Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Mreže
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 06.06.2008., 23:47   #1
m4dm4n
Does youer dewg byte?
Moj komp
 
m4dm4n's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,916
Airlive ARM-204B router, problem sa spajanjem na ADSL

Kupio jučer u nadi da ću moći zamijeniti Kasdu kojoj ne želim povjeriti rad u router modu. Sve opcije koje sam morao upisati kako bih spojio router sa t-comom (voljatel paketi) sam upisao i tu ne bi smjelo biti greške. E sad , problem je slijedeći, svi testovi komunikacije sa ISPom prolaze, dns, sve štima, osim jednog. A to je "ping yahoo" - on je failed. Drugim riječima, nemrem surfati
Što je najgore, torrent radi svoj upload, znači vezu na net imam.
Pa eto ako netko ima iskustva sa tim routerom, da mi malo pojasni o čemu se tu radi...
Slobodno pitajte za više detalja...

Zahvaljujem na pomoći
__________________
" Have you tried turning it off and on again ? Are you sure it is plugged in ? "
m4dm4n je offline   Reply With Quote
Staro 07.06.2008., 00:02   #2
Codiac
bycod
 
Codiac's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Zagreb / Dubrava
Postovi: 6,697
firewall ?
__________________

Intel-i5-760 / Cooler-Master-Hyper-212 / Gigabyte P55-USB3
GSkill -2x4gb / MSI R7 370 2GB / Audigy SE Xtreme
Samsung EVO850 250GB / Samsung HD204UI / WDC 1TB/Samsung SH203b
Seasonic-430w / Chieftec-LCX-2x120 / DELL U2412M
Logitech Illuminated Keyboard / Logitech-G9 / Steelpad 4D / Rumble-pad-2 / Logitech-Z4


.i.
Codiac je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 07.06.2008., 00:12   #3
m4dm4n
Does youer dewg byte?
Moj komp
 
m4dm4n's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,916
Nula bodova, firewall nema veze sa routerom koji komunicira na WAN linku(router ima u sebi opciju da pinga). Ali to je prvo što sam provjerio, i nije to. Tnx, ali idemo dalje
Nešto mi se čini da treba nešto u samoj konfiguraciji routera, al fakat ne znam točno što.


EDIT : Evo ,da se ne patite, ipak sam morao posegnuti za teškom artiljerijom,kad sam ostao bez ideja. Puknuo novi firmware sa službene stranice, lijepo ja opet pokrenuo wizard kao i prije, ali krajnji ishod je sad što je sve pass. Dakle firmek je bil krif
Danke
__________________
" Have you tried turning it off and on again ? Are you sure it is plugged in ? "

Zadnje izmijenjeno od: m4dm4n. 07.06.2008. u 02:30.
m4dm4n je offline   Reply With Quote
Staro 07.06.2008., 11:10   #4
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,640
Citiraj:
Autor m4dm4n Pregled postova
Puknuo novi firmware sa službene stranice, lijepo ja opet pokrenuo wizard kao i prije, ali krajnji ishod je sad što je sve pass. Dakle firmek je bil krif
Danke
Ili firmware ili kao kod nekih D-Link uređaja wizzard. Isti odradi a ne upiše podatke kako spada, a kad isto odradiš "pješke" stvar štima.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 07.06.2008., 12:53   #5
m4dm4n
Does youer dewg byte?
Moj komp
 
m4dm4n's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,916
Upisao sam ja pješke, isto nije šljakalo. Auto Setup sa CD-a nije htio jer nije podržavao za Hrvatsku. Wizard je pokupio sve kaj treba, ali nije isto funkcioniralo. Ručno upisivanje - ista priča. Pa eto, ako se netko nađe u istoj situaciji, možda mu ovo pomogne
Kratko mišljenje o uređaju : Grije se manje od Kasde, ne pišti, i radi svoj posao kao router
Nabit ću uskoro Linksysa na njega, i još par virtualnih mašina pa da vidim onda kak će se ponašati


EDIT : @Nikky, nije greška Rekoh, svaku pomoć prihvaćam. Btw, stvarno me već iritira ta nova tehnologija koja na papiru ima puno detalja, a u praksi se moramo pomiriti da dosta toga ne funkcionira.
__________________
" Have you tried turning it off and on again ? Are you sure it is plugged in ? "

Zadnje izmijenjeno od: m4dm4n. 07.06.2008. u 13:50.
m4dm4n je offline   Reply With Quote
Staro 07.06.2008., 13:18   #6
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,640
Sorry, greška
Nikky je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na