PC Ekspert Forum

PC Ekspert Forum (http://forum.pcekspert.com/index.php)
-   Komentari i prijedlozi (http://forum.pcekspert.com/forumdisplay.php?f=6)
-   -   Trajno uređivanje vlastitih threadova (http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=312837)

Blagus 22.05.2022. 08:19

Trajno uređivanje vlastitih threadova
 
Razmišljao sam o nečemu poput "Recognized Developer" grupi korisnika na XDA Developers forumu. Takvi korisnici mogu moderirati threadove koje sami pokrenu, tj. trajno uređivati svoje postove i zaključati/otključati thread.

Meni osobno bi bilo dovoljno da mi ne istekne nakon nekog vremena mogućnost edita prvog posta.

Konkretno zašto pitam, u podforumu ISP ima svakakvih korisnih informacija razbacanih po threadovima dugim stotine stranica, pa se zagube i ponavljaju. S trenutnim principom rada, održavanje neke vrste FAQ megathreada (ili nečeg sličnog s korisnim informacijama) bi uključivalo periodično povlačenje moderatora za rukav da dodaje info u prvi post.


Moja tema koju bih ponekad ažurirao: http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=311065


Imamo i korisnu temu u mrežama koju Nikky mora editirati: https://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=307226

Po drugim podforumima slabo obitavam pa ne znam točno, ali pretpostavljam da ima sličnih situacija.

Ovo naravno ne bi trebalo omogućiti svima, nego da ide kroz selekcijski proces kao za Premium članove, to neka bude odluka admina i modova.

Ima li volje za ovako nešto?

Nikky 22.05.2022. 11:50

Prijedlog je ok, javi se mačketini (Tor - u) pa vidi sa njim ...

Za ovaj drugi primjer od Karla, javi mi šta treba ubaciti / mijenjati pa editiram :kafa:

Jelc 22.05.2022. 12:47

Mislim da smo to imali.
Pa se par forumaša nadurilo na cijeli svijet, napustilo forum i usput pobrisali sve svoje postove.
Teme koje su ostale nisu ličile na ništa:hitthewal:

Al nek matori pogleda svejedno..

rendula 22.05.2022. 14:28

Citiraj:

Autor Jelc (Post 3601809)
Mislim da smo to imali.
Pa se par forumaša nadurilo na cijeli svijet, napustilo forum i usput pobrisali sve svoje postove.
Teme koje su ostale nisu ličile na ništa:hitthewal:

Al nek matori pogleda svejedno..

Kaj nije da danas zbog gdpr-a ionako mozes traziti brisanje apsolutno svega? Tako da je efekt isti, bilo opcije da sam nesto pobrises ili ne, cak je i jednostavnije.

Jelc 22.05.2022. 14:38

Citiraj:

Autor rendula (Post 3601831)
Kaj nije da danas zbog gdpr-a ionako mozes traziti brisanje apsolutno svega? T

Koji je ona smisao foruma:p

rendula 22.05.2022. 14:39

Citiraj:

Autor Jelc (Post 3601835)
Koji je ona smisao foruma:p

Natjerati sve da se slazu s tobom, ili se naduriti i pobrisati sve!

Jelc 22.05.2022. 14:44

Citiraj:

Autor rendula (Post 3601836)
Natjerati sve da se slazu s tobom, ili se naduriti i pobrisati sve!

:D

tor 23.05.2022. 07:49

Ola, ovako - uvijek se možete javiti meni ili nekom od moderatora tog podforuma, pa lako C/P edit prvog posta ili što već. Kad i ako netko dođe to takvog statusa, ionako dobije moder ovlasti za cijeli taj podforum, pa se on brine oko svega toga.
Trenutno nemam ništa između, ili regular user ili moderator - no realno, ne vidim toliko potrebe za time. Godišnje me pinga 5-6 ljudi za takve edite, ja izmijenim i to je to.

Visage 23.05.2022. 11:28

Citiraj:

Autor Jelc (Post 3601809)
Mislim da smo to imali. Pa se par forumaša nadurilo na cijeli svijet, napustilo forum i usput pobrisali sve svoje postove.
Teme koje su ostale nisu ličile na ništa:hitthewal: Al nek matori pogleda
svejedno..

Ispravak, neki od brisatelja, uopce nisu napustili forum, samo imaju nove nadimke, koju godinu kasnije, nakon brisajuceg brodoloma :D

Pricah prije x godina s jednim od njih, te mi nije bilo jasno, odakle je dosla tolika impulzivnost. Ni on sam vise nije mogao objasniti.

