Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Zaključane teme
 
Uređivanje
Staro 09.04.2009., 13:59   #1
Racker_CRO
Silent killer
Moj komp
 
Racker_CRO's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 181
Unhappy (riješeno) Nova konfa me izluđuje

Evo već 8 dana mi komp ne radi nakon što sam uzeo slijedeće:

Gigabyte MA790X-UD4
AMD Phenom II 920
Sapphire ATI 4850 Toxic
2x 2GB Kingmax Vista Ready

Staro što je ostalo je Thermaltake TruePower 700W
Hitachi HDD 200GB SATAII
IDE DVDRW

Prvi dan....stroj se boota, puknem instalaciju Viste, sve prođe ok ali nakon instalacije drivera za VGA stroj se ne diže. Vratim one Standard VGA sve radi. Reko niš idem sve poinstalirat pa budem to na kraju. Odjednom se komp ugasi i to je to. Ok zamjenim ploču koja je riknula (potvrđeno u servisu). Uzmem istu...dojdem doma opet sve ispočtka i tu krenu problemi.

Instalacija viste...sve se smrzne na dijelu kad treba formatirat disk. Nekoliko restarta ništa. Zamjenim dvd možda je on u banani..ista stvar. Stavim XP sve prođe ok..restart nakon instalacije i ili se Windoze ne dizu ili kod restarta javi BUGCODE_USB_ERROR (ništa od usba nije uštekano). I tako unedogled.......

Što sam napravio:

a) stavio u BIOSu SATA i u native ide, AHCI i RAID ali ništa
b) digao SATA drivere za vistu prije boota
c) Zamjenio grafičku sa ATI 3450
d) zamjenio napajanje sa OCZ 600W
e) zamjenio HDD
f) zamjenio DVD
g) zamjenio RAM
h) flashao BIOS na sve tri verzije dostupne na netu
....

Probaosam disk formatiratu u drugom računalu sa vistom i pustiti instalaciju koja dojde do extracting files pukne i javi da ne može naći fajle. Nakon toga vista više ne vidi disk, učitao ja drivere ili ne. Danas odfuram sve kupljene komponenete u Vemil, čovjek ih spoji, pukne instalaciju XPa i sve prođe bez beda. Restarta stroj X puta, diže se, radi kao bebica. E sad sam već lud...bilo kakva sugestija više nego dobodošla. Mislio sam da je proc jel njega jedinog nisam zamjenio ali tamo je radio i sa mojim i sa njegovim. Jedna razlika...ja sam na ploču ubo svih 8 pinova za napajanje (uz ona 24) a tip u servisu je piknuo samo 4pina, iako ne vjerujem da bi to bo problem.

Eh da i testovi sa Hirensovog boot CDa su svi prošli, na sve komponente.


Thnx.....

Zadnje izmijenjeno od: Racker_CRO. 09.04.2009. u 14:21.
Racker_CRO je offline  
Staro 09.04.2009., 23:45   #2
DANCI
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: ZG
Postovi: 732
il napon ili uzemljenje te zajebava probaj komp prestekati na mrezni napon u susjednu sobu pa vidi, ak je u servisu sve proslo OK, ocito te nekaj doma od uredaja do napona zajebava tipa mis, tipkovnica, pa cak i modem (bar je takav slucaj bio kod frenda koji ima kabelsku) nesto od periferne jedinice pa probaj jedno po jedno prestekati i vidi kad bude se poceo resetirati ak bude se odmah bezobzira od bilo kojih prerifernih uredaja bude zajebavo ocito je do napona
DANCI je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 10.04.2009., 11:09   #3
Racker_CRO
Silent killer
Moj komp
 
Racker_CRO's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 181
Problem riješen! Ovo se zove slučajnost 1 u 1 000 000 000. Instalacijski CD Viste je bio u "banani" ali istodobno i DVD uređaj. Tako da kad sam zamjenio uređaj koristio sam isti medij...a kad sam zamjenio medij koristio sam isti uređaj.
A instalacija XPa je prošla samo su fajle bile corrupted instalirane. Nakon instalacije XPa nisam restartao stroj već sam pustio SFC.exe koji je našao brdo corrupted fajlova. XP cd sam testirao u drugom stroju i ispao je ok. Onda sam se sjetio da bi to mogao probati i sa Vistom i bam....12% damaged sektora.

Još jedan dan ovako i definitivno bi "ispalio" na živce .

Može close.
Racker_CRO je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Zaključane teme



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na