Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > PC Ekspert > Komentari i prijedlozi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 03.06.2007., 19:58   #31
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,505
Znači, kaj, sticky za sve djelove kojih nema na nabavi.net ?

Računaj da ima min. 4-5 procjena na dan, ponekad i više. Pitanje je koliko će se to moći održati koliko toliko u redu. To je najveći problem prijedloga za 1 sticky sa procjenama, barem po meni.
Vuco je offline   Reply With Quote
Staro 01.08.2008., 19:38   #32
duffy
Brum brum...
 
duffy's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 584
E i ja se slazem ovim e sa procijenama...

Pa to nije normalno svaki drugi post je procijena a bilo je vec X-puta procijena iste komponente.

Pa jel se ne moze odvojiti i napraviti novi podforum za procijene?

Evo dokaz:


...samnjio sam stranicu da se vidi više...


eh sad ce se reci da vecina komponenti iz procijene ide u prodaju - pa neka ide - kada se procijeni komponenta neka sam onda napise temu u prodaja (sta ima veze koliko posta napravi kada se postovi ne broje!!! - u trznici)

Zadnje izmijenjeno od: duffy. 01.08.2008. u 19:52.
duffy je offline   Reply With Quote
Staro 02.08.2008., 01:07   #33
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,946
ma jedan sticky PROCJENE i to je to. ako netko napise neki glupi post,mod ga jednostavno izbrise i gotovo. nek pljuj, ko im brani ,drzis se pravila i gotovo. Sticky je sasvim dosta. I naravno sa uputstvima u prvom postu ,kako treba dati nesto na prcjenu, tj. starost,gara,stanje itd.
spawn je offline   Reply With Quote
Staro 02.08.2008., 10:13   #34
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,950
Procjene su počele sasvim slučajno i po meni su totalno nepotrebne. OK, ako imaš neku stvar koje nema više na cjenicima, no ni onda nije nužno tražit procjenu i drevit 10 stranica po tome.
tor je offline   Reply With Quote
Staro 02.08.2008., 10:37   #35
duffy
Brum brum...
 
duffy's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 584
Citiraj:
Autor tor Pregled postova
Procjene su počele sasvim slučajno i po meni su totalno nepotrebne. OK, ako imaš neku stvar koje nema više na cjenicima, no ni onda nije nužno tražit procjenu i drevit 10 stranica po tome.
Pa kažem trebalo bi ih odvojiti ... svijet bi bio odmah bolji

Pa svejedno procijenjuju par ljudi na forumu - ostale to ne zanima, meni je to sasvim glupo da se mjesa procijena i prodaja.


i ponavljam opet ono kaj sam rekao:
Citiraj:
Autor duffy Pregled postova
eh sad ce se reci da vecina komponenti iz procijene ide u prodaju - pa neka ide - kada se procijeni komponenta neka sam onda napise temu u prodaja (sta ima veze koliko posta napravi kada se postovi ne broje!!! - u trznici)
duffy je offline   Reply With Quote
Staro 02.08.2008., 17:01   #36
D-I-A-B-L-O
Bannija :D
Moj komp
 
D-I-A-B-L-O's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Sisak
Postovi: 1,098
ako smijem komentirati, procjena definitivno ima previše, daleko je više onih koji traže procjenu nego onih koji direktno prodaju, ne želim se miješati u način na koji bi se te procjene odvojile od podforuma prodaja,ali same procjene bi se trebale skresat, jer nema smisla tražit procjenu za nove komponente, npr netko prodaje grafičku tipa hd4850 ili nešto slično i hoće procjenu. nema smisla to procjenjivat kad je to realno gledao nova grafička, to se zna da se cijena određuje prema najjeftinijoj ponudi sa nabave minus 20-30% i to je to, takve topice bi trebalo odmah lockati da se mene pita, e sad druga je stvar sa starijim hardverom kojeg još ima u prodaji, a razlog je to što je taj stariji hardver nerealno skup tako npr još uvijek ima grafičkih kartica tipa ove moje iz siga koje u trgovinama nove koštaju po 450-500kn a na forumu niti kod bilo koga razmnoga neće dobiti 30% manju cijenu nego može bit sretan ako je proda za 50% jeftinije od cijene nove, e za takve stvari procjena dobro dođe jer nisu baš svi u toku sa padom cijena polovnih komponenti na tržištu pa im teba pomoći.
druga opcija je uvesti zabranu procjena u potpunosti, zabraniti komentiranje cijena,eventualno napravit nekakav sticky u kojem bi bila nekakva vrsta tablice pada vrijednosti polovnih komponenti s obzirom na njihovu starost i to je to, a svako komentiranje cijena prepustiti pojedincima da riješavaju putem pm-a,znači ako si zainteresiran za komonentu a preskupa ti je, pošalješ prodavaču pm i probaš dogovorit sa njim neku razumniju cijenu, time bi se po meni najviše postiglo po pitanju preglednosti.
__________________
D-I-A-B-L-O je offline   Reply With Quote
Staro 02.08.2008., 17:33   #37
stuc
Banned
 
stuc's Avatar
 
Datum registracije: May 2005
Lokacija: Online
Postovi: 2,404
Izgubit procjene bi značilo izgubit pojam za koliko šta ide i trenutna situacija u kretanju cijene pojedinih dijelova.
Često prodavači editiraju prvi post sa cijenom i napiše samo prodano a obriše koju cifru je tražio.

U svakom slučaju bolje ih je izdvojit nego da se ovako mješaju sa prodajom.
stuc je offline   Reply With Quote
Staro 02.08.2008., 19:21   #38
Juggernaut
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Varaždin, Bronx
Postovi: 1,097
Takodjer se slazem da bi trebalo odvojiti procjene od prodaje, nije vrag da taj posao odvajanja traje 2 dana, pa da se nikom neda napravit; a bilo bi preglednije, i sredjenije... Ovako sam danas potrosio vise vremena na pregledavanje Prodaje, jer sam svako malo nailazio na procjenu,...

