Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Softverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 15.11.2007., 02:18   #1
RaNz0
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb/Križevci
Postovi: 346
Boot

na 120GB disk sam instalirao winxp sp2 (20GB), ubuntu (10GB) i ostalo mi je bio prazan prostor, pa sam išao napraviti particiju sa paragon partition managerom. stavio sam da napravi particiju, da formatira i da provjeri od bad sektora. taj sav njegov posao je zahtjevao restart, pa sam mu dopustio...ALI...kad je on to počeo raditi, ja sam vidio poruku press <ctrl>+<alt>+<del> to reboot i pres any key to continue...i tako ja brzopleto prasnem po any key i restarta se komp iiii.......ne žele se više win pokrenuti!

javlja da neki file N_nešto_nešto fali

probam sa recovery konzolom <fixboot> =>nula bodova
probam sa nekom naredbom koju sam vidio na popisu, sad ne znam koja je, potražiti instalaciju win-a => ništa ne nalazi
zatim <chkdsk> nema odgovora

odem u ubuntu da prebacim fileove sa c diska na neki 2. i da puknem win --> ne mogu mountati niti jedan disk

recovery konzola <fixmbr> => ništa, ali zato se više niti u ubuntu ne mogu logirati

...restartam win, puknem cd unutra i puknem win na postojeću particiju, bez formatiranja - mogu li