Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 02.12.2009., 19:06   #1
maky_zg
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: zagreb
Postovi: 181
koju zvucnu za profesionalno snimanje zvuka?

Situacija je ovakva:
moram snimiti jedan koncert (i dalje ce biti koristena za razne koncerte, sto joj je i jedina namjena) i za to mi treba kvalitetna zvucna kartica
s kojom nece biti problema oko šumova i sličnih smetnji. Zvuk ide sa profi mix pulta na komp gdje ce sve to biti i snimljeno.
Bilo bi dobro da nije kartica preko 1000kn, ali ako nema druge opcije bit ce vise izdvojeno za nju.
Kako uopce nisam upucen u zvucne kartice molio bih preporuku za neku, hvala!
maky_zg je offline   Reply With Quote
Staro 02.12.2009., 23:13   #2
Josip07
Premium
Moj komp
 
Josip07's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Đakovo
Postovi: 110
http://en.europe.creative.com/produc...&product=14064

znam da je ova kartica bila vrh kvalitetnog zvuka i best buy kartica iako joj je cijena bila 1500-1700kn a kad je puštena u prodaju i preko 2000. sada neznam koja je cijena i nisam trazio dali je negdije raspoloziva ali znam da je kartica za profesionalce. Iskreno nisam je čuo niti vidio ali govorim što sam pročito na raznim forumima i stranicama.
__________________
Josip07 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 02.12.2009., 23:39   #3
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,700
Citiraj:
Autor Josip07 Pregled postova
http://en.europe.creative.com/produc...&product=14064

znam da je ova kartica bila vrh kvalitetnog zvuka i best buy kartica iako joj je cijena bila 1500-1700kn a kad je puštena u prodaju i preko 2000. sada neznam koja je cijena i nisam trazio dali je negdije raspoloziva ali znam da je kartica za profesionalce. Iskreno nisam je čuo niti vidio ali govorim što sam pročito na raznim forumima i stranicama.
Daj mi molim reci koji to profesionalac i za sta koristi bilo koji Creative proizvod? Vjeruj mi nijedan.

To sto je Creative pokusao tu karticu isfurati kao neka pro, to je prica za nasmijavat malu djecu..


Maky, probaj sa nekom iz ponude Emu (0202 ili 0404) ili tako nečim sličnim.
srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 02.12.2009., 23:46   #4
Josip07
Premium
Moj komp
 
Josip07's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Đakovo
Postovi: 110
ja samo predlozio jer je kartica dosta hvaljena. I rekao sam da sam to sve procitao na netu nista nije iz iskustva tak da mozda si i u pravu srale7.
__________________
Josip07 je offline   Reply With Quote
Staro 03.12.2009., 00:10   #5
Perki
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: VG
Postovi: 774
Citiraj:
Autor srale7 Pregled postova
Maky, probaj sa nekom iz ponude Emu (0202 ili 0404) ili tako nečim sličnim.
I E-mu je zapravo Creative...

Anyway, osim Emu-a pogledaj još i ponudu M-audia.

http://www.provox.hr/audio/katalog.a...taListIndex=29
__________________
Trust me - I know what I'm doing!
Perki je offline   Reply With Quote
Staro 03.12.2009., 00:41   #6
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,700
Je, imas pravo, al je bar malo profesionalije orijentiran nego cisti Creative
srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 03.12.2009., 02:43   #7
maky_zg
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: zagreb
Postovi: 181
Hvala svima na odgovorima, ali posto sam neobrazovan po pitanju tih midi uređaja i kartica, suzio sam malo izbor ali opet nemam pojma sta bi bilo najpametnije kupiti od ovoga:

1. MIDISPORT 2X2 Anniversary Edition
2. M-audio revolution 7.1 pci
3. E-MU 0202 USB 2.0
4. E-MU 0404 pci
maky_zg je offline   Reply With Quote
Staro 03.12.2009., 07:17   #8
tomek@vz
Premium
 
tomek@vz's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: München/Varaždin
Postovi: 3,409
EMU 0202...bolje eksterno nešto da eliminiraš mogućnost statičkih smetnji unutar računala. EMU će taj posao odraditi kako treba.
tomek@vz je offline   Reply With Quote
Staro 03.12.2009., 07:40   #9
thedream
Banned
Moj komp
 
thedream's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Zagreb ( Šibenik )
Postovi: 5,458
Audiophile 2496 ih pojede sve. ( M-Audio) Bila je na akciji čini mi se,u provoxu.

Ljudi nemojte molim vas Elite Pro preporučati,kad je to kartica identična mojoj Extreme Music,samo sa 64mb X-Rama,externim tim bayom i daljincem. Mogućnosti kartice su identične kao i audio procesor,i softver.

Ok,kartica ima ASIO 2.0 podršku,low latency recording štima bez problema,i softver imao Audio Creation mod. Ali postoje daleko jače kartice od dotične,pogotovo za 1500+kn.

7.1 mu nije potrebna,dosta će biti i Revolution 5.1 ili Audiophile 2496.