Juggernaut je offline   Reply With Quote
Staro 02.08.2008., 22:48   #39
Mr.Ex.President
Torrent freek
 
Mr.Ex.President's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Split
Postovi: 3,919
I po meni bi oku ugodnije bilo da su u posebnom (pod)forumu.

A šta onda s PIPom? Ima doszta procjena, ali ima dosta i PIPova ma, zabranit PIP, pa nek ekipa izabere, procjenu prvo, pa prodaju onda
__________________

CPU: AMD Ryzen 5 1600X MHz - cooling: Corsair H100x
MBO: MSI B450 Gaming Plus
RAM: 2x 8 GB DDR4 G.SKILL 3000 MHz (Aegis F4-3000C16D-16GISB)
VGA: Asus GeForce 970 4 GB STRIX
HDD: SSD Kingston 256 GB [KC400] || Toshiba 3 TB [DT01ACA300]
Case: NZXT S340 - Rear exhaust 120mm - 7V
PSU: Corsair RM550X 550W


Periferija

LCD: HP ZR24w
Keyboard: Logitech Illuminated Keyboard
Mouse: Logitech G400
Gaming Wheel: Driving Force™ Pro
Sound: Genius SP-HF1201A
Printer: HP LaserJet 1020
Scanner: HP ScanJet 4300
Headphones: Philips SHC 2000
ADSL: Siemens Gigaset SX763 router [T-com Flat - 10/640]
Switch: D-Link DGS-1005A 5-port giga
OS: Window 7 PRO x64 edition + SP1



CPU: AMD X2 A4-5300 cooling: BOX
MBO: Gigabyte GA-F2A85XM-HD3
RAM: Kingmax 1x4GB DDR3, 1600 MHz CL9 [FLGF]
HDD: WD Green 2TB [WD20EZRX]
PSU: Antec SU380
Case: Antec NSK2400 (ispuh: 120mm - 5V)

TV: Samsung 43E450 @HDMI
OS: Window 7 PRO x64 edition + SP1
Remote: Logitech K230 + Logitech M180 mouse

LINK

Mr.Ex.President je offline   Reply With Quote
Staro 03.08.2008., 02:36   #40
mbed
Premium
Moj komp
 
mbed's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 347
pa normalno, prvo da procjenu u svom podforumu i kad ju dobi ponovo posta u prodaji sa konačnom cifrom i garancijom
__________________

.
mbed je offline   Reply With Quote
Staro 03.08.2008., 11:06   #41
Lud76
Leteći medvjedić
Moj komp
 
Lud76's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,197
Citiraj:
Autor Mr.Ex.President Pregled postova
I po meni bi oku ugodnije bilo da su u posebnom (pod)forumu.

A šta onda s PIPom? Ima doszta procjena, ali ima dosta i PIPova ma, zabranit PIP, pa nek ekipa izabere, procjenu prvo, pa prodaju onda
PiP nek ostane u podforumu Procjene, kad bi jedan user otvorio u jednom danu 2 threada za jednu komponentu bio bi još veći kaos
Lud76 je offline   Reply With Quote
Staro 03.08.2008., 11:28   #42
stuc
Banned
 
stuc's Avatar
 
Datum registracije: May 2005
Lokacija: Online
Postovi: 2,404
Čak bi rekao naprotiv, vjerujem da bi se procjene čak i smanjile kad bi bile odvojene od prodaje !
Prodaja je oduvjek bila najvažnija i svatko tko ide nešto prodati a da mu se žuri ( a velikoj većini se žuri ) neće se gombati sa procjenom nego će opalit odmah prodaju i to sa većom cijenom nego da zatraži procjenu.

A nema se šta mudrovat više, treba probat, pa lako je vrnit nazad ako bude gore nego što je sada mada sumnjam da može biti gore.

@vuco vidi sa vrhuškom pa nek se netko od mjerodavnih izjasni.
stuc je offline   Reply With Quote
Staro 03.08.2008., 19:13   #43
eluminer
Premium
Moj komp
 
eluminer's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zlatar, Zagorje
Postovi: 683
Definitivno se slažem s tim da te procjene treba na neki način riješiti.... No ni sticky a bome ni podforum mi se baš ne čine kao dobra rješenja... jer istina je da bi to smanjilo gužvu u "prodaji", ali onda se bi stavljalo još i više stvari na procjenu nego što je to slučaj sad... nekako imam osjećaj da kad bi neki ugledali podforum procjena većina bi bila mišljenja "pa ajd idem to staviti i na procjenu, niš me ne košta", a ionako već imaju ucrtanu cijenu...
Postalo je očito da te procjene nemaju svrhu u velikoj većini slučajeva, jer svi ionako lupaju svoje cijene koje ukoliko su veće od procjena ostaju kakve jesu, a ukoliko su manje onda, naravno, rastu na visinu procjena....

Imam osjećaj da će to tako ostati toliko dugo dok to nebude toliko veliki kaos koji će srozati popularnost tržnice, a onda će se morati uvoditi temeljite promjene... ne znam, tipa, zabraniti procjene i uvesti pravilo da svaki prodavač mora napisati cijenu po kojoj je artikl otišao ili zadnju cijenu koja je bila postavljena ukoliko artikl nije prodan (ovo zbog mogućnosti praćenja kretanja cijena), te da mu upravo to bude uvjet za otvaranje nove teme na tržnici... e sad, na koji način bi modovi provjeravali to, e to nemam pojma... jednostavnije rečeno, smatra da bi svatko trebao imati pravo na jednu temu na tržnici istovremeno, te da novu može otvoriti tek kad prvu zatvori... (recimo postom "može lock" i sl.)...