Ali zanimljiv mrezni fenomen, jer nije izoliran samo za forume.

Citiraj:

Autor rendula (Post 3601836)
Natjerati sve da se slazu s tobom, ili se naduriti i pobrisati sve!

Psihologija cina je sira. Nekakva vrsta forumske casti je narusena u ocima publike/forumasa, gdje autor obitava. Te u nekom labilnijem trenutku dodje do predimenzioniranja vaznosti mreznog/forumskog nesporazuma, neslaganja...

Mene je jedna radijska urednica/voditeljica, kolegica jednog naseg forumasa koji je radio na HR3, na mrtvo izvrijedjala prije vise godina, jer nisam odgovorio na privatnu poruku na forum.hr-u. Nisam uopce znao da me tamo ceka, email dojava zakazala. Nije se sjetila nazvati na telefon, poslati pismo/fax, po golubu. Ona je mrezno zarobljena, te misli (nije jedina) da cim posalje, vjeruje da druga strana mora znati u sekundi, bas servis na koji ona salje. Koji dan kasnije, nije me mogla pogledati od nelagode.

Pa dugogodisnji prijatelji se znaju na mrtvo posvadjati na mrezi, bez da jedan drugoga nazove na telefon, po nekoliko mjeseci. Cudne tajne nosi mreza.

Najvaznije je da se Tor ne pocne zalagati za dodatke mreze Secernog Marka uklopljene u PCE. Onda se mozemo svi obrisati :D


...

Drvoje 23.05.2022. 22:39

Citiraj:

Autor Visage (Post 3601955)
Mene je jedna radijska urednica/voditeljica, kolegica jednog naseg forumasa koji je radio na HR3, na mrtvo izvrijedjala prije vise godina, jer nisam odgovorio na privatnu poruku na forum.hr-u...

Ostavio si vlagu na čekanju, nedopustivo krvitiIznosa! :D

tor 24.05.2022. 08:09

Citiraj:

Autor Visage (Post 3601955)
Ispravak, neki od brisatelja, uopce nisu napustili forum, samo imaju nove nadimke, koju godinu kasnije, nakon brisajuceg brodoloma :D

Pricah prije x godina s jednim od njih, te mi nije bilo jasno, odakle je dosla tolika impulzivnost. Ni on sam vise nije mogao objasniti.

Ali zanimljiv mrezni fenomen, jer nije izoliran samo za forume.



Psihologija cina je sira. Nekakva vrsta forumske casti je narusena u ocima publike/forumasa, gdje autor obitava. Te u nekom labilnijem trenutku dodje do predimenzioniranja vaznosti mreznog/forumskog nesporazuma, neslaganja...

Mene je jedna radijska urednica/voditeljica, kolegica jednog naseg forumasa koji je radio na HR3, na mrtvo izvrijedjala prije vise godina, jer nisam odgovorio na privatnu poruku na forum.hr-u. Nisam uopce znao da me tamo ceka, email dojava zakazala. Nije se sjetila nazvati na telefon, poslati pismo/fax, po golubu. Ona je mrezno zarobljena, te misli (nije jedina) da cim posalje, vjeruje da druga strana mora znati u sekundi, bas servis na koji ona salje. Koji dan kasnije, nije me mogla pogledati od nelagode.

Pa dugogodisnji prijatelji se znaju na mrtvo posvadjati na mrezi, bez da jedan drugoga nazove na telefon, po nekoliko mjeseci. Cudne tajne nosi mreza.

Najvaznije je da se Tor ne pocne zalagati za dodatke mreze Secernog Marka uklopljene u PCE. Onda se mozemo svi obrisati :D


...

:fiju::goood:

Luce 07.09.2023. 07:59

Koji je vremenski limit/okvir u kojem se moze post uredjivati?

btw,jel prije bila mogucnost edit-a ili sam pobrkao loncice?

tor 07.09.2023. 08:08

Custom je postavljeno, tržnica, svaštara, ostatak foruma...ne znam sad na pamet.
Ako imaš neki takav post, samo na gumb prijavi post, napišeš što želiš, pa netko od moderatora uskoči i editira, nije problem.

Edit, da bila je, vidi gore na početku topica, pa je bilo svega :)


Sva vremena su GMT +2. Sada je 20:22.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1999-2023 PC Ekspert - Sva prava pridržana ISSN 1334-2940
Ad Management by RedTyger