Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Softverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 03.03.2009., 06:39   #1
Lucius
Banned
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 171
NOD32 otkriva svaki dan novi virus

Imam Eset smart security i instalirao sam ga na komp koji nije bio skeniran/pregledan sigurno dvije godine. Nod je nasao oko 13 virusa i uredno ih pocistio(bilo je oko 3 trojana i 2 keyloggera, ostale ne prepoznajem). Nakon njega sam instalirao Spybot koji je nasao na vise desetke spywarea i ocistio ih.

E sada sve bilo uredno lijepo i krasno da ja nisam ostavio preko noci da se defregmentira disk i ujutro kada sam dosao ugasiti kompjuter nasao sam od noda poruku "Threat found" kao nasao je jos jedan virus u system nesto. To me je malo uznemirilo pa sam opet stavio skenirat pomocu noda i spybota kazu komp cist. Opet sve divno krasno dok god nisam sljedeci dan stavio da mi se update-a wow preko noci i ujutro odnosno danas naisao na istu pruku "threat found" i clean. E sada sam pomalo uznemiren i nije mi lagodno instalirati wow na ovakav komp. Nisam u mogucnosti srusiti windowse jer nije moj komp i nedaju mi^^

U kojem grmu lezi zec, jel nod kriv, spybot, trebam li treci program ili ce komp imat uvijek viruse dokle god se windowsi ne sruse. Da skinem trojan remover ili neki slicni program, ne znam stvarno sam ostao zbunjen zato molim vas pomoc, hvala.
Lucius je offline   Reply With Quote
Staro 03.03.2009., 08:00   #2
Puza_vk
Premium
Moj komp
 
Puza_vk's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 61
Pozz

E ovako, vjerovatno ces naici na dosta razlicitih mišljenja, ja sam osobno do neki dan koristio doctor spyware + NOD32 i mislio sam da sam siguran, no radeco sranja po netu pokupio sam rootkit kojeg sam se jedva rijesio..

Nakon toga sam instalirao kaspersky 2009 i malwarebyte, probaj s tim dvoje i vidi kak ti ide, ja sam prezadovoljan....

I da proskeniraj si komp sa Combofix-om
Pa vidi dal ce ti izbacivati kaspersky i dalje...
Pozzzz

Uostalo pogledaj post kako sam kuko ljudima..
Ako trebas sta PM-aj me!!

Pozz
Sretno

http://forum.pcekspert.com/showthread.php?p=1290145
Puza_vk je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 03.03.2009., 11:30   #3
NEODLUCAN
Premium
 
NEODLUCAN's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: ŠB
Postovi: 68
Ovako ja to sada radim. Nod mi je postao bzv.
1-Snimi avira anti virus free verziju.
2-Snimi spywereblaster.
3-Snimi Super anti spywere.
4-Snimi malwerbytes.
5-Sve update i cisti. Samo ovaj spywereblaster ne cisti on pruza zastitu.Kasnije snimis cc cleaner i izbrises nepotrebne fajlove. Smitfreud fix skines i u safe modu ocistis sa njim sta treba.
Kasnije kolko sam citao dosta problema stvara autoplay. Meni je sa usb stikova cesto viruse prebacivalo.

1-Ides na run.
2-gpedit.msc upises.
3-computer configuration,administrative templates,system i nadjes autoplay
4-Stavis na enable i all drives i primjenis.

EDIT:

I naravno spyboot s&d snimi

Zadnje izmijenjeno od: domy_os. 03.03.2009. u 20:27.
NEODLUCAN je offline   Reply With Quote
Staro 03.03.2009., 11:44   #4
mrga
all you need is freeware
Moj komp
 
mrga's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Stolica
Postovi: 897
Citiraj:
Autor NEODLUCAN Pregled postova
Kasnije kolko sam citao dosta problema stvara autoplay. Meni je sa usb stikova cesto viruse prebacivalo.
sigurno je bilo ovo Disk Knight
__________________
Ovo je potpis.
mrga je offline   Reply With Quote
Staro 03.03.2009., 12:13   #5
NEODLUCAN
Premium
 
NEODLUCAN's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: ŠB
Postovi: 68
Ma otkad sam to ugasi ozivio sam. Zamisli ovo npr. 1 racunalo na kojemu je bio virus sa usb stika. Neznajuci da mi je se kopirao na stik. Ja sam zarazio 6 racunala pa kasnije se muci. Simptomi plava slika restartiranje,nemogucnost pokretanja task menagera itd. Cd je zakon
NEODLUCAN je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na