and I will ignore you.
BSA<AK-47> je offline   Reply With Quote
Staro 03.05.2012., 08:19   #1367
apex13
Premium
Moj komp
 
apex13's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Finland
Postovi: 130
Citiraj:
Autor BSA Pregled postova
IMHO pa bolje i -15% nego ništa kao u 99% igara.
ljudu odma računaju kako bi obrtali veliku količinu love...jea rajt
Zapravo 30% ak racunas za prave pare, all u potpunosti se slazem sa tobom, bolje ista nego nista.
Kroz malo zabave zaraditi i nes sitno nije lose. A i treba uzeti u obzir da je to jedna od prvih igara koja pruza takvu uslugu (vjerojatno ce ih biti vise u buducnosti).


__________________
apex13 je offline   Reply With Quote
Staro 03.05.2012., 09:13   #1368
BSA<AK-47>
Napokon dočekao DNF :)
Moj komp
 
BSA<AK-47>'s Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,456
jok, samo 15% uzima Blizz za transakciju prema PP.

evo malo detaljnije za one koje zanima

http://us.battle.net/d3/en/forum/topic/4768349588


profit calculator

http://www.diablofans.com/news/1188-...os-blue-posts/
__________________
I dont know you. I dont know what you want. If you leave, that will be the end. I wont look for you, I wont pursue you. But if you dont, I will look for you, I will find you and I will ignore you.
BSA<AK-47> je offline   Reply With Quote
Staro 03.05.2012., 11:26   #1369
Matta
El Mattador
Moj komp
 
Matta's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Ljubuški<->Metković
Postovi: 1,823
Iskreno, mislim da je to slijedece veliko zlo koje ce se desiti igrama i igracima i ovaj potez uopce ne smatram nimalo dobrim za igrace.
Ako si spreman utuci zivu lovu na svog avatara bit ces glavna baja u igri i tvoj e-penis ce biti ko zgrada. Mozda je to nekome OK ali ja ne vidim nista pozitivno u tome.

Slican potez je napravio EA neki dan ponudivsi igrackoj zajednici da za tricavih 30 EUR kupe unlock svih oruzja, dodataka i perkova. Naravno - uslijedio je insta rage comunity-a kojoj ta marketinska akcija porucuje da je u principu nebitna nakon kupnje igre.

Ja kazem bolje nista kao u 99% igara i da tako i ostane.
__________________
Matta je offline   Reply With Quote
Staro 03.05.2012., 11:37   #1370
ivan77
Guest
 
Postovi: n/a
pa to je , jer ima pacijanata koji troše po par 100 usd samo radi "prestiža u online igranju".. i ajde ti sad konkuriraj fair play om..
  Reply With Quote
Staro 03.05.2012., 11:49   #1371
Beo
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: United Kingdom
Postovi: 512
@Matta
Prodaja itema u D2 za prave pare od uvijek postoji. Samo što je sada "legalizirana". Kad se samo sjetim koliko sam puta nažico cijeli immortals i na kraju ga prodo za prave pare.
Beo je offline   Reply With Quote
Staro 03.05.2012., 12:18   #1372
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,479
Citiraj:
Autor ivan77 Pregled postova
pa to je , jer ima pacijanata koji troše po par 100 usd samo radi "prestiža u online igranju".. i ajde ti sad konkuriraj fair play om..
a to nije fair? pa ne cheataju.

treća reklama
__________________
mamutarka je offline   Reply With Quote
Staro 03.05.2012., 12:58   #1373
ivan77
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor mamutarka Pregled postova
a to nije fair? pa ne cheataju.
to je onda plati i igraj . Ne deklarativno , jer načelno je "besplatno" ali za "bolji" rezultat treba ima bolji item. No dobro kako god bilo uzet ću ga i igrati. Mene samo zanima kako će bit izveden taj algoritaim koji će odlučiti kada "pada rare loot". Meni se čini da bi se lako moglo desiti da oni koji imaju dosta novčanih transkacija imaju veće šanse za drop boljeg itema.
  Reply With Quote
Staro 03.05.2012., 13:03   #1374
fler
These go to 11
Moj komp
 
fler's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Czarnia
Postovi: 1,786
Citiraj:
Autor Matta Pregled postova
Slican potez je napravio EA neki dan ponudivsi igrackoj zajednici da za tricavih 30 EUR kupe unlock svih oruzja, dodataka i perkova. Naravno - uslijedio je insta rage comunity-a kojoj ta marketinska akcija porucuje da je u principu nebitna nakon kupnje igre.

