Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 16.12.2010., 22:31   #1
pajox
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2010
Lokacija: Varaždin
Postovi: 9
Angry Problem hardware , kod pokretanja videa cjeli komp zablokira

Pozdrav,

Evo novi sam na ovom forumu pa vas molim da me ne izvrjeđate baš jako ;D

Uglavnom , prije 2 tjedna sve je bilo u redu i ja sam odlucio kupiti GPU HD5670 1g od VTX3D , i kad sam je stavio par dana je sve bilo u redu i onda su se poceli javljati problem kad sam pokrenuo neki video na netu komp mi je jednostavno cjeli zablokirao , zamrznuo se i morao sam napraviti restart , ponekad se to zna u igri ali vrlo rjetko , ja mislio da bi problem mogao biti u novoj GPU hd5670 , ili u ostalom hardwareu makar sam testirao memoriju i HDD i reinstalirao OS(WinXP),
neznam mozda samo treba nesto podesiti , probajte skužavat šta je , nadam se da se bolje kuzite od mene ;P , btw ... grafu sam probam na sestrinom kompu konfe slicne mojoj i opet se to desava ...

Ako treba neka informacija ,samo pitajte : i probajte skuzit kaj je pa mi recite kaj da radim . E da i kad instaliram Win 7 , i kad instaliram drivere za grafu , nakon rebota komp radi svega par minuti u win7 i onda se zamrzne kao i prije . NEZNAM kaj da radim popizdit ču xD.

AJDE javljajte se , PUNO HVALA . GL

Zadnje izmijenjeno od: pajox. 16.12.2010. u 22:39.
pajox je offline   Reply With Quote
Staro 16.12.2010., 22:46   #2
Vensla
Registered User
Moj komp
 
Vensla's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: smb
Postovi: 24
Pozdrav,
daj probaj testirat gpu u furmark-u da budes siguran da je ispravna posto si vec testiro memoriju

editrovjeri dal ima dodatno napajanje

Zadnje izmijenjeno od: Vensla. 16.12.2010. u 23:35.
Vensla je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 16.12.2010., 23:26   #3
pajox
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2010
Lokacija: Varaždin
Postovi: 9
FURMARK

testiro sa furmark-om , sve glatko prošlo , nije se nistra rusilo samo mi reci dal ti trebam kakve logove postat da vidis sta je ?

ima dodatno napajanje i spojeno je , 6-pin , dajte predlažite nešto da probam

Zadnje izmijenjeno od: Jelc. 17.12.2010. u 21:54.
pajox je offline   Reply With Quote
Staro 16.12.2010., 23:53   #4
Vensla
Registered User
Moj komp
 
Vensla's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: smb
Postovi: 24
koje napajanje imas?
probaj jos occt ak prolazi onda nije do hardware-a
Vensla je offline   Reply With Quote
Staro 17.12.2010., 00:08   #5
pajox
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2010
Lokacija: Varaždin
Postovi: 9
Citiraj:
Autor Vensla Pregled postova
koje napajanje imas?
probaj jos occt ak prolazi onda nije do hardware-a
kupio neko 500W za 250 kn nije neka firma ali je solidno , inace ta grafa dobro radi na 400 W , neznam dali je u hardwareu problem , al mislim da je ;P , jer sam reinstalirao OS više puta , neznam ,probat cu sad obrisat sve drivere sa Driver Cleanerom pa stavit nove , mozda nesto bude

u furmarku , temperatura nejde vise od 60-65 stupnjeva , jedino , fps je 30-40 , a furmark svake sekunde malo zatrza(zalaga jel to normalno ) i kaj bi se dogodilo da nešto nije dobro s grafom kad testam u furmarku ?

Zadnje izmijenjeno od: Jelc. 17.12.2010. u 21:54.
pajox je offline   Reply With Quote
Staro 17.12.2010., 00:32   #6
Vensla
Registered User
Moj komp
 
Vensla's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: smb
Postovi: 24
koje?
si probal s nekim drugim napajanjem?
tipa corsair,seasonic,chieftec,fortron

mozda te napajanje zeza
Vensla je offline   Reply With Quote
Staro 17.12.2010., 00:34   #7
pajox
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2010
Lokacija: Varaždin
Postovi: 9
Citiraj:
Autor Vensla Pregled postova
koje?
si probal s nekim drugim napajanjem?
tipa corsair,seasonic,chieftec,fortron

nisam , nemam ga di nabavit da sprobam , evo reinstaliro sve drivere i opet isto

nisam , nemam ga di nabavit da sprobam , evo reinstaliro sve drivere i opet isto , e probo sam sa fortronom 450 W al opet isto

e i primjetio sam kad pokrenem neku igru i minimizam ju i onda pokrenem youtube i ništa ne zašteka , video normalno ide , po tome ja mislim da je grafa , ja bi je najrađe poslao na servis tam di sam je kupio , šta kažeš ?

