Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 26.01.2010., 03:09   #1
f4tal_3rr0r
Registered User
 
f4tal_3rr0r's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: ...behind u....
Postovi: 26
MBO ECS L4VXA2 - nedefinirani problem

dakle...postoje 3 vrste problema sa ovom matičnom sva tri su se desila pre negoli sam instalirao sistem (uzimajući u obzir da se ni jedan od ovih problema ne javljaju nakon što je windows već instaliran i aktivan):

korišteni hardver:
ECS L4VXA2 MBO rev:1.0
GeForce4 MX440
Intel Celeron 2.4ghz
WDC 80GB ATA
Samsung WriteMaster DVD/RW
RAM : 1x1GB Kingston DDR-400
1x512 Kingston DDR-400
1x512 Kingmax DDR-400
1x512 Kingmax DDR-433/400
1x256 BandName DDR PC-400 (naravno svaki posebno)
OS: WinXP SP2

1.Problem: javlja se prilikom butanja sa cd-a...ubacujem Hirens BootCD 10.0, dvd očita "boot from cd..ok" nakon čega izbacuje prozor sa standardnim opcijama :1.boot from hard disk, 2. Start Boot CD i 3. start Mini WinXP...prve dve opcije rade bez problema..dakle na prvoj se podiže sistem bez zakoča, na drugoj pokreće boot cd sa svojim aplikacijama...na trećoj se podigne miniXP sve dok mi ne učita plavu pozadinu gde počinjem miša da kontroliram i nakon po sekunde zamrzne...nakon par restarta nije bilo promene...

2.Problem: se javlja nakon što ubacim Hirens Boot CD 10.1...isčita POST,nakon čega se dvd zavrti i na ekranu samo vidim blinkajuću crticu u gornjem levom uglu...

3.Problem: se javlja prilikom instalacije windowsa....
- u prvom slučaju isformatira disk bez problema nakon čega kopira podatke sa dc-a za nastavak instalacije, gde zapne na 84% i stoji....jedina opcija koju dozvoljava je restart...
- u drugom slučaju instalacija nakon restarta prođe prvi deo(znači format i kopiranje podataka sa cd-a za nastavak instalacije), i traje dok ne dođe do prozora gde upisujem regionalne postavke...čim sam uhvatio miš u ruke tako je zamrzo...
==>instalaciju sam morao napravit na drugoj matičnoj u vidu da uspostavim samo osnovni deo sistema bez drivera..na ovoj matičnoj sam obavio instalaciju drivera i ostalih aplikacija koja je prošla bez problema.

MOGUĆI PROBLEMI(koji su meni pali napamet)
-matična pravi problem sa zapisivanjem u RAM
-matična se loše ponaša sa modulima od 400MHz i iznad...stim da mi je i to sumnjivo jer se sa onom zadnjom memom DDR brand PC-400 ponaša isto uzimajući u obzir da ona radi na manje od 400 MHz..


NAPOMENA:
--napravljen Clear CMOS
--svi CD-ovi su friško instalirani na najmanjoj mogućoj brzini i istestirani na drugim strojevima tako da to nije problem...
--svaki od gore navedenih rama su korišteni posebno=>isti problem se javlja
--sistem i dalje radi bez problema, i u proteklih 36 sati nije zamrzo niti na bilo koji načun ukazao na grešku...što ne znači da će trajat....

ako se ovo nekom bude dalo čitat molio bih neki savet...dal je moguće možda da proc otkazuje ili neka druga komponenta stvara problem...

ugl unapred hvala za bilo kakvu pomoć..
__________________
AMD Athlon XP 1800MHz(13.5x133)2200+(Thoroughbred-B) / Matsonic MS8137C(+) VIA VT8366(A) Apollo KT266(A) / Kingmax 2x512MB (PC3200 DDR SDRAM) / ATI Radeon 9600/9550/X1050 Series (256 MB) / WDC WD80,WDC WD250 / TSSTcorp CD/DVDW SH-S182M / MS KY 400ATX P4 (400W) / Hyundai Imagequest Q770 (CRT) / Periferija: Logitech Cordless Desktop S510(LX5 Cordless mouse, S510 Cordless keyboard)
________________________________________
menjam Intel Core2Duo E8600 za Z-80 ili bilo koji sistem sa 8-bitnom ISA magistralom xD xD
f4tal_3rr0r je offline   Reply With Quote
Oglas
 
Oglas
Oglasni prostor

Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na