Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 04.12.2007., 12:03   #1
nnnikolaaa
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Republika Hrvatska
Postovi: 2
iPod, tko ga ima, iskustva...

evo nov sam na ovom forumu pa ne znam jesam li potrefio podforum pa evo da vas pitam
planiram si kupit ovaj novi iPod nano od 8GB ali mnogi se žale ko da je iPod poznat po svojoj ''dugovječnosti''
npr. dosta sam na internetu pročitao komentara da npr. oni koji imaju iPod classic kad im padne jednom više ne radi (malo je i logično) s tim da ja pazim stvari ali da vas pitam
-U iPod classica je tvrdi disk, jel'da? i naravno kad pade da će se 'protrest' i gotov je, ali u iPod nano-a je flash memorija pa ako mi ipak slučajno padne, bil trebalo bit problema???

kakva su vaša iskustva sa iPodom i ostalo i dali će mi biti dovoljno 8GB
imam oko 230 pjesama (1.2GB) i još bih stavio na njega dosta spotova
naravno, stalno ću imat još i još pjesama pa....


i još zadnje pitanje. na youtubeu sam vidio hrpu snimaka kako softver iPoda loše radi, iPod se samo pali gasi, jeste li vi imali s tim problema itd.

molim vas odgovorite svi koji imate neka iskustva s njim jer si ga planiram kupit uskoro pa da znam hoću li napravit good deal
nnnikolaaa je offline   Reply With Quote
Staro 04.12.2007., 14:39   #2
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,671
Pogledaj i playere ostalih proizvođača. Mene apple odbija zbog toga što sve mora ići preko softvera i skupoće dodatne opreme. Pogledaj si Creativea od 8GB u Kvarku, ja bi išao na to da moram potrošit skoro 2000 kn na mp3 player
1v@n je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 04.12.2007., 14:53   #3
Meddle
Premium
Moj komp
 
Meddle's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 151
Imam ipod nano 2G i super sam zadovoaoljan sa njim. jedino sta je blesavo je prevelika cijena. Sve drugo je po meni super. pao mi je bar 10 puta i nije mu nista osim manje ogrebotine. Software radi super, a za prebacivanje sa kompa koristim winamp koji i inace koristim za slusanje mjuze.
__________________
Asus P5W--E6600--2x1gb Ballistix 800mhz--7950gx2--X-Fi--Barracuda 320gb--Mx Revolution--Logitech UltraX keyboard--Z5500--OCZ GameXtream 600W--Samsung 913N--LiteOn DVD-RW sATA
Meddle je offline   Reply With Quote
Staro 04.12.2007., 20:48   #4
nnnikolaaa
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Republika Hrvatska
Postovi: 2
aha....to mi je drago za čut, kad padne da je i dalje super ;-)
ja sam gledao i iRiver playere ali nema ih nigdje pa sam se odlučio za iPod i njega ću i kupit
samo još par stvari me zanima....
koliko traje prijenos glazbe na njega, neki kažu po par sati da traje, nigdje veze
i .dali on sve lijepo posloži (izvođač, album, žanr itd.) ili to kako mi je na računalu tako se i na njega stavi
nnnikolaaa je offline   Reply With Quote
Staro 05.12.2007., 23:52   #5
Baka
Pig on the Wing
 
Baka's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 88
Neznam koliko slusas mp3ce i audio..ali za povremeno slusanje ti se ne isplati davati vise od 1000kn.
Inace sto god uzmes iPod ili Creative neces pogresiti. Ja vec duze vremena imam Creative Zen V Plus...plavi 4gb. Creative sam izabrao radi vece jednostavnosti nije potrebno koristiti software. U koji god ga komp upiknes on radi, ima radio sto zna biti jako korisno...a mozes ga koristiti i kao najobicniji usb disk. Kvalitetan i vrhunski svirac..podrzava hrpu formata.

Ali kao sto sam vec rekao sto god uzmes neces pogresiti...ja imam Creative
Inace pao mi je vec 17 x i nista...oper radi

http://hr.europe.creative.com/produc...t=15306&nav=-1
Baka je offline   Reply With Quote
Staro 06.12.2007., 00:19   #6
TomTom
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 31
Iamo sam neko vrijeme na korištenje nove iPod Nano 8GB i IPod classic (mislim 80 GB). Po meni dizajn i kvaliteta izrade i materijali - besprijekorno.
Na stranu veličina, ekrani kod oba modela su izvrsni. Gledao sam na njima čak i neke filmove komprimirane u mp4 i rade bez trzanja. Softver neki kažu da trza, no u realnim okolnostima teško primjetivo, odnosno više izraženo kod iPod clasica no ništa posebno.
Veliki minus je to što se sve treba ići preko Itunes softvera, odnosno sve treba konvertirati.
Super je što oba iPoda funkcioniraju i kao prijenosni hard disk, što više dolazi kod izražaja kod classica zbog većeg kapaciteta.