Hm, u kojoj igri?
BF3?
__________________
Split your lungs with Blood and Thunder


fler je offline   Reply With Quote
Staro 03.05.2012., 13:34   #1375
Brlja
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 874
Citiraj:
Autor ivan77 Pregled postova
to je onda plati i igraj . Ne deklarativno , jer načelno je "besplatno" ali za "bolji" rezultat treba ima bolji item. No dobro kako god bilo uzet ću ga i igrati. Mene samo zanima kako će bit izveden taj algoritaim koji će odlučiti kada "pada rare loot". Meni se čini da bi se lako moglo desiti da oni koji imaju dosta novčanih transkacija imaju veće šanse za drop boljeg itema.

Zašto bi se uopće ti s tim zamarao? Nije da to tebi igra ulogu što neko ima bolji inventory. Ti, koji ne želiš dati pare, ćeš morati samo malo duže igrati za isti gear. Kako sam ja skužio neće bit laddera u D3 ko u D2? Ak neće, to kupovanje itema će ti služiti da susjedu pokazuješ kak si faca.
Što se arene tiče i mogućnosti da ćeš s parama biti bolje rangiran...to sumnjam. Nekak mi se čini da bi mogli uvesti tipa nekaj ko ressilience u wow-u na gearu koji se samo može nabaviti putem PvP-a.

Ukratko, za to što si je netko kupio gear a igra neki sasvim drugi SP game nego ja, iskreno me zaboli. Još ako sam ja taj koji mu je to prodao .
Brlja je offline   Reply With Quote
Staro 03.05.2012., 14:34   #1376
Matta
El Mattador
Moj komp
 
Matta's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Ljubuški<->Metković
Postovi: 1,823
Stvar je u tome sto 99% danasnjih online igara pucaju na neku kompetitivnost izmedju igraca. Znaci, ne borimo se samo protiv contenta (PVE) nego tezimo tome da budemo drugaciji (bolji) od ostalih - gearom, kill countom, W/L omjerom, otkljucanim oruzjima, itemima, mountovima, itd.
Nekog to ne briga, drugog opet da. Ali cinjenica ostaje da narusava nekakvu "prirodu" igara, nekakav osjecaj da si zasluzio ono sto si dobio kao nagradu.
A to da su se itemi prodavali i prije stoji ali jedno je imati kaznjivo grey podrucje a drugo to i legalizirati.
I droga se prodaje pa i nije bas ok da se prodaje k'o brasno. Znam da nije neka uspredba all eto.

U svakom slucaju, nije da me previse boli ali isto tako smatram da to nije ok.


Citiraj:
Autor fler Pregled postova
Hm, u kojoj igri?
BF3?
Da, u BF 3. Ispalo mi iz teksta dok sam pisao.
__________________
Matta je offline   Reply With Quote
Staro 03.05.2012., 14:35   #1377
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,479
__________________
mamutarka je offline   Reply With Quote
Staro 03.05.2012., 14:36   #1378
D1viry
Premium
Moj komp
 
D1viry's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: Slavonija
Postovi: 2,064
I ja se bojim da će zbog aukcija smanjiti šanse dobivanja item-ova.
Nadam se da to ne će biti slučaj.
__________________
I'd rather have a bottle in front of me than a frontal lobotomy.
Pošten trgovac: 1,2,3,4,5,6
D1viry je online   Reply With Quote
Staro 03.05.2012., 14:40   #1379
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,479
__________________
mamutarka je offline   Reply With Quote
Staro 03.05.2012., 15:12   #1380
klem
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 591
Imam osjećaj za filing da će diablo 3 postat action rpg s glavnom ulogom kumice na placu . Prodaj i zaradi a za igru te boli briga . Nisam ni obraćao pažnju kad su najavili da će bit legalno prodavanje itema jer me to uopće nije ni zanimalo. Prodavat sam ih mogo i u D2 i kupovat i to nisam nikad radio. Ne gledam na to da kad kupim igru da mi se ona isplati prodajom itema iz igre. Kupujem ju da mi se isplati što sam svoje slobodno vrijeme potrošio na zabavnu igru .
klem je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na