Makar, kad bolje razmislim, ovo je kompliciranje, ali kad sam već sve napisao nek ostane...
__________________
Macbook Pro Unibody 15.4", 2.4GHz, 4GB DDR3, 9400M+9600GT, 250GB
iPhone 4 16GB
Logitech Z5500, G-Drive Mobile 500GB, Canon LBP-3010, Logitech HUB Premium, Apple Magic Mouse, Apple Remote, Apple Airport Express, Terratec Cinergy DT USB XS Diversity, Tucano Second Skin

Samsung LE-32 B530 P7
eluminer je offline   Reply With Quote
Staro 03.08.2008., 19:21   #44
McG
-------
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: -
Postovi: 7,568
Tržnicu treba ugasiti i gotovo. Nikakve procjene, razno-razne kombinacije podforuma unutar same Tražnice i tome slično. Svakim danom sve više bisera otvara nove teme samo da bi stavili nekaj na prodaju ili procjenu, a na kraju svi skupa posvade jer autoru nije baš drago kaj mu 8800GTX ne vredi više od 900 kn (ko mu je kriv kaj je nekad dal masu para, a sad hoće još i masno zaraditi). Ko hoće nekaj prodati, nek si fino (ne pretjerano upadljivo) složi u potpis, da prodaje/kupuje to i to, detalji i zainteresirani na PM. Oni koji prodaju masu toga, lako si slože gumbek u kojem fino nabroje sve kaj imaju na prodaju i gotovo. Nema više blesavih procjena, nema više prodaje komponenti čija cijena nema veze sa zdravim razumom, moderatori nemaju više brige oko onih koji varaju koga stignu. Sve se riješi prek PM-a, a ko ostane nasamaren - sam si je kriv.
McG je offline   Reply With Quote
Staro 03.08.2008., 21:07   #45
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,950
Još će na kraju tržnica završiti kao plavi oglasnik, dođeš, ostaviš oglas, ako je u skladu s pravilima ostaje, automatski se locka i nema rasprave. Kontakt preko PM, maila, moba ili kako već i to je to. Plavi oglasnik samo u el. izdanju. Znam da se tu gube sve prednosti koje net pruža no u ovakvom sistemu ovo je ogroman posao oko održavanja tržnice, koji na kraji ni ne daje rezultate. Još se neki i ljute kad im se zbrišu poostovi...jeh vrajt.
tor je offline   Reply With Quote
Staro 03.08.2008., 21:32   #46
D-I-A-B-L-O
Bannija :D
Moj komp
 
D-I-A-B-L-O's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Sisak
Postovi: 1,098
Ma dobro sad,ugasiti tržnicu nema smisla,pa svaki forum bilo sa tematikom bilo bez tematike ima svoju tržnicu, tako da to nema smisla. Problem je u procjenama i prevelikom bumpanju jednom kad krene neka rasprava o procjeni. Najjednostavnije riješenje bi bilo jednostavno ugasit procjene i zabranit bilo kome osim prodavača i moderatora da odgovaraju na postove u toj temi i bok. Znači netko prodaje nešto,i jedino i mod mijenjaju i bumpaju taj oglas,ostali fino imaju p.m. i tamo nek dogovaraju sve ostalo.
__________________
D-I-A-B-L-O je offline   Reply With Quote
Staro 03.08.2008., 23:12   #47
stuc
Banned
 
stuc's Avatar
 
Datum registracije: May 2005
Lokacija: Online
Postovi: 2,404
Definitivno ne treba usere pitat bilo šta jer i mi sami se ne možemo ništa kvalitetno dogovorit.
Demokracija na ovom forumu nije nikad dobro djelovala kao što se i sad na ovom primjeru vidi.
100 ljudi, 100 različitih mišljenja.

Da je bar sastavljena koja anketa pa da se imamo prema nečemu ravnat.
Ovako svatko tupi svoje, imamo obične usere, nove usere, tu i tam koji guru kojeg tržnica zanima
ko lanjski snjeg pa je za ukidanje itd...

Ili neka anketa sa prijedloženim rješenjima pa sukladno rezultatima napravit izmjenu ili nek moderatori
zasjednu i dogovore se između sebe.

Osobnog sam mišljenja da tržnica treba no treba je i reorganizirat radi lakše preglednosti i "održavanja".
1. Ukinuti PiP
2. Prodaja/Zamjena pod jedno
3. Kupovina
4. Ostalo ( telefoni, tv, linije, konzole.., itd. )

U Kupovini okačit stiki Procjena jer se tamo slabo zalazi, pa samim time će procjene izgubit na atraktivnosti.
I dalje bi imali 3 podforuma na tržnici no bili bi pregledniji i lakše bi moderatorima bilo za pratit.
Odvojili bi mobače, linije, itd.. od hardware-a te bi procjene završile na neatraktivnom mjestu pa kom treba...
Smanjile bi se iako su pojedinci suprotnog mišljenja, smanjile bi se bar 50% jer nema više PiP-a !

Većina procjena je priželjkivanje prodavača da uhvati nešto više ili da mu je post na prvoj strani češće da to što više ljudi vidi.
Kada nebude bilo takve mogućnosti manipuliranja oglasom neće biti toliko ni procjena.
Striktno zabranit bilo kakav mig o eventualnoj prodaji u stiki-u Procjena, mislim ako po sebi sudim.., šta mi vrijedi tamo neka procjena moje grafe na 500kn ako mi prodaja zavisi isključivo od PM-a ! Ide ona u prodaju da svi Vide pa ću se onda Pm-ati.
stuc je offline   Reply With Quote
Staro 04.08.2008., 00:06   #48
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,505
Pozdrav svima,

uvijek oko te tržnice problemi , a to bi trebao biti najmanje važan dio ovog foruma. Komunikacija i nova saznanja iz područja računala bi trebala biti najvažniji dio, a ne vidim da se netko svađa oko toga

Uglavnom, što se tržnjaka tiče - novi podforum jako teško. Tor je mnogo puta govorio da od toga neće biti ništa. Uostalom i shvaćam ga. Već vidim koliko bih dana morao samo raditi da prebacim sve postove iz prodaje u procjene (a mora se to, radi pretraživanja kojeg radi 0,01% forumaša). Pa onda kasnije mjesec-dva pomicati postove iz prodaja u procjenu jer ljudi ne čitaju/vide različite podforume. Treći problem (od njih puno) jest PiP i premještavanje iz jednog u drugi podforum, pa onda dupli threadovi u Procjenama i prodaji.
Sve to naočigled izgleda super - samo se otvori novi podforum i to je to. Nažalost, nije.

