Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Software > Aplikacije
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 27.01.2009., 19:41   #1
zanima me
Premium
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Hmmm...
Postovi: 37
program koji snima podatke sa kompjutera na kasetofon ili VHS

Pozdrav!

Čuo sam da su se u osamdesetima koristili programi koji su spremali podatke sa kompjutera na kasetofone.
Njihova svrha je bila isto kao što se danas koriste dvd-i (ako netko ne shvaća).
Moje pitanje je jel netko zna jel postoje još takvi programi i ako postoje gdje se mogu skinuti?
Nije važno jesu li za windows ili linux.
I ako netko zna program za spremanje na videokazete.
zanima me je offline   Reply With Quote
Staro 27.01.2009., 19:47   #2
lowrider
Premium
Moj komp
 
lowrider's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: KR
Postovi: 1,109
Da u 80-tima na Zx Spectrumima, Commodoreima itd. Imaš tih kompova po 100 kuna pa si uzmi koji. Zapisi su bili kodirani ubiti zvukom ko kad šalješ fax-najjednostavnije rečeno.
A da mi je znati samo za kaj bi ti to koristil danas kad imaš na izbor jeftine pržilice i cd/dvd-e.
Javi kad napraviš boot-abilnu VHS kazetu s Windowsima heheheheheh
lowrider je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 27.01.2009., 19:52   #3
zanima me
Premium
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Hmmm...
Postovi: 37
Zanima me kod tog programa, a što se tiče spremanja na VHS izgleda da ti proučavaš samo novije stvari...a ne ono prije 5 godina...
zanima me je offline   Reply With Quote
Staro 16.04.2009., 20:31   #4
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,105


Citiraj:
Autor zanima me Pregled postova
Pozdrav!

Evo zasto sam molio da se uvede neka vrsta "vrucih" tagova na PCE-u. Da znas kad se pojavi ovakva uvrnuta tema


Citiraj:
Autor zanima me Pregled postova
Čuo sam da su se u osamdesetima koristili programi koji su spremali podatke sa kompjutera na kasetofona

Skacem odmah sa spomenutih Datacordera (snimanje podataka od kompakt trake do svih ostalih kolutnih inkarnacija) na tebi ciljani VHS.


Citiraj:
Autor zanima me Pregled postova
Njihova svrha je bila isto kao što se danas koriste dvd-i (ako netko ne shvaća).
Moje pitanje je jel netko zna jelpostoje još takvi programi i ako postoje gdje se mogu skinuti?

Kao prvo moras ostvariti neku komunikaciju izmedju VCR-a i kompa. Jedino kratko PC zazivjelo koristenje je bilo bazirano na ISA karticama. Ono sto sam kratko koristio je bio Backer (kartica i soft) od danas nestalog Danmerea. Win 3x i kasnija 95 verzija. Amiga je imala ovu varijantu a za Maca (mozda, mozda) je nesto davno imao Formac.

No imaj na umu, cak i da ovo nabavis i spojis... VHS kazeta i sama (nezrela) implementacija ovih solucija nosi sa sobom brdo razocarenja :

1) Apsolutno mizerna korekcija gresaka. Glavni razlog brzog ispadanja ovog sustava iz bilo kakve ozbiljne upotrebe.

2) Kolicina dropova koje u samo jednoj minuti "odigra" VHS traka je uzasavujuca za nesto sto bi trebao biti siguran backup.

3) Sa svim kemijanjima i LP natezanjem do maksimuma... ni 2 GB neces dodirnuti + mali postotak nepovrativog gubljenja (koje je tad bilo smatrano kao prihvatljivo) podataka. Strategije trpanja zip-ova u gomilu malih dijelova kako bi umanjio pušenje velikih fajli u komadu.

4) Brzinu je bolje ostaviti tajnim podatkom. Tko je sve to pretrpio i izdrzao nakon backupa izvlacenje podataka nazad, taj je postao Zen majstor najviseg reda


Backup baziran recimo na MiniDV - ako moramo ostati u video vodama - e to je vec bilo prihvatljivije. Tu su ponudjene nesto ozbiljnije kartice. Same velicine arhiva su bile na razini jednog DDS3 na DDS4. Ali opet, napusteno brzo.

Mozda je i postojala neka PCI kartica, ali za to nisam nikad cuo a jos manje vidio

Izuzetno me vesele ovakve ideje i nemam nista protiv da se u to upustis. Samo dok si realan u ocekivanjima. Jedino za potrebe izucavanja. U suprotnom ces se debelo razocarati.

Kodak, Polaroid, 3M (Scotch) ili mozda (?) Fuji... netko je kratko imao posebnu backup kazetu visoke kvalitete koja je bila na glasu kao najbolja za taj posao. DE Video magazin je imao i neki kratki osvrt. Imadem, ali nemam sanse naci u moru brojeva taj osvrt.

Backer 32 se pojavio i kao vanjska kutijica koju si spajao na printer port. Kao i mnogi "kljucevi" iz tog vremena, imao je obavezni nastavak za printer. Tog bi teoretski mogao lakse koristiti danas. Jedino za zivce nisam siguran

Bilo je nekoliko modova rada, pa nije nemoguce da je isao i do 4 GB, ali to je bilo sadisticki sporo. Teoretski se pricalo nesto ispod 15 GB... ali cisto sumnjam da ih je itko izvukao. Na Backeru sigurno ne.

Za nostalgiju ostaje VCR 2 PC.


8
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 18.04.2009., 12:21   #5
zanima me
Premium
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Hmmm...
Postovi: 37
Hvala na odgovoru.
zanima me je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na