Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Prijenosnici
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 19.02.2009., 09:05   #1
N.N.
Visok, crn, obdaren ;)
Moj komp
 
N.N.'s Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 42
Arrow Pomoć u odabiru između par modela

Pozdrav svima,

nadam se da će se naći nekoliko ljudi koji će mi moći dati par sugestija vezanih uz kupovinu i odabir modela laptopa i ono što mi je možda i najvažnije, dojmove iz preve ruke za navedene laptope ili proizvođače.

Laptop kupujem kako bih smanjio tenzije između brata, sestre i mene kad svi požele na komp, tako da ću laptop prvenstveno koristiti za surfanje, slušanje glazbe, gledanje filmova, nešto sitno obrada slike i programiranje za faks. Pored toga, laptop bi 85 % vremena "sjedio" kod kuće, a ponekad bih ga odnio na faks ili "negdje".

Gledao sam po netu i suzio sam izbor na par modela za koje bih volio čuti neke nedostatke, prednosti pred ostalima i sl.

Ono što je meni najvažnije od laptopa je da ne doživim značajno usporenje (daj bože da bude ubrzanje) u odnosu na moj stolni komp (Vidi Moj Komp u potpisu - neka on bude kao referenta točka što je meni dobro i pristojno) i pritom ne mislim na igrice već isključivo na "normalan" rad koji sam opisao. I još, nadam se da to neće biti neko smeće koje će se odmah rasklimati, jer iako sam svjestan da za ove novce ne mogu kupiti neki ludi laptop, meni je i to puno, tako da -> najbolja opacija za navedeni iznos, a to je do 4500 KN MAX MAXOVA.

Možda i trenutno moj prvi izbor je ova ACER
ACER ASPIRE 5530G
AMD Turion 64 X2 RM-70 2,00 GHz
2x 2048 MB
15,4", 1280x800 (WXGA)
SATA 320GB
ATI Mobility RadeonTM HD 3650/256MB
Linux

Cijena: 4257 kn

LINK

Sviđa mi se jer je najuravnoteženiji, a ostavlja mi i mogućnost da zaigram Swat 4 ili nekog Menagera na balkonu preko ljeta . Jedino što me muči je kvaliteta Acera (iz perspektive robusnosti), pa bih bio stvarno zahvalan kad bi mi netko mogao dati par riječi iz prve ruke oko toga. Znači tipkovnica, plastika, ekran, sl -> dal se to klima?

Zatim, HP

HP Compaq 6735s FU602ES
AMD Turion X2 Dual-Core RM-70 (2,0-GHz, 1 MB L2 cache)
3072 MB DDR2 max. 8 GB DDR
15.4 WXGA TFT LCD 1280x800 BrightView
320GB HDD SATA
do 256MB integrirana ATI Mobility Radeon HD 3200
Free DOS

Cijena: 3848 kn

LINK

Ok mi je o ovaj samo trenutno nešto više naginjem Aceru zbog ove grafičke koja je zbilja predobra za mene.

LENOVO THINKPAD SL500
Intel Core 2 Duo, T5870, 2,00 GHz
1x 1024 MB,
15,4", 1280x800 (WXGA)
SATA 250 GB
Intel GMA 4500MHD
Free DOS

Cijena: 4180kn

LINK

Ovaj mi se sviđa jer je Lenovo i svi ih općenito hvale zbog čvrstine i kvalitete, a i sviđa mi se ovaj procesor. Ovdje bih dodao odmah još 2GB RAM-a na 800Mhz i pokušao bih prodati ovu unutra pa bih ubacio još 2GB. Znači, s vremenom bih imao 4GB za nekih 4180 + 300 (kupovina 4GB) - xy (prodaja ovog 1GB) ~ 4400kn. E sad, molio bih nekoga da mi kaže koliko je realno ovaj procesor jači od recimo RM-70 ili T3200. Znači, jel bih osjetio nešto znatnije ubrzanje? I još nešto; ova integrirana grafička, jel postoji nada da pokrene SWAT 4 ili nekog menagera (dolje su preporuke za SWAT 4)?
System requirements SWAT4

I da li bih osjetio nedostatak ove grafičke u svakodnevnom radu pri surfanju, recimo Vista, grafički programi - malo sredit neke slike (cropanje, sl. ništa fancy).

I za kraj, jedna uboga verzija kupovine...

Acer Aspire AS5730Z-322G16MN
Intel Pentium Dual-Core T3200 2.0GHz
15.4" WXGA
2GB DDR2
160GB HDD
Linux

Cijena: 3050 kn

LINK

Ovdje bih s vremenom dodao još 2GB radne memorije. Hard mi nije problem. Ovdje mi je jedino pitanje: Da li je ovaj laptop nešto osjetno slabiji u usporedbi sa prethodno navedenima kad se izuzmu igre i mogućnost igranja? Znači, da li je za potrebe surfanja, gledanja filmova, i sl. osjetno slabiji?


