Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > PC Ekspert > Članci
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 13.09.2009., 17:44   #1
segregator
Propali Amigaš
Moj komp
 
segregator's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Nin
Postovi: 6,959
Foxconn Cinema Premium

Ne vidim kakvog smisla ima usporediti novi i stari grafički podsustav ako jedan ima sideport memu, a drugi nema
segregator je offline   Reply With Quote
Staro 13.09.2009., 18:18   #2
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,940
Istina, no s obzirom na namjenu i mogućnosti - 3D performanse su ionako u drugom planu. A i zgodno je vidjeti koliku SP memorija ima ulogu kod ovakvih rješenja.
tor je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 13.09.2009., 18:55   #3
segregator
Propali Amigaš
Moj komp
 
segregator's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Nin
Postovi: 6,959
Ja imam ploču sa 790GX i 128mb sideporta, i moram priznati da sam ostao paf kako dobro vrti Warhammer Online u 1920x1200

Zato bi me baš zanimalo koliko bi novi chipset bio brži pri istim postavkama (sideport memorija u oba slučaja, i iste frekvencije GPU-a i memorije)
segregator je offline   Reply With Quote
Staro 13.09.2009., 19:23   #4
krešo
Administrator
Moj komp
 
krešo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: PCE Lab
Postovi: 3,686
Citiraj:
Autor segregator Pregled postova
Ne vidim kakvog smisla ima usporediti novi i stari grafički podsustav ako jedan ima sideport memu, a drugi nema
Po specifikacijama to su isti GPU-i. Samo što je na "novi" dodana DX10.1 podrška. Zbog toga na ove testove treba gledati kao na Non SidePort vs. SidePort.

Citiraj:
Autor segregator Pregled postova
Zato bi me baš zanimalo koliko bi novi chipset bio brži pri istim postavkama (sideport memorija u oba slučaja, i iste frekvencije GPU-a i memorije)
Vjerojatno uopće ne bi bilo razlike. Ali probati ćemo čim dodje neka 785G sa SidePort memorijom.
krešo je offline   Reply With Quote
Staro 13.09.2009., 21:06   #5
Mikeyy
Premium
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: HR
Postovi: 2,074
Mene pati ovo što nema 5.1 zvuk preko HDMI. Znači kada si napokon složim htpc u kući nema ništa od 5.1 ako nekupim barem 4650 grafičku?
Ne vidim zašto je toliki problem taj 5.1 preko hdmi-a.
Mikeyy je offline   Reply With Quote
Staro 15.09.2009., 18:26   #6
fanATIk
NITKOV
Moj komp
 
fanATIk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb / Maksimir
Postovi: 3,983
Gdje uopće ima za kupit foxconnovih ploča u hrvata? Nabava baca samo foxconn kućišta u optimumu.
__________________




Asrock FM2A78M-DG3+
Athlon II 860k + Lc Power Lc-cc-120
G.SKILL RipjawsX series 8 GB
Palit GTX 460
Samsung SSD 850 EVO 250 GB, WD 640GB, Hitachi 500GB
Corsair VS550
Thermaltake Core V21
22"LCD LG W2242T
MX Revolution
Logitech X-230
Logitech K740
Canon CanoScan 4400F
Win 10




Unique case by fanATIk




Avatar BIG SIZE
fanATIk je offline   Reply With Quote
Staro 15.09.2009., 20:29   #7
Razer
.
 
Razer's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 11,642
U Bencompu.
Razer je offline   Reply With Quote
Staro 15.09.2009., 20:33   #8
rendula
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2003
Lokacija: Zagreb, Trešnjevka
Postovi: 5,731
"Jedan od najboljih dijelova ove ploče definitivno je izgled."

