Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 04.12.2007., 17:20   #1
UberOwner
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 45
Napajanje molim misljenje ! hitno

Imam AMD Athlon(tm) 64 Processor 3000+, MMX, 3DNow, ~1.8GHz na Epox 9npaj NVIDIA Nforce 4 Ultra Socket 939 .
3 Serial ata hard diska 2x seagete i jedan maxtor... graficka Radeon X1950 Pro 256 ddr3 + ima dodatni utor za napajanje.

Znaci 3x utora od napajanja idu na serial ata hard diskove + 1 ide na graficku +1 ide na dvd przilicu + 1 ide na bocni ventilator !...

I jedan cak fali pa imam jedan djelitelj koji koji razdavja jedan konektor od napajanja za hard disk na 2 kabela tako da mi moze napajanje na 2 hard diska.

Napajanje je Power Supply FORTRON 400W, HQ, PFC, 2 x 12V, 12cm fan.
Karakteristike+5V: 28 A maksimalno
+12V1DC: 14 A maksimalno
+12V2DC: 15 A maksimalno
+3.3V: 30 A
-12V: 0.5 A
+5VSB: 2 A---Pasivni PFC (Power Factor Correction)---Zaštita od kratkog spoja na svim vodovima.
Zaštita od previsokog napona.---24-pinski konektor za napajanje!

Sad jucer mi je nestalo stuje na sekundu u kuci i komp se ugasio !!.. sutradan kad sam ga isao upalit samo blicne maticna na sec i nece se upalit a sve je dobro spojeno i cak sam ocistio prasinu u napajanju i opet nista maticna samo blicne i nece da se upali !!.. dali mi je napajanje krepalo ! .. i dali sam ga moyda preopteretio jer prije nisam imao ati graficku kojoj je trebalo jedan konektor napajanja i jedan extra hard disk nije prije bio spojen !..

Sad dali mi za gornju konfiguraciju treba jace napajanje ili je 400w forton dovoljno !.. ili jednostavno je nakon 2 godine napajanje crklo .. btw komp je prije tog nestanka struje radio savrseno ....
UberOwner je offline   Reply With Quote
Staro 04.12.2007., 17:30   #2
mislav_os
freak
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,687
A cuj,nije do toga da je napajanje bilo optereceno,ak je do tog nestanka struje komp savrseno radio,kako kazes...

Probaj posuditi od nekoga napajanje pa spojiti,pa vidi dal sve radi...To ti je prva solucija.

EDIT: Mislim da bi ovo trebalo ici pod "Hardverski problemi"??
__________________


mislav_os je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 05.12.2007., 17:57   #3
UberOwner
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 45
Probao sam drugo napajanje i opet isto !!.. upali se maticna i komp na sec i onda ff error !.. Ovo svoje forton napajanje sam probao na drugom kompu i tamo radi !!.. Taj problem je bio i kad sam kupio komp . U vemila su stavili ovo forton napajanje i proradilo je tada prije 2 godine!..

Sad dali je moguce da su oni na maticnoj makli njoj tu blokadu (zastitu) koja joj je onemogucavala da se upali !! moja maticna je http://www.epox.com.tw/eng/products_content.php?ps=336 tj EP-9NPAJ.. ????
UberOwner je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na