Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 18.09.2008., 15:25   #1321
zvonac
Premium
Moj komp
 
zvonac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Sv.Nedelja
Postovi: 5,655
Ekipa imam pitanje,uzel sam sony reciever str dg510 i ovaj aktivni sub sony sa w2500...imam ove zvučnike http://i16.tinypic.com/3z8r8di.jpg,mislil...e sad me zanima dal se zvučnici trebaju spajat na sub,il ide odma direktno u reciever?
zvonac je offline   Reply With Quote
Staro 18.09.2008., 15:45   #1322
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,805
bego sorry ali ovo je kaos od izrade... fućkaš toroid i fine terminale, kad ostale komponente sve skupa 10kn vrijedne, lemove i izradu da ne spominjem.

@zvonac... možeš na sub pa će on glumit skretnicu (valjda), no onda nema smisla imati velike floorstand-ere, pa ti spoji to fino na risiver, postavi prednje spikere na large i eto ti basa.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 18.09.2008., 15:45   #1323
Panzer
Premium
Moj komp
 
Panzer's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Sv. Nedjelja
Postovi: 1,814
Citiraj:
Autor zvonac Pregled postova
Ekipa imam pitanje,uzel sam sony reciever str dg510 i ovaj aktivni sub sony sa w2500...imam ove zvučnike http://i16.tinypic.com/3z8r8di.jpg,mislil...e sad me zanima dal se zvučnici trebaju spajat na sub,il ide odma direktno u reciever?
Spoji zvucnike na reciver, imas vjerovatno front A/B, spoji na koji ti odgovara.
Sub se spaja na Subwoofer out, i kupi novi interkonekcijski kabl za sub ak nisi jer onaj kaj dolazi sa subom je cista katastrofa. Imas ih vec po 100-200kn 2-3m.
__________________



UPGRADED...
MBO: Gigabyte M59SLI-S4 cooled by HR-05 SLI & Zalman ZM-NBF47
CPU: AMD Athlon64 X2 3600+ cooled by Scythe Infinity @ 2.7GHz / 1.25V
RAM:2x 1GB Kingmax DDR2 800
VGA: Sapphire HD3850, 256MB Accelero S1 & 120mm AC @750/1900MHz
HDD:Western Digital 160GB (S-ATA, 8MB)
HDD 2: Western Digital 640GB AAKS
CD/DVD : DVD RW Pioneer DVR-112D Silver (Color match with case)
Powered by OCZ GameXtream 600W
Everything in Chieftec LCX-04SL-SL-A (HDD cooling – 3x92mm Sharkoon, ispuh 1x120mm CoolerMaster)
Coolers controled by Zalman ZM-MFC1
Visual expirience by Samsung 940BW

Notebook: Fujitsu Siemens Amilo Pro V3205 (12", CoreDuo 1.6, 1536MB RAM, 80GB) & Ubuntu 8.04

Audio sistem: Monitor Audio Silver RS1, Monitor Audio PureFlow Speaker Cable, Marantz PM310 pojacalo, Pioneer PD-S501 player, van den Hul M.C. THE BAY C5 Hybrid interkonekt.



Panzer je offline   Reply With Quote
Staro 18.09.2008., 15:49   #1324
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,805
zašto bi pobogu trošio 100-200kn na mono cinch u toj klasi???
syss je offline   Reply With Quote
Staro 18.09.2008., 16:09   #1325
zvonac
Premium
Moj komp
 
zvonac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Sv.Nedelja
Postovi: 5,655
Citiraj:
Autor Panzer Pregled postova
Spoji zvucnike na reciver, imas vjerovatno front A/B, spoji na koji ti odgovara.
Sub se spaja na Subwoofer out, i kupi novi interkonekcijski kabl za sub ak nisi jer onaj kaj dolazi sa subom je cista katastrofa. Imas ih vec po 100-200kn 2-3m.
Tak sam i napravil,e sad iza ima na subu kotačič LEVEL to bi kakti bilo volume,kak da njega ostavim na max.min il neki srednji režim?pošto ovi zvučnici nisu baš neki extra jaki,jel postoji šansa da ak nafrljim da se "otiđu"?
Jedino me muči sad položaj suba više zvučnike čujem neg sub,imate savjet neki di bi ga njabolje bilo stavit?pošto su zvučnici paralelno a sub je u sredini,iza lcd-a

syss,daj malo ovo pojasni"postavi prednje spikere na large i eto ti basa"
pa mislim nemaju oni baš neke basove
zvonac je offline   Reply With Quote
Staro 18.09.2008., 16:19   #1326
Panzer
Premium
Moj komp
 
