Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Gaming
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 06.05.2011., 01:00   #1
KorisNick
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2010
Lokacija: daleko, daleko iza 9 sela, daleko sam ja...
Postovi: 260
Gdje kupiti PC-igre u HR?

Ili još bolje u rijeci, jel mi može netko reć neki dobar kvalitetan i jeftin dućan kod nas. Načuo sam da u Tower Centru ima za kupit, al nisam još bio nisam stigo još. Uglavnom, po internetu tražim al nisam ljubitelj ovog kupovanja preko interneta, već uživo. Pa me zanima pošto nisam još naišo na ponudu dobrih dućana za igre kod nas, da me neki koji su upućeniji i koji su na vlastitom iskustvu zadovoljni s nekim od takvih dućana upute na iste. Možda ovo nije baš tema za ovaj pdf, al riječ je o igrama, pa bi molio da me se obavijesti putem pp-a ako se tema prebaci negdje drugdje. Uglavnom hvala svima za odgovore, unaprijed. I nemojte me savjetovat s onim shopingom kod engleza, točnije game.co.uk, jer se tamo mora plaćat preko interneta a to ne smatram previše pametnim. Tako da hvala još jednom, i stvarno ne otvaram ovo za spamiranje već stvarno ne znam gdje ima za kupit po povoljnoj cijeni nove igre. Uglavnom su cijene ili prenapuhane, ili nemaju te igre koje ja tražim, zato tražim pomoć od vas ovdje jer sam siguran da ste upućeni i da dosta vas kupuje igre. Pozdrav.
KorisNick je offline   Reply With Quote
Staro 06.05.2011., 01:24   #2
fler
These go to 11
Moj komp
 
fler's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Czarnia
Postovi: 1,788
Citiraj:
Autor KorisNick Pregled postova
I nemojte me savjetovat s onim shopingom kod engleza, točnije game.co.uk, jer se tamo mora plaćat preko interneta a to ne smatram previše pametnim.
pa sad, ne znam jesi čuo ali: ovih dana je online kupovina poprilično sigurna, nemaš baš razloga za toliku brigu ako imaš imalo mozga u glavi (posebno ako kupuješ u kombinaciji eBay + PayPal).

ako, pak, misliš da je pametnije plaćati (nepotrebno) prenapuhanu cijenu uz vrlo ograničen izbor - pravac Algoritam.
__________________
Split your lungs with Blood and Thunder


fler je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 06.05.2011., 01:36   #3
KorisNick
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2010
Lokacija: daleko, daleko iza 9 sela, daleko sam ja...
Postovi: 260
Citiraj:
Autor fler Pregled postova
pa sad, ne znam jesi čuo ali: ovih dana je online kupovina poprilično sigurna, nemaš baš razloga za toliku brigu ako imaš imalo mozga u glavi (posebno ako kupuješ u kombinaciji eBay + PayPal).

ako, pak, misliš da je pametnije plaćati (nepotrebno) prenapuhanu cijenu uz vrlo ograničen izbor - pravac Algoritam.
Čuo sam za taj PayPal, al jel to sigurno, i jel se plaća članarina? Pa zato i pitam, gledam na primjer ovaj CroVortex, stari moj cijene su im sve skoro duple, gledam game.co.uk, cijene su im stvarno ono prva liga, al šta mi to vrijedi kad moram kupovat preko neta? Mislim nisam baš za tu internet trgovinu, nekako nemam povjerenja da mi neće iskoristit karticu u "privatne svrhe". A i vidio si šta su sad napravili ovi Sony-u, milioni korisnika su ostali pokradeni za svoje privatne podatke i kreditne kartice kojima su kupovali preko interneta. Doduše na meni se ne bi baš pretjerano usrećio, jer nemam previše love na Visi PBZ, točnije 500 eura al ne bih volio da mi ih netko preko noći popali. Više volim ono od ruke do ruke šoping, nego ovako iz daljine.
KorisNick je offline   Reply With Quote
Staro 06.05.2011., 02:46   #4
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Gle! Od početka teme znaš odgovor na svoje pitanje. Imaš lijepo skupe dućane i kupuj iz njih! To što se bojiš za svoje pare preko internet bankarstva je u današnjem svijetu i vremenu je čista paranoja jer je veća šansa da će te netko opljačkati ili zgaziti na putu do dućana nego da ćeš popušiti pare preko internet bankarstva kad kupuješ sa poznatih stranica/servisa.

