Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Mreže
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 16.02.2009., 17:43   #1
D-I-A-B-L-O
Bannija :D
Moj komp
 
D-I-A-B-L-O's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Sisak
Postovi: 1,098
zyxel i spajanje

Dakle, ako može jedna mala pomoć ,nisam više niti sam pametan šta da napravim.
Posudio sam od frenda d-linkov usb wireless adapter u nadi da ću pronaći tu u zg-u koji otključani ap da mogu i dalje surfat netom, pošto više nisam u mogućnosti koristiti t-comov usb wnw stick.
E sad nađoh 2 otključane mreže, jedna ide preko nekakvog thomsom routera a druga preko zyxela, na thomsona se mogu spojiti i surfati bez problema ali stalno mi gubi signal, imam 10% signala i ne raste mi gdje god da prebacim usb, dok na zyxelu imam oko 30% signal, i ne puca veza, ali dešava mi se to da uopće ne reagira, znači spojim se uredno ali nemogu surfati.
Znači ne haklam ničiju mrežu, da se razumijemo, niti mi pada na pamet zezati se s time, nemam ja vremena za to, sve što mi teba je nekakav naputak šta bih mogao napravit da to proradi, jer opet napominjem, uredno se spojim, ali mi ne reagira ništa dalje.
Eto, ako itko može pomoći bio bih mu zahvalan...

@thopok, gle, ak se sad krenem derat na tebe kak si da ne kažem šta, još ću popit ban, a to mi netreba.
vuco i još neka ekipa su već pitali za isto, na ovom podforumu, i njima je odgovoreno, samo nemogu više naći te threadove, već 2h lurkam po podforumu i nikako da nabasam na njih, znam da su neki prastari threadovi u igri i sve sam ih prešaltao ali in nemrem više naći.

ja bih sad stvarno molio nekoga voljnog da mi pomogne, ostao sam malo dekintiran, i kroz dan-dva će mi ubit ovaj wnw pa neću više imat kako na net dok ne sjedne plaća, zato mi i treba pomoć da se snađem dok ne uplatim lovu za ovo.
__________________

Zadnje izmijenjeno od: D-I-A-B-L-O. 16.02.2009. u 18:29.
D-I-A-B-L-O je offline   Reply With Quote
Staro 16.02.2009., 17:52   #2
thopok
Guest
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Splity
Postovi: 3,003
thopok je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 16.02.2009., 20:30   #3
m4dm4n
Does youer dewg byte?
Moj komp
 
m4dm4n's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,916
Ček, ne kužim, ponekad se uspiješ spojiti na ova dva AP-a, ali kad se ne uspiješ, onda ideš na w'n'w ? Pa čuj, jedno vrlo jednostavno rješenje je :

http://www.tele2.hr/mobilni_internet...ni_modeli.html

Za 65kn mjesečno je dovoljan ovaj paket, ja mislim da je u principu najjeftiniji taj model ak nemaš pristup nečem drugom.
__________________
" Have you tried turning it off and on again ? Are you sure it is plugged in ? "
m4dm4n je offline   Reply With Quote
Staro 16.02.2009., 20:57   #4
D-I-A-B-L-O
Bannija :D
Moj komp
 
D-I-A-B-L-O's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Sisak
Postovi: 1,098
Ne, dosad sam išao samo preko wnw-a, ali sad sam u krizi s lovom a i dobio sam malo oveći račun pa neću moći platit račun do slijedeće plaće pa mi treba privremeno riješenje u vidu wirelessa koji sam posudio od frenda.
Na thomsonu mi veza stalno puca koliko je signal slab pa nemogu ni mail poslat a da se ne raspadne, a zyxel mi spoji i sve je uredno osim što ništa nemogu radit na netu.
__________________
D-I-A-B-L-O je offline   Reply With Quote
Staro 16.02.2009., 22:03   #5
m4dm4n
Does youer dewg byte?
Moj komp
 
m4dm4n's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,916
Da, al još uvijek ne kužim, kak to misliš da si wireless posudio od frenda ? Kak ti on može dati svoj internet? Kaj ste susjedi ili što ?
__________________
" Have you tried turning it off and on again ? Are you sure it is plugged in ? "
m4dm4n je offline   Reply With Quote
Staro 16.02.2009., 22:20   #6
D-I-A-B-L-O
Bannija :D
Moj komp
 
D-I-A-B-L-O's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Sisak
Postovi: 1,098
Neee, posudio mi je svoj usb adapter da vidim dali imam ikakvih dostupnih ap-a u blizini, i kao što se ispostavilo imam dva, od kojih mi jedan stalno puca, tj minutu radi pa se minutu reconnecta a drugi je eto, radi ali ne radi.
Imam još dva ali ti su zaključani pa mi nisu zanimljivi.
__________________
D-I-A-B-L-O je offline   Reply With Quote
Staro 16.02.2009., 22:26   #7
m4dm4n
Does youer dewg byte?
Moj komp
 
m4dm4n's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,916
A čuj, ja ne znam točno kakvo bi ti rješenje. Fino nabavi pci wireless karticu, neku jaku antenu spoji na to pa lovi signal. Ili fino odi zašpotaj te likove sa APovima, kak ih nije sram slati tako slab signal. tctctc...
Kaj da ti čovjek kaže
__________________
" Have you tried turning it off and on again ? Are you sure it is plugged in ? "
m4dm4n je offline   Reply With Quote
Staro 17.02.2009., 06:32   #8
D-I-A-B-L-O
Bannija :D
Moj komp
 
D-I-A-B-L-O's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Sisak
Postovi: 1,098
Očito me nisi skužio. Taj zyxel mi odašilje kvalitetan signal ali nešto me koči a ja neznam šta. Antena i kartica bi me izašle skuplje nego da platim prokleti račun za koji u ovom trenutku nemam love, i uostalom čemu će mi jača antena kad lovim i sa ovim usb-om. Nema veze, vidim da mi nema pomoći. Hvala na trudu, pozzz
__________________
D-I-A-B-L-O je offline   Reply With Quote
Staro 17.02.2009., 11:20   #9
karamazov
Palačinke nemaju kosti!
Moj komp
 
karamazov's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Republic Zagorje
Postovi: 62
Pa možda je u routeru isključeno forwardiranje wlan>wan pa ni nemožeš na net....
__________________
Beware Of Liter & Woda!
karamazov je offline   Reply With Quote
Staro 17.02.2009., 12:32   #10
D-I-A-B-L-O
Bannija :D
Moj komp
 
D-I-A-B-L-O's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Sisak
Postovi: 1,098
Bit će da je to, malo sam jutros mozgao i dosao i sam do istog zakljucka, premda neznam kog vraga ce mu onda uopce upaljeni wireless na routeru. Nego da, ulovio sam danas signal nakratko od WIFI.HR, isto je otkljucana mreza, dali postoji mozda kakav nacin da kontaktiram tu osobu, planirao sam da bih kupio nekakvu antenu i pci karticu pa da ga zamolim za koristenje mreze uz nekakvu naknadu, bilo sta samo da se maknem od ovog t-scuma.
__________________
D-I-A-B-L-O je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na