Panzer's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Sv. Nedjelja
Postovi: 1,814
Citiraj:
Autor syss Pregled postova
zašto bi pobogu trošio 100-200kn na mono cinch u toj klasi???
Imam slican sub doma, i na cincu koji dolazi s njim je zvucao katastrofa, drugi dan sam kupio profigold (bandridge) za nekih 100kn i zvuci puno bolje, dublje i preciznije. A da ne pricam da sam jedva odspojio stari cinc.
__________________



UPGRADED...
MBO: Gigabyte M59SLI-S4 cooled by HR-05 SLI & Zalman ZM-NBF47
CPU: AMD Athlon64 X2 3600+ cooled by Scythe Infinity @ 2.7GHz / 1.25V
RAM:2x 1GB Kingmax DDR2 800
VGA: Sapphire HD3850, 256MB Accelero S1 & 120mm AC @750/1900MHz
HDD:Western Digital 160GB (S-ATA, 8MB)
HDD 2: Western Digital 640GB AAKS
CD/DVD : DVD RW Pioneer DVR-112D Silver (Color match with case)
Powered by OCZ GameXtream 600W
Everything in Chieftec LCX-04SL-SL-A (HDD cooling – 3x92mm Sharkoon, ispuh 1x120mm CoolerMaster)
Coolers controled by Zalman ZM-MFC1
Visual expirience by Samsung 940BW

Notebook: Fujitsu Siemens Amilo Pro V3205 (12", CoreDuo 1.6, 1536MB RAM, 80GB) & Ubuntu 8.04

Audio sistem: Monitor Audio Silver RS1, Monitor Audio PureFlow Speaker Cable, Marantz PM310 pojacalo, Pioneer PD-S501 player, van den Hul M.C. THE BAY C5 Hybrid interkonekt.



Panzer je offline   Reply With Quote
Staro 18.09.2008., 22:02   #1327
Juan
Premium
 
Juan's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 286
Citiraj:
Autor zvonac Pregled postova
Tak sam i napravil,e sad iza ima na subu kotačič LEVEL to bi kakti bilo volume,kak da njega ostavim na max.min il neki srednji režim?pošto ovi zvučnici nisu baš neki extra jaki,jel postoji šansa da ak nafrljim da se "otiđu"?
Jedino me muči sad položaj suba više zvučnike čujem neg sub,imate savjet neki di bi ga njabolje bilo stavit?pošto su zvučnici paralelno a sub je u sredini,iza lcd-a

syss,daj malo ovo pojasni"postavi prednje spikere na large i eto ti basa"
pa mislim nemaju oni baš neke basove

Postavi sub tamo gdje sjediš dok slušaš glazbu, zatim šetaj po sobi i ustanovi gdje se najbolje čuje. Na to mjesto stavi sub i to je to.

Sub se inače za glazbu podešava kao dopuna zvučnicima, dakle samo da proširi frekvencijski raspon, dakle, ne bi se trebali preklapati na bass području.
Juan je offline   Reply With Quote
Staro 19.09.2008., 03:14   #1328
bego2
Banned
Moj komp
 
bego2's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: https://t.me/pump_upp
Postovi: 2,724
Citiraj:
Autor syss Pregled postova
bego sorry ali ovo je kaos od izrade... fućkaš toroid i fine terminale, kad ostale komponente sve skupa 10kn vrijedne, lemove i izradu da ne spominjem.
ke nevalja? nisam ni kune dao u njega... sve radi kako treba, dc ofset je skoro pa nula, a mali i fino svira za 0kn.
bego2 je offline   Reply With Quote
Staro 19.09.2008., 03:20   #1329
Fleks
JDM
 
Fleks's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 6,137
Citiraj:
Autor bego2 Pregled postova
ke nevalja? nisam ni kune dao u njega... sve radi kako treba, dc ofset je skoro pa nula, a mali i fino svira za 0kn.
Bitno da ruši !