Uvijek postoji šansa da svoju paranoju izbjegneš tako da daš nekom frendu pare da ti kupi prek svoje kartice, a zauzvrat čovjeku plati ćevape, pivu, pljuge ili kaj već.

I da, na tvoj eventualni odgovor "ali nitko od mojih nema" ću te zamoliti da ne trošiš ljudima vrijeme!
  Reply With Quote
Staro 06.05.2011., 09:30   #5
doky
Premium
Moj komp
 
doky's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,942
Kad se već bojiš kupnje karticom, imaš stvarno dobre cijene recimo na Base-Hostu. Odabereš igru, odeš u banku i uplatiš čovjeku na račun i za par sati stiže key (retail igre sigurno nećeš nać ovako jeftino). Ne vidim jednostavniji ili bolji način za tebe, a za gore spomenuti sajt potvrđujem pouzdanost (puno puta kupovao i nikad problema).
doky je offline   Reply With Quote
Staro 06.05.2011., 13:18   #6
KorisNick
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2010
Lokacija: daleko, daleko iza 9 sela, daleko sam ja...
Postovi: 260
Citiraj:
Autor Mad_Duke Pregled postova
Gle! Od početka teme znaš odgovor na svoje pitanje. Imaš lijepo skupe dućane i kupuj iz njih! To što se bojiš za svoje pare preko internet bankarstva je u današnjem svijetu i vremenu je čista paranoja jer je veća šansa da će te netko opljačkati ili zgaziti na putu do dućana nego da ćeš popušiti pare preko internet bankarstva kad kupuješ sa poznatih stranica/servisa.

Uvijek postoji šansa da svoju paranoju izbjegneš tako da daš nekom frendu pare da ti kupi prek svoje kartice, a zauzvrat čovjeku plati ćevape, pivu, pljuge ili kaj već.

I da, na tvoj eventualni odgovor "ali nitko od mojih nema" ću te zamoliti da ne trošiš ljudima vrijeme!
Temu sam otvorio da mi ljudi koji kupuju u HR, kažu najpovoljnije dućane kod nas. Jer na internetu ful malo ima informacija, o povoljnim dućanima kod nas. Znam da ima skupljih dućana, al mene zanimaju oni jeftiniji, dakle najpovoljniji kod nas. A što se tiče ovog internet kupovanja, sumnjičav sam iz više razloga. Neću ih sad nabrajat, nego me zanima jedna stvar, dal ako se odlučim za takvu kupnju mi treba neki antivirusni program odnosno neka zaštita protiv hakera i ovih što neometano upadaju u privatne podatke. Dal je to isplativo uopće kupovat, npr Bit Defender dal će me on zaštit prilikom takve kupovine od neželjenih upada ajduka?


Citiraj:
Autor Anphonic Pregled postova
Kad se već bojiš kupnje karticom, imaš stvarno dobre cijene recimo na Base-Hostu. Odabereš igru, odeš u banku i uplatiš čovjeku na račun i za par sati stiže key (retail igre sigurno nećeš nać ovako jeftino). Ne vidim jednostavniji ili bolji način za tebe, a za gore spomenuti sajt potvrđujem pouzdanost (puno puta kupovao i nikad problema).
Pa gle nije da se nešto naročito bojim, već jednostavno nemam povjerenje u to da su podaci koje tamo iznesem posve sigurni. Jer ipak je internet javna mreža, i svakakvi likovi nju koriste, internet je danas posto najnormalnija meta razno raznih hakera pedofila kriminalaca svih vrsta, jer oni znaju gdje ima ljudi ima i šansa da si omaste brkove, tako je to oduvijek. I oni su otrkili, čari interneta. Ja bi najrađe kupio preko ovog game.co.uk, jer imaju stvarno povoljne cijene al ne znam koliko je to sigurno, dal mi vi preporučate da to napravim, i jeste li vi kupovali koji put preko njih?

I da te pitam, kako funkcionira ta opcija CD-key, oni mi dadu neki program s kojeg ja skinem igru na svoj kompjuteri ili kako nisam još takvu opciju koristio?

Uglavnom, hvala na odgovoru, možda i preko njih probam.

Zadnje izmijenjeno od: Jelc. 07.05.2011. u 10:44.
KorisNick je offline   Reply With Quote
Staro 06.05.2011., 15:29   #7
MadBoY
MadModerator
Moj komp
 
MadBoY's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: N/A
Postovi: 5,190
Za tebe je najbolji onda Algoritam. Sa tim gore dezinformacijama sa kojima trenutno raspolazes, (da ti netko moze haknuti tvoj pc i uzeti broj kredite kartice), neces nikad na zelenu granu.

