Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 19.03.2010., 12:01   #2971
rendula
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2003
Lokacija: Zagreb, Trešnjevka
Postovi: 5,735
@thedream nema vise roka od 45 dana u zakonu, sad pise "razuman rok" ili tako nesto, sto znaci da ducani mogu jos dulje odugovlaciti.
rendula je online   Reply With Quote
Staro 19.03.2010., 12:01   #2972
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor thedream Pregled postova
Iggy ako maX ovako odbije karticu koju mu ponude u zamjenu i istekne 45 dana zakonski rok za rješavanje njegove situacije,bojim se da nema pravo na nikakvu naknadu zar ne? Trgovina je svoj dio posla iz te situacije obavila, zamjenska je ponuđena,sad oš-neš Bangladeš,tvoj problem. Što ti se čini?
Ako nije dobio istu karticu, tj. isti model, kao da mu nije ni ponuđeno. Postoji milijun razloga zašto, ali radi se u osnovi o drugom komadu opreme.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 19.03.2010., 12:02   #2973
Gilbert5
Agent 0
Moj komp
 
Gilbert5's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Kutina - ZG
Postovi: 4,307
Citiraj:
Autor rendula Pregled postova
@thedream nema vise roka od 45 dana u zakonu, sad pise "razuman rok" ili tako nesto, sto znaci da ducani mogu jos dulje odugovlaciti.
Brijem da na Vemil jamstvenom listu piše 45 dana.
Gilbert5 je offline   Reply With Quote
Staro 19.03.2010., 12:04   #2974
thedream
Banned
Moj komp
 
thedream's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Zagreb ( Šibenik )
Postovi: 5,458
Citiraj:
Autor rendula Pregled postova
@thedream nema vise roka od 45 dana u zakonu, sad pise "razuman rok" ili tako nesto, sto znaci da ducani mogu jos dulje odugovlaciti.
Gadno.

@Giles - i meni se tako učinilo,ne znam uopće odakle mi ta brojka službeno ali gdje god sam došao 45,45,45.


Citiraj:
Autor Old Iggy Pregled postova
Ako nije dobio istu karticu, tj. isti model, kao da mu nije ni ponuđeno. Postoji milijun razloga zašto, ali radi se u osnovi o drugom komadu opreme.
Tvoje boldano + rendulino,još gadnije. Ne znam što reći uopće,osim izbjegavati trgovinu uzduž i poprijeko očito,koliko god nisam za ta rješenja inače.
thedream je offline   Reply With Quote
Staro 24.03.2010., 22:50   #2975
zion87
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: cro
Postovi: 19
Zakon i bezakonje

U sklopu moje kalvarije s povratom novca oko monitora, naletih na slijedeći zakon:

Izvadak iz zakona o zaštiti potrošača, članak 5 stavak 2:

"Trgovac je dužan, na zahtjev i prema izboru potrošača, proizvod koji ima nedostatak zamijeniti novim ispravnim proizvodom ili mu vratiti iznos plaćen za taj proizvod, odnosno sniziti cijenu ili, uz suglasnost potrošača, otkloniti nedostatak na proizvodu."

E sad, njima je naravno u interesu da ga zamijene novim ispravnim proizvodom, ali stvar je u tome šta mi nisu dali nikakvu pismenu potvrdu da je proizvod odveden na servis, niti sam ja zatražio servis, ja sam tražio povrat novca u samom startu.

Jeli moguće, neovisno o shopu u pitanju, tražit novi proizvod tipa "Naručite mi onda taj i taj monitor i nadoplatit ću" ili novce nazad? Ili njihovi uvjeti poslovanja pobijaju ove odredbe?
zion87 je offline   Reply With Quote
Staro 24.03.2010., 23:11   #2976
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor zion87 Pregled postova
U sklopu moje kalvarije s povratom novca oko monitora, naletih na slijedeći zakon:

Izvadak iz zakona o zaštiti potrošača, članak 5 stavak 2:

"Trgovac je dužan, na zahtjev i prema izboru potrošača, proizvod koji ima nedostatak zamijeniti novim ispravnim proizvodom ili mu vratiti iznos plaćen za taj proizvod, odnosno sniziti cijenu ili, uz suglasnost potrošača, otkloniti nedostatak na proizvodu."