Ovo je klasa best buy,620kn.

http://www.provox.hr/audio/proizvod....ca=11&Source=1
thedream je offline   Reply With Quote
Staro 03.12.2009., 23:11   #10
Overclock
Premium
Moj komp
 
Overclock's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Zagorje
Postovi: 993
Kak ti mislis snimati taj koncert?? Uzet izlaze (2ch, left i right) iz glavne mixete ili postaviti mikrofone nasuprot razglasa i snimat kaj ide van??

U prvom slucaju ti nis ne pomogne, nikakva zvucna jer sa zvucnom od 500kn i sa zvucnom od 3000kn bude ti isti drek....jer to sto zvuci dobro na 5-10-20kW razglasu i na 20-50m od stage-a skroz drukcije zvuci na setereo outputu. Sve ce biti ne izbalansirano i totalno lose zvucat, bezveze trosenje novca na skupu opremu ako mene pitas.
Ako zelis kvalitetno snimit koncert, onda se kupuje eksterna visekanalni recorder koji se spaja putem fw na komp, koji snima svaki kanal na mixeti posebno. E tu ce zvuk bit lose zbalansiran ali jako kvalitetno snimljen, posto ces imat sve kanale, moci ces na kompu izbalansirat i iz toga napravit jebenu snimku ako znas radit.
Za tu opremu ti treba kakvih 4000kn za 8 kanala, a za 16 sto bi bilo minimalno za snimit konc prosjecnog banda barem 5000kn ako kupujes novo.

Ovu drugu opciju, snimiti razglas mikrofonima, treba jako puno strucnog znanja, skupe skupe opreme, i to niko ne radi, niko normalan.

Tako da, ako zelis imat snimljen koncert (saznaj kakva mikseta je u igri da znas reci ako se pita), kontaktiraj nekog ko se s tim bavi i za cifru do 1000kn ja mislim da se može naci pristojan tonac/montazer sa odlicnom opremom da ti to napravi.
Overclock je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 03.12.2009., 23:25   #11
-POP-
Eddie
Moj komp
 
-POP-'s Avatar
 
Datum registracije: Mar 2004
Lokacija: Osijek
Postovi: 5,490
Preporučate mu Revolution, ja imam 5.1, ne znam kako je sa ostalim M-Audio proizvodima, ali neka si pogleda softwersku (ne)podršku. Ja sam morao staviti neke BETA drivere za XP x64.
__________________


Intel E5450 E0 @455X9=4005MHz 1.36V // H2O Corsair H100 @low
Asus P5Q-E P45 @1.2V @Ket's 2101 bios
4X2Gb G.Skill 4GBPQ @890MHz 15-5-5-5 1.82V
Gigabyte HD5850 1Gb @960/5100MHz 1.088V @Scythe Musashi
Samsung 250GB 850 EVO // Seagate 3000GB DM001 // Samsung 500GB T166S @2X Scythe Himuro
Lian Li PC-P50 ArmorSuit // Corsair VX450W // DVD-RW LG GH24NSB0
White Shark Commandos @red switch // Logitech MX518 @blue led
AOC Q3279VWF 31.5"


Rotel RC972 // 2X Rotel RB971 @bridged // Audio Epilog Peyote // Raiz Peyote stands
M2Tech Young DSD DAC // Audioperformance Power Supply by Apparatus
Ixos Gamma Geometry 6003 // Transparent Audio The Link 200 // Kimber PBJ
Nobsound NS-01G PRO // Acoustic Energy AE100² // Asus Xonar U7 // Ixos XHS243W
Sony KD-65XH9096 // Nvidia Shield (2017) // Logitech Z-5500 sub & Focal Sib satellites
Logitech Z-10 // Logitech Z-2300 // Sennheiser HD205
-POP- je offline   Reply With Quote
Staro 04.12.2009., 18:29   #12
maky_zg
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: zagreb
Postovi: 181
Citiraj:
Autor Overclock Pregled postova
Kak ti mislis snimati taj koncert?? Uzet izlaze (2ch, left i right) iz glavne mixete ili postaviti mikrofone nasuprot razglasa i snimat kaj ide van??

U prvom slucaju ti nis ne pomogne, nikakva zvucna jer sa zvucnom od 500kn i sa zvucnom od 3000kn bude ti isti drek....jer to sto zvuci dobro na 5-10-20kW razglasu i na 20-50m od stage-a skroz drukcije zvuci na setereo outputu. Sve ce biti ne izbalansirano i totalno lose zvucat, bezveze trosenje novca na skupu opremu ako mene pitas.
Ako zelis kvalitetno snimit koncert, onda se kupuje eksterna visekanalni recorder koji se spaja putem fw na komp, koji snima svaki kanal na mixeti posebno. E tu ce zvuk bit lose zbalansiran ali jako kvalitetno snimljen, posto ces imat sve kanale, moci ces na kompu izbalansirat i iz toga napravit jebenu snimku ako znas radit.
Za tu opremu ti treba kakvih 4000kn za 8 kanala, a za 16 sto bi bilo minimalno za snimit konc prosjecnog banda barem 5000kn ako kupujes novo.