Base Host ti proda samo CD Key, a igru moras sam nabaviti od nekud.

Ili odes u neku drugu banku, otvoris racun, uzmes Visa Electron karticu, otvoris PayPal racun, na tu novu karticu uplatis tocno onoliko novca koliko ti treba da kupis igru u shopu koji prihvaca PayPal i gotovo.
Sve i da ti netko, nekim, jako malo mogucim, slucajem otkrije broj kartice, neces imati nikakve stete, jer na kartici nemas novca.
Btw: PayPal je besplatan i imas vec dosta o njemu napisano na forumu.
__________________
skupi-dupi-du, skupi-dupi-du, pam pam... pf
MadBoY je offline   Reply With Quote
Staro 06.05.2011., 15:34   #8
Necto
♪☺☼☻♫
Moj komp
 
Necto's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Šibenik
Postovi: 736
Onda ti je najjednostavnije i najsigurnije napraviti ovako, barem sam ja isto tako sebi rjesio paypal.
(takodjer ne zelim imati racun na kojem drzim novce povezan s ikakvim internet transakcijama)

Otvoris PBZ devizni racun*, i taj racun spojis s PayPalom.
Drzis ga praznim i jedino kada mislis kupiti nesto odes do banke i uplatis tocno koliko ti treba i kupis.

*ako ga vec imas, otvori ti ga netko drugi u obitelji i da ti punomoc....

EDIT: eh, evo MadBoy ti je vec odgovorio ((((:
Necto je offline   Reply With Quote
Staro 06.05.2011., 15:43   #9
PointDexter
Premium
Moj komp
 
PointDexter's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Éire
Postovi: 1,808
Načuo si da ima u Tower Centru?! Pa nije to preko svijeta da nemožeš otići tamo i potražiti te trgovine. Imaš u TC-u Sophoslab i Techno Max za kupovinu igara.
A još bolja ti je opcija kao što je i Necto rekao, otvoriš žiro račun samo za takve stvari tj online plaćanje. Držiš ga praznim i kada hoćeš nešto kupiti online odeš u banku i uplati lovu.
__________________
alien-smilies-0046.gif von smiliesuche.de
PointDexter je offline   Reply With Quote
Staro 06.05.2011., 16:20   #10
ivan77
Guest
 
Postovi: n/a
evo plati čovjeku općom uplatnicom , on ti posalje cd key. http://base-host.com.hr/

Ako ne , suzio si u prvom postu izbor toliko da ti jedino mogu preporučit sophoslab/algoritam gdje je valjda još Age of Empires 2 300 kn
  Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 07.05.2011., 00:50   #11
KorisNick
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2010
Lokacija: daleko, daleko iza 9 sela, daleko sam ja...
Postovi: 260
Hvala dečki na odgovorima, ma ne znam koliko je to baš sigurno, al ima tu dobrih savjeta razmislit ću još o tome. Najrađe bi preko game.co.uk kupio, jer ga svi hvale da je povoljan i kvalitetan dućan, poštarina nije velika itd itd. Al moram se još upoznat s ovim paypalom, i kako to sve šljaka, jednostavno više volim uživo kupovat nekako mi je manje komplicirano dok na internetu uvijek nešto traže pa se zbunim.


Base Host ti proda samo CD Key, a igru moras sam nabaviti od nekud.

Jesam ja tebe dobro skužio, igru u biti ne mogu igrat s tim cd keyom, ili na što točno misliš kad kažeš da ju moram nabavit od negdje? Misliš cd na kojem se igra nalazi, ili?

Uglavnom, budem se malo pozabavio s ovim paypalom i deviznim računom u PBZ, inače sam u PBZ banci, imam maestro tekući, nego može li mi netko malo pojasnit kako točno funkcionira ovaj CD-key, tu ne dobijem nikakav CD koliko sam skužio.

Iako kažem vam, najrađe bi kupio iz game.co.uk, jer su im cijene ok, a volim kupovat one kutije u kojima imam CD i samo stavim instaliram i to je to, dakle taj klasični način. Ne volim ovo, čim moram nešto drugačije prakticirat. Iako pretpostavljam, da ni to nije nešto nemoguće za naučit.

Uglavnom, hvala na savjetima razmislit ću još na koji ću način kupovat.