Vezano uz padanje. Veće su šansa da će se u slučaju pada prije oštetiti iPod classic (veća težina, hard disk) nego nano.

Kad bih kupovao mislim da bih čak prije uzeo mali nano jer je fakat tanak i lagan, a na 8GB zbilja stane i pokoji fimić i dosta muzike i slika. Mislim, pa do prije nekoliko godina ljudi su imali 20 GB hard diskove u računalima.
TomTom je offline   Reply With Quote
Staro 06.12.2007., 00:59   #7
Dodos
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 129
Imam novi 4 GB srebrni nano. Do kupnje nano-a sam imao iPod shuffle (1. generacija). Novi iPod nano-i mogu prikazivati video, koji na relativno malom ekranu izgleda jako dobro i oštro zbog visoke rezolucije ekrana (ekran ima isto ppt kao iPod classic). Meni su iPodovi najbolji mp3 playeri zbog elegancije i dizajna, sučelja, zvuk im je kvalitetan, a sviđa mi se i iTunes.

No, jedan problem ipak postoji. Imam Windows XP i ako hoću prebaciti pjesme preko iTunesa na iPod (shuffle ili nano), moram ga prebaciti u disk mod, jer inače nestane iz My Computer-a. Zanima me da li i drugi imaju takav problem.
Dodos je offline   Reply With Quote
Staro 17.12.2007., 18:54   #8
Domi
-.
Moj komp
 
Domi's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 297
Imam iPod nano 4 gb i fakat nemam nikakvih zamjerki.

Ali
Tražim neki alternativni softver, jer zbog određenih razloga odbijam koristiti iTunes
Da li je netko od vas isprobao koji alternativni program i kakva su vaša mišljenja? Striček Google kaže da postoji dosta tih alternativnih programčeka, ali me sad zanima da li je tko pronašao THE program tako da iTunes konačno mogu koristiti isključivo za update firmwarea?

thanks
__________________
KAJ
Domi je offline   Reply With Quote
Staro 17.12.2007., 22:09   #9
gog
Premium
Moj komp
 
gog's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 582
Imamo Mini 1. generacije i baterija me počela za***avati tako da više ne radi kako spada, a nisam ga baš previše koristio.

Sada imamo Nano od 8Gb, 2. generacija (ne ovaj najnoviji) i prezadovoljan sam...

Od softvera koristim Floola, koji mi je snimljen na Ipodu. Portabilan je i radi na svakom kompu, ima i verzija za linux i max, a osim što nije bloatware poput itunes-a možeš i presnimavati muziku sa ipoda na komp, što sa itunesima ne možeš.
gog je offline   Reply With Quote
Staro 18.12.2007., 08:29   #10
Domi
-.
Moj komp
 
Domi's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 297
@gog
Floola - genijalan program!
Thanks na preporuci, prezadovoljan sam s ovom novom kombinacijom.
iTunes bajbaj
__________________
KAJ
Domi je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 21.01.2008., 21:50   #11
A.J.
Premium
Moj komp
 
A.J.'s Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Rijeka (Umag)
Postovi: 1,197
odlucio sam kupiti Ipod nano 8GB 3nd gen, uzet cu ga u sloveniji i trazit povrat poreza tako da ce mi doci nesto jeftnije. ima li ga tko od vas, koji su vam dojmovi? imate li sta za predloziti u rangu tih cijena? bitan mi je zvuk (ne mislim koristiti slusalice od ipoda jer imam od AKG K324P), sto tanji i kvaliteta samog uredaja jer sad uzimam sad i ko zna opet

Zadnje izmijenjeno od: A.J.. 21.01.2008. u 22:15.
A.J. je offline   Reply With Quote
Staro 21.01.2008., 22:58   #12
Neo-ST
Buying Bitcoin
Moj komp
 
Neo-ST's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 7,987
Neo-ST je offline   Reply With Quote
Staro 23.01.2008., 01:27   #13
A.J.
Premium
Moj komp
 