E sad, njima je naravno u interesu da ga zamijene novim ispravnim proizvodom, ali stvar je u tome šta mi nisu dali nikakvu pismenu potvrdu da je proizvod odveden na servis, niti sam ja zatražio servis, ja sam tražio povrat novca u samom startu.

Jeli moguće, neovisno o shopu u pitanju, tražit novi proizvod tipa "Naručite mi onda taj i taj monitor i nadoplatit ću" ili novce nazad? Ili njihovi uvjeti poslovanja pobijaju ove odredbe?
Je li monitor neispravan ili ima nedostatak?
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 24.03.2010., 23:13   #2977
zion87
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: cro
Postovi: 19
Citiraj:
Autor Old Iggy Pregled postova
Je li monitor neispravan ili ima nedostatak?
Neispravan, poslali ga u Philipsov server u ZG da utvrde težinu kvara.

@Doink: Hvala na linku, idem.

edit:

Vidim Gilbertov post u kojem navodi da se pod nedostatak ne vodi neispravnost uređaja.
Rekao bih da se radi o igri riječi, pošto je dalje navedeno "nedostatak zamijeniti novim ispravnim proizvodom".
Dakle, proizvod bez nedostatka je ispravan. Onaj s nedostatkom je neispravan. Kvar na novom proizvodu je vrlo očito neispravan proizvod. I tako se zatvara krug.

Nažalost, čini se da je u drugoj stavci navedeno kako jamstvo određuje šta se popravlja i zamjenjuje, i u kojem slučaju. Pošto je jamstveni list otišao skupa s monitorom, pojma nemam šta Philips navodi u tom slučaju. Ovi iz Technoa kažu da Philips podržava samo servis istog ili isporuku istog neotpakiranog proizvoda, čak ni drugi model/proizvod ne dopuštaju, ako im je vjerovat.

Zadnje izmijenjeno od: zion87. 24.03.2010. u 23:34.
zion87 je offline   Reply With Quote
Staro 25.03.2010., 10:08   #2978
maX
Banned
Moj komp
 
maX's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: tu negdi uku Varaždina
Postovi: 7,326
Eto, samo da javim da sam iz Unus medie za krepanu HD3870X2 dobio novu Sapphire HD5770 1GB tj. pristao sam na zamjenu.

Zadnje izmijenjeno od: maX. 25.03.2010. u 10:41.
maX je offline   Reply With Quote
Staro 25.03.2010., 10:11   #2979
wayfarer
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 39
Mene zanima kada vam predaju komponente, imam li se pravo bunit ako su otvorena osnovna pakovanja (kutije) il to svi rade?
__________________
Dogs are the leaders of the planet. If you see two life forms, one of them's making a poop, the other one's carrying it for him, who would you assume is in charge.


wayfarer je offline   Reply With Quote
Staro 25.03.2010., 10:23   #2980
timmy
Premium
 
timmy's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: N/A
Postovi: 1,242
Citiraj:
Autor maX Pregled postova
Eto, samo da javim da sam iz Unus medie za krepanu HD3870X2 dobio novu Sapphire HD5570 1GB tj. pristao sam na zamjenu.
Zašto si pristao na slabiju karticu?
timmy je offline   Reply With Quote
Staro 25.03.2010., 10:31   #2981
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,406
I ja mislim da su te shebali. Da si bar dobio 5770. 5570 je ipak low end.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 25.03.2010., 10:40   #2982
thedream
Banned
Moj komp
 