Jedan thread sa procjenama bi bilo dobro kada bi bilo malo procjena, no toga ovdje nema, jer ih je sve više - ljudi procjene unatrag godinu dana vide kao mogućnost više bumpova. Rijetko tko baš ne zna cijene, jer ruku na srce, malo search-a i sve se može naći. Ajde 99% toga, sa aktualnim cijenama (polovnim)...

Iskreno, možda mi je mozak još na godišnjem, ali ne vidim nikakvo lagano rješenje oko procjena. Osim - ukinuti ih i zahtjevati da se cijena mora staviti. Tor je stavio mogućnost samo oglasa + bumpovi (tipa svaki tjedan). Gubi se na velikim mogućnostima foruma u tom pogledu (npr. mogućnost komentiranja cijene i upozorenje drugih na eventualno bolju kupnju). Ljudi nemogu napravit normalan naslov (prodajem konfu u sigu ili prodajem kramu od kompa), a kamoli da će nas voljeti ako im maknemo i jedini gušt - procjene . Iako, moderatore se ne mora voljeti

Velim, laganog rješenja nema. Koliko ljudi, toliko i različitih mišljenja. Ja sam uvijek za dobar prijedlog i neće mi biti problem se oko njega pomučiti. Ali, kad nešto predložite, gledajte i lošije strane koje donosi...
__________________
"Everything with a heartbeat can knock you down"
Vuco je offline   Reply With Quote
Staro 04.08.2008., 10:30   #49
Gradjanin
Premium
Moj komp
 
Gradjanin's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Livingrad
Postovi: 539
Citiraj:
Autor rendula Pregled postova
Ne znam jel se to samo meni cini ili...
Dakle, zasto svaki drugi njub clan koji trazi procjenu, nakon sto ju dobi doda jos 25% na dobivenu procjenu i uvjerava sve ostale koji su mu komponentu procijenili da nisu u pravu, te redovito iz toga nastaju svadje u kojima procjenjivacim, koji su btw obicno u pravu, kasnije nemaju prava glasa, po pravilima trznice? mislim, koji karac trazis procjenu, svi se sloze recimo na 2500kn i onda se lik pocne svadjati da ne, da to vrijedi recimo 3000, cak 3% manje nego u ducanu! a brijem da vec i vrapci pjevaju da komponente gube ~20% cim ih se kupi i otvori.
jednim djelom si potpuno u pravu. zakaj se uopce traze procjene? no opet, kaj to tebe toliko osobno smeta kaj netko stavi svoju cijenu?i zakaj mislis da je odmah neko njub (a ti si kao neki profešionjalec?? )ako trazi procjenu?

dao je svoje novce pa neka svoju stvar cijeni koliko on misli da vrijedi. hoce li prodati, to je vec samo njegova stvar, a ne tvoja i ne treba niti tebe niti ikoga toliko zivcirati.iako tu bas nema demokracije, fakat bi trebalo dati covjeku pravo da cijeni svoje koliko god zeli.svaka roba ima kupca, pa cemo vidjeti...a i zivot je takav.pun uspona i padova. pun uspjeha ali i neuspjeha.nasadi li se, ah joj...imas li ti ista od toga?

Citiraj:
Autor Vuco Pregled postova
Rendula, baš dobro da si pokrenuo topic, baš me zanima što ljudi misle o tome.

Jer netko tko se potrudio proći nabavu.net pa vidjeti kako cijene stoje ima 2-3 bumpa, a netko tko je lijen pogledati takvo što, a ima u vidu prodati nešto što postoji danas u trgovinama pa smanjiti cijenu za određeni postotak - to me smeta.
+ što još neki bumpaju procjenu sami jer nisu dobili preporučene cijene, a sami znaju da nisu napisali tko i što ima garanciju ili nema - što je onak, najvažnija valjda stvar kod procjena.

Nego, vidim da se priča nešta o komentiranju cijena postavljenih na tržnici. Kako je Tor rekao, svaka veća cijena predmeta na prodaji se može komentirati, ali pod jednim uvjetom - lijepo napisati da je cijena prevelika i dati link na novo u trgovini. A ne ono, brak kupio simo-tamo ->skup si.
I svi mogu tako komentirati, samo velim - lijepo pristojno. I opet kasnije bude postova (iza toga di se komentira cijena na pristojan način), što spam-a, što postova "Da, skup si, xxx ima pravo".
misljenje?
totalna idiotarija ovo s trznicom, procjenama, a pogotovo s komentarima. komentiranje cijena je samo (u vecini slucajeva) igra za idiote i maloumnike koji iz svojih razloga to rade. niti kupuju niti prodaju, no komentiraju. to ih nista ne kosta. ali zato su sebi jako vazni i jaki. pogotovo kad provale ali moj je frend od drugog frenda to kupio ili prodao puno jeftinije bla bla. ono, smrznes se od takvih bisera koji UVIJEK imaju nekaj jeftinijeg i ni jedna cijena im nije dobra.

neznam od kuda poriv i zelja za tolikom dobrotom i trolanjem o nekakvim procjenama te pravilima da nesto MORA JEFTINIJE kostati. presmijesno je to. kaj vas boli kaj netko nekaj prodaje i po koliko. kao, briga da neko ne popusi?

pa ako se sam nezna informirati o vrijednosti robe, i ako nezna za nabavu (sto je kretenizam uopce pomisliti jer netko tko pise po pce-u bi trebao barem toliko znati da gugla i viri po nabavi-ako nikako drugacije, onda citajuci naputke i savjete do sada objavljene u milion postova i tema)onda je prava musterija da popusi do jaja.

