Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Periferija > Monitori, tipkovnice i miševi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 23.09.2011., 12:17   #31
Petar_M
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Brisel
Postovi: 44
Citiraj:
Autor zwer Pregled postova
Da, gejmer™ ga nije volio

Ali imaju gejmeri izbora kolko oces, nama koji cijenimo lepu sliku ostaju IPS monitori i EIZO kao sveti gral
Da je dijagonala 24" uzeo bi ovaj monitor u razmatranje, iako mi je na 16:9 za MM monitor i to sitno. Spletom okolnosti odlučio sam se za Dell-ov, u Belgiji kako sad vidim poprilično skup model U2412.

Za svakodnevan rad društvo mi i dalje radi Eizot S2000, koji nije IPS btw.
Petar_M je offline   Reply With Quote
Staro 23.09.2011., 18:04   #32
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,111
Citiraj:
Autor Petar_M Pregled postova
Benelux centrale? Nederlanderi ga nemaju na web shopu, a šveđani dostavu vrše tek od 12. listopada.
Nazalost, pisem samo onako kako meni pise u dojavi.

Po Eizotu je usao u prodaju. Dal je vec dosao na skladista te mu formiraju cijenu, ponudu... nemam pojma.

Jos manje imam uvida u svaki ducan tamo. Spomenuti model Forisa inace sam po sebi nesto kasni, jer je odavno najavljen. Vjerojatno imaju svoje razloge. No ocigledno je pitanje dana kad ga mozes kupiti i svima nam podariti jedan osvrt. Na tome ti nitko nece zamjeriti

Citiraj:
Autor Petar_M Pregled postova
a EIZO je poznat po tome da ne napuhava specifikacije.
Bez ironije, ali ovaj dio ces na raznim mjestima procitati kao : EIZO je poznat po tome da napuhava specifikacije.

Pocesto i od onih koji nisu skloni pisanju napamet. Cijena nazalost ga cini i kod njih na piku! Pa otuda i sada vec zamalo iscezla prica"Samsung PVA i svi su oni isti" ... pa do ostalih negacija, ali ne Hegelovog tipa

Citiraj:
Autor Petar_M Pregled postova
Doduše, sa 60 Hz osvježenjem svakako neće ponijeti titulu najboljeg gejmerskog monitora.

Igre, Igre, ma bestraga i sve igre

Taj dio me stvarno ne dira previse. Ocigledno je da ne zele maknuti IPS, odnosno tradicionalne kvalitete slike po cijenu brzine. Sad, kome je to objektivno problem, on ionako ima izbora. No buduci da su usli u segment; rade neko sponzorstvo, ne vjerujem da ce se osramotiti ni u domeni igrara.


Citiraj:
Autor Petar_M Pregled postova
Da je dijagonala 24" uzeo bi ovaj monitor u razmatranje, iako mi je na 16:9 za MM monitor i to sitno. Spletom okolnosti odlučio sam se za Dell-ov, u Belgiji kako sad vidim poprilično skup model U2412.
Istina, 24" punih pluca uvijek bolje zvuci a tu je i navika koju smo poprimili.

Citiraj:
Autor Petar_M
Za svakodnevan rad društvo mi i dalje radi Eizot S2000, koji nije IPS btw.
Nista zato. Kod Eizota to nikad nije bio minus u mojim ocima. Nadam se da te i dalje dobro sluzi.
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 23.09.2011., 18:16   #33
thunderbird
Premijum AMDebil
Moj komp
 
thunderbird's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2004
Lokacija: jastrebarsko
Postovi: 1,150
Nego, jel zna netko da li ITKO u Hr. prodaje eizo monitore? prije ih je držao ve mil, ali sada koliko vidim nitko.....
__________________
X
thunderbird je offline   Reply With Quote
Staro 23.09.2011., 18:22   #34
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,111
Citiraj:
Autor thunderbird Pregled postova
Nego, jel zna netko da li ITKO u Hr. prodaje eizo monitore? prije ih je držao ve mil, ali sada koliko vidim nitko.....
Pa mozda da pogledas na pocetak teme?