thedream's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Zagreb ( Šibenik )
Postovi: 5,458
Koji će ti to vrag maX? 5750 bar kvragu,nešto u rangu 4850,ili 5770 u rangu 4870/1gb. Ovako blowjob.
thedream je offline   Reply With Quote
Staro 25.03.2010., 10:41   #2983
maX
Banned
Moj komp
 
maX's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: tu negdi uku Varaždina
Postovi: 7,326
Ups, sorry... HD5770 sam dobio, slučajno sam 2 puta pritisnuo 5-icu umjesto 7-ice
maX je offline   Reply With Quote
Staro 25.03.2010., 10:47   #2984
thedream
Banned
Moj komp
 
thedream's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Zagreb ( Šibenik )
Postovi: 5,458
Nice. Onda mi je drago da sam išao,5570 sam ti mogao i ja darovati .
thedream je offline   Reply With Quote
Staro 25.03.2010., 10:50   #2985
maX
Banned
Moj komp
 
maX's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: tu negdi uku Varaždina
Postovi: 7,326
Citiraj:
Autor thedream Pregled postova
Onda mi je drago da sam išao,5570 sam ti mogao i ja darovati .
Hvala na usluzi
Ma ja sam zadovoljan s zamjenom, dobio sam nešto jaču karticu i to je to. Mogao sam se sad navlačit i tražit HD5850 recimo (jer je HD3870X2 bila plaćena 2600kn), ali stvarno nemam volje za pisanje prijava i slične gluposti.
Jedino ću Linksu napisat prijavu i to s guštom jer su previše bahati
maX je offline   Reply With Quote
Staro 25.03.2010., 13:46   #2986
Doink the Clown
Jack of all, master of none
Moj komp
 
Doink the Clown's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Matulji - Rijeka
Postovi: 6,214
Citiraj:
Autor maX Pregled postova
Jedino ću Linksu napisat prijavu i to s guštom jer su previše bahati
Nisam pratio priču ako si spomenuo (ili sam jednostavno zaboravio ), prijavu vezanu za?
__________________

C L O W N I N G A R O U N D
Doink the Clown je offline   Reply With Quote
Staro 26.03.2010., 12:41   #2987
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor zion87 Pregled postova
Vidim Gilbertov post u kojem navodi da se pod nedostatak ne vodi neispravnost uređaja.
Rekao bih da se radi o igri riječi, pošto je dalje navedeno "nedostatak zamijeniti novim ispravnim proizvodom".
Dakle, proizvod bez nedostatka je ispravan. Onaj s nedostatkom je neispravan. Kvar na novom proizvodu je vrlo očito neispravan proizvod. I tako se zatvara krug.
Nema zatvaranja kruga, em što nedostatak i neispravnost nisu sinonimi, em što zakon jasno definira razliku.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 26.03.2010., 14:31   #2988
vercetti
Premium
Moj komp
 
vercetti's Avatar
 
Datum registracije: May 2003
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,224
Pitanje za iskusne.

Kakva je situacija sa reklamacijom, npr. kad kupim monitor iz trgovine koja ima poslovnice samo u Zagrebu, a dostave mi u Osijek.

Da li se onda u slucaju kvara moze monitor odnijeti u ovlasteni servis za tu odredenu marku u Osijeku (ako postoji) ili se bas mora u Zagreb slati ?
Ili ovisi od trgovine do trgovine.
vercetti je offline   Reply With Quote
Staro 26.03.2010., 15:14   #2989
borny
Too much busy
Moj komp
 
borny's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,540
Citiraj:
Autor vercetti Pregled postova
Pitanje za iskusne.

Kakva je situacija sa reklamacijom, npr. kad kupim monitor iz trgovine koja ima poslovnice samo u Zagrebu, a dostave mi u Osijek.