Fleks je offline   Reply With Quote
Staro 19.09.2008., 12:06   #1330
tech
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,687
Citiraj:
Autor bego2 Pregled postova
ke nevalja? nisam ni kune dao u njega... sve radi kako treba, dc ofset je skoro pa nula, a mali i fino svira za 0kn.
Gle ja kužim da je tebi dosadno i da te sve diy izrade budes bacio jer ti netrebaju...Kolko trosis pare na takva sranja mogao si napraviti PCB i baciti se na pravi posao, jer ovo sve izgleda zbrda-zdola...A isto kaj Fleks kaže, tebi je tak bitno da ruši..
tech je offline   Reply With Quote
Staro 19.09.2008., 12:32   #1331
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,702
A gledajte, Drazena to veseli kad nesto napravi i da to svira. I to je OK. Ali nije ok, kad nas on uvjerava da to super svira (jos nismo definirali sta to njemu znaci), mislim pojacalo bez tiskane plocice??

Ali eto, mlad je, ima volji, nabrijan je na glasnocu, bass i ostale stvari i ali vjerujem da ce kroz par godina odrasti..
srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 19.09.2008., 15:16   #1332
zvonac
Premium
Moj komp
 
zvonac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Sv.Nedelja
Postovi: 5,655
Di bi mogel nabavit taj interkonekcijski kabel?pošto gledam u po dučanima to su večinom za auto akustiku,s dva chinca...a meni treba s jednim,ne?
zvonac je offline   Reply With Quote
Staro 19.09.2008., 17:28   #1333
newalss
Raindrops keep fallin'...
Moj komp
 
newalss's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Đakovo
Postovi: 826
Citiraj:
Autor srale7 Pregled postova
mislim pojacalo bez tiskane plocice??
Malo proguglaj o ptp-u iliti point to point lemljenju pa neće biti upitnika.
Ne, to nećeš naći kod CA, nemoj otvarati kučište.
__________________
"I told my parents that when I grew up I wanted to be a musician.They said it had to be one or the other"
newalss je offline   Reply With Quote
Staro 19.09.2008., 17:34   #1334
Swarm dude
Premium moderator
 
Swarm dude's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,600
Cijevaši uglavnom nemaju tiskane pločice, ili se ne preferiraju. Tako da, ima jako dobrih pojačala bez PCB-a
Meni je amp štosan, reciklirao se otpad praktički (mislim na kućište psu-a).
Iako NHF mislim da je možda moglo biti urednije ožičeno, ali inače pohvale - bar s moje strane
Swarm dude je offline   Reply With Quote
Staro 19.09.2008., 17:44   #1335
Fleks
JDM
 
Fleks's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 6,137
Daj kaj vam je svima? Pojacala za 0kn? Ovo nije tema kako dobiti zvuk iz kontenjera pomocu diy kerefeka, ovo je hifi tema.
Fleks je offline   Reply With Quote
Staro 19.09.2008., 17:49   #1336
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,805
pa to kažem... ima toroid, na to stavi čipoteka kondiće u mrežni dio, a ostatak samo maaaaaalo kvalitetnije komponente i neku easy gainclone ili sl. shemu uzet i eto oke uratka za recimo 200-300kn.

Citiraj:
Autor Panzer Pregled postova
Imam slican sub doma, i na cincu koji dolazi s njim je zvucao katastrofa, drugi dan sam kupio profigold (bandridge) za nekih 100kn i zvuci puno bolje, dublje i preciznije. A da ne pricam da sam jedva odspojio stari cinc.
ak ti kažeš tak... mislim da bi i mikrofonski kvalitetniji kabel prepravljen u mono rca isto obavljao dobar posao (po metru su zanemarivo jeftini).

Zadnje izmijenjeno od: Jelc. 20.09.2008. u 01:10.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 19.09.2008., 18:14   #1337
Juan
Premium
 
Juan's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 286
Ne kužim poantu katkad!?!?

srale kupio cm1 i osto popljuvan zašto je kupio tako skupe zvučnike, bego s druge strane napravio uradak i iz ničega napravio nešto i osto popljuvan.