A.J.'s Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Rijeka (Umag)
Postovi: 1,197
Citiraj:
Autor Neo-ST Pregled postova
moram opet tog Borata pogledat hehe
A.J. je offline   Reply With Quote
Staro 24.01.2008., 21:47   #14
A.J.
Premium
Moj komp
 
A.J.'s Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Rijeka (Umag)
Postovi: 1,197
imam dilemu izmedu tog Ipod nano 8GB i Sony NWZ-A818? molim vas stvarno za pomoc, jer bi sto prije kupio. ima li itko tog sony ili nekog slicnog iz te serije?
A.J. je offline   Reply With Quote
Staro 24.01.2008., 22:13   #15
Mar
Suit up!
Moj komp
 
Mar's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Šibenik
Postovi: 5,930
Ipod je zgodna stvar, ali razmisli o mobitelu s mp3 playerom - kupiš jednu kapacitetnu karticu i u jednom uređaju imaš sve + ne treba ti idiotski itunes.

Problem sa ipodom je taj ako koristiš itunes nemožeš drugima prebaciti svoju glazbu, niti možeš od drugih pokupiti ukoliko oni ne instaliraju itunes.

Postoji programčić zvan Anapod, ali niti on nije savršen...

Meni je mob. daleko praktičniji kao music player jer kod boljih modela (recimo novije nokije, valjda i SE..) možeš puno bolje browsati glazbom i zbog tipkovnice možeš puno lakše izabrati pojedine pjesme, kreirati playliste i sl.
__________________
"When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story."
- Barney Stinson
Mar je offline   Reply With Quote
Staro 24.01.2008., 22:19   #16
A.J.
Premium
Moj komp
 
A.J.'s Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Rijeka (Umag)
Postovi: 1,197
ma u 9. mj sam kupio Samsung U600 i mislim da bi bilo blesavo da vec sada mijenjam mobitel, a ipak je tu problem sa baterijom, trebao bih nonstop puniti bateriju i za neko vrijeme mozes ju bacit. nesto cu kupit od ova 2 playera samo je pitanje koji. znam da je dobra ta tvoja preporuka ali tek onda kad bi baterije kod mobitela trajale duze
A.J. je offline   Reply With Quote
Staro 24.01.2008., 22:39   #17
marq20
Premium
Moj komp
 
marq20's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Samobor
Postovi: 620
a kaj kažeš na Creative Zen , mislim da je to odlična kupnja
http://www.youtube.com/watch?v=ElNnY-RMRO0
marq20 je offline   Reply With Quote
Staro 24.01.2008., 22:41   #18
aneznam
Premium
Moj komp
 
aneznam's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Zg
Postovi: 169
Ja ti preporučujem iriver clix. Nisam niti u jednom trenutku požalio što sam ga kupio. Kvaliteta zvuka na razini, štoviše jako dobra, kristalno čista slika, fora flash igrice, i još mnogo lipih stvari . Eh, da ne sjećam se kad sam ga zadnji put punio. Ugl. jako dobar player. Evo i dobar review Clix 2
aneznam je offline   Reply With Quote
Staro 24.01.2008., 23:02   #19
Mirko Z. Genije
lep
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Zagreb, Ravnice
Postovi: 119
Ja sam prije tjedan dana uzeo a816 (ista stvar ali 4gb, 860kn).
Ne znam što te zanima, proguglaj malo, imaš tu recimo jedan dobar review;
http://reviews.cnet.com/mp3-players/...-32593874.html

Sve što kaže teta je zbilja tako A i ostali review po netu ističu iste stvari.
Glavna fora je da player ima fenomenalan zvuk, isporučuje se sa izvrsnim slušalicama (prvi takav mp3 player, kažu) mdr ex082 (mrvicu slabije od ex90, koje su kod nas 650kn!). No kako ti već imaš slušalice koje su tu negdje otprilike, ne znam koliko ti je ovo bitno.
Baterija zbilja traje 30 sati, kvaliteta izrade je vrhunska (bar mi se čini, lol, tjedan dana je tu), osim kabela od slušalica koji je zbilja pretanak i bojim se da mu se crno piše.

Ne znam što te još zanima, meni je player odličan, uzeo sam ga isključivo zbog kvalitete zvuka i stvarno je potpuno drugačije iskustvo slušat glazbu na njemu.