Da li se onda u slucaju kvara moze monitor odnijeti u ovlasteni servis za tu odredenu marku u Osijeku (ako postoji) ili se bas mora u Zagreb slati ?
Ili ovisi od trgovine do trgovine.
Mislim da ovisi o jamstvenom listu. Ako dobiješ jamstvo vezano za tgovinu, šalješ njima. Ako ti daju jamstveni list uvoznika/ovlaštenog servisera, furaš njima.
__________________

It's nice to be important, but it's more important to be nice!

borny je offline   Reply With Quote
Staro 26.03.2010., 15:19   #2990
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor borny Pregled postova
Mislim da ovisi o jamstvenom listu. Ako dobiješ jamstvo vezano za tgovinu, šalješ njima. Ako ti daju jamstveni list uvoznika/ovlaštenog servisera, furaš njima.
Jamstveni list izdaje uvoznik, to je jedna od osnovnih isprava koja prati svaku robu (uz upute, popis servisa i slično).
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 26.03.2010., 19:21   #2991
zion87
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: cro
Postovi: 19
Citiraj:
Autor Old Iggy Pregled postova
Nema zatvaranja kruga, em što nedostatak i neispravnost nisu sinonimi, em što zakon jasno definira razliku.
Iss, onda odustajem od ikakvih upada u dućan s tim člankom. I činilo se predobro da bi bilo balkansko
zion87 je offline   Reply With Quote
Staro 26.03.2010., 19:47   #2992
Alfa_R
Registered User
Moj komp
 
Alfa_R's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,863
Citiraj:
Autor borny Pregled postova
Mislim da ovisi o jamstvenom listu. Ako dobiješ jamstvo vezano za tgovinu, šalješ njima. Ako ti daju jamstveni list uvoznika/ovlaštenog servisera, furaš njima.
Ja uvijek vratim tamo di sam kupio...
Uglavnom, nikakve sprehe o ovlastenom servisu i furanju tamo ne priznajem. Imaju rok od 45 dana pa nek nosaju gdje god zele...

Bas me zanima ako mi crkne braun cruzer kupljen u merkatoru kako ce me tetice gledati...
__________________
Kako vratiti robu u webshop (protis, adm) u roku od 7 dana -> Link...
Plaćeno preko neta, podignuto u trgovini je isto kupovina na daljinu -> Link...
Poslali vam stvar sa reklamacije o vašem trošku? -> Link...
Kupnja na daljinu- povrat unutar 14 dana? -> Link...
Alfa_R je offline   Reply With Quote
Staro 26.03.2010., 21:10   #2993
JuVe
Premium
 
JuVe's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Split
Postovi: 698
po stoti put: rok od 45 dana ne postoji, a i kad bi postojao odnosio bi se na OVLASTENI SERVIS, znaci od dana otkad oni to zaprime na svoje skladiste pa dok ga ne zamijene/poprave
iz tog razloga je katkad pametnije sam odnijeti/poslati robu u ovlasteni servis, umjesto inzistirati da ga posalju tetice iz merkatora.
JuVe je offline   Reply With Quote
Staro 27.03.2010., 12:11   #2994
redscro
Premium
Moj komp
 
redscro's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Kupres
Postovi: 4,085
Samo da pohvalim dvije trgovine, da ne ispada da se na ovoj temi samo prigovara ...

Eurotrade - Kupio kod njih više komponenti, između ostalog i grafičku HD4650. Kad sam donio doma, shvatio da je 64bitna koja je prilično slabija od 128 bitne. Iako je pisalo ogromnim slovima na kutiji, jbg, nije mi palo na pamet gledati s obzirom da na webu nije pisalo ništa o tome pa sam krivo pretpostavljao da je 128bitna. Nazvao ih i odmah vele da mogu zamijeniti za drugu uz nadoplatu ako je potrebno. Povrat novca naravno nisam ni očekivao. Mogli su me bez problema odhebati s obzirom da sam si sam kriv i ne bi imao pravo ništa reći protiv njih. Naručio drugu karticu pošto nisu imali 128bitnu u poslovnici, još su mi rekli da mogu koristiti ovu dok ne dođe nova. Jasno, nisam ju koristio, ipak mi je to malo čudno, netko će ju kasnije opet kupiti kao novu. Dakle, svakako preporuka, ako vam ne smeta što je ono što kupite možda već otvarano ili kratko korišteno. Meni ne smeta. Cijene su izuzetno korektne za trgovinu koja prodaje sve i svašta, a ljubazni su i izlaze u susret.