Nikad se ne vodim tuđim mišljenjem, ali me zanima što bi jedan forumaš morao napraviti da bi drugi napisali riječ hvale ili pozitivne kritike u vidu neke smjernice kako i kojim putem dalje.
Ili to progovara jal?
Jer ako kupiš nešto iznad prosjeka što si ne može svatko priuštiti, onda su kritike da to zapravo i ne vrijedi toliko koliko košta i da nije bolje od klase uređaja za široke mase, i nasuprot tome, ako se okreneš uradi-sam, s premalim ulogom nisi dovoljno faca jer je to samo sklop od jeftinih dijelova, dok s prevelikim ulogom bacaš pare u vjetar.
Juan je offline   Reply With Quote
Staro 19.09.2008., 18:17   #1338
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,805
da, welcome to pce hifi sekciju
syss je offline   Reply With Quote
Staro 19.09.2008., 19:13   #1339
newalss
Raindrops keep fallin'...
Moj komp
 
newalss's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Đakovo
Postovi: 826
touché
__________________
"I told my parents that when I grew up I wanted to be a musician.They said it had to be one or the other"
newalss je offline   Reply With Quote
Staro 19.09.2008., 20:44   #1340
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,702
Citiraj:
Autor Juan Pregled postova
Ne kužim poantu katkad!?!?

srale kupio cm1 i osto popljuvan zašto je kupio tako skupe zvučnike, bego s druge strane napravio uradak i iz ničega napravio nešto i osto popljuvan.

Nikad se ne vodim tuđim mišljenjem, ali me zanima što bi jedan forumaš morao napraviti da bi drugi napisali riječ hvale ili pozitivne kritike u vidu neke smjernice kako i kojim putem dalje.
Ili to progovara jal?
Jer ako kupiš nešto iznad prosjeka što si ne može svatko priuštiti, onda su kritike da to zapravo i ne vrijedi toliko koliko košta i da nije bolje od klase uređaja za široke mase, i nasuprot tome, ako se okreneš uradi-sam, s premalim ulogom nisi dovoljno faca jer je to samo sklop od jeftinih dijelova, dok s prevelikim ulogom bacaš pare u vjetar.
Ja se ne osjecam popljuvanim, eto bilo je dobrih i losijih komentara, ali stvarno izgleda po ovim komentarima da nikako ne valja..

Ni ja se nikad ne vodim tudjim misljenjem, naravno, slusam druge, ali ipak uvijek imam svoj stav, jer kad previse pocnes slusat druge, izgubis se..
srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 20.09.2008., 00:58   #1341
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,805
oke srale uzet ću tebe kao primjer (juan slušaj sad dobro daljnje rečenice)... imao si concept 2 (nisam slušao 2, slušao 6, jako jako zadovoljan zvukom... debelo bi mogao živjet s njima), onda su ti rezonirali na 43hz i odlučio si ih prodati - imho fail, to su kvalitetni zvučnici i oko njih si mogao napraviti puno više tweakinga/razmještaja sobe/zvučnika nego jednostavnog pomirenja sa činjenicom da ti je izvor zvuka fakin integrirana zvučna.

kupio si jamote koji se prodaju u pevecu, hg-u i elipso megamarketu... fail from teh start. da, srale (fleks) ako je jamo takav dragulj vjeruj mi da bi ga otkrili i hvalili svi naokolo i šire (ne svjecki časopisi koliko useri). mislim razmisli malo... fakin diamondi od svojih 200€ su nahvaljeni apsolutno sa svih strana, hell audiofil.net klub ih ima kao rezidente zvučnike kada nema ništa bolje za poslušat (vjeruj mi kad ti kažem, radi se o skupini entuzijasta koji znaju prepoznat dobar zvuk).

međutim ni jamoti nisu bili dobri pa si došao po 3. mišljenje i kroz šumu izbora uzeo bowerse... sve oke. samo me jedna stvar kopka... to što si nakon prodaje concepta i posjedovanja jamota došao na audiofil po savjet za nove zvučnike i jedan od tvojih opcija je bio fakin concept 2?!?!

sorry, ali ja ne razumijem. ti se ne vodiš tuđim mišljenjem i vodi te isključivo tvoj sluh?


