PC Ekspert Forum

PC Ekspert Forum (http://forum.pcekspert.com/index.php)
-   HT (http://forum.pcekspert.com/forumdisplay.php?f=79)
-   -   Fiberland, T-Com Optika (Ultra MAX) (http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=145744)

Froxie24 03.02.2017. 11:09

Gle to tak je. Pojedinac ne može ništa. Velika grupa korisnika da ali to je nemoguće. Dovoljno je samo da 80% korisnika odluči raskinuti sve priključke i živjeti neko vrijeme bez i terneta i telefona. No u današnje vrijeme ne možemo funkcionirati bez toga.

Poslano sa mog SM-A310F koristeći Tapatalk

Bluzer 04.02.2017. 00:34

Zvalo me danas da mi ne smiju dati za 219 kuna nego za 240 kuna... Opet smeće od HAKOM-a u akciji.

skalar 04.02.2017. 04:12

ja mislim da je to igrarija vlade da na taj način žele održat cijene na sadašnjem nivou i ne baš mali udio u pdv-a(manje cjene-manji para od pdv-a),objašnjenje HAKOM-a nema baš nekog prevelikog smisla.

Froxie24 04.02.2017. 05:42

Gle HAKOM je kriminalna organizacija pod vodstvom Vlade.
Evo i VIP-u su odbili zahtjev ali za veleprodajne usluge... I onda oni seru o tzv. konkurentnosti. Jer ovo se tiće svih operatora korisnika koji se služe tom infrastrukturom.

"Doneseno je rješenje kojim se odbija zahtjev VIPnet d.o.o. za snižavanjem cijene mjesečne naknade usluge veleprodajnog širokopojasnog pristupa za internet uslugu na temelju ADSL/VDSL tehnologije za brzine veće ili jednake 30 Mbit/s kada krajnji korisnik ostvaruje Osnovni pristup putem Operatora korisnika."

Poslano sa mog SM-A310F koristeći Tapatalk

viper 04.02.2017. 10:44

Citiraj:

Autor N!NO (Post 3018493)
Na webu nisam nasao tu ponudu? U Max3m onda dobijes 100/20, maxtv i flat telefon za 219 kn mjesecno? To sad placam 345.

Nisi trazio na pravom mjestu :)
https://www.hrvatskitelekom.hr/Resou...d=2288&rType=2
Verzija: 2017-04
Datum zadnje promjene: 01.02.2017.


Citiraj:

Autor Bluzer (Post 3019054)
Zvalo me danas da mi ne smiju dati za 219 kuna nego za 240 kuna... Opet smeće od HAKOM-a u akciji.

Moraju ti dat za 219 ako je u pitanju MAX3 jer je cjenik rađen nakon HAKOM-ove odluke.
Ili podnesi novi zahtjev po ovim "novim" uvijetima iz cjenika.

Conroe 05.02.2017. 23:57

Stigao prvi račun otkad sam na optici (120/240) od 20.1. i normalno nisu uopće registrirali Ultra MAX3 M paket nego je zaračunat cijeli mjesec "stari" MAX3 S paket+flat opcija koja se ne vodi dodatno uz ultra max3 m. Koja god promjena, oni zajebu, nemoš vjerovat...a niš..pisat prigovor....

Barem su sport plus i prošireni s popustom dobro zaračunali...15kn i 25kn...

Papandopulo 06.02.2017. 00:23

Citiraj:

Autor Conroe (Post 3019785)
Stigao prvi račun otkad sam na optici (120/240) od 20.1. i normalno nisu uopće registrirali Ultra MAX3 M paket nego je zaračunat cijeli mjesec "stari" MAX3 S paket+flat opcija koja se ne vodi dodatno uz ultra max3 m. Koja god promjena, oni zajebu, nemoš vjerovat...a niš..pisat prigovor....

Barem su sport plus i prošireni s popustom dobro zaračunali...15kn i 25kn...

