PC Ekspert Forum

PC Ekspert Forum (https://forum.pcekspert.com/index.php)
-   Mreže (https://forum.pcekspert.com/forumdisplay.php?f=16)
-   -   Privremeni net za stan (https://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=283517)

Dragster 18.01.2017. 08:22

Privremeni net za stan
 
Pozdrav svima,

u procesu smo čekanja instalacije ormara i općenito propuštanja telefonske i internet veze za stan u novogradnji... problem je što nitko ne zna reći niti otprilike koliko će se to čekati pa sam u međuvremenu primoran snalaziti se kako god mogu.

Trenutno koristim Internet dan opciju na simpi - za 10 kn se dobije 24h flat interneta bez usporavanja ikakvih, što je dosta dobro i čak i povoljno koliko sam vidio, preko moba tetherom dijelim net na usb/wifi i to sve radi super dok sam ja doma.

Neta treba biti i dok me nema doma pa me zanima ako netko zna za neko privremeno fiksno rješenje, ne bih uzimao nikakvu aparaturu na ugovor 12/24 mjeseca nego nešto treba iskemijati...

Najisplativije mi se čini nabaviti neku drlu od mobitela samo da dijeli net, nakačiti ga na punjač, staviti simpa sim na njega i svaki dan aktivirati taj internet dan... ima netko neki drugi prijedlog?

Ag008 18.01.2017. 09:28

HT im akciju rabljenih uređaja, kupi si ALCATEL W800Z LTE WIFI ROUTER-200kn (prije je koštao 1000kn izvan tarife). Ako imaš sreće dobiješ i powerbank (kao ja) od 5200mAh koji puni mobitele s 0.65A. Ja sam dobio rabljeni od neke gospođe iz Rijeke koja ga je uzela na tarifu od 150kn mj i platila 300kn. Unutra je bio i njezin račun, uzela ga je u Erazma Barčića.
Na fejsu sam je pitao zašto ga je vratila i kaže da joj se pokvario nakon par tjedana korištenja, da je pucala wifi veza i poslan je na servis te joj je odobren novi ali mislim da laže.
Ja sumnjam da je pokvaren, ne bi HT prodavao pokvarene uređaje.
http://image.prntscr.com/image/a5c69...86597b4de.jpeg

Mislim da sam jako dobro prošao, 200kn za LTE router.

Dragster 18.01.2017. 11:02

dobro si prošao da :D

raspitat ću se, hvala za info... jeftinije neće ići

Mommistake 18.01.2017. 11:10

Ma ovo s mobitelom ti nije loša ideja.

Ovisi koliko misliš da ćeš čekati, ako par dana onda je to dobra solucija. Ako misliš par mjeseci, uzmi neki prijenosni router, bez ugovorne obveze i vratiš ga kad dobiješ svoj net.

Tmobile ti daje tu mogućnost.

jp_rv 18.01.2017. 12:01

ja sam kad bi išao u vikendicu na par dana, koristio prastari huawei mobitel sa bonbon 5GB paketom. stavio ga u hodnik, spojio na punjač, i uredno je tjedan dana radio bez problema i wifijem pokrio cijeli stan.

čak i da ti ugrade ormar sutra, od slanja zahtjeva za novim ugovorom do realizacije se čeka do mjesec dana ako postoji linija. ako linija ne postoji, čeka se i više.
raše uzmi neku pretplatu bez ugovorne obveze, kojih 20-30GB da imaš. 10kn dnevno je puno za net.

coconut 18.01.2017. 12:04

Šta ne nudi teletina neki 3G router sa xy Gb (50?) uključenim u cijenu pretplate?

Dragster 18.01.2017. 13:59

Citiraj:

Autor jp_rv (Post 3011892)
ja sam kad bi išao u vikendicu na par dana, koristio prastari huawei mobitel sa bonbon 5GB paketom. stavio ga u hodnik, spojio na punjač, i uredno je tjedan dana radio bez problema i wifijem pokrio cijeli stan.

čak i da ti ugrade ormar sutra, od slanja zahtjeva za novim ugovorom do realizacije se čeka do mjesec dana ako postoji linija. ako linija ne postoji, čeka se i više.
raše uzmi neku pretplatu bez ugovorne obveze, kojih 20-30GB da imaš. 10kn dnevno je puno za net.

niš i ja ću tako onda s mobom nekim... a o tarifi još trebam vidjeti, 10kn dnevno za neograničeni net mi je nekako ok obzirom da će ići kratkoročno. A htio bih skinuti i 7 igara sa steama, netflix će se gledati, youtubea masu itd. dosad mi je mjesečna potrošnja bila 100GB prosječno i uz maxtv je račun stizao 300-320kn

hvala svima na prijedlozima :chears:

ALiEN17 30.01.2017. 14:57

dali ima šta trenutno povoljnije i bolje od tele2 pokućnog 50gb za 179kn bez ugovora (pošto imam otključan wifi) uređaj? koliko sam surfao i gledao, mislim da nema, imam još cca. 2 mjeseca za razmišljati do kraja ovog ugovora


Sva vremena su GMT +2. Sada je 01:52.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1999-2024 PC Ekspert - Sva prava pridržana ISSN 1334-2940
Ad Management by RedTyger