upravo je cura pročitala sve postove na ovoj strani i rekla je da smo svi skupa glupi... zapravo zaključak je da žene kolo vode, koliko god mi lupali u hifu

Zadnje izmijenjeno od: Jelc. 20.09.2008. u 01:08.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 20.09.2008., 01:10   #1342
-POP-
Eddie
Moj komp
 
-POP-'s Avatar
 
Datum registracije: Mar 2004
Lokacija: Osijek
Postovi: 5,492
Citiraj:
Autor syss Pregled postova
upravo je cura pročitala sve postove na ovoj strani i rekla je da smo svi skupa glupi... zapravo zaključak je da žene kolo vode, koliko god mi lupali u hifu
I ona je glupa što čita vaša glupa prepucavanja! ;-) Nemoj samo zadirati previše u Jama jerbo cijeli forum hvali naveliko tu seriju E, a i Fleks ima 2 dragulja kući. Ostajem i dalje pri onom da Jamo nije za stereo, nisam ih dugo čuo, ali ono, to je ipak samo Jamo koliko god sebično zvučalo.
__________________


Intel E5450 E0 @455X9=4005MHz 1.36V // H2O Corsair H100 @low
Asus P5Q-E P45 @1.2V @Ket's 2101 bios
4X2Gb G.Skill 4GBPQ @890MHz 15-5-5-5 1.82V
Gigabyte HD5850 1Gb @960/5100MHz 1.088V @Scythe Musashi
Samsung 250GB 850 EVO // Seagate 3000GB DM001 // Samsung 500GB T166S @2X Scythe Himuro
Lian Li PC-P50 ArmorSuit // Corsair VX450W // DVD-RW LG GH24NSB0
White Shark Commandos @red switch // Logitech MX518 @blue led
AOC Q3279VWF 31.5"


Rotel RC972 // 2X Rotel RB971 @bridged // Audio Epilog Peyote // Raiz Peyote stands
M2Tech Young DSD DAC // Audioperformance Power Supply by Apparatus
Ixos Gamma Geometry 6003 // Transparent Audio The Link 200 // Kimber PBJ
Nobsound NS-01G PRO // Acoustic Energy AE100² // Asus Xonar U7 // Ixos XHS243W
Sony KD-65XH9096 // Nvidia Shield (2017) // Logitech Z-5500 sub & Focal Sib satellites
Logitech Z-10 // Logitech Z-2300 // Sennheiser HD205
-POP- je offline   Reply With Quote
Staro 20.09.2008., 01:33   #1343
Fleks
JDM
 
Fleks's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 6,137
E a da laganini prestanemo ?

Jer ja ak pocnem sa syssom o jamotima i logitechima nebu dobro, a prosli smo vec par puta temu...
Fleks je offline   Reply With Quote
Staro 20.09.2008., 11:48   #1344
Fleks
JDM
 
Fleks's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 6,137
Citiraj:
Autor syss Pregled postova
pro rofl za dobro jutro

fleks kralj.
hehe. Znao sam da ces se veselit. Al malo sam zajebo jer sam se zurio, moglo je i bolje. Iskreno dok sam ovo radio suze su mi isle od smijanja
Fleks je offline   Reply With Quote
Staro 20.09.2008., 12:31   #1345
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
fleks pobogu koji k radiš budan u 4.50 ujutro, kako provodiš dan onda..
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 20.09.2008., 14:32   #1346
bego2
Banned
Moj komp
 
bego2's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: https://t.me/pump_upp
Postovi: 2,724
Citiraj:
Autor Fleks Pregled postova
Daj covjece tam je emo scena prejaka za nas sa PCEa. Tam se samo Syssa uklapa


kraljuuuuuuuuuuuuu
bego2 je offline   Reply With Quote
Staro 20.09.2008., 20:17   #1347
Juan
Premium
 
Juan's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 286
Citiraj:
Autor syss Pregled postova
oke srale uzet ću tebe kao primjer (juan slušaj sad dobro daljnje rečenice)... imao si concept 2 (nisam slušao 2, slušao 6, jako jako zadovoljan zvukom... debelo bi mogao živjet s njima), onda su ti rezonirali na 43hz i odlučio si ih prodati - imho fail, to su kvalitetni zvučnici i oko njih si mogao napraviti puno više tweakinga/razmještaja sobe/zvučnika nego jednostavnog pomirenja sa činjenicom da ti je izvor zvuka fakin integrirana zvučna.

