Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > PC Ekspert > Novosti
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 17.01.2011., 21:39   #181
snob
Majo
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 186
JBal sam PS,i sad,kaj s igrama,trebam li poseban USB Stick kupiti,ili nesto?
Ne znam koliko se smije pisati o tome,ako ne smije,moze mi netko na PM odgovoriti sto dalje ?
snob je offline   Reply With Quote
Staro 17.01.2011., 21:55   #182
Mirkopoter
Mirko, a ne Harry
Moj komp
 
Mirkopoter's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,927
Citiraj:
Autor snob Pregled postova
JBal sam PS,i sad,kaj s igrama,trebam li poseban USB Stick kupiti,ili nesto?
Ne znam koliko se smije pisati o tome,ako ne smije,moze mi netko na PM odgovoriti sto dalje ?
Jesi instaliro ovaj novi Waninkokov cfw?

Ako da onda mi se javi U pm
Mirkopoter je offline   Reply With Quote
Staro 21.01.2011., 22:22   #183
microsoft66
Premium
Moj komp
 
microsoft66's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: VK
Postovi: 1,187
koliko citam da sa Geohot CFW sve radi bez problema,a sa nekima bricka.treba jos malo pricekati sa time..
microsoft66 je offline   Reply With Quote
Staro 22.01.2011., 10:38   #184
Viperus
Premium
Moj komp
 
Viperus's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 729
Kao prvo preletite http://viperus.freehostia.com/ps3chip/


Geohot CFW nebi nikom preporučio, najbolji zasad je kmeaw koji ne bricka ni jednu konzolu + ima najviše mogućnosti.

A šta se tiće Geohota, tip želi raditi za Sony i ulizuje im se, u njegovom custom firmwareu ima u hex-u zapisano da im se ispričava i sl. Da ne spominjem da je Sony podigao tužbu protiv njega za pokušaj ucjene. Njegov CFW ima sigurnosnu rupu koja omogućuje Sony-u da odlučuje koje aplikacije korisnik smije, a koje ne smije koristiti.
Viperus je offline   Reply With Quote
Staro 22.01.2011., 11:11   #185
neumrli
Dubwise
Moj komp
 
neumrli's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 300
Evo ako nekoga zanima malo vise u vezi "povijesti hakiranja" PlayStationa3, prezentacija je sa "27th Chaos Communication Congress" koji je nedavno odrzan u Berlinu.

Code:
http://events.ccc.de/congress/2010/Fahrplan/attachments/1780_27c3_console_hacking_2010.pdf
Citiraj:
Autor Viperus Pregled postova
A šta se tiće Geohota, tip želi raditi za Sony i ulizuje im se, u njegovom custom firmwareu ima u hex-u zapisano da im se ispričava i sl.
Imas nesto sto potvrdjuje ovu tvrdnju ? Mislim, nije da branim geohota, cisto bih volio o tome procitati malo.

Citiraj:
Autor Viperus Pregled postova
Da ne spominjem da je Sony podigao tužbu protiv njega za pokušaj ucjene.
Koliko sam ja upoznat, Sony dize tuzbu protiv njega jer im je tip hakirao njihovu "zlatnu gusku", ne vidim o kakvoj ucjeni bi se tu moglo raditi. No opet, mozda mi je nesto promaklo.
neumrli je offline   Reply With Quote
Staro 22.01.2011., 11:11   #186
Mirkopoter
Mirko, a ne Harry
Moj komp
 
Mirkopoter's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,927
Waninkokov cfw bricka starije konzole, a kmeaw cfw je kako kaže Viperus, najbolji.
Mirkopoter je offline   Reply With Quote
Staro 22.01.2011., 11:19   #187
Viperus
Premium
Moj komp
 
Viperus's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 729
Da, kmeaw pouzdano radi na svim modelima dok Waninkokov cfw ne radi na CECHA,CECHB,CECHC,CECHD,CHEHE,CHEHG, a ljudi naravno ne čitaju upute ba su nastali mitovi o random brickanju.

Iako, Wainikoko radi na v2 svog fimwarea koji navodno koristi novi payload (bolja kompatibilnost s igrama) i ne bricka ni jednu konzolu.

Tu ti piše za što sve ga tuže:

http://www.ps3news.com/forums/ps3-ha...ot-116902.html

18 U.S.C. § 1030(a)(7)(B) – Intent to Extort, među ostalim

A bilo je nekih detaljnijih objašnjenja o Geohotu na više foruma, ali su sva izbrisana, skup sa threadovima o njegovom firmwareu.