Citiraj:
Autor Codiac Pregled postova
zasto se nebi napisao topic sa procjenom i tamo objasnilo SVAKI proizvod koji se prodaje MORA biti 20% ispod cijene osim u slucajevima izasao sam iz trgovine sa grafom koju mi je stric kupio a netreba mi onda bi rekao moze i 10%

iako da se mene pita REALNA procjena je najjeftinija cijena minus 25% cijene. Zao mi je ako to nekoga vrijedja ja kada nesto prodajem tako prodajem i uvjek prodam i svi zadovoljni.

Eto da se mene pita jedan topic sa uputcima o prodaji i da nema vise procjena .
kakve sad UPUTE O PRODAJI? od kuda vama tolike silne zelje za nekakvom prodajom i komentiranjem i inim? zakaj se toliko trudite oko toga? stvarno ko djeca. ko je tu takav pametnjakovic da sa sigurnoscu moze reci za neciju stvar vrijedi li ili ne? ili koliko ce kostati?

ako se to vec radi, onda sve to treba biti INFORMATIVNOG smisla, a ne izvrsnog. ako se da procjena ona nije ZADNJA cijena vec samo nekakav pokazatelj koliko bi zapravo (po necijem misljenju) ta stvar trebala vrijediti.i nista vise.
cemu rasprave nakon toga? komentiranja i slicno? sve je to uzaludan posao, jer kod nas 'rvata, ionako bi cijela trznica trebala biti za kunu..i manje jer ionako nista ne vrijedi nama 'rvatima.

i daj molim te lijepo, od kuda ti biser da nekaj MORA biti jeftinije 25% od najeftinijeg u ducanu? ono...prava draguljarnica. svih oblika i velicina
toliko je drugih stvari u pitanju kod prodaje rabljenog, da je ovakvo bubanje nekih cifri fakat suludo. zaobilazis i starost i garancije, i racun i mjesto kupnje, pa izgled i stanje, pa duzinu koristenja(najteze uocljivo ali ipak...). daj se saberite i ne bacajte ovakve bisere. nemoguce je odrediti neku konacnu cifru koliko bi kaj trebalo biti jeftinije i fakat je bespotrebno uopce o tome raspravljati.

Citiraj:
Autor tor Pregled postova
Procjene su počele sasvim slučajno i po meni su totalno nepotrebne. OK, ako imaš neku stvar koje nema više na cjenicima, no ni onda nije nužno tražit procjenu i drevit 10 stranica po tome.
eto da se slozim u necemu s tobom. stvarno su procjene nepotrebne. cak vrlo dobro kazes da bi eventualna procjena trebala biti za neki raritetni komad hardwera ili softwera, no zapravo su bezvezne.

ako neko nekaj trazi, dode na trznicu. pogleda ponudu, ZNA KOLIKO NJEMU OSOBNO TO VRIJEDI I KOLIKO BI NOVACA HTIO ZA TO DATI i kupi si potrebnu stvar.

zasto bi sada tu trebala biti ekipa pametnjakovica koja zna sve cijene i zna kaj koliko vrijedi? svatko od nas zna koliko je spreman dati za neku stvar, i zapravo, koliko mu je ta stvar potrebna ili koliko ju on zeli posjedovati.

ako vec ispada papak i kreten kupujuci nekaj preskupo ili neisplativo, jos je veci kreten ako poslusa nekoga tko mu non stop tvrdi kako je nekaj preskupo i ne isplati se kupiti, te mu na kraju propadne kupovina, a samo zato jer je jedan sebidovoljni pametnjakovic rekao da to ne kupuje.i na kraju kupac ostane bez toliko zeljenog dijela opreme.

svi zaboravljaju da nekima novac nije najvazniji pri kupovini i ne povode se za ovdje ustaljenim trendom skrtosti i tumacenja kako su skupe stvari neisplative.

pogotovo su to najocitiji primjeri ljudske gluposti i neinteligencije kad se ekipa upusta u procjenu cijena skupih vrhunskih komponenti a sama nikad nije dala ni trecinu iznosa za slicnu komponentu. kao da svi sada odemo na sajam pa spustamo cijene ferarijima i poršejima jer su stari i ne vrijede koliko vlasnici traze.a zapravo smo dosli kupiti bajkove u pevecu..koji se uz malo OCa daju srediti u jedan vrhunski bajk koji ce ici ko hmmm Kona

kaj vas boli koliko tko trazi za svoje stvari? ako sam mu ja voljan platiti i duplo od procjene, pa to je samo moja stvar. i mojih novaca. lijepo je biti ne prevaren, no od toliko postenja na trznici bome zaboli glava.

Citiraj:
Autor McG Pregled postova
Tržnicu treba ugasiti i gotovo. Nikakve procjene, razno-razne kombinacije podforuma unutar same Tražnice i tome slično. Svakim danom sve više bisera otvara nove teme samo da bi stavili nekaj na prodaju ili procjenu, a na kraju svi skupa posvade jer autoru nije baš drago kaj mu 8800GTX ne vredi više od 900 kn (ko mu je kriv kaj je nekad dal masu para, a sad hoće još i masno zaraditi). Ko hoće nekaj prodati, nek si fino (ne pretjerano upadljivo) složi u potpis, da prodaje/kupuje to i to, detalji i zainteresirani na PM. Oni koji prodaju masu toga, lako si slože gumbek u kojem fino nabroje sve kaj imaju na prodaju i gotovo. Nema više blesavih procjena, nema više prodaje komponenti čija cijena nema veze sa zdravim razumom, moderatori nemaju više brige oko onih koji varaju koga stignu. Sve se riješi prek PM-a, a ko ostane nasamaren - sam si je kriv.
Ne treba gasiti trznicu. Zasto?