kupio si jamote koji se prodaju u pevecu, hg-u i elipso megamarketu... fail from teh start. da, srale (fleks) ako je jamo takav dragulj vjeruj mi da bi ga otkrili i hvalili svi naokolo i šire (ne svjecki časopisi koliko useri). mislim razmisli malo... fakin diamondi od svojih 200€ su nahvaljeni apsolutno sa svih strana, hell audiofil.net klub ih ima kao rezidente zvučnike kada nema ništa bolje za poslušat (vjeruj mi kad ti kažem, radi se o skupini entuzijasta koji znaju prepoznat dobar zvuk).

međutim ni jamoti nisu bili dobri pa si došao po 3. mišljenje i kroz šumu izbora uzeo bowerse... sve oke. samo me jedna stvar kopka... to što si nakon prodaje concepta i posjedovanja jamota došao na audiofil po savjet za nove zvučnike i jedan od tvojih opcija je bio fakin concept 2?!?!

sorry, ali ja ne razumijem. ti se ne vodiš tuđim mišljenjem i vodi te isključivo tvoj sluh?


upravo je cura pročitala sve postove na ovoj strani i rekla je da smo svi skupa glupi... zapravo zaključak je da žene kolo vode, koliko god mi lupali u hifu
Kad sam vidio ovo pročitao sam taj isti redak jedno 20 puta dok mi u glavi nije odzvonilo da sam napokon i skužio da se to odnosi na mene i da i dalje mogu ići na daljnje retke. Danas je ipak najvažniji dan u godini, bar kod većine ljudi koji drže do dobre kapljice. Ja sam eto ispao iz igre prije par sati i zbrajam zadnje logične rečenice kao idem u noćnu pa moram otić iz kleti ranije.
No otom-potom, bio sam i sa jednim starijim kolegom koji ima preko 2000 originalnih naslova, sutra idem probrat malo koncerata (sve odreda originali ili kopije originala)...baš smo se lepo spominjali.
Zglavnom, ja imam te opjevane diamonde...baš 9.1, soba je 15 kvadrata, možda i prevelika, ali ima dobru akustiku, i jedan od sporednih razloga zašto samogradnja je upravo činjenica što je to toliko "objektivan" zvučnik da mu je teško naći konkurenciju u tom cjenovnom rangu. Zašto onda samogradnja? Zatro što je izazov, a ujedno i jedini put do koliko-toliko poštenijeg zvuka od diamonda za male novce, jer klasa do 3000-3500 kn ne daje mnogo više, nego samo traži još više. Dok je taj opjevani 9.1 zvučnik koji svira onako kako mu daš. Uz jeftino pojačalo zvuči jeftino, uz skupo pojačalo zvuči skupo.
To su najjeftiniji zvučnici na kojima sam čuo da Roy Orbisonu cure sline niz grlo dok gura svoj prekrasni vokal kroz mikrofon.
Uglavnom, ne sjećam se više ni poante cijelog posta, osim da mi spajanje pc-a i bilokakvog pojačala i imalo skupljih zvučnika od 1000 Kn nema apsolutno nikakvog smisla, niti opravdanja, bez obzira na današnje zvučne kartice, losless formate i ostalo...sve je to NULA i samo gotovanski pristup jer kvalitetna glazba zaslužuje mnogo veći postotak posvećenosti, bilo to sanjarenje u kasnu noć, ugodna večer s djevom ili slušanje radi opuštanja nakon napornog dana. Meni navru samo emocije od dobre glazbe, a ne ego koji bi trebao hraniti činjenicom da imam takvo i takvo pojačalo i takve i takve zvučnike.
Juan je offline   Reply With Quote
Staro 20.09.2008., 20:22   #1348
Fleks
JDM
 
Fleks's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 6,137
Citiraj:
Autor Gabre Pregled postova
fleks pobogu koji k radiš budan u 4.50 ujutro, kako provodiš dan onda..
Pa provodim ga u berbi, hvala na pitanju. Inace, Fleks nikad ne spava.


