Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 28.09.2010., 18:42   #1
Kamilica
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2010
Lokacija: Beograd
Postovi: 3
No audio output device is installed

Ova poruka mi se pojavljuje na zvucniku.
Radi se o laptopu HP Pavillion dv9700.

U Device manager-u ne postoji Sound device, tako da ne mogu da reinstaliram driver-e.

Zuti usklicnik stoji pored Unknown Device (u Universal Serial Bus controllers).

Sta je sve uradjeno:

Instaliran je Windows 7 (ranije je bila Vista u kojoj je postojao isti problem, zato smo i pokusali sa instalacijom sedmice).

Proverili smo sve moguce, u Bios-u, u Windows-u, instalirali drivere za ovaj laptop sa HP sajta, medjutim zvuka nema.

Koliko sam uspela da ustanovim, ovo je problem koji se desava vecini sa HP laptopovima.

Da li neko zna moguce resenje?


P.S. Posto sam prilicno laik za kompjutere, da li moze nesto da se uradi sa USB sound card? Moze li ona da pomogne u ovakvom slucaju?

Hvala na svakom odgovoru, iako vec polako gubim svaku nadu.
Kamilica je offline   Reply With Quote
Staro 28.09.2010., 20:05   #2
MMI
Premium
 
MMI's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 913
ati grafika? skini onda sa amd stranice Ati HDMI driver za zvuk
MMI je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 28.09.2010., 20:27   #3
generic
Premium
Moj komp
 
generic's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,054
Baš danas naišao na isti problem na jednom starijem desktop pavilionu kojem je zamijenjena grafička kartica (gf 6200 zamijenjena s G210). Problem je riješen tako što je u biosu trebalo prebaciti onboard audio s 'auto' na 'enabled'.

Moguće je da ste promašili tu opciju u biosu ili je negdje zakopana (s obzirom da se radi o lapu)
generic je offline   Reply With Quote
Staro 28.09.2010., 21:08   #4
Kamilica
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2010
Lokacija: Beograd
Postovi: 3
Citiraj:
Autor generic Pregled postova
Baš danas naišao na isti problem na jednom starijem desktop pavilionu kojem je zamijenjena grafička kartica (gf 6200 zamijenjena s G210). Problem je riješen tako što je u biosu trebalo prebaciti onboard audio s 'auto' na 'enabled'.

Moguće je da ste promašili tu opciju u biosu ili je negdje zakopana (s obzirom da se radi o lapu)

Jedina opcija koju sam nasla za Sound u Bios-u je u System configuration - Button sound - [Enabled]

Citiraj:
Autor MMI Pregled postova
ati grafika? skini onda sa amd stranice Ati HDMI driver za zvuk
Instalirala, restartovala i dalje nista.


Pronasla sam nesto na netu, ... otprilike jedini koji je kao uspeo da resi problem, a post glasi ovako:

Hi,


I've had the No Audio device problem for about one month. I've been through dozens of threads looking for a solution and accidently found one last night. First of all I believe this problem is triggered by an automatic update. I have an HP DV9700. About 2 months ago I upgraded to a larger and faster disk. So I cloned my original disk and replaced it. When the audio quit working I installed my old disk and my system booted up with the sound. The PC was fine something was wrong with the OS. Within a few minutes of reinstalling my old disk automatic updates kicked in and the sound died on my old disk.


I have been through the process of installing the Microsoft UAA Bus driver and reinstalling my audio driver many times.


Last night I noticed I could not install the latest version of the HP Health Check support library. I was getting installshield errors. I discovered that on x64 the Windows Installer can get wedged and the Microsoft repair method doesn't fix the problem on x64. Search for Aaron Stebners weblog for the title "Repairing the Windows Installer service on a 64-bit OS" for more details.


His repair steps fixed my sound and it's perfect.


1.Click on the Start menu, choose Run, type cmd and click OK
2.Run %windir%\system32\msiexec.exe /unregister
3.Run %windir%\syswow64\msiexec.exe /unregister
4.Run %windir%\system32\msiexec.exe /regserver
5.Run %windir%\syswow64\msiexec.exe /regserver
6.Restart the computer


FYI I am running Vista Home Premium with SP2.





