Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 05.07.2011., 18:28   #1
J0Błack'
Registered User
Moj komp
 
J0Błack''s Avatar
 
Datum registracije: Aug 2009
Lokacija: WC
Postovi: 19
Graficka problem

Evo imam ovakav isti problem :

graficka je asus en8800gtx Accelero Extreme
cpu : q6600 @AC7
psu : ciftek 650w
ddr2 kingmax 2gb


http://farm5.static.flickr.com/4059/...6de71da7_o.png
(samo drugi broj drivera)

googlajuci dosa san na ovo : http://social.technet.microsoft.com/...b-8c7d10e67241

i sad jedan post kaze :

"I hate to be the bearer of bad news, but your only solution may be to replace your video card. Late last year/early this year nVidia had issues with their driver releases - they contained a bug which caused the card's cooling fan to run at the wrong speed. Depending upon your situation and or usage this could lead to heat failure of components on the card causing just this symptom. There is no software fix for this. I, myself had to replace the nVidia Quadro FX 1500 cards in a pair of Sun Ultra 20 M2 workstations because of just this issue. Since installing the new cards and the latest nVidia driver a month ago the problem has gone away (or at least not reappeared yet)."

Proba san instalirat nove drivere/stavit starije,neke fixeve probava ali nista ne pomaze nakon nekih po ure samo se to dogodi,javi taj error i nakon 3-4 sekunde zacrni se ekran pa se opet upali i onda BSOD i rr se pc.I sad citajuci ovaj post izgleda da je graficka krepala ? Ako je tako kvragu i komp vise,jer san je kupija prije 3 miseca i radi glupog nvidia buga ja sad moran novu uzet ? Ako se neko nasa s ovin problemom i rijesija ga neka se javi.fala puno

I zadnje pitanje naravno imali joj ikakvog spasa ? nemogu virovat da nvidijini driveri su mi sjebali graficku
__________________
.##;;;
J0Błack' je offline   Reply With Quote
Staro 05.07.2011., 18:43   #2
gabor
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2011
Lokacija: ekaterinsburg
Postovi: 14
pa prvo probaj deinstalirat sve drivere i stavit nove! makar ta grafa je stara i vec se pregrijala mali milijon puta tak da je vjerojatno pri kraju! imas tu negdje post o pecenju graficke u rerni,probaj to ako nista drugo,ionako je ta grafa 200kn
gabor je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 05.07.2011., 18:45   #3
J0Błack'
Registered User
Moj komp
 
J0Błack''s Avatar
 
Datum registracije: Aug 2009
Lokacija: WC
Postovi: 19
Citiraj:
Autor gabor Pregled postova
pa prvo probaj deinstalirat sve drivere i stavit nove! makar ta grafa je stara i vec se pregrijala mali milijon puta tak da je vjerojatno pri kraju! imas tu negdje post o pecenju graficke u rerni,probaj to ako nista drugo,ionako je ta grafa 200kn
To s driverima sam probao,sad ne znam sad da je pecem jer sam je kupio od Bulleta tu sa foruma i bila je ispravna sve do ovaj tjedan,i nije bas 200 kn platio sam je 450 (prije cca 2 mj)
__________________
.##;;;
J0Błack' je offline   Reply With Quote
Staro 05.07.2011., 18:47   #4
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,447
Citiraj:
Autor J0Błack' Pregled postova
... nemogu virovat da nvidijini driveri su mi sjebali graficku
Je, bila je prosle godine frka sa jednom serijom drivera, pisalo se o tome na forumima.
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je offline   Reply With Quote
Staro 05.07.2011., 18:53   #5
J0Błack'
Registered User
Moj komp
 
J0Błack''s Avatar
 
Datum registracije: Aug 2009
Lokacija: WC
Postovi: 19
Citiraj:
Autor nino Pregled postova
Je, bila je prosle godine frka sa jednom serijom drivera, pisalo se o tome na forumima.
Ali imam najnovije od nvidie,onda je i ta serija sjebana ? Starija verzija drivera nebi pomogla ? Znaci bas je hardwerski ostecena ?

u safemodeu evo vec 1,5h radim i sve je ok samo je grozna slika..
__________________
.##;;;
J0Błack' je offline   Reply With Quote
Staro 05.07.2011., 18:54   #6
gabor
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2011
Lokacija: ekaterinsburg
Postovi: 14
ma za 450kn imas 4850 ili 9800gtx ,8800 je stara grafa,makar i u gtx verziji! moze ona vrtit novije igrice,ali se grije previse! jbg neznam sta da ti dalje kazem...probaj neke starije drivere stavit! ali ako je to zbog temeprature problem,onda moras peci grafu jer se odlemila!
gabor je offline   Reply With Quote
Staro 08.07.2011., 23:22   #7
darkijas
Premium
Moj komp
 
darkijas's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,791
ja imam 7900gs 256mb od gainwarda i grafa baca artefekte te povremeno zamrzne sliku u igrama dok je u windowsima 2d sve ok. Probao zamjeniti pastu i ispuhati te tako dobio manje artefekata međutim to nije to. Temperatura čak i sada jedva da prelazi 65 stupnjeva znači nije problem u pregrijavanju (mada je nekih 60 stupnjeva granica od koje problemi počinju)
Koliko primjećujem bios na grafi je onaj zadnji izdani.
Zanimljivo ponekad svinjski naklokana radi, odvrtio 3d mark 06 par puta na taktovima 650/1600 i prolazilo bez problema

(na tim taktovima čak prošišao i rezultat 7950gt 512 mb). Sada međutim đubre šteka i kad taktove smanjim debelo ispod tvorničkih memoriju i jezgru.
Rješenje je dakako bacit je u smeće ali eto takav sam, volim se igrati sa stvarima koje dobijem besplatno stoga bi nekakav prijedlog dobrodošao
darkijas je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na