Ali oprosti, ne treba ni davati ovakve glupave komentare kakve dajes o cijenama. ako vec procjenjujes vrhunske komponente, onda barem to radi kako spada. predlazes da 8800gtx kosta cak i manje od 900kn? a koji ti to razlog navodis? starost? zastarjelost? ili? pa di ti je pamet covjece?

zasto ne uzimas u obzir ono kaj navedena kartica moze? i koliko je jaka? ima li NOVA kartica tog cjenovnog ranga da je brza kao i ona? postoji li takva kartica na trzistu toliko tvoje predlozene cijene, a da pruza to kaj pruza navedena kartica?kaj kupac dobiva tom karticom?moze li za te novce dobiti isto brza kartica kao navedena kartica?
tek kad sve to poslozis, mozda tek onda mozes dati pravu i realnu cijenu za neki komad hardwera.ovako, iz nekog jala i podsmijeha kaj je prodavatelj nekada to platio skupo, pa sad pokusava dobiti sto vise natrag je samo oprosti, ali zaostalo razmisljanje.

upravo si ociti primjer zasto treba komentare i procjene zabraniti. jer takvi kao ti samo kvare kupovinu, te potencijalnom kupcu samo zagorcava vec ionako tezak zivot pri kupnji nekakvog komada rabljenog hardwera.jer nekaj kaj tebi nije dobro i ne vrijedi, mozda je nekome super i dao bi i duplo da to moze imati.

i to sve samo zato jer TEBI to ne vrijedi toliko. a vjerujem da vecinom takvi komentatori iz mrznje i zavisti namjerno tako komentiraju takav hardwer, mada sami nikada niti bi ga kupili, niti su imali muda dati novce za nekaj takvoga jer im u mozak ne ide misao da mozda ipak taj komad takvog hardwera ipak toliko vrijedi.i da su sati i sati provedeni uz taj hardwer vazniji od broja kuna koje si morao izbrojiti za taj komadic opreme.

Citiraj:
Autor tor Pregled postova
Još će na kraju tržnica završiti kao plavi oglasnik, dođeš, ostaviš oglas, ako je u skladu s pravilima ostaje, automatski se locka i nema rasprave. Kontakt preko PM, maila, moba ili kako već i to je to. Plavi oglasnik samo u el. izdanju. Znam da se tu gube sve prednosti koje net pruža no u ovakvom sistemu ovo je ogroman posao oko održavanja tržnice, koji na kraji ni ne daje rezultate. Još se neki i ljute kad im se zbrišu poostovi...jeh vrajt.
lijepo receno. vjerojatno bi bilo puno manje muke oko svega da je upravo takav nacin rada trznice. das oglas (lock) pa sve rjesavas preko pm. vidi se ponuda, ako kom to treba javi se i tocka.

ovo s procjenama, pa komentiranjem i raspravama koliko kaj vrijedi je fakat presmijesno. niti se postize pravi ucinak, a samo koliko vidim smeta i moderatorima, a i ljudima koji to prate.

i fakat mi nikada nije bila jasna ekipa koja ima potrebu uci u neki post te baciti kakav komentar iako uopce ne namjeravaju to kupiti, niti se bave hardwerom da bi mogli biti realni.ali ipak dodu, pa proseru (u 90%) kako je cijena previsoka i kako im je baka od druge bake kojoj je stric iz amerike preko sogora kupio to za puno jeftinije. ono...


uglavnom..svaka cast na trudu i volji ljudima koji si daju truda i daju sebe, pa pokusavaju pomoci drugima da produ sto bolje i jeftinije, te da ponajvise ne budu zajebani i prevareni.

no, isto tako, sva ta silna zelja i trud naprosto se utope u ogromnom valu ovih drugih kojima je puka zabava baljezgati o cijenama, te naprosto njihovoj samo njima znanoj zelji da budu citani te da komentiraju ono kaj nebi trebali.


uglavnom, ako smo kod glasanja kako dalje, glasam za trznicu bez komentara
__________________
°Citius Altius Fortius°
Gradjanin je offline   Reply With Quote
Staro 04.08.2008., 15:45   #50
McG
-------
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: -
Postovi: 7,568
Citiraj:
Autor Gradjanin Pregled postova
Ne treba gasiti trznicu. Zasto?
Zato jer je čisti kaos, radi nadobudnih trgovaca i razno raznih prevaranata koji vrebaju svakim danom sve više. Čemu da se nadležni zayebavaju s njima i čemu da se vode crne liste, kad im se ne može stati na kraj. Ugasi se Tržnica i kad se sva slila tih bisera pokupi s foruma, otvori se ponovno i potpuno redizajnirana sa strogim pravilima i automatskim banom za sve koji pokušaju muljati.
Citiraj:
Autor Gradjanin Pregled postova
Ali oprosti, ne treba ni davati ovakve glupave komentare kakve dajes o cijenama. ako vec procjenjujes vrhunske komponente, onda barem to radi kako spada. predlazes da 8800gtx kosta cak i manje od 900kn? a koji ti to razlog navodis? starost? zastarjelost? ili? pa di ti je pamet covjece?
Ništ ja ne procjenjujem, niti sam ja navel cijenu 8800GTX kartice kao konačnu. To kaj si se ti našel direktno uvrijeđen i prozvan jer imaš dvije 8800GTX, nije moj problem niti se moje spominjenje te kartice odnosilo na tebe. Ali ako radi toga već imaš takav žestok pristup s masom vrijeđanja u kojem ti je cilj utjerati pravdu, istjerati mene s Tržnice/ovog foruma i usput me naučiti važnu lekciju o tome da treba cijeniti tuđe stvari, kupljenje i zarađene teškom mukom - samo izvoli. Lekcija mi je poznata, ali nema štete od ponavljanja. Živo me zaboli ko kaj prodaje i za koju cijenu, a kad su pitanju vandali i prevaranti diljem Tržnice, ne cijenim niti poštujem ikoga od njih.

