Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Mreže
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 19.12.2010., 23:51   #1
Miratz
Ursus maritimus tyrannus
Moj komp
 
Miratz's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 283
Fixed vs Internet na bonove

Pozdrav,

trenutno obitavam na lokaciji gdje je internet zamjetno lošije kvalitete usluge nego što sam navikao, pa zanima me kolika je kvaliteta veze preko ovih prenosnih internetskih gadgetarija?

Naime za ovo sranje od veze iz HT-a kažu da ne mogu napraviti ništa: "bakar više ne može podnjeti" pa niti nema novih pretplatničkih linija. Citiram tipa: "Ajd telefon i nekako, ali DSL više ne ide gore dok se infrastruktura napravi ponovno". Dakle generalno bakreno sranje.

Stoga, ovim putem MOLIM nekoga ko ima npr. Tele2 popularni "stik za surfanje" ili vip ili bilo šta - da ode na http://www.pingtest.net i uhvati screenshot testa.

Ovo ispod je "ocjena" koju sam dobio od istog sajta za sadašnju kombinaciju... :/ Packet los cca 5%... radilo se o konekciji na Banjaluku, a ista (ako ne i gora) situacija bila je kod pokušaja kontektiranja na Graz.



Ajd ekipa, neko neka baci oko molim vas...
__________________
Miratz je offline   Reply With Quote
Staro 20.12.2010., 02:23   #2
MadBoY
MadModerator
Moj komp
 
MadBoY's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: N/A
Postovi: 5,190
__________________
skupi-dupi-du, skupi-dupi-du, pam pam... pf
MadBoY je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 20.12.2010., 09:55   #3
Miratz
Ursus maritimus tyrannus
Moj komp
 
Miratz's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 283
@Mad - jel možeš preselit temu? :/
__________________
Miratz je offline   Reply With Quote
Staro 29.12.2010., 10:54   #4
Ivan_Brajcic
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2010
Lokacija: Sesvete
Postovi: 92
Mislim da je besmisleno raditi ovaj test stickom od doma jer mi vjerojatno ne živimo na identičnoj lokaciji kao i ti, a kvaliteta tog neta jako ovisi o tome. Tebi neće ništa vrijediti ako je meni sve super ako na svojoj lokaciji hvataš GPRS signal. Inače, generalno, ne bih ti preporučio ništa od toga, drži se žice i nadaj se da će se stvari s vremenom poboljšati. Ako ti je baš toliki gušta, napravim test kad dođem doma, na Tele2 i VIP-u, ali imaj na umu da su to brojke samo za moju lokaciju, već prvi susjed može imati druge brojke.
Ivan_Brajcic je offline   Reply With Quote
Staro 29.12.2010., 11:37   #5
Miratz
Ursus maritimus tyrannus
Moj komp
 
Miratz's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 283
Fora je da se ne mogu držati žice, jer žicu ne da T-Com. Ni sebi ni drugima (Amis, Iskon i ostali). Moram "posuđivat" wifi od susjeda...
__________________
Miratz je offline   Reply With Quote
Staro 29.12.2010., 11:48   #6
Ivan_Brajcic
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2010
Lokacija: Sesvete
Postovi: 92
Lakše će ti onda biti da i dalje posuđuješ wifi od susjeda. Govorim ti kao dugogodišnji korisnik raznoraznih mobilnih rješenja. Em su skupa, em su neusporediva s bilo čim žičanim. Radije dogovori sa susjedom da mu daješ dio para za net (ne mora svako posuđivanje biti "posuđivanje", ne). Čak i da mu plaćaš internetski račun u potpunosti, opet će te doći jeftinije nego stick. Evo, ja sam do nedavno imao paket od 5GB na Tele2 za paprenih 185 kn. A kakav flat za te pare dobiš na žici...
Ivan_Brajcic je offline   Reply With Quote
Staro 30.12.2010., 12:08   #7
dak0001
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Novoselec
Postovi: 276
Citiraj:
Autor Ivan_Brajcic Pregled postova
Lakše će ti onda biti da i dalje posuđuješ wifi od susjeda. Govorim ti kao dugogodišnji korisnik raznoraznih mobilnih rješenja. Em su skupa, em su neusporediva s bilo čim žičanim. Radije dogovori sa susjedom da mu daješ dio para za net (ne mora svako posuđivanje biti "posuđivanje", ne). Čak i da mu plaćaš internetski račun u potpunosti, opet će te doći jeftinije nego stick. Evo, ja sam do nedavno imao paket od 5GB na Tele2 za paprenih 185 kn. A kakav flat za te pare dobiš na žici...
ja sam već mjesec i nešto na HomeBoxu i za moje potrebe mogu reći da razlike u brzini su minimalne, a cijena upola manja, sa 5 puta većim net prometom
dak0001 je offline   Reply With Quote
Staro 31.12.2010., 14:53   #8
lowrider
Premium
Moj komp
 
lowrider's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: KR
Postovi: 1,109
Ja koristim nažalost T-scumov stick Web n walk na bonove, i za pregledat e-mailove i poruke na forumima je odličan, imali su promotivno razdoblje koje i dalje traje, 35 kuna 250 MB, mislim da niti Tele 2 ni Vip nemaju tak jeftino a da je prepaid, a da te ne uvjetuju s nekakvom minimalnom mjesečnom uplatom bonova.
Btw Tele 2 ima stvarno loš signal na nekim mjestima gdje sam se iznenadio, a nisu van civilizacije
lowrider je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na