Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 04.10.2010., 10:25   #1
Dejmos
Premium
Moj komp
 
Dejmos's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 116
Distributer za Crucial

Pozdrav,

zanima me tko je distributer/uvoznik/servis za Crucial u Hrvatskoj ili bližoj okolici. Links nije (tamo sam kupio). Ukratko imam 2x1GB memorije (Ballistix Tracer) od kojih je jedan modul pokojni. Još uvijek su pod garancijom ali naravno nemam računa.

Je li netko imao iskustva sa njihovom RMA/Warranty politikom i gdje i kako bi se moglo ostvariti jamstvo?

hvala
Dejmos je offline   Reply With Quote
Staro 04.10.2010., 11:22   #2
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 8,017
Citiraj:
Autor Dejmos Pregled postova
Pozdrav,

zanima me tko je distributer/uvoznik/servis za Crucial u Hrvatskoj ili bližoj okolici. Links nije (tamo sam kupio). Ukratko imam 2x1GB memorije (Ballistix Tracer) od kojih je jedan modul pokojni. Još uvijek su pod garancijom ali naravno nemam računa.

Je li netko imao iskustva sa njihovom RMA/Warranty politikom i gdje i kako bi se moglo ostvariti jamstvo?

hvala

Pa ako imaš garanciju, siguran sam da će ti izvuči račun (ako ti samo račun fali), ako nemaš nikakvog papira o kupovini, to će malo teže ići. S obzirom na cijenu DDR2 memorije, nevrijedi se zezat sa slanjem ako neuspiješ nabaviti račun iz linksa...
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 04.10.2010., 11:22   #3
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
u kojem dućanu si ih kupio? ako je Links, probaj se sjetiti kada otprilike si ih kupio, koliko si ih platio i još ako si sa njima kupio još nešto, možda ti mogu isprintati taj račun.
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 04.10.2010., 11:50   #4
Dejmos
Premium
Moj komp
 
Dejmos's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 116
Kupio sam u Linksu. Nemam računa niti garancije. Naravno da sam pokušao preko Linksa doći do garancije/računa ali oni kažu da mi nemogu pomoći zato jer na memorijama niti na ambalaži nema serijskog broja preko kojeg bi mogli trace-at. Poslao sam i RMA zahtjev Crucialu preko njihovog supporta i sad čekam da odobre ili odbiju. Sumnjam da će proći jer Hrvatske naravno nema na popisu adresa za slanje.
Dejmos je offline   Reply With Quote
Staro 04.10.2010., 11:57   #5
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
e onda ti nitko u HR ne može pomoći nažalost. Pouka dana: čuvati račune i garantne listove na sigurnom i pamtljivom mjestu
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 04.10.2010., 12:03   #6
Alfa_R
Registered User
Moj komp
 
Alfa_R's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,863
Citiraj:
Autor Dejmos Pregled postova
Kupio sam u Linksu. Nemam računa niti garancije. Naravno da sam pokušao preko Linksa doći do garancije/računa ali oni kažu da mi nemogu pomoći zato jer na memorijama niti na ambalaži nema serijskog broja preko kojeg bi mogli trace-at. Poslao sam i RMA zahtjev Crucialu preko njihovog supporta i sad čekam da odobre ili odbiju. Sumnjam da će proći jer Hrvatske naravno nema na popisu adresa za slanje.
Nemaju li oni u linksu po imenu racune?
Alfa_R je offline   Reply With Quote
Staro 04.10.2010., 12:06   #7
Router
Hejter
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: ZG
Postovi: 6,512
Citiraj:
Autor Alfa_R Pregled postova
Nemaju li oni u linksu po imenu racune?
Naravno da je ime proizvoda na racunu, ali i serijski broj koji ga traze.
Imao sam slican slucaj, sve izgubljeno ali znao sam tocan datum i vrijeme, te naravno nacin placanja, cekao sam koji dan ali dobio kopiju, dakle može se ako i ti pokažeš malo truda, lijepa riječ preko telefona pomogne
Router je offline   Reply With Quote
Staro 04.10.2010., 14:03   #8
Alfa_R
Registered User
Moj komp
 
Alfa_R's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,863
Mislio sam po imenu kupca.
Mozda bolje osobno nego preko telefona. Da i ostali koji cekaju u redu mogu slusati taj razgovor
Alfa_R je offline   Reply With Quote
Staro 04.10.2010., 14:07   #9
Router
Hejter
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: ZG
Postovi: 6,512
Citiraj:
Autor Alfa_R Pregled postova
Mislio sam po imenu kupca.
Mozda bolje osobno nego preko telefona. Da i ostali koji cekaju u redu mogu slusati taj razgovor
Neloša ideja, ali na prodaji te otkantaju sa takvim problemom i upute na odgovarajući odjel Otkad to po imenu kupca? Zašto bi im dao svoje ime i prezime prilikom kupovine, pogotovo ako kupujem za gotovinu? dobro da i oib ne traže ...
Router je offline   Reply With Quote
Staro 04.10.2010., 14:22   #10
Alfa_R
Registered User
Moj komp
 
Alfa_R's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,863
Citiraj:
Autor Router Pregled postova
Neloša ideja, ali na prodaji te otkantaju sa takvim problemom i upute na odgovarajući odjel Otkad to po imenu kupca? Zašto bi im dao svoje ime i prezime prilikom kupovine, pogotovo ako kupujem za gotovinu? dobro da i oib ne traže ...
Znam da su prije to radili.. Drzali evidenciju. Nekad je i vemil to radio. Dvosjekli mac. Ali pretostavljam da tada vise nebi mogli se se vaditi da nemogu naci racun ako neznas tocan dan/vrijeme, polozaj merkura u odnosu na veneru... blah, blah...

Naravno da nemoras dati ako neces

U Rijeci postoji samo prodaja pa je to odjel za sve
Alfa_R je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na