Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Softverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 04.08.2010., 15:35   #31
BlackDwarf
BIND SOFT d.o.o.
Moj komp
 
BlackDwarf's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Novska
Postovi: 2,323
Probaj izvadit bateriju te je vrati. Naravno memorije neka budu upiknute.
BlackDwarf je online   Reply With Quote
Staro 04.08.2010., 15:45   #32
ivano_007
Registered User
 
Datum registracije: Jul 2010
Lokacija: Split
Postovi: 27
probao...neradi
ivano_007 je offline   Reply With Quote
Staro 04.08.2010., 18:48   #33
marko777
Registered User
 
marko777's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 28
Nisam skužio. Da li si probao vratiti TOČNO kako je bilo prije nego li si stavio nove rame? Memoriju moraš imati inače se ne može bios učitati i matična ne posta. Ako ne radi uzmi manual od matične ili ga skini sa neta ako ga nemaš pa onda preko jumpera resetiraj mada problem nije u biosu tako da i ne znam da li ćeš šta time postići. Možda je ovih 128 MB rama bilo pokvareno a u tom cijelom procesu su se možda pokvarili i stari rami. Takve stvari se nažalost znaju desiti...

Inače pravilo za memorije: ne mješaj različite proizvođače i različite tipove (u tvom slučaju možda PC-66 i PC-100) jer mogu nastati problemi. Evo lekciju si možda naučio na bolan način...
marko777 je offline   Reply With Quote
Staro 04.08.2010., 19:27   #34
BlackDwarf
BIND SOFT d.o.o.
Moj komp
 
BlackDwarf's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Novska
Postovi: 2,323
Ako imas vise od dva slota dodao bi da moze pravit problem ako kombiniras jednostrane i dvostrane memorije. Pri tome mislim da imaju cipove sa jedne ili sa obje strane pa bi se u manualu trebalo pogledat kojim redosljedom treba doc.
BlackDwarf je online   Reply With Quote
Staro 04.08.2010., 22:04   #35
ivano_007
Registered User
 
Datum registracije: Jul 2010
Lokacija: Split
Postovi: 27
.dakle računalo ima tri utora za ram, u dva su bila po 64 MB više od 5 godina i radilo bez greške, ja sam išao ubaciti u treći slot "sdram" od 128 MB, nakon pokretanja računala, na ekranu se ništa ne pojavljuje već svako malo se čuje biiiiiiiiip zvuk. Zelena i crvena led dioda rade non stop te ona led na matičnoj ploći, pretpostavljam da je sa napajanjem sve u redu pa ga neću dirat, a hard disk i grafičku sam odlučio promijeniti, sumnjam na grafičku te molim boga da nije matična pokušao sam vratit sve kako je bilo prije i ostaviti samo ove dvije od 64 MB međutim ista stvar, ma iskreno boli me briga da su se i svi pokvarili, je bolna, al ču naučit, samo da matična nije išla, nevjerujem
ivano_007 je offline   Reply With Quote
Staro 04.08.2010., 22:37   #36
marko777
Registered User
 
marko777's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 28
Hard nije sigurno, grafa je možda otišla mada sumnjam. Evo ti pogledaj ovo. Točno piše koji zvukovi što znače pa ćeš više znati.
marko777 je offline   Reply With Quote
Staro 06.08.2010., 17:53   #37
PcExtreme
Serviser za računala
Moj komp
 
PcExtreme's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: zagreb
Postovi: 8
Zasto mislis da xp nebi radio dodaj 128mb rama i pici po XP-u bez beda , ako moze amd 550mhz sa 256 sdrama vrtiti XP ne vidim razlog zasto nebi mogao i Vas pc isto to.
PcExtreme je offline   Reply With Quote
Staro 06.08.2010., 23:41   #38
ivano_007
Registered User
 
Datum registracije: Jul 2010
Lokacija: Split
Postovi: 27
Citiraj:
Autor PcExtreme Pregled postova
Zasto mislis da xp nebi radio dodaj 128mb rama i pici po XP-u bez beda , ako moze amd 550mhz sa 256 sdrama vrtiti XP ne vidim razlog zasto nebi mogao i Vas pc isto to.
hahahah! necu mu više dodavat RAM nakon ovoga...dao sam ga na servis pa cemo vidjeti sto oni kazu, pa vam javim, šta di kako i gdje..da više rješim ovo
ivano_007 je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na