Zadnje izmijenjeno od: Jelc. 17.12.2010. u 21:55.
pajox je offline   Reply With Quote
Staro 17.12.2010., 01:10   #8
Vensla
Registered User
Moj komp
 
Vensla's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: smb
Postovi: 24
Uglavnom , prije 2 tjedna sve je bilo u redu i ja sam odlucio kupiti GPU HD5670 1g od VTX3D , i kad sam je stavio par dana je sve bilo u redu i onda su se poceli javljati problem kad sam pokrenuo neki video na netu komp mi je jednostavno cjeli zablokirao , zamrznuo se i morao sam napraviti restart , ponekad se to zna u igri ali vrlo rjetko , ja mislio da bi problem mogao biti u [COLOR=#018D25 ! important]novoj[/COLOR] GPU hd5670 , ili u ostalom hardwareu makar sam testirao memoriju i HDD i reinstalirao OS(WinXP),
neznam mozda samo treba nesto podesiti , probajte skužavat šta je , nadam se da se bolje kuzite od mene ;P , btw ... grafu sam probam na sestrinom kompu konfe slicne mojoj i opet se to desava ...



ak ti ovo radi vrati grafu
Vensla je offline   Reply With Quote
Staro 17.12.2010., 20:43   #9
Anonymous_01
Premium
Moj komp
 
Anonymous_01's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 29
A da možda probaš posvetit malo pažnje driverima? Koje si stavio, one na cd-u ili?
Probat dignut novije drivere, vidjet jesu li kojim slučajem na kompu ostali driveri od stare grafe?! Inače je po meni W7 vrlo osjetljiv na probleme s grafom, dok bi xp gurao i s artefaktima kod sedmice nije prolazilo ni pod razno.....bar je moje iskustvo takvo.
Anonymous_01 je offline   Reply With Quote
Staro 18.12.2010., 00:05   #10
pajox
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2010
Lokacija: Varaždin
Postovi: 9
Citiraj:
Autor Anonymous_01 Pregled postova
A da možda probaš posvetit malo pažnje driverima? Koje si stavio, one na cd-u ili?
Probat dignut novije drivere, vidjet jesu li kojim slučajem na kompu ostali driveri od stare grafe?! Inače je po meni W7 vrlo osjetljiv na probleme s grafom, dok bi xp gurao i s artefaktima kod sedmice nije prolazilo ni pod razno.....bar je moje iskustvo takvo.
Probao sam sve žive i nežive drivere , uvjek sam temeljito obrisao stare , help me xD ,a šta ako odnesem grafu na servis , vidjet ce da ima slike i reci ce da ispravno radi -.- , kao što i obicno kažu ...
pajox je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 20.12.2010., 03:05   #11
Joke
N00B
Moj komp
 
Joke's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Split
Postovi: 3,886
Ja bi ipak rekao da je PSU kriv za sve!
__________________
IE6
Linux is Not Windows
Joke je offline   Reply With Quote
Staro 20.12.2010., 03:14   #12
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,700
Citiraj:
Autor pajox Pregled postova
Probao sam sve žive i nežive drivere , uvjek sam temeljito obrisao stare , help me xD ,a šta ako odnesem grafu na servis , vidjet ce da ima slike i reci ce da ispravno radi -.- , kao što i obicno kažu ...
Definitvno bi trebao probat karticu u kombinaciji sa nekim postenim napajanjem. Jer sa ovim svojim "neko 500W za 250 kn nije neka firma ali je solidno" nemas se bas cemu nadat.
Znam da ti nije bas zgodno kupovat novo napajanje da bi testirao grafu, ali probaj ubacit kartivu u neki komp sa normalnim napajanjem.
__________________

srale7 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na