On ih jedino prodaje od samog pocetka, jos od CRT vremena.
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 20.10.2011., 18:30   #35
Petar_M
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Brisel
Postovi: 44
Vidim da je dotičnik Foris konačno dobavljiv kod švaba, s tim da taj luksuz izlazi vrlo opipljivih 500-520 eura ovisno o vrsti dostave. Kod Šveđana je iz nepoznatog mi razloga preko 100 eura jeftiniji, ali koliko vidim oni ne vrše dostavu izvan svojih granica.

Kako sam danas vratio prije tri tjedna kupljen Dellov ekran 2412m, mislim da ću ovaj put igrati na sigurno i upecati jednog Eizota.
Petar_M je offline   Reply With Quote
Staro 21.10.2011., 20:04   #36
Petar_M
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Brisel
Postovi: 44
U konačnici sam se odlučio za EV2333W, jer ovaj Foris dolazi s po visini nepodesivim postoljem. Kako sam načuo, na prad.de su ga svejedno ocijenili s vrlo dobar, što im je najviša ocjena.

Također, vidim da se u ovoj "eko" kategoriji pojavio i novi model: EV2335W, koji bi lako moguće mogao imati identičnu matricu onoj koja se nalazi u novom Forisu.

Recenzija iz zemlje izlazećeg sunca je vrlo pozitivna:
http://www.the-hikaku.com/display/EIZO/EV2335W.html

Ag premaz također djeluje tipičan za Eizota, dakle za očekivati je minimalnu zamućenost/svjetluckavost površine:
http://blog.tsukumo.co.jp/mt-static/...;/ev2335-6.jpg

http://blog.tsukumo.co.jp/mt-static/...;/ev2335-2.jpg

S obzirom na manjak recenzija, odlučio sam se ipak za stariji model koji uz to dolazi s matricom VA, na koju sam već dobro naviknut, a i intrigira me taj konrast omjera 3000:1.

Najveći je nedostatak ovog modela navodno visoko vrijeme prijelaza između tonova pojedinih piksela, no sudeći po specifikacijama pretpostavljam da je otprilike jednako onom kod modela S2000 s matricom A-MVA, a koji mi se pokazao sasvim pristojan za igranje.
Petar_M je offline   Reply With Quote
Staro 11.11.2011., 23:27   #37
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,111
.

SamoCaliBraco, odnosno veci brat, koji je ujedno drugi
Eizov monitor koji nudi vlastitu kalibraciju.

Novi osvrt :



.
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 14.11.2011., 15:37   #38
Petar_M
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Brisel
Postovi: 44
Citiraj:
Autor Visage Pregled postova
.

SamoCaliBraco, odnosno veci brat, koji je ujedno drugi
Eizov monitor koji nudi vlastitu kalibraciju.
.
Posebno me se dojmilo koliko se truda uloži tijekom proizvodnje ovih monitora kako bi se osigurala ravnomjerna reprodukcija boja duž čitave površine ekrana. Za bilo koju drugu (nižu) klasu monitora je takvo što teško ili potpuno neisplativo.
Petar_M je offline   Reply With Quote
Staro 02.12.2011., 09:26   #39
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,111
Nasmijao sam se gledajuci par novijih i proslogodisnjih videa od vrckastog Crocketta.

Upozorenje > Vlasnici Dell, Hp, Samsung... ne primajte srcu ono sto cete odgledati, jer nije ugodno i moze baciti u depresiju. Posebno u nemilosrdno iskljucivom inzistiranje autora na Eizotu

Na vlastitu odgovornost nastavljate otvarati linkove :


.
1) Is there a low cost monitor for photo adjustment (2010)




2) WhichMonitorDoINeed (2010)




3) Monitor Recommendations for Accurate Color



Video i clanak za koji se trebate (besplatno) registirati da bi mogli procitati :

New Monitor with Great Color Under $900 ~ The Eizo SX2262
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 02.12.2011., 14:23   #40
2 die 4
Premium
Moj komp
 
2 die 4's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,126
Citiraj:
Autor Visage Pregled postova
Video i clanak za koji se trebate (besplatno) registirati da bi mogli procitati :