Citiraj:
Autor PointDexter Pregled postova
Načuo si da ima u Tower Centru?! Pa nije to preko svijeta da nemožeš otići tamo i potražiti te trgovine. Imaš u TC-u Sophoslab i Techno Max za kupovinu igara.
A još bolja ti je opcija kao što je i Necto rekao, otvoriš žiro račun samo za takve stvari tj online plaćanje. Držiš ga praznim i kada hoćeš nešto kupiti online odeš u banku i uplati lovu.
A šta da ti kažem, malo sam lijen, i vjerovo ili ne još nisam bio u tom TCentru, jednostavno nisam baš neki ljubitelj tih velikih shoping centara, iako sam čuo da imaju par dobrih dućana za igre. Prije sam kupovo na korzu, i od jednog frenda, a sad razmišljam da se prebacim na neke jeftinije opcije, jer vidim da postoje. Pa eto, pokušavam proć što bolje, pa važem koji bi mi način kupnje bio najpovoljniji i najsretniji.

Citiraj:
Autor Necto Pregled postova
Onda ti je najjednostavnije i najsigurnije napraviti ovako, barem sam ja isto tako sebi rjesio paypal.
(takodjer ne zelim imati racun na kojem drzim novce povezan s ikakvim internet transakcijama)

Otvoris PBZ devizni racun*, i taj racun spojis s PayPalom.
Drzis ga praznim i jedino kada mislis kupiti nesto odes do banke i uplatis tocno koliko ti treba i kupis.

*ako ga vec imas, otvori ti ga netko drugi u obitelji i da ti punomoc....

EDIT: eh, evo MadBoy ti je vec odgovorio ((((:
Mislim da će ipak bit putem interneta, nisam znao za tu mogućnost da mi devizni može bit prazan, mislio sam da uvijek nešto love mora bit na njemu pa zato nisam baš bio ni zainteresiran za njegovo otvaranje. Uglavnom, hvala na savjetima. Osjetno sam bliži načinu kupnje, po mom zadovoljstvu.

Kako koristiti multiquote

http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=113121

Zadnje izmijenjeno od: Jelc. 07.05.2011. u 10:47.
KorisNick je offline   Reply With Quote
Staro 07.05.2011., 01:02   #12
doky
Premium
Moj komp
 
doky's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,942
Citiraj:
Autor KorisNick Pregled postova
Jesam ja tebe dobro skužio, igru u biti ne mogu igrat s tim cd keyom, ili na što točno misliš kad kažeš da ju moram nabavit od negdje? Misliš cd na kojem se igra nalazi, ili?
Imaš dvije opcije. Jedna je da u "posebnim dućanima" nabaviš sigurnosnu kopiju igre i kod instalacije/aktivacije uneseš key, a druga (ukoliko je ta igra od EA ili je key za Steam verziju igre) je da je skineš preko Steama ili EA Download Managera.
doky je offline   Reply With Quote
Staro 07.05.2011., 05:19   #13
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,538
http://www.gmc.hr/ , imaš neku akciju koju sponzorira bug, neke igre po sniženim cijenama i tak..
__________________
mamutarka je online   Reply With Quote
Staro 07.05.2011., 10:42   #14
thesekiman
Pr0d1gy
Moj komp
 
thesekiman's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: Pula
Postovi: 288
Neke banke imaju i Prepaid kartice. Ja sam prije u Zagrebačkoj banci znao uzimati te kartice dok nisam dobio svoju pravu Visa kreditnu. Imaju Prepaid kartice od 50, 100, 200, 500 i tisuću kuna, negdje se zovu i poklon kartice.

To je kao bon za mobitel, odeš u svoju banku, uzmeš karticu od 200 kuna, platiš još 10kn troška, odmah ju dobiješ i odmah možeš kupovati sa njom na netu ili je bacit u PayPal pa preko njega. Kad ju istrošiš, baciš ju i uzmeš novu. A ako ti ostane nešto love na njoj, možeš podignuti to na šalteru.