No, IMHO, pitanje je koliko ti se isplati davati toliku lovu (1100kn) za mp3 player danas. Ja sam razmišljao uzeti trancendov mp3 i koss the plug za upola manje love no odbilo me što ljudi kažu da te slušalice nisu baš udobne (kako kome)...
Pa ubo ovaj sony u afektu
No sve ovisi o tome što ti želiš, ja sam htio samo što kvalitetniji zvuk, a za tu lovu od ovog sonya nema boljeg...
Mirko Z. Genije je offline   Reply With Quote
Staro 24.01.2008., 23:17   #20
A.J.
Premium
Moj komp
 
A.J.'s Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Rijeka (Umag)
Postovi: 1,197
Citiraj:
Autor marq20 Pregled postova
a kaj kažeš na Creative Zen , mislim da je to odlična kupnja
http://www.youtube.com/watch?v=ElNnY-RMRO0
gledao sam i taj prije neko vrijeme ali sam se ipak odlucio za ove kad su mi roditelji rekli da ce mi dati 200€ za player pa tako da je max 200€ i negledam na ustedu. svidjaju mi se ova 2 playera, svejedno hvala na preporuci.
a sto se tice ovog iriver, neznam.... gledao sam i o njemu, slici na psp. lijep soft ima ali nije mi nesto izvana. jel to stvarno nonstop klika kad stisces il samo na ovim clipovima sto sam vidio? jel ima na touch?
nemogu sada sve ono procitat, crtam za fax, pogledat cu sutra kad ovo predam, hvala na preporuci
A.J. je offline   Reply With Quote
Staro 24.01.2008., 23:21   #21
A.J.
Premium
Moj komp
 
A.J.'s Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Rijeka (Umag)
Postovi: 1,197
Citiraj:
Autor Mirko Z. Genije Pregled postova
No sve ovisi o tome što ti želiš, ja sam htio samo što kvalitetniji zvuk, a za tu lovu od ovog sonya nema boljeg...
kolika je ta kvaliteta zvuka osjetna o kojoj tolko pricaju? jel to do slusalica?
i ako te slusalice dodu 650 kn pa koliko vrijedi sam mp3
A.J. je offline   Reply With Quote
Staro 24.01.2008., 23:49   #22
aneznam
Premium
Moj komp
 
aneznam's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Zg
Postovi: 169
Citiraj:
Autor A.J. Pregled postova
jel to stvarno nonstop klika kad stisces il samo na ovim clipovima sto sam vidio? jel ima na touch?
Nije touch. Na svaku strane se može pritisnuti cijeli player, ne znam kak da ti to objasnim. Meni je to super riješenje, jedino šta se zbog toga brzo zapacka, pogotovo ak si jeo burek prije toga . Eh da i ako ga budeš kupovao nemoj nikako ići ispod 4gb, ja imam 2gb jer nisam imao dosta para u onom trenutku, a i mislio sam da će mi to biti dosta, i naravno požalio sam, jbg.
aneznam je offline   Reply With Quote
Staro 24.01.2008., 23:57   #23
Mirko Z. Genije
lep
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Zagreb, Ravnice
Postovi: 119
Pa ne znam na što misliš, čuje se da je zvuk odličan, ***i ga
Najviše je do slušalica, nema dileme, ali i sam player sigurno pridonosi kvaliteti. Kao što rekoh, što se zvuka tiče, kažu Dobri Ljudi Sa Interneta da nema konkurencije za tu lovu. Nula, štani.

Opet, ti već imaš dobre sluške, pa ne znam... Ja sam prije imao sennheiserice za 150kn i to je...

Pa fora i je u tome što u bundlu dobiješ kvalitetne slušalice koje koštaju k'o pola playera, da nije tako ne bi ga niti pogledao... To je zbilja fer (u biti izvrsna poslovna odluka), a i Sony si to može priuštiti. A i mora, s obzirom da su prije njihovi playeri bili odlični, ali i opravdano omraženi i ignorirani zbog sonicstagea.
Mirko Z. Genije je offline   Reply With Quote
Staro 25.01.2008., 17:21   #24
MarinST
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Split
Postovi: 4
Imam ipod 80 Gb, super je 2,4'' ekran gledam filmove na njemu dok putujem, jedina zamjerka je sto ne mozes preko iTunesa prebacivat podatke na komp...wtf!!!
MarinST je offline   Reply With Quote
Staro 26.01.2008., 11:30   #25
Hrvoje xyz
lepi
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 922
Citiraj:
Autor A.J. Pregled postova
ma u 9. mj sam kupio Samsung U600 i mislim da bi bilo blesavo da vec sada mijenjam mobitel, a ipak je tu problem sa baterijom, trebao bih nonstop puniti bateriju i za neko vrijeme mozes ju bacit. nesto cu kupit od ova 2 playera samo je pitanje koji. znam da je dobra ta tvoja preporuka ali tek onda kad bi baterije kod mobitela trajale duze