Meni uopće nisu ponudili prošireni za te novce :( Isto sam na Ultra MAX3 M, doduše u studenom sam ugovorio pa možda toga nije ni bilo. A što se tiče njihove aljkavosti, samo šalji prigovor... :)

N!NO 10.02.2017. 06:23

Ja sam telefonski prebacio svojih 345 na 219. Funkcionira i za postojece korisnike.
Hvala Viper! :respekt:

Ante M 10.02.2017. 18:03

Znači , ako sam dobro shvatio Tcom nema niti jedan router sa gigabit lan priključcima? Svi koji dolaze za ''optičare'' (ZTE i Speedport) su vulgaris 100-mbitni ?

denied 10.02.2017. 18:09

Kolko ja znam, speedport ima gigabitne....zte ima 100Mb....

Nikky 10.02.2017. 18:47

@Ante M
Da si se potrudio potražiti onda bi našao šta te ineresira.
Samo Speedšrot ima GB portove.

N!NO 10.02.2017. 20:13

U cemu je problem speedporta? Meni radi bez greske u bridge modu godinu dana. Ruter je apple airport extreme.

Nikky 10.02.2017. 20:27

Ima u ovoj i temi o tom šrotu x iskustava.
Nekima niti u Bridge modu ne radi stabilno, da ne govorimo ako je u "zamišljenoj" funkciji gl. routera (i ti si stavio drugi za to).

darkydark 10.02.2017. 20:29

Moj speedport je sigurno pospremljen u kutiju, tri wifi klijenta zajasu jubito i gecrk 😀

Ante M 10.02.2017. 20:38

Citiraj:

Autor Nikky (Post 3021893)
@Ante M
Da si se potrudio potražiti onda bi našao šta te ineresira.
Samo Speedšrot ima GB portove.

Pa i gledao sam, i to u ovoj temi prvi post, koji je igrom slučaja baš tvoj...

http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=270478

u onom sheetu sa specsima piše da ima 4x10/100 lan porta. To me i zbunilo pa sam pitao.

Nikky 11.02.2017. 02:39

To bi trebalo ispraviti :fiju:
U početku kada je došao na tržište nismo imali potvrdu specifikacija.
Čak ni danas nema manuala i supporta kako treba biti.
FW kuhaju Lolek i Bolek u Zg kojeg na silu uvaljuju, ...

Ante M 11.02.2017. 12:33

Eto, vidiš da se nije lako naći na prvu info.

Provučena mi je optika, dok čekam taj speedšrot kako ga nazivaš i aktivaciju usluge...možda bolje da upitam postoji li opcija da se uzme kvalitetan aftermarket router, a da pokrije telefon, net i iptv ? Ili barem nešto.

E da, potvrđeno od tcom tehnićara, i dalje ide kombinacija ont+router, a ne kako je prodavać usluge tvrdio sve u 1 uređaj. Nadalje, iptv prijemnik mora biti uštekan direktno u router...ne može biti na zajedničkom switchu sa nekoliko ostalih uređaja.

Zaključak, ovi šta prodaju uslugu su manje informirani nego ljudi koji kupuju od njih :D
Dapače, za tu proviziju koju dobiju ako potpisu ugovor sa korisnikom šire čak i dezinformacije. Stvarno pomalo i žalosno da ne znaju 2-3 osnovne tehničke informacije o usluzi koju prodaju :fiju:

spitfire83 11.02.2017. 13:10

Jedino bnet ovi stbovi mogu biti spojeni na switch s drugim uređajima jer su oni uz to spojeni i na coax
AFAIK all in one combo optiku ima samo iskon i Amis u folki i sopnici.
To su Genexis uredjaji kod oba isp-a

Ante M 11.02.2017. 13:13

Tako je, bnet prijemnik može sigurno na switch. Provjereno.

Nikky 11.02.2017. 13:39

@Ante M
I to šta te interesira znamo, opisivali smo u obje spomemute teme,
vjerojatno ćeš dobiti ONT sa samo jednim Lan portom pa ćeš ovisno o opremi koju dodatno nabaviš trebati mali GB switch kako bi mogao spojiti više uređaja istovremeno.
Može i bez switch - a samo onda iza ONT - a trebaš uređaj kojem možeš ispravno podesiti da prosljeđuje odr. Vlan prema pojedinom portu / klijentu.