Alpha-m (Varaždin) - Kupio 2GB DDR3 Kingmax kod njih. Na sreću testirao ga kod frenda, s obzirom da je onaj komu je namjenjen 400km dalje i ne bi bilo zgodno vraćati ga nazad. Odmah nakon podizanja Windowsa izbacivalo Blue screen, dok je s drugim RAMom radilo sve OK. Odmah odnio RAM u Alpha-m i rekao o čemu se radi. Prodavač ništa nije ni pitao, odmah donio drugi novi modul i zamijenio mi. Taj je na sreću ispravan.
redscro je offline   Reply With Quote
Staro 27.03.2010., 20:04   #2995
CyCl0p$
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor redscro Pregled postova
Samo da pohvalim dvije trgovine, da ne ispada da se na ovoj temi samo prigovara ...

Eurotrade - Kupio kod njih više komponenti, između ostalog i grafičku HD4650. Kad sam donio doma, shvatio da je 64bitna koja je prilično slabija od 128 bitne. Iako je pisalo ogromnim slovima na kutiji, jbg, nije mi palo na pamet gledati s obzirom da na webu nije pisalo ništa o tome pa sam krivo pretpostavljao da je 128bitna. Nazvao ih i odmah vele da mogu zamijeniti za drugu uz nadoplatu ako je potrebno. Povrat novca naravno nisam ni očekivao. Mogli su me bez problema odhebati s obzirom da sam si sam kriv i ne bi imao pravo ništa reći protiv njih. Naručio drugu karticu pošto nisu imali 128bitnu u poslovnici, još su mi rekli da mogu koristiti ovu dok ne dođe nova. Jasno, nisam ju koristio, ipak mi je to malo čudno, netko će ju kasnije opet kupiti kao novu. Dakle, svakako preporuka, ako vam ne smeta što je ono što kupite možda već otvarano ili kratko korišteno. Meni ne smeta. Cijene su izuzetno korektne za trgovinu koja prodaje sve i svašta, a ljubazni su i izlaze u susret.
lijepo od europatradea da je su sve tako glatko rijesili, ali po zakonu ti mozes vratiti proizvod ako nisi njime zadovoljan u roku 7-8 dana
  Reply With Quote
Staro 27.03.2010., 20:37   #2996
rendula
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2003
Lokacija: Zagreb, Trešnjevka
Postovi: 5,735
Citiraj:
Autor CyCl0p$ Pregled postova
lijepo od europatradea da je su sve tako glatko rijesili, ali po zakonu ti mozes vratiti proizvod ako nisi njime zadovoljan u roku 7-8 dana
to ne vrijedi za osobno preuzetu robu.
rendula je online   Reply With Quote
Staro 27.03.2010., 20:38   #2997
redscro
Premium
Moj komp
 
redscro's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Kupres
Postovi: 4,085
Citiraj:
Autor CyCl0p$ Pregled postova
lijepo od europatradea da je su sve tako glatko rijesili, ali po zakonu ti mozes vratiti proizvod ako nisi njime zadovoljan u roku 7-8 dana
Samo ako sam kupio na daljinu, što ovdje nije slučaj. Itekako sam mogao i trebao vidjeti što sam kupovao, ali eto, dogodi se.
redscro je offline   Reply With Quote
Staro 28.03.2010., 06:52   #2998
Alfa_R
Registered User
Moj komp
 
Alfa_R's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,863
Citiraj:
Autor JuVe Pregled postova
po stoti put: rok od 45 dana ne postoji, a i kad bi postojao odnosio bi se na OVLASTENI SERVIS, znaci od dana otkad oni to zaprime na svoje skladiste pa dok ga ne zamijene/poprave
iz tog razloga je katkad pametnije sam odnijeti/poslati robu u ovlasteni servis, umjesto inzistirati da ga posalju tetice iz merkatora.
Kako ne postoji ako se navodi u skoro svim jamstvenim uvjetima?
Ocito je 45 dana uzeto kao razumni rok. Zasto nebi svi onda lijepo iskoristili tu "rupu" u zakonu i tvrdili da je razumni rok nedefiniran ili 365 dana? Ocito imaju razloga.