same here..jos sam stavio 2gb card ..
al zato vec godinu i pol imam MSI mp3 player getro-kvaliti 189,00 kn. pao je miliun puta ekran je unisten u prvom kvartalu njegova zivljenja , al jos radi ko prvog dana .. da mi ipod touch (tu je negdje usporedba sa u600 - velicinom i težinom-zapravo u600 je laksi od ipoda 40 grama ) padne pa pojeo bih se

isto tak , takvog kineza ces bez problema uzet na trčanje, ili na plažu recimo.kad mi ovaj rikne kupit cu jos jednog , samo mozda razmislim o nekom primjerku s integriranom baterijom( nisam ni sam na cisto kaj je bolje - imam punjac doma i 3 AAA baterije..) . mp4 ne vidim bas smisao , ekran nikakav, ždere bateriju.

Zadnje izmijenjeno od: Hrvoje xyz. 26.01.2008. u 11:53.
Hrvoje xyz je offline   Reply With Quote
Staro 26.01.2008., 12:40   #26
cabron
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1
Pozdrav!

imam ipod classic 80gb...malo me nervira: 1.) desava se cesto da kad prebacim muziku na njega neke pjesme ne zeli prihvatit jer ih ne moze konvertirati u svoj glupi format! 2.) da li postoji negdje u opcijama da se podesi to da kada zelis staviti novu ziku na njega ne izbrise stara koju vec imas na njemu...to me uzasno iritira...imao sam 20 giga muzike i htio sam jos par novih albuma stavit kad ono ostali samo ti albumi a ovih 20 giga nestalo...
Molim pomoc,jer cu ga bacit u zid ako se to jos jednom desi!!!
cabron je offline   Reply With Quote
Staro 26.01.2008., 13:11   #27
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor Mirko Z. Genije Pregled postova
Pa ne znam na što misliš, čuje se da je zvuk odličan, ***i ga
Najviše je do slušalica, nema dileme, ali i sam player sigurno pridonosi kvaliteti. Kao što rekoh, što se zvuka tiče, kažu Dobri Ljudi Sa Interneta da nema konkurencije za tu lovu. Nula, štani.

Opet, ti već imaš dobre sluške, pa ne znam... Ja sam prije imao sennheiserice za 150kn i to je...

Pa fora i je u tome što u bundlu dobiješ kvalitetne slušalice koje koštaju k'o pola playera, da nije tako ne bi ga niti pogledao... To je zbilja fer (u biti izvrsna poslovna odluka), a i Sony si to može priuštiti. A i mora, s obzirom da su prije njihovi playeri bili odlični, ali i opravdano omraženi i ignorirani zbog sonicstagea.
Kvaliteta zvuka i pojmovi kao slusalice, mp3 ne idu zajedno. U kombinaciji nikako, tako da se ne treba zamarati sa time previse!
  Reply With Quote
Staro 28.01.2008., 05:09   #28
A.J.
Premium
Moj komp
 
A.J.'s Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Rijeka (Umag)
Postovi: 1,197
odlucio sam, sutra kupujem ipod, ali imam jedno pitanje. koji program koristite za sync ipod-a sa Outlook-om?
A.J. je offline   Reply With Quote
Staro 29.01.2008., 19:30   #29
Vedran Kologran
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: SPLIT
Postovi: 42
Nadam se da ne upadam kasno al sto se tice price o zvuku prakticki svi playeri daju isti zvuk ,sve je to marketing ,najvise razlika moze skuziti u kvaliteti slusalica ( a one koje se isporucuju uz ipod su kriminalne).

Stavimo li na stranu slusalice ,po meni najveca mana ipoda su itunes koji su toliko iritantan program (bar na pc-u ,nemam iskustva s macom ) da sam ja svoj jednostavno prestao koristiti
Vedran Kologran je offline   Reply With Quote
Staro 29.01.2008., 19:43   #30
RisingPower
čudovište
 
RisingPower's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 757
Mene je iPod odbio jer ima bateriju koja se ne može promijeniti. Bezveze. Isprazni se baterija i moraš trčati da ju puniš. Na svakom normalnom mp3 playeru se baterija izvadi i stavi druga... Po meni dovoljan razlog da u širokom krugu zaobiđem iŠminku.
__________________
Failure is always an option.
RisingPower je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na