Namjerno su zakomplicirali / složili takav konfig da je najveća gnjavaža sa VoIp - om.
Zbog toga se gore spominje switch, preko njega spojiš Speedšrot i na njemu ostaviš samo VoIp (eventualno i IpTv) a Internet "deaktiviraš".
Za Internet uzmeš svoj router koji mora podržavati Vlan - ove.

Druga podvarijanta za koju ne treba switch je da na Speedšrotu Internet konekciju prebaciš u Bridge mode pa na Lan1 staviš svoj router.

Za IpTv (MaxTv) isto imaš varijante a ovisno o dodatnom routeru, po iskustvu određeni ASUS modeli omogućuju da preko njih podesiš i IpTv.

Ante M 11.02.2017. 15:23

Cini mi se da mi je onda najpametnije da ostavim tog Speedporta za telefoniju i maxtv. Nadam se da je dovoljno kapacitiran da to dvoje odradi bez problema i blokiranja.

A da za intenet, routanje i wireless dokupim dodatni router. Cini mi se najmanje komplikacija u takvoj varijanti. Procitat cu teme pa ću onda odlučit definitivno.

demetrius 11.02.2017. 18:13

stalno me plašite kad vidim probleme sa spidom pa se bojim uzet 200/100 da ne imao probleme s vezom za net+tel??

robimarko-bug 11.02.2017. 20:02

Staviš svoj ruter i speedport ostaviš samo za telefon i gotovo.
Onda nemaš problema nikakvih.

demetrius 11.02.2017. 23:08

mislio si reć ostaje mi ont/huawei a uzet će mi/zamjenit zte sa speedportom??na kojeg spojim telefon +pc+tv.

HyperX 12.02.2017. 13:01

Ja ću kroz naredne dane kupiti asus router i njega direktno uštekati u ONT, speedport kompletno maknuti jer mi telefon ne treba. I nadam se da ću uspjeti podestiti da mi preko ASUS-a ide maxtv i internet, bez speedporta.

Nikky 12.02.2017. 14:09

Uspjet ćeš, samo potraži iskustva tj. odaberi model koji ima podršku za Vlan - ove i više istovremenih konekcija.

Ante M 12.02.2017. 14:19

Routeri marke Fritz Box su glasili nekad kao dobri u suradnji sa tcomovim paricama, znam da su neki čak mogli radit i kao modem .Možda ima i danas koji model da može obnašati 3d funkcije. Je, da su bili skuplji, ali vrijede para.

Baš sam se radovao prelasku na optiku za koji dan, sad već vidim da ću trebat par dana izgubit na traženje optimalnog routera :hitthewal:

demetrius 12.02.2017. 17:31

Citiraj:

Autor HyperX (Post 3022343)
Ja ću kroz naredne dane kupiti asus router i njega direktno uštekati u ONT, speedport kompletno maknuti jer mi telefon ne treba. I nadam se da ću uspjeti podestiti da mi preko ASUS-a ide maxtv i internet, bez speedporta.

što nema router koji ima sve u sebi ont+mreža+phone+wireless??

robimarko-bug 12.02.2017. 17:52

Ima,
http://www.tp-link.com/en/products/d...TX-VG1530.html

Integriran ONT koji inače HT dijeli.
Samo što bez GPON passworda ništa ne možete.


Voip je najveći pain in the ass

demetrius 12.02.2017. 18:08

ne mogu zgoglat cjenu??di se može kupit ako se odlučim za njega još neki?'t-com djeli nešto novo??

što si misli pod Voip je najveći pain in the ass??da većina ont routera nema phone.


Sva vremena su GMT +2. Sada je 14:52.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1999-2023 PC Ekspert - Sva prava pridržana ISSN 1334-2940
Ad Management by RedTyger