Realno bas i nije neki plus, kupuje li itko mATX plocu sa integriranom grafickom zato sto ima skladne boje, kako bi na htpc-u mogli staviti prozor od pleksija i tri neonke..
rendula je offline   Reply With Quote
Staro 15.09.2009., 20:57   #9
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Mislim da je djabe placati bezveze polu-mogucnosti. Ono što meni nije jasno je zašto taj AMD kad je vec napravio tako dobar posao vezan uz HTPC na svojoj 4xxx serije ne izbaci već jednom svoj neki integrirani chipsetek da radi kak spada kao što to radi nvidija.

Tako da bi uzimao skroz integriranu matičnu za htpc samo u slučaju da ima baš sve. Ovo mi vise kao neki puloproizvod izgleda!
  Reply With Quote
Staro 15.09.2009., 21:04   #10
McG
-------
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: -
Postovi: 7,566
Poluproizvod ili ne, ali činjenica je da 7.1 (ono kaj je mana AMD 700G serije čispeta) ne trebaju svi.
Niti imaju materijal koji je skodiran za takav sustav, niti imaju takav sustav, pa im je totalno svejedno dal čipset to omogućava ili ne.
Kome treba 7.1 bude kupil nVidia GeForce 8200 ili 8300 za AMD i ne bude se zamaral.
McG je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 15.09.2009., 21:32   #11
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor McG Pregled postova
Poluproizvod ili ne, ali činjenica je da 7.1 (ono kaj je mana AMD 700G serije čispeta) ne trebaju svi.
Niti imaju materijal koji je skodiran za takav sustav, niti imaju takav sustav, pa im je totalno svejedno dal čipset to omogućava ili ne.
Kome treba 7.1 bude kupil nVidia GeForce 8200 ili 8300 za AMD i ne bude se zamaral.
Ja neznam zašto se svi uvijek primaju tog 7.1. Nije samo 7.1, nego je fora kaj ne moze poslati vise od 2.0, sto znaci da u tu kategoriju spada i 5.1 sustav. Koji su polagano visen nego common u domacinstvima (iako ne bas neki previse kvalitetni istina)
  Reply With Quote
Staro 15.09.2009., 21:49   #12
McG
-------
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: -
Postovi: 7,566
Ne primam se ja 7.1 podrške (daleko od toga), ali to je još od predstavljanja 780G čispeta u svakoj recenziji uvijek jasno istaknutka mana i ne temelju toga masa ljudi odustaje od kupnje. S tim da je tu riječ o spajanju i slanju zvuka prek HDMI kabla, pa i u slučaju 5.1 sustava opet masa ljudi ne korisiti (niti ima komponente za to) HDMI, dok u službenim specifikacijama za 785G čispet stoji: two-channel LPCM is available along with 5.1 S/PDIF audio outputs through the HDMI port.