@Juan: Jesi ti mozda emo? Kakva je to sad pljuvacnica po kompu kao izvoru?
Fleks je offline   Reply With Quote
Staro 21.09.2008., 12:57   #1349
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,805
@juan... good one
syss je offline   Reply With Quote
Staro 21.09.2008., 13:48   #1350
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,702
Citiraj:
Autor syss Pregled postova
oke srale uzet ću tebe kao primjer (juan slušaj sad dobro daljnje rečenice)... imao si concept 2 (nisam slušao 2, slušao 6, jako jako zadovoljan zvukom... debelo bi mogao živjet s njima), onda su ti rezonirali na 43hz i odlučio si ih prodati - imho fail, to su kvalitetni zvučnici i oko njih si mogao napraviti puno više tweakinga/razmještaja sobe/zvučnika nego jednostavnog pomirenja sa činjenicom da ti je izvor zvuka fakin integrirana zvučna.

kupio si jamote koji se prodaju u pevecu, hg-u i elipso megamarketu... fail from teh start. da, srale (fleks) ako je jamo takav dragulj vjeruj mi da bi ga otkrili i hvalili svi naokolo i šire (ne svjecki časopisi koliko useri). mislim razmisli malo... fakin diamondi od svojih 200€ su nahvaljeni apsolutno sa svih strana, hell audiofil.net klub ih ima kao rezidente zvučnike kada nema ništa bolje za poslušat (vjeruj mi kad ti kažem, radi se o skupini entuzijasta koji znaju prepoznat dobar zvuk).

međutim ni jamoti nisu bili dobri pa si došao po 3. mišljenje i kroz šumu izbora uzeo bowerse... sve oke. samo me jedna stvar kopka... to što si nakon prodaje concepta i posjedovanja jamota došao na audiofil po savjet za nove zvučnike i jedan od tvojih opcija je bio fakin concept 2?!?!

sorry, ali ja ne razumijem. ti se ne vodiš tuđim mišljenjem i vodi te isključivo tvoj sluh?


upravo je cura pročitala sve postove na ovoj strani i rekla je da smo svi skupa glupi... zapravo zaključak je da žene kolo vode, koliko god mi lupali u hifu
Ne znam Sys, zasto si se bas dotakao mene, vjerovatno sam ti iz nepoznatog razloga jako drag..

Ali..

Da se dotaknemo Dalija, rezonirali su na 63 hz, u mojoj sobi nazalost ne postoji mogucnost razmjestaja ni nekih tweakova..tako da ako zvucnik ne svira dobro, nemogu ga natjerat da svira onako kako zeli..Mislim mogu, ali samo u manjoj mjeri..

Izvor mi za HIFI nije fakin integrusa nego imam Cambridge audio D300 SE.

Jamo sam kupio u Audiocinema artu, bili su na 50% popusta, iako mi se Jamo ne svidja, mogu reci da ti moji E800 zvuce jako dobro za te novce..jako dobro..

Citiraj:
međutim ni jamoti nisu bili dobri pa si došao po 3. mišljenje i kroz šumu izbora uzeo bowerse... sve oke. samo me jedna stvar kopka... to što si nakon prodaje concepta i posjedovanja jamota došao na audiofil po savjet za nove zvučnike i jedan od tvojih opcija je bio fakin concept 2?!?!
Sys, izgleda da su te alkoholne pare..malo pojele.. Znam da sam mozda malo cudan, ali ovo sto si ti napisao gore, to ne bi napravio nitko..i daj mi molim te link gdje sma to ja na kraju htio uzet (opet) concept2? ajd molim te..

Spomenuo si male diamonde, hm, ja sam ti nekako, pogotovo sad shvatio da to kad je nesto nahvaljeno, ne mora automatski znacit da je dobro i da ce se dobro ponasat u osobnim uvjetima-odnosno sobi..kuzis?

Posto imam uvjetno receno losu (malu) slusaonu, vjerovatnost da ce neki nahvaljeni proizvod kod mene radit ok, je jako mala..U biti trebao bi svaki zvucnik probat kod sebe, to je naravno nemoguce..
srale7 je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na