Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Mreže
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 01.11.2010., 18:41   #1
gesaugen
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 347
Ruter na modem/ruter i pppoe

Imam iskon carnet duo paket i spajam se s dva kompa na net prek lan kabela spojenih na iskonov modem/ruter Thomson 780wl. problem je kako na oba kompa moram ostvariti pppoe vezu sa spojem na carnet, čim jedan komp prekine vezu, drugom veza puca automatski...
također posjedujem Buffalo WHR-G54S ruter koji sam flashao sa custom firmwareom zvanim "tomato", što je dalo gro novi i naprednih mogućnosti tom ruteru, te se može mijenjati apsolutno sve...

e sad, ono što bih želio napraviti je da se kompovi spajaju kabelom na Buffalo u kojem bi bili podešeni podatci za pppoe vezu, a Buffalo bi potom bio spojen na Thomsona

Ovo su utori na Thomsonu:
http://www.callvoip.nl/images/speedt...780_back_g.jpg

Na Buffalo-u imaju 4 LAN i 1 WAN utor

Ovo je shema spajanja kakvu sam zamislio:


koliko čitam po netu u tutorijalima spajanja ruter 2 ruter, vele da se nesmije spojiti Buffalo WAN -> Thomson LAN zbog fikson IP-ja od WAN-a ili tako nešto, no fora je sa ovim custom firmware-om od Buffala što se da podesit sve, pa čak i IP od WAN-a, no nisam uspio da mi proradi i zato i pišem ovu temu...
Također, po tutorijalima na netu za ruter 2 ruter piše da radi ako se spoji Buffalo LAN -> Thomson LAN no fora je da tu gubim jedan buffalo LAN utor a meni su potrebna sva 4 LAN utora jer ću koristiti sva 4 prvom prilikom, iako trenutno koristims amo 2...

Evo linka na Tomato firmware i o čemu se tu radi:
http://www.polarcloud.com/firmware
http://en.wikibooks.org/wiki/Tomato_Firmware

molio bih vašu pomoć
gesaugen je offline   Reply With Quote
Staro 01.11.2010., 21:06   #2
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,640
Ako je ova informacija točna, željeno realiziraj kako si naveo. Mislim da bi ovako trebalo konfigurirat Buffalo sa Tomato fw:


Jedini potencijalni blem je šta nema za podesit "Metoda autentikacije" (PAP), kad probaš onda ćeš znat. Sliku sam napravio preko ovog Tomato emulatora.
Ako gornji info nije točan i traži se PPTP tip konekcije probaj podesit sa odg. promjenom.
Poznato je da sa ovim tipom konekcije ima dosta blema i rijetki routeri (fw) rade ok sa Carnet implementacijom.
Nikky je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 02.11.2010., 08:26   #3
gesaugen
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 347
hvala nikky!
no pitanje: kad sam bio spojio Buffala na Thomsona preko WAN -> LAN, u Thomsonu je bila registrirana IP adresa kao 0.0.0.0
Koliko sam čitao po netu, to je defaultna IP adresa za WAN port. E sad, probao sam to mijenjati u tomato-u IP od WAN-a no nisam uspio jer mi je i nakon promjene i dalje javljao u Thomsonu da je IP 0.0.0.0. Možda je stvar do refresha rutera no nije to htio niti nakon par pokušaja...

nadalje, sa takvim setupom sam probavao pingati Thosmona na njegov IP 192.168.5.1 i nisam dobivao odgovor, a Buffala na kojeg sma bio direktno spojen sam pingao bez problema

budem danas probao ove postavke kaj si mi rekao

I puno hvala na slici! mnogo je lakše
gesaugen je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na