8800GTX i cijena koju sam navel su tu čisto za primjer, jer takvih procjena (ali su u igri razne druge komponente i ponekad cijele konfiguracije) imaš diljem Tržnice kolko te volja i baš radi takvih i na kraju nezadovoljnih potencijalnih prodavača imaš bezbroj tema o prijedlozima za poboljšavanje Tržnice. Sve dok se besmislene procjene, prodaje i prevaranti ne maknu s Tržnice, ona nema prevelikog smisla, jer moderatori i nadležni više vremena gube na smirivanje i sređivanje situacije, nego se pošteni trgovci i kupci mogu, bez ikakvih briga o mogućoj prijevari dogovarati o cijenama.
Citiraj:
Autor Gradjanin Pregled postova
upravo si ociti primjer zasto treba komentare i procjene zabraniti. jer takvi kao ti samo kvare kupovinu, te potencijalnom kupcu samo zagorcava vec ionako tezak zivot pri kupnji nekakvog komada rabljenog hardwera.jer nekaj kaj tebi nije dobro i ne vrijedi, mozda je nekome super i dao bi i duplo da to moze imati.
Ja sam očiti primjer čega god hoćeš, ali nemoj me trpati u isti koš s onima koji kvare prodaju na Tržnici. Na tom podforumu postam minimalno i postam samo kad vidim da ima nekog smisla.
Daj si truda, pa pregledaj moje postove na Tržnici, čisto da vidiš koju glupost si napisal o meni kao očitom primjeru onoga koji je jedan od glavnih krivaca za trenutačno stanje Tržnice.
Citiraj:
Autor Gradjanin Pregled postova
i to sve samo zato jer TEBI to ne vrijedi toliko. a vjerujem da vecinom takvi komentatori iz mrznje i zavisti namjerno tako komentiraju takav hardwer, mada sami nikada niti bi ga kupili, niti su imali muda dati novce za nekaj takvoga jer im u mozak ne ide misao da mozda ipak taj komad takvog hardwera ipak toliko vrijedi.i da su sati i sati provedeni uz taj hardwer vazniji od broja kuna koje si morao izbrojiti za taj komadic opreme.
Gle, čisto da ne pišem previše, jer budem pokupil ban zbog toga, pošto ti misliš da sam ja ljubomoran (vjerojatno radi toga, jer nemam naclockanu brutalu u potpisu i jer ne pričam diljem foruma s kojim novcima raspolažem, pa sam odma ljubomoran balavac koji nema pametnijeg posla) na one koji imaju skupe komponente i da si ih sam ne mogu priuštiti, pa po Tržnici radim sranja, samo da ljudima upropastim prodaju. Napisal si masu gluposti iz samo tebi poznatog razloga i ako ti imaš dojam da sam ja jedan od onih maloljetnika koji žicaju starce za komp, samo da se preseravaju po forumu, dok s prijateljima putem PMa i raznih IM programa, dogovaraju (a takvih imaš diljem foruma kolko te volja, bez obzira dal su stariji i noviji forumaši) plan kak kome srušiti cijenu i syebati prodaju - samo naprijed.

Meni je čisto svjedno, kaj si ti i ostali forumaši mislite o meni. Nisam registriran na ovaj forum, da steknem masu prijatelja, da impresioniram tebe i nadležene. Imate opciju prijave posta, imate opciju direktne prijave i žalbe administratoru, pa ih fino iskoristite (dok u krajnjem slučaju možete otvoriti poll, pa komotno izglasate moj progon i permanentni ban s foruma), da takvi očiti primjeri poput mene ne bi i dalje trovali Tržnicu, rušili cijene i procjene - čisto radi toga jer su ljubomorni na one koji prodaju.

Zadnje izmijenjeno od: McG. 04.08.2008. u 16:15.
McG je offline   Reply With Quote
Staro 04.08.2008., 17:09   #51
duffy
Brum brum...
 
duffy's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 584
vauuu pa kako ste dosli sa premijestanjem procijena na gašenje tržnice

mislim da nebi trebalo svesti trznicu na jedan post i to je to jer bump radi slijedece ...npr:
vidis da se ne prodaje pa mozes smanjiti cijenu, reci da saljes postom i bumpom dignes temu ... a ako nema bumpa radile bi se 7 novih istih tema kako bi se digla tema na prvu, jer ne prodaju svi odmah komponente - ponekad to traje duze.

komentiranje trznice? ...pa tko to radi svi koji imaju pitanja i neke dogovore rade preko PM-a ... brisu se teme tipa poslao sam ti pm i moze za 20kn ...ne?

i sto se tice novih usera ...pa nemojte kupovati od lika koji ima jedan post ... a i ako vas prevari pa dao vam je ime i prezime, adresu i broj racuna (barem ja to uvijek trazim) - prijavite ga policiji ili mu sami pokucajte na vrata.


postoji li mogucnost glasanja novih prijedloga kada se bude radio update foruma ... ili sve ovisi o "vlasnicima"?
Stavi se svaki user 1. glas i nemogu glasati oni sa manje od 30 postova da se onemoguci varanje...

Zadnje izmijenjeno od: duffy. 04.08.2008. u 20:37.
duffy je offline   Reply With Quote
Staro 04.08.2008., 19:34   #52
stuc
Banned
 
stuc's Avatar
 
Datum registracije: May 2005
Lokacija: Online
Postovi: 2,404
@Gradjanin

Napisao si gomilu gluposti i još napao čovjeka na vrlo primitivan način.
Ni meni se ne sviđa razmišljanje @McG o zatvaranju tržnice ali ako nemoš poštovat tuđe mišljenje i ostati tolerantno kulturan te iznjeti kontra argumente na pristojan način nemaš šta tražit na ovom forumu.