I mislim da posto korisnika po zakonu boli neka stvar za servise da se ukoliko pise 45 dana u jamstvenim to odnosi na 45 dana od predaje u trgovinu jer ista vraca lovu/daje novi proizvod. Sta servis daje njoj - opet nije briga kupca.

Stinks se pokusava ograditi od toga pa pise po jamstvenim drugacije.


Da navedem jednu realnu situacija zasto ne nosim na servis. Recimo krepa neki dio i odnesem mimo trgovine u ovlasteni servis/uvozniku. I naravno nova gara i sve to... i krepa za 1 god opet, a uvoznik bankrotirao (a nije da ne bankrotiraju) - game over.
Ako sam to radio preko trgovine onda mi ostaju i oni i uvoznik za ostvarivanje prava. A da ne navodim ako nema ovlastenog u blizini (hej, nismo svi u ZG) ili su puno dalje od trgovine.



Citiraj:
Autor redscro Pregled postova
Samo ako sam kupio na daljinu, što ovdje nije slučaj. Itekako sam mogao i trebao vidjeti što sam kupovao, ali eto, dogodi se.
Osobno smatram da treba postojati povjerenje izmedju kupca i trgovine. Pogotovo nekih stalnih. Stav sam si kriv, a mi smo se rijesili robe i hebe nam se je nesto najgore sto trgovina moze napraviti. Pogotovo ako se radi o robi koja nije otvorena.
__________________
Kako vratiti robu u webshop (protis, adm) u roku od 7 dana -> Link...
Plaćeno preko neta, podignuto u trgovini je isto kupovina na daljinu -> Link...
Poslali vam stvar sa reklamacije o vašem trošku? -> Link...
Kupnja na daljinu- povrat unutar 14 dana? -> Link...
Alfa_R je offline   Reply With Quote
Staro 28.03.2010., 16:54   #2999
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor Alfa_R Pregled postova
Kako ne postoji ako se navodi u skoro svim jamstvenim uvjetima?
Ocito je 45 dana uzeto kao razumni rok. Zasto nebi svi onda lijepo iskoristili tu "rupu" u zakonu i tvrdili da je razumni rok nedefiniran ili 365 dana? Ocito imaju razloga.
Većina je stavila taj rok čisto tako, rok zakonski nije definiran za većinu današnjih IT proizvoda. Mnogi drugi proizvodi imaju definiran rok raznim pravilnicima.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 28.03.2010., 18:45   #3000
Alfa_R
Registered User
Moj komp
 
Alfa_R's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,863
Citiraj:
Autor Old Iggy Pregled postova
Većina je stavila taj rok čisto tako, rok zakonski nije definiran za većinu današnjih IT proizvoda. Mnogi drugi proizvodi imaju definiran rok raznim pravilnicima.
Pa vjerovatno ima razlog zasto se sad ne sjete i stave taj rok duzim ili ne navode uopce. Mozda jer bi se onda moglo/trebalo definirati.

Mene zanima kako inspektorat gleda na to da mu neka trgovina kaze da oni nisu obvezni isporuciti zamjenu. Tj da jesu, ali posto nepise kad da nemoraju.
__________________
Kako vratiti robu u webshop (protis, adm) u roku od 7 dana -> Link...
Plaćeno preko neta, podignuto u trgovini je isto kupovina na daljinu -> Link...
Poslali vam stvar sa reklamacije o vašem trošku? -> Link...
Kupnja na daljinu- povrat unutar 14 dana? -> Link...
Alfa_R je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na