New Monitor with Great Color Under $900 ~ The Eizo SX2262
Ako je o ovom videu riječ onda se netreba regati http://vimeo.com/24386092
ja sam samo kliknuo na tvoj link!
BTW vrlo informativan lik iako, kako mi je frend rekel (koji se bavi grafičkim dizajnom) trenutno kod nas nema od toga neke koristi, jerbo naše tiskare (večina ne sve) prvenstveno nemaju istu opremu a sukladno tome niti neznaju šta je to kalibracija!
No to ne znaći da si ja nebi kupio jedan ovakav samo zato da ga mogu uskladiti sa svojim printerom (od 500kn) da mi fotke izgledaju jednako (ovo nije bio sarkazam, ja bi to stvarno želio)

U svakom slučaju hvala na linkovima, ja sam se pretplatio na njegove videe!
__________________


RedGreenBlue
2 die 4 je offline   Reply With Quote
Staro 07.12.2011., 22:04   #41
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,111
Citiraj:
Autor 2 die 4 Pregled postova
Ako je o ovom videu riječ onda se netreba regati http://vimeo.com/24386092
ja sam samo kliknuo na tvoj link!
Stranica je vrlo vrckasta i ponekad pusta na sve dijelove, drugi put na istu stranicu ne moze bez logiranja. Pa zato spomenuh logiranje.

Citiraj:
Autor 2 die 4 Pregled postova
BTW vrlo informativan lik
Da ne bude zabune, on itekako reklamira Eizo, cak i kad kaze da to ne cini

Grupacija cije proizvode reklamiraju, uredno zastupa Eizo monitore, a koliko je u tome pretjerao govori i gaf preporuke LaCie monitora, koji su skoro identicni Nec modeli. Izuzetak su LaCie PVA modeli, koje kao i Eizo, znacajnije unapredjuje elektronikom i podesavanjem. No poanta je u tome sto Nec kriza, dok Lacie preporuca, cime je objasnio koliko je $ati

No stvari koje je rekao za Photo odabir nisu daleko od istine. Ali bavi se i raznim temama, pa sam ga i prije preporucio za citanje na forumu.

Citiraj:
Autor 2 die 4 Pregled postova
]iako, kako mi je frend rekel (koji se bavi grafičkim dizajnom) trenutno kod nas nema od toga neke koristi, jerbo naše tiskare (večina ne sve) prvenstveno nemaju istu opremu a sukladno tome niti neznaju šta je to kalibracija!
Zatvoreni krugovi postoje jos iz Yuge, a kamoli ne u Kroejsi, samo zavisi o "izlaznom formatu" koji mnoge DTP-ovce navlaci na iluziju da su svi jednaki. Foto je stepenica iznad po zahtjevnosti. No i prva kategorija je kontrolom kvalitete onoliko dobra, koliko je njen sudionik obavezan postovati referencu. Ispod toga moze, ali s takvima bas i nije zabavno suradjivati
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 11.11.2012., 13:15   #42
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,111
..


Uz spomen proslogodisnjih ColorEdge kalibraco noviteta...
zacrtano obecanje sad postaje realnost za sve CG modele:



ColorEdge je kompletno presao na samostojnost kalibracije!
Svaki novi model od tada je nastavio ocekivanim trendom.

Novost je i kategorija CX "ekonomske" klase HighEnd ponude
unutar CE serije. Eizo kaze zbog napretka tehnologije, no, meni
se cini da je trenutna ekonomija puno veci razlog :


,


Koliko se zeli biti dostupan u prihvatljivijoj kategoriji,
posebno dokazuje ovaj model :



Profitirat ce i Flex serija, buduci da su 2 top modela uvijek
blizu stremljenju ka CG seriji. Moguce je da ce i top model
Flex serije dobiti koji senzor viska



..
__________________




>>>> PCE kante 2012 <<





>>>>>>>>> PCE & ostalo <<<<<




>>>>>>> Što sam Slušao? <<<<<<

>>>>> Gimnastika za Okulare & LCD Addendum<<<<

>>>>> P o s t ... M j e s e c a <<<<


______________________________






Zadnje izmijenjeno od: Visage. 11.11.2012. u 13:26.
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 01.03.2013., 16:46   #43
Petar_M
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Brisel
Postovi: 44
Nova Flexscan serija je ponovno pokupila izvrstne ocjene na prad.de. Posebno mi se dopada što su doskočili učestalom ergonomskom problemu pozadinskog osvjetljenja LED moduliranjem jakosti struje. Eizo ne iznevjeruje
Petar_M je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na