View Single Post
Staro 13.01.2023., 08:55   #1929
tomek@vz
Premium
Moj komp
 
tomek@vz's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: München/Varaždin
Postovi: 3,352
Citiraj:
Autor medo Pregled postova
To se vidi ali se ignorira i trpa pod tepih koliko god se može. U 'rvackoj je uz nogomet glavni sport imati što manje djelatnika koji odrađuju što više posla. Ako se vrednuje trud pogotovo pred drugima onda osim stvaraš ljubomoru i zavist u timu imaš problem sa češćim traženjem povišica, benefita... nešto što prosječni 'rvacki poduzetnik nikako ne želi, a ni član uprave s ograničenim budžetom.

Sto vise odradenog za sto manje para. Klasika. Al eto zato mi balkanci vani dobro prolazimo jer nudimo jednostavno puno vise od klasicnog "domaceg specijaliste". I onda se cude ko picek glisti zasto ljudi odlaze van...
Ono kaj je mene doma smetalo ( i radi cega sam zavrsio vani igrom slucaja) - imao jako gorko iskustvo jer se pokraj mene mrezni admin koji je odrzavao Linux servere za jednu firmu osjecao ugrozen kad sam poceo sa pitanjima jer sam naravno bio kao pocetnik u poslu gladan znanja i htio sam uciti od nekog sa iskustvom. Prckanje po Linuxu doma i procesi u prod su dvije razlicite stavke. Pitas nesto - il nema odgovora il dobijes odgovor kad vec svoje rijesenje implementiras. Takvi tu gore otpadaju s projekta brze nego si reko keks. Mogu shvatiti da je nekog strah za svoje radno mjesto al uvijek polazim od toga da ako si zbilja dobar ce te uvijek posao cekat negdje, a ak si uz to i dobra i korektna osoba - sva vrata su ti otvorena. Ne biti p****. Ak imas neko znanje i iskustvo i imas kolegu koji zeli od tebe uciti (ne ubrajam smokljane koji se zele preseravat kasnije s tim znanjem) budi kolegijalan pa predaj dalje. Ako imam kolegu na projektu u istom timu onda je moj cilj uvijek da taj zna sve sto i ja. Manje stresa za obojicu S druge strane znanje i razumijevanje su dvije potpuno razlicite stavke - badava sva dokumentacija i iskustvo starog admina ako novi ne kuzi info koji dobiva. Ali onaj koji kuzi ce cijeniti i to iskustvo i kolegu koji mu daje to znanje.
tomek@vz je offline   Reply With Quote