Zadnje izmijenjeno od: Viperus. 22.01.2011. u 11:36.
Viperus je offline   Reply With Quote
Staro 22.01.2011., 11:32   #188
neumrli
Dubwise
Moj komp
 
neumrli's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 300
Vas dvojica govorite sto je vec receno u ovoj temi, ja sam pitao za neke dokaze u vezi onoga sa geohotom
neumrli je offline   Reply With Quote
Staro 22.01.2011., 11:45   #189
Viperus
Premium
Moj komp
 
Viperus's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 729
http://www.ps3news.com/PS3-Hacks/her...differs/page-5

"The first consequence that will bring the firmware 3.60 is that all applications signed with the utility in make_self_npdrm created by Geohot stop working."

Čim updateaš svi backupi/homebrew korišteni na njegovom cfw-u će prestati radit, tj. on ih je namjerno "označio" tako da ih sony može disableat kad god im se sprdne.

"In fact in your source code includes a request to Sony: 'Please do not add to blacklist the key pair that I use, I have offered applications lack the ability to decipher the npdrm'".

Ali ostali hakerski timovi su izbacili taj dio koda i zato sad više niko ne koristi Geohot CFW i zato su izbrisali sve njegove threadove.

Da ne spominjem da taj tip samo radi komplikacije. Izbacio je nedovršeni hack, i zbog njega je sony onemogučio korištenje otherOS-a. Pol security patcheva su njegova krivica, i nije on bio jedini koji je otkrio nešto pametno, nego ostali nisu objavili svoje nedovršene pokušaje baš zato da se dovrši nešto konkretno prije nego što sony to sazna i patcha. A GeoHot bi obavijestio pol svijeta o najmanjoj gluposti, za tjedan dana bi bila ispravljena i 97% korisnika bi updatealo firmware i učinilo trud ostalih hakera besmislenim.

Zadnje izmijenjeno od: Viperus. 22.01.2011. u 11:54.
Viperus je offline   Reply With Quote
Staro 22.01.2011., 12:03   #190
microsoft66
Premium
Moj komp
 
microsoft66's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: VK
Postovi: 1,187
na onom gore linku sto si dao,pod FAQ ima pitanje,sta ako skinem stariju igru sa neta(od prije 3 godine hoce li one radit) ? - ne, nece jer kao tad nije dobro rippano!-to mi nije jasno,kako moze biti dobro ili lose rippano ako se samo prebaci sav sadrzaj BR i stavi na net,i koje su to igre koje nerade.
microsoft66 je offline   Reply With Quote
Staro 22.01.2011., 12:07   #191
Viperus
Premium
Moj komp
 
Viperus's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 729
Ako ti jednostavno ubaciš blueray u svoj komp i napraviš image (što su radili prije), to neće raditi zbog enkripcije u eboot.bin file-u. (kombinacije koje rade su enkriptirani eboot.bin + originalni BR disk ili dekriptirani eboot.bin + kopija BR / USB / HDD, a oni ovom metodom stvore enkriptirani eboot.bin + kopija BR/USB/HDD)

Sada se to radi tako da ubaciš BR u PS3, kopiraš sve na hard (tijekom kopiranja, konzola sama pretvori eboot.bin u dekriptirani eboot.bin na tvom hardu) i onda to što si rippao na konzoli, prebaciš na PC preko mreže i podijeliš sa ostalima.
Viperus je offline   Reply With Quote
Staro 22.01.2011., 14:13   #192
neumrli
Dubwise
Moj komp
 
neumrli's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 300
Viperus, hvala na infou
neumrli je offline   Reply With Quote
Staro 23.01.2011., 15:17   #193
snob
Majo
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 186
Znaci,ima li neki FW koji ce omoguciti igranje rippanih igara bez da se koristi onaj PSBrake USB stick i da se stavlja bilo koj bluray unutra?
Sve nesto brzo napreduje pa da pitam .
snob je offline   Reply With Quote
Staro 23.01.2011., 15:31   #194
neumrli
Dubwise
Moj komp
 
neumrli's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 300
Citiraj:
Autor snob Pregled postova
Znaci,ima li neki FW koji ce omoguciti igranje rippanih igara bez da se koristi onaj PSBrake USB stick i da se stavlja bilo koj bluray unutra?
Tocno. Procitaj malo tekst na ovoj stranici.
neumrli je offline   Reply With Quote
Staro 23.01.2011., 21:35   #195
Mar
Suit up!
Moj komp
 
Mar's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Šibenik
Postovi: 5,930
Vidim da je izašao novi GaiaManager za PS3 koji koristi lv2 PKG tako da je sve automatizirano koliko kužim.