Znam da imam puno pitanja, ali bih bio stvarno zahvalan za bilo kakav dojam, prijedlog, savjet.

Unaprijed zahvaljujem.
__________________
"The only easy day was YESTERDAY!"

Navy Seals

Zadnje izmijenjeno od: N.N.. 19.02.2009. u 09:16.
N.N. je offline   Reply With Quote
Staro 20.02.2009., 00:39   #2
crniskot
big marine
 
crniskot's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 230
Nemoj lenova. http://forums.lenovo.com/lnv/board?b...d=SL_ThinkPads , pogledaj malo kakve ljudi probleme imaju. Izgleda da trenutno ne radi baš najbolje,a dok kinezi ne riješe sve mušice koje ima,bolje kupi nešto drugo.
BTW,kupio sl500 prije tjedan dana. Nisam se sjetio pogledati forume proizvođača prije kupnje. Sva sreća,Office i 720p ripovi rade bez problema,za druge stvari mi i ne treba.
__________________
gigabyte K8NF9 ultra /venice 3000+/2x512mb st cl2 /x1600pro pasiva/160GB hitaći sata/ćiftek 410w
crniskot je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 20.02.2009., 08:08   #3
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,382
Uzmi prvoga.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 20.02.2009., 08:28   #4
N.N.
Visok, crn, obdaren ;)
Moj komp
 
N.N.'s Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 42
Hvala crniskot & coconut.

Lenova ću još najlakše prekrižiti s ovog popisa jer mi ionako nije sjeo, ali ono što me zanima u vezi Acera je: kakvi su oni u pogledu čvrstine i robusnosti ili i to u ovoj cjenovnoj klasi ovisi od modela do modela?

I još nešto. Zanima me ako mi netko zna i može dati okvirnu usporedbu Turiona X2 RM-70, Dual Core T3200 i mog Athlona 64 X2 3800+, AM2 socket kojeg imam doma. Da li su jači, slabiji, tu negdje?
__________________
"The only easy day was YESTERDAY!"

Navy Seals
N.N. je offline   Reply With Quote
Staro 20.02.2009., 13:15   #5
tutix
Premium
Moj komp
 
tutix's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,064
Citiraj:
Autor N.N. Pregled postova
I još nešto. Zanima me ako mi netko zna i može dati okvirnu usporedbu Turiona X2 RM-70, Dual Core T3200 i mog Athlona 64 X2 3800+, AM2 socket kojeg imam doma. Da li su jači, slabiji, tu negdje?
A to ti je tu negdje sve. Ako su blizu istog takta performanse jednog ne mogu bit veće za nekih 10-ak posto u sintetici. U stvarnom radu nećeš to ni osjetit. Jedino je problem što se ovi AMD-ejci malo više griju i vuku više struje pa će autonomija biti nešto slabija.

Što se tiče odabira, i meni se ovaj Acer od to troje čini najsolidnijim. Ako te zabrinjava kolko je čvrsta plastika, najbolje da se zaletiš u neki Pevec (ozbiljno, ne zajebavam se ) i pogledaš najsličniji izložen model, i isprobaš dal se što uvija, škripi ili slično.
tutix je offline   Reply With Quote
Staro 20.02.2009., 14:28   #6
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,635
A da ipak napraviš bolju financijsku konstrukciju i ubodeš nešto ovako ?
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 20.02.2009., 14:56   #7
N.N.
Visok, crn, obdaren ;)
Moj komp
 
N.N.'s Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 42
Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
A da ipak napraviš bolju financijsku konstrukciju i ubodeš nešto ovako ?
Ma gledao sam i taj model, ali to mi je pak previše novaca za sada. O tome sam razmišljao u slučaju da nađem nekoga tko će mi kupiti laptop preko firme ili neka slična opcija. Tako da za sada ostaju ova tri; zapravo Acer mi je nekako najdraži izbor iako ni HP nije daleko.
__________________
"The only easy day was YESTERDAY!"

Navy Seals
N.N. je offline   Reply With Quote
Staro 21.02.2009., 10:12   #8
N.N.
Visok, crn, obdaren ;)
Moj komp
 
N.N.'s Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 42
Da ne otvaram novu temu, pa ću postaviti ovdje pitanje. Cura također kupuje laptop i kad izuzme one skupe, najviše joj se sviđaju ovi novi laptopi iz HP-a. Gledao sam na stranici Ve-mila ovaj laptop pa me zanima Vaše mišljenje u vezi njega. Gledao sam malo po netu, pa vidim da se dugo vrti po nekim akcijama, pa bih volio čuti Vaše mišljenje.


HP 6735s NA816ES
Turion X2 RM-70
4GB
320GB
15.4'' WXGA
HD3200 DVDRW
FreeDos+torba+miš

4200 kn

LINK
__________________
"The only easy day was YESTERDAY!"

Navy Seals
N.N. je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na