Medjutim, meni kod rednog broja 3. i 5. daje poruku: The system cannot find the path specified.

Zadnje izmijenjeno od: domy_os. 29.09.2010. u 10:55. Razlog: spajanje postova
Kamilica je offline   Reply With Quote
Staro 28.09.2010., 22:43   #5
MMI
Premium
 
MMI's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 913
kad god sam instalirao win na hp svaki "uskličnik" u d. manageru sam išo desni klik i na update driver--- recomanded, spojen na net sam bio i automatski mi je povukao driver sa web-a, probaj tako. Probaj to

EDIT:

http://welcome.hp.com/country/us/en/support.html

upiši model matične koju ćeš vidjeti na prvoj stranici u biosu i stavi točku na "download", tu ćeš naći drivere BAŠ za tvoj model. Model mbo možeš vidjeti i u Everest-u pod "matična ploča"

EDIT:

ufff, pomaže i update win 7 ********************

Zadnje izmijenjeno od: domy_os. 29.09.2010. u 10:56. Razlog: spajanje postova
MMI je offline   Reply With Quote
Staro 29.09.2010., 01:49   #6
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,946
Citiraj:
Autor Kamilica Pregled postova
....
Medjutim, meni kod rednog broja 3. i 5. daje poruku: The system cannot find the path specified.
Mozda zato sto imas 32-bit windowse a ne 64?

Ako si skinula drivere bas za tvoj laptop,probas forsiranu metodu instalacije drivera.
Raspakiraj drivere negdje,odes u device manager i desni klik na upitnik-->update driver,i izaberi onu opciju LET ME PICK FROM DEVICES blabla,ne sjecam se tocno.klik na HAVE DISK i izaberi ovaj sto si skinula.
spawn je offline   Reply With Quote
Staro 29.09.2010., 20:15   #7
Kamilica
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2010
Lokacija: Beograd
Postovi: 3
Citiraj:
Autor Bruno_Rv Pregled postova
Mozda zato sto imas 32-bit windowse a ne 64?

Ako si skinula drivere bas za tvoj laptop,probas forsiranu metodu instalacije drivera.
Raspakiraj drivere negdje,odes u device manager i desni klik na upitnik-->update driver,i izaberi onu opciju LET ME PICK FROM DEVICES blabla,ne sjecam se tocno.klik na HAVE DISK i izaberi ovaj sto si skinula.
Ali ja ne mogu da uradim Update, jer nemam opciju Sound.. u Device manager-u!
Kamilica je offline   Reply With Quote
Staro 29.09.2010., 20:36   #8
gogo1989
Nudim uslugu 3D printa
Moj komp
 
gogo1989's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2010
Lokacija: Sesvete
Postovi: 78
Citiraj:
Autor Kamilica Pregled postova
Ali ja ne mogu da uradim Update, jer nemam opciju Sound.. u Device manager-u!
probaj na netu naci program driver max, napravis registraciju za besplatnu verziju i pokrenes program pa ce ti on naci drivere koji ti trebaju za zvuk i onda instaliras ih isto preko tog programa i ak ti proradi zvuk dobro ak ne odaberes neki drugi driver jer ti kad napravi procjenu pa ti izbaci s neta nekih 20-ak drivera za skinuti i pocne ti od onih kaj su ti 94% kompatibilni sa tvojim kompom pa na nize... uglavnom program je cist ok pa probaj s njim sredit
gogo1989 je offline   Reply With Quote
Staro 30.09.2010., 08:13   #9
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,382
Odi na Windows Update jer je velika vjerojatnost da će ti pod Hardware ponuditi i audio driver.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 30.09.2010., 09:45   #10
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,946
Citiraj:
Autor Kamilica Pregled postova
Ali ja ne mogu da uradim Update, jer nemam opciju Sound.. u Device manager-u!
Imas li nekakav zuti upitnik? Ako imas, onda to je to
spawn je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na