Što onda napraviti? Updateati PS3 na 3.55 i onda JB-ati koristeći GeoHotov JB te staviti GaiaManager i to bi trebalo biti to?
__________________
"When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story."
- Barney Stinson
Mar je offline   Reply With Quote
Staro 23.01.2011., 23:06   #196
snob
Majo
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 186
Mrak,bacam se sutra na posao !
snob je offline   Reply With Quote
Staro 24.01.2011., 13:49   #197
snob
Majo
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 186
Uspio sve,backupiram ali kak da laucham ?
Imam MultiMANov PGK i sad,kaze mi:

Kada ga pokrenem:
multiMAN cannot detect any resident payload.Functionality may be restricted.

I onda kad ocu nesto pokrenut:
Do you want to load without exiting to XMB?
I onda 'Warning: Some games do not support such launch mode!'

Sto mi je sad uciniti ?

Zadnje izmijenjeno od: snob. 24.01.2011. u 14:03.
snob je offline   Reply With Quote
Staro 24.01.2011., 14:07   #198
Viperus
Premium
Moj komp
 
Viperus's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 729
Šta se tiće drugog warninga, prvo probaš yes na load without exiting xmb, ako se ništa ne desi, onda ne radi za tu specifičnu igricu, pa svaki sljedeći put stisneš no, to te vrati u XMB i moraš ručno stisnuti X (pojavi ti se igrica pod games) da bi ju pokrenuo.

Ovaj prvi je relativno nova stvar, navodno je autor zbog nekog buga privremeno promjenio u config.ini

"* Default "load_custom_payload=0" to avoid lockups with FW 3.55"

Možeš sad ili to promijeniti u 1 pa riskirati error ili instalirati lvl2-v4.pkg, i pokretati pkg prije pokretanja multiman-a, dok se to ne popravi.

Izgleda da je Gaia Manager sad malo u vodstvu šta se tiće pokretanja, pošto on nema problema.
Viperus je offline   Reply With Quote
Staro 24.01.2011., 14:10   #199
snob
Majo
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 186
Koj da onda oderem?
Da nisam taj LVL2 pkg instalirao,a mislim,za GT5 i UT3 govorim,koje sam backupirao s bluraya,ni jedna igra nece nazalost.Hmmm hmmm hmmm .
Da probam s drugim managerom ili se ovo da sredit,rado bih bez pokretanja lvl2 pkga.
snob je offline   Reply With Quote
Staro 24.01.2011., 14:15   #200
Viperus
Premium
Moj komp
 
Viperus's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 729
A vjerujem da će bit popravljeno za koji dan, probaj load_custom_payload=1 ili instaliraj najnoviji Gaia manager, mislim da je 2.02

evo objašnjenja zato se javlja error:

http://psx-scene.com/forums/710572-post3796.html


i ako nečeš da te pita oćeš li direktno pokrenuti igru (pošto radi za cca 20% njih), stavi u .ini file-u "direct_launch=0"


edit: da ne pišem još jedan post XD

Ma znam da GAIA sad radi, ali taj lvl2 patch koji je odnedavno disablean može teoretski prouzročit razne errore i memory leak, pa developer multiMAN-a pokušava to izvest na neki stabilniji način. Ove koji rade Gaiu baš i nije tolko briga, glavno da radi XD

Zadnje izmijenjeno od: Viperus. 24.01.2011. u 14:26.
Viperus je offline   Reply With Quote
Staro 24.01.2011., 14:22   #201
snob
Majo
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 186
LOL .

Instalirao GAIA-u,i kad upalim igru,zgasi se,pokrenem onaj game/app u xmb-u i rade mi obje igre .
Fascinantno .

EDIT:Lako se prebaci na nesto bolje onda,promjenio sam managere a igre su ostale,tako da je to zbilja odlicno,a za sad fino sve radi.
Sad jos PC to PS3 kad analiziram i apsolviram,to je to .

Zadnje izmijenjeno od: snob. 24.01.2011. u 15:07.
snob je offline   Reply With Quote
Staro 25.01.2011., 19:25   #202
Mirkopoter
Mirko, a ne Harry
Moj komp
 
Mirkopoter's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,927
E Viperus imaš kakvog iskustva sa "error 80028F14"? Instalirao sam 3.55, pa onda Kmeaw CFW i onda Gaia ovaj najnoviji i kad želim pokrenut igru odem u gaia i stisnem x na igru, vrati me na xbm i stisnem x na ono da igru pokrenem i dobijem taj error... ponovo sam bio vratio sve na 3.55 i ponovo na kmeaw (ovaj put kroz recovery) i stavio multimana i opet isto :S probao sam i ovaj lv2 i fix premisions, ali neide..
Mirkopoter je offline   Reply With Quote
Staro 25.01.2011., 19:58   #203
Viperus
Premium
Moj komp
 