Osim toga, sve te mane bi bile itekak važne da živimo u državi u kojoj su Blu-ray filmovi daleko pristupačniji po pitanju cijene i količine, a i da je sama tehnika koja je potrebna za potpuno uživanje u 5.1 ili 7.1 zvuku isto tak rasprostranjenija i pristupačnija. Ali za razliku od većine svijeta - kod nas to nije slučaj, pa je razumljivo da strane recenzije uvijek ukazuju na nemogućnosti 785G čipseta, kad većina potencijalnih kupaca traži ono kaj taj čipset ne nudi. Kod nas je velika većina ljudi još uvijek na BSplayeru, codecima, 2.1 ili 5.1 Logitech sustavima, torrentima za nabavu materijala, DivX-u, obaveznim titlovima (jer im je inače film, serija, crtić ili dokumentarac sranje) i LPCM podrška, hardverska akceleracija i slično veselje ih najčešće ne dira ni 5%.
McG je offline   Reply With Quote
Staro 15.09.2009., 21:59   #13
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor McG Pregled postova
Kod nas je velika većina ljudi još uvijek na BSplayeru, codecima, 2.1 ili 5.1 Logitech sustavima, torrentima za nabavu materijala, DivX-u, obaveznim titlovima (jer im je inače film, serija, crtić ili dokumentarac sranje) i LPCM podrška, hardverska akceleracija i slično veselje ih najčešće ne dira ni 5%.
Pa dobro. Za njih je i najjeftiniji Atom sa pločom dosta. Zato sam rekao da mi se čini da je ova ploča ni vrit ni mimo.
  Reply With Quote
Staro 15.09.2009., 22:46   #14
McG
-------
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: -
Postovi: 7,566
Zato svako prije kupnje prouči kaj koji čipset i ploče nude, pa na temelju svojih želja i potreba kupe kaj im najbolje odgovara.
Kaj se tiče 7.1 podrške, evo čak i u ovoj novoj recenziji, Rusi (ko i svi ostali) tu manu stavljaju u prvi plan.
Hoćeš-nećeš kud god se okreneš, ljudima je prvo to servirano, a tek onda ostale prednoste i mane.
Citiraj:
The HDMI interface has also been updated to version 1.3 and now it can transfer 7.1 sound stream. However, since the audio part of the new chipset has been borrowed in full from the previous one, AMD 785G doesn’t support 8-channel LPCM sound. It is a pretty serious drawback that makes it questionable whether AMD 785G platforms can be used as a basis for high-end home theater systems, especially since the competing solutions from Intel do support eight-channel LPCM. However, if you are not one of the dedicated audiophiles, the absence of LPCM support won’t be such a big deal for you. Especially, since the new AMD chipset has no problems with any other popular formats such as multi-channel Dolby Digital or DTS.
McG je offline   Reply With Quote
Staro 16.09.2009., 06:39   #15
krešo
Administrator
Moj komp
 
krešo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: PCE Lab
Postovi: 3,686
Citiraj:
Autor rendula Pregled postova
"Jedan od najboljih dijelova ove ploče definitivno je izgled."

Realno bas i nije neki plus, kupuje li itko mATX plocu sa integriranom grafickom zato sto ima skladne boje, kako bi na htpc-u mogli staviti prozor od pleksija i tri neonke..
Ma naravno da je nebudeš nigdje gledao, ali baš je slatka pločica kad ju prvi puta izvadiš iz kutije.
krešo je offline   Reply With Quote
Staro 16.09.2009., 19:45   #16
Mikeyy
Premium
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: HR
Postovi: 2,074
Citiraj:
Autor McG Pregled postova
... dok u službenim specifikacijama za 785G čispet stoji: two-channel LPCM is available along with 5.1 S/PDIF audio outputs through the HDMI port.
Šta sada to znači, jel podržava 5.1 kroz HDMI ili ne?

Ja sam mislio spojiti HTPC preko HDMI-a na plazmu i sa plazme dalje optikom na 5.1. Da li se to sada može na ovom čipsetu ili moram spajati činčem direkt na 5.1 ako hoću surround?
Mikeyy je offline   Reply With Quote
Staro 16.09.2009., 22:35   #17
McG
-------
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: -
Postovi: 7,566
Podržava, ali ima finih zayebancija s HDMI driverima i namještanjem zvuka, kaj u playerima koji se koriste za reprodukciju, kaj u opcijama operativnih sustava.
Ko i obično nekome radi isprve, a neko se muči danima, da bi na kraju odustal i spojil 5.1 sustav na neki drugi način.
McG je offline   Reply With Quote
Staro 17.09.2009., 15:49   #18
maX
Banned
Moj komp
 
maX's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: tu negdi uku Varaždina
Postovi: 7,323
Citiraj:
Autor Razer Pregled postova
U Bencompu.
Da, samo nije baš da imaju šaroliku ponudu ploča. Imaju nekoliko osnovnih modela ploča koje uvaljuju u konfiguracije, a ostalo je banana. Eventualno ako bi se dalo nešto nabaviti po narudžbi no to je upitno...
maX je offline   Reply With Quote
Staro 17.09.2009., 15:51   #19
Razer
.
 
Razer's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 11,642
Generalni su distributer za Foxconn u Hrvatskoj, a to što imaju u ponudi je druga priča
Razer je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na