Dobra stvar za one koji nemaju kreditne kartice ili im PayPal ne prihvaća debitne kartice, a htjeli bi kupovati preko neta.
__________________
thesekiman je offline   Reply With Quote
Staro 07.05.2011., 16:55   #15
KorisNick
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2010
Lokacija: daleko, daleko iza 9 sela, daleko sam ja...
Postovi: 260
Hvala dečki još jednom, i za momka iznad mene, jel primaju oni te prepaid kartice, jel netko kupovo s njima, na game.co.uk? Zanima me, da ne bi ja uzeo ne znam 500 kuna jednu takvu prepaid, i onda skužio da mi je ne primaju. Doduše, vjerojatno bi mogo uzet lovu nazad, al bolje izbjeć nepotrebne situacije. Tko pita, ne skita. haha
KorisNick je offline   Reply With Quote
Staro 07.05.2011., 22:43   #16
perich
I hate mondays..........
 
perich's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2002
Lokacija: Zagreb - Zaprešić
Postovi: 1,526
u Hypo imas i prepaid refresh karticu... kad potrosis ono kaj si uplatio, odes u banku i nadoplatis jos... uredno se rega i na paypal i na bilo kaj drugo jer se ponasa ko klasicna mastercard kreditna...
perich je offline   Reply With Quote
Staro 08.05.2011., 04:07   #17
KorisNick
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2010
Lokacija: daleko, daleko iza 9 sela, daleko sam ja...
Postovi: 260
Perich, hvala na savjetu. Budem i u Hypo malo svratio, da vidim o čemu je točno riječ. Uglavnom, vrlo vjerojatno ću kupovat preko ovog paypala, na game.co.uk, to mi je oduvijek bila želja nego sam se bojo da me ne pokradu. Al evo vi tvrdite, da je to praktički nemoguće, pa ću vam vjerovat na riječ. Dakle ako mi maznu pare, znamo tko će mi refundirat.
KorisNick je offline   Reply With Quote
Staro 08.05.2011., 08:34   #18
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,412
Imaš za kupiti igre i u Opatiji u MediaTisku (na glavnoj ulici, blizu pizzerie Rocco tj. hotela Kvarner). Cijene im nisu skromne, a izbor je solidan. Imaš igara za pc, ps2, ps3 i psp pa ti izaberi.
Naravno da se više isplati kupovati preko neta, ali kad se toliko bojiš interneta, onda ti je ovo sigurnija opcija.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 13.05.2011., 21:11   #19
calibrated1994
Registered User
 
calibrated1994's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2010
Lokacija: Split
Postovi: 12
...vrlo jednostavno,odes na Base Host i kupis sebi key...uplatis na ziro racun i u roku od dan dva ti stigne orig. key...
__________________
They gave us Fermi(GF-100), their barely stronger than a HD 5870 GPU offering...Not only do they price it at MSRP $499 , but they have a high PSU requirement (42 A on the 12 V rail) and needs an 8-pin(150 W) and 6-pin(75W) connectors to stay powered....
Seriously? Bake itself GPU-s?
PHP kod:
http://forums.macrumors.com/attachment.php?s=0b7be655daa5c7383400158234ec9ce5&attachmentid=224131&d=1272492208 
calibrated1994 je offline   Reply With Quote
Staro 13.05.2011., 21:52   #20
fler
These go to 11
Moj komp
 
fler's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Czarnia
Postovi: 1,788
Citiraj:
Autor KorisNick Pregled postova
Perich, hvala na savjetu. Budem i u Hypo malo svratio, da vidim o čemu je točno riječ. Uglavnom, vrlo vjerojatno ću kupovat preko ovog paypala, na game.co.uk, to mi je oduvijek bila želja nego sam se bojo da me ne pokradu.
game.co.uk ne prima PayPal, ostaju ti Shopto.net i eBay.
__________________
Split your lungs with Blood and Thunder


fler je offline   Reply With Quote
Staro 14.05.2011., 09:59   #21
Necto
♪☺☼☻♫
Moj komp
 
Necto's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Šibenik
Postovi: 736
Ali zato game.co.uk prima bez problema PBZ Visu Electron od deviznog računa.
Necto je offline   Reply With Quote
Staro 17.05.2011., 00:08   #22
@qu@burn
Premium
 
@qu@burn's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 55
Ima online Steam ili ako zelis bas i bundle odi do algoritma.
__________________
WarPig - MB:ASrock Z97X Killer CPU:i7 4790K @4.4, COOLER: Scythe Asuhra LE, RAM:4*4GB G.Skill Trident 2400mhz , SSD: 250GB, 120GB, 120GB Intel 535, HDD: WD Caviar RED - 1TB, GFX:Nvidia Gainward 970GTX Phantom, CASE:Antec GX700,PSU:Antec 850W High Current Gamer modular, Asus Xonar DX 1+ Logitech 2.1 Z-323, Headset: Roccat Kave 5.1, Monitors: Samsung LS24D590PLX, Mouse:Logitech G602, Tipkovnica:Logitech Orion Spark, Mouse Pad: Logitech G240, OS:Win 10 64bit
@qu@burn je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na