Viperus's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 729
Da ti nije igra u nekom mutavom folderu. Ili u folderu od igre imaš još subfoldera zbog kojih manager ne nalazi eboot.bin?
Viperus je offline   Reply With Quote
Staro 25.01.2011., 20:00   #204
Mirkopoter
Mirko, a ne Harry
Moj komp
 
Mirkopoter's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,927
Citiraj:
Autor Viperus Pregled postova
Da ti nije igra u nekom mutavom folderu. Ili u folderu od igre imaš još subfoldera zbog kojih manager ne nalazi eboot.bin?
Igru sam backup-o sa originalnog diska sa gaia, a onda i sa multiman-ovim managerom (igra je folderu u koji ju je manager spremio)

Samo da provjerim dali dobro radim ovaj fix premisions.. skino sam onaj lvl2-v6 i fix premisions i prvo pokrenem lvl2-v6, pojavi mi se neka slika gdje piše da stisnem x ako želim izaći iz toga, stisnem x i izađem iz toga i uđem u fix premisions (piše mi da radi u nekom folderu sa L, a meni su igre u GAMEZ, pa je možda to problem) možda 10-15 sekundi stoji crna slika i onda izađe na xbm i onda pokrenem gaia i opet isto..

Zadnje izmijenjeno od: Mirkopoter. 25.01.2011. u 20:14.
Mirkopoter je offline   Reply With Quote
Staro 25.01.2011., 23:36   #205
Mar
Suit up!
Moj komp
 
Mar's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Šibenik
Postovi: 5,930
Zanima me što napraviti sa backupom igre nakon što se prebaci na HDD preko FTP-a i instalira.
Prilikom prvog pokretanja igra se instalira. Da li se nakon toga može izbrisati iz onog GAMES foldera ili se instalira samo neki dio te je potrebno da ostane u GAMES folderu?

Pitam zato jer sam instalirao Heavy Rain i sad nema više mjesta za GT5
__________________
"When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story."
- Barney Stinson
Mar je offline   Reply With Quote
Staro 26.01.2011., 16:09   #206
Mirkopoter
Mirko, a ne Harry
Moj komp
 
Mirkopoter's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,927
Citiraj:
Autor Mar Pregled postova
Zanima me što napraviti sa backupom igre nakon što se prebaci na HDD preko FTP-a i instalira.
Prilikom prvog pokretanja igra se instalira. Da li se nakon toga može izbrisati iz onog GAMES foldera ili se instalira samo neki dio te je potrebno da ostane u GAMES folderu?

Pitam zato jer sam instalirao Heavy Rain i sad nema više mjesta za GT5
Samo dio igre se instalirao i moraš sve to ostavit na hdd-u.
Mirkopoter je offline   Reply With Quote
Staro 27.01.2011., 07:48   #207
Viperus
Premium
Moj komp
 
Viperus's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 729
Došo novi multiMAN manager, sad sve radi tip top, nebi trebali niš dodatno pokretati.

Meanwhile sony je napraio 3.56 fw kojeg su hackali u ~20 min, vjerojatno samo zato da blokiraju PSN "piratima" na sljedećih par dana.
Viperus je offline   Reply With Quote
Staro 27.01.2011., 14:47   #208
tihomir
Premium
 
tihomir's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2002
Lokacija: ?
Postovi: 2,274
Šta je s budućim FW koje će Sony izbaciti? Mogu li ponovno zaključati konzolu ili je razvaljena za stalno?
tihomir je offline   Reply With Quote
Staro 28.01.2011., 07:08   #209
Viperus
Premium
Moj komp
 
Viperus's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 729
Da, ali ako updateaš samo pomoću custom firmwarea, prilično si siguran.


edit: cheateri su bannani sa black ops-a, ali samo s njega, PSN i dalje radi. Samo cheateri, ne oni koji se spajaju sa cfw.

Zadnje izmijenjeno od: Viperus. 28.01.2011. u 14:27.
Viperus je offline   Reply With Quote
Staro 28.01.2011., 18:58   #210
tihomir
Premium
 
tihomir's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2002
Lokacija: ?
Postovi: 2,274
Što je s emulatorima SNES-a, NES-a, Neogeo, CPS1 i 2, SMS, SMD i slični?

Te postoji li kakav media player softver tipa XBMC-a za PS3, streaming sa kompa je gnjavaža...
tihomir je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na