Ja sam jezičav i nitkom ne ostajem dužan po tom pitanju ali za ovaj svoj "roman" zaslužuješ bar debelu opomenu moda ako ne već kakav ban.
stuc je offline   Reply With Quote
Staro 04.08.2008., 21:47   #53
Campeonato
Premuim
 
Campeonato's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,748
Imam jednu suludu ideju. a ta je da se trznica odvoji PCE-foruma i napravi nova web stranica tipa PCE-trznica. Te da se par moderatora sadasnje trznice budu admini na toj novoj trznici i da na toj web stranici bude dosta oglasa i da dio tih prihoda od oglasa ide adminima/moderatorima. Te da svaki s ovog foruma ima automatski nick na trznici i da se umjesto postova broje prodaje i pokraj nicka pise da li je trgovac posten il tak nest. a pravila se budu kasnije objasnila.
__________________

| Intel Core 2 Quad Q9650 @3,00 GHz, c.w. Noctua NH-L9x65 |
| Zotac 9300-ITX-WiFi | Mushkin 8GB DDR2 @800 MHz |
| Sapphire Pulse Radeon RX 570 4G, 4096 MB GDDR5 |
| Samsung 860 Evo 500GB SSD | Windows 10 Pro x64 |
| Seasonic Prime Fanless PX-450 | Phanteks Enthoo Evolv ITX TG |
| Dell UltraSharp U2419H @1080p | Dell KB216 | Roccat Kone Pure SE | Roccat Taito | Creative Pebble |

| AMD Ryzen 5 4500U @2,30 GHz |
| Lenovo IdeaPad Flex 5 14ARE05 | 8GB DDR4 @3200 MHz |
| AMD Radeon Vega 6, Shader cores: 384 @1500MHz |
| SKHynix NVMe 512GB SSD | Windows 10 Home x64 |
| 14" LED @1080p | Logitech M720 | Sony XB-22 |

| Sony PS4 Pro 1TB |
| Sony KD-55XG8096 |

| Intel Xeon E3-1535M v6 @3,1 GHz |
| Dell Precision 7520 | 32 GB DDR4-SDRAM @2400 MHz |
| nVidia Quadro M2200, 4 GB GDDR5 |
| Toshiba XG5 NVMe 512GB SSD | Windows 10 Pro x64 |
| UltraSharp IPS-Display, 15,6" @1080p |
Campeonato je offline   Reply With Quote
Staro 04.08.2008., 21:53   #54
Kristijan_7
Just don't give a fuck
 
Kristijan_7's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Zg
Postovi: 764
Ne varaš se... Imaš suludu ideju.
__________________
“One morning I shot an elephant in my pajamas. How he got into my pajamas I'll never know.”
Kristijan_7 je offline   Reply With Quote
Staro 04.08.2008., 22:33   #55
eluminer
Premium
Moj komp
 
eluminer's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zlatar, Zagorje
Postovi: 683
kul... baš me zanima kakve će sad sve ideje još banuti.... mislim da će tor i ekipa dobiti mlade....
__________________
Macbook Pro Unibody 15.4", 2.4GHz, 4GB DDR3, 9400M+9600GT, 250GB
iPhone 4 16GB
Logitech Z5500, G-Drive Mobile 500GB, Canon LBP-3010, Logitech HUB Premium, Apple Magic Mouse, Apple Remote, Apple Airport Express, Terratec Cinergy DT USB XS Diversity, Tucano Second Skin

Samsung LE-32 B530 P7
eluminer je offline   Reply With Quote
Staro 04.08.2008., 23:13   #56
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,946
Gluposti. Ta demokracija o kojoj govorite je glupost. Zato postoji i murja koja rejsava probleme. I u demokraciji postoje pravila.
Cinjenica je da me nije bilo cesto na forumu u zadnje vrijeme i kad sam dosao ,najvise postovo je bilo na trznici. I to PiP,pa kad se procjeni onda se bubne druga cijena. Svacije je pravo da svoje cijeni koliko hoce,ali onda nemoj trazit procjenu. Bubni cijenu i gotovo. Meni ne smeta cijena,nego glupe PiP. Ako das procjenu, i ne odgovara ti , da na plavi oglasnik i gotovo.
spawn je offline   Reply With Quote
Staro 05.08.2008., 08:42   #57
D-I-A-B-L-O
Bannija :D
Moj komp
 
D-I-A-B-L-O's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Sisak
Postovi: 1,098
Mislim da će tor i ekipa zaključat ovo na brzinu. Ja i dalje ostajem pri tome da procjene treba,ako ne postoji već nikakav pametniji način za njihovo riješavanje, ukinuti u potpunosti i bok, jer problem nije u samim procjenama,nego u uglavnom prekomjernom bumpanju postova davanjem istih. A sad jedno pitanje,pa jel se nemože forum poriktat tako da u kad u prodaji netko odgovori na nečiji post,da mu se tema ne prebaci odmah na prvo mjesto nego da ostane tamo gdje je i bila,npr. na stranici 2 i te fore,a ako kome treba bump da zamoli moderatora da mu bumpa temu i onda tema dolazi u prvi red prve stranice,s tim što bumpanje dolazi u obzir tek nekih 5-6 dana nakon prvog posta o prodaji.
__________________
D-I-A-B-L-O je offline   Reply With Quote
Staro 05.08.2008., 09:28   #58
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,950
Je, ključ - jer se neki očigledno ne mogu suzdržati od potpuno nepotrebnih i neutemeljenih komentara o pojedinim članovima, koji doprinose više ovom forumu nego će oni ikada i u snovima...
tor je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na