Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Softverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 14.04.2009., 11:50   #1
Aren
Registered User
 
Aren's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 41
(riješeno) OS ne voli neke particije

Pretpostavljam da je ovo ipak software problem.

U kanti imam dva diska, OS je na ladici. Kći ima svoju ladicu sa svojim OS-om. Znači dijelimo ta dva diska. Na jednom disku je samo jedna particija a na drugom su tri. I taj drugi disk mi stvara probleme. Kada ga postavima na enable, PC mi se diže doslovce 15 minuta (duže od dvije cigarete ). Kada se napokon digne, sve je usporeno do bola. Od te tri particije vidim samo jednu, ostale dvije nemaju niti labelu nit mogu do podataka. Kada uspijem podići explorer i kliknem na jednu od tih dviju particija, nakon nekog vremena dobijem poruku I/O error. Treća particija je ok i mogu raditi s njom (ono "mogu" shvatite figurativno jer nemam živaca čekati da se bilo što pokrene s tim diskom kada je uključen). Svi diskovi su Seagate. Problem je u tome što kod male sve radi savršeno. Ona kada pokrene svoju ladicu nema nikakvih problema, sve vidi i sve radi normalnom brzinom (što je u biti pozitivna stvar jer barem znam da nije greška u disku i da su mi svi podaci na njemu)

Windowsi su friško zakrpani sa SP3 i sve silne ekstra zakrpe dodane. Čak je i novo napajnje (prvo mi je to krepalo) i kućište. Virusa, špijuna, trojanaca i ostalih nepoćudnih stvari nema. Hijack ne kaže ništa pametno što bih trebala ukloniti. Više nemam ideja. Zadnja solucija mi je vraćanje ghosta što mi se gadi u ovom trenutku zbog prevelike količine podataka i tome srazmjerno premalo vremena

Prihvaćam sve ideje samo samo da ne vračam ghosta.
Aren je offline   Reply With Quote
Staro 14.04.2009., 12:44   #2
thopok
Guest
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Splity
Postovi: 3,003
thopok je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 14.04.2009., 19:15   #3
Aren
Registered User
 
Aren's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 41
Citiraj:
Autor thopok Pregled postova
Hvala na ideji. Taj podatak ne mogu mijenjati jer imam instaliran Intel akcelerator (nema uopće opcije za mijenjati tamo gdje bi trebala biti).

Uglavnom, problem je riješen. Bila je stvar u nekim procesima koji nisu bili startani. To mi je bila zadnja stvar za provjeriti. Ajde da je davao grešku za sve particije, još bih i shvatila. Ali ovako... fakat mi vuče na egzotiku Tako jednostavno a ja patila tjedan dana čak i winse zakrpala

A sada odoh na zasluženu
__________________
me on deviantART
Aren je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na