Ovu drugu opciju, snimiti razglas mikrofonima, treba jako puno strucnog znanja, skupe skupe opreme, i to niko ne radi, niko normalan.

Tako da, ako zelis imat snimljen koncert (saznaj kakva mikseta je u igri da znas reci ako se pita), kontaktiraj nekog ko se s tim bavi i za cifru do 1000kn ja mislim da se može naci pristojan tonac/montazer sa odlicnom opremom da ti to napravi.
ma klasika, radi se o mikrofonima koji su spojeni na mixetu/pojacalo a iz nje ide kabel u komp, tj. tu zvucnu koju kupujem. U igri je 3-5 mikrofona, tako da i u ovoj drugoj opciji mi ne treba vise od 8 kanala. Ne znam na pamet koja je mixeta, sutra cu pogledati, uglavnom kostala je preko 4000 eura.
Znam da cijena nista ne znaci ali eto...
maky_zg je offline   Reply With Quote
Staro 04.12.2009., 20:32   #13
Overclock
Premium
Moj komp
 
Overclock's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Zagorje
Postovi: 993
E sad 3-5 mikrofona, pretpostavljam da su igri instrument do 2 i isto tolko vokala. To bi se moglo snimiti na stereo output da zvuci jos dost dobro, pa ova ideja sa zvucnom/zvucnim karticama moze proci. Nazalost neznam koju da ti savjetujem, tu nisam ekspert, al vidi sam koju kvalitetu mogu snimati i uzmes tu koja najvise odgovara cijena/kvaliteta.
Ugl. gledaj da mozes snimiti sve kanale, nije problem kvaliteta kolko je mogucnost editiranja, jer tonac ce rihtati da publika najbolje cuje, a to na kompu zvuci odvratno ako se ne balansira i ''uredi''.
Pa sad ak ti imas jebacki kvalitetno snimljeno a nemres to editirat i balansirat, zabadava sva kvaliteta...
Overclock je offline   Reply With Quote
Staro 05.12.2009., 16:29   #14
maky_zg
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: zagreb
Postovi: 181
evo ako koga zanima, obecao sam da cu pogledat o cemu se radi, u igri je ovaj mixer:
dynacord powermate 2200

-najcesce su u igri klavir i gitara, a ponekad se desi da je cak 5 instrumenata, uz navedene idu i kontrabas, el. gitara i bubnjevi.
+ jos do 4 mikrofona za pjevace.
maky_zg je offline   Reply With Quote
Staro 05.12.2009., 18:44   #15
Overclock
Premium
Moj komp
 
Overclock's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Zagorje
Postovi: 993
Mixeta je ok, bolji srednji rang, najbitnija komponenta u svemu tome je zadovoljavajuca, sad jos sklepati nesto za pohvatati sve kanale i onda mozes snimat. Vidim da ima record send, dakle s 2 cinca mozes snimat, al to su samo 2 kanala i najjeftinija varijanta, i ako balans instrumenata ili vokala nece bit dobar, onda nema popravka.
Ako mene pitas prvi cilj je kupit karticu sa dovoljnim brojem inputa a drugi kvaliteta zvuka koju moze snimiti.
Overclock je offline   Reply With Quote
Staro 06.12.2009., 21:57   #16
maky_zg
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: zagreb
Postovi: 181
Jel valja sta onda od ovih kartica koje su vec navedene u prijasnjim postovima ili imas neki bolji prijedlog?
-vec sam napomenuo da sam noob za audio tehniku u ovom smislu
maky_zg je offline   Reply With Quote
Staro 06.12.2009., 23:00   #17
Overclock
Premium
Moj komp
 
Overclock's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Zagorje
Postovi: 993
Nisam ni ja neki profic za PC audio opremu, radio sam 2 godine sa razglasima za evente (od 50 do 2000 ljudi) i nesto sitno sa studijskim snimanjem, i tu je bila profi oprema u igri (nikakve PC zvucne).

http://www.provox.hr/audio/proizvod....ca=11&Source=1
Ova mi se cini naizgled sasvim u redu, al trebalo bi isprobati, jer kod zvuka statistika na papiru ne znaci puno, 2 brojcano ista podatka cesto razlicito zvuce

http://www.provox.hr/audio/proizvod....ca=11&Source=1
A ovo bi trebalo dati bolji rezultat, ovo je slicnije necem profesionalnom, al je pitanje da li se isplati, jer ipak kosta malo vise.

I dalje dobra oprema je samo temelj, to kaj snimis zvucat ce onolko dobro kolko znas baratati software-om (efekti, equilizer, poznavanje freq.....)

Ako odlucis za bilokoju od ovih, malo ih proguglaj, vidi kaj kazu ljudi koji ih imaju, to je najbolje mjerilo, al uzmi u obzir da je takva oprema za 3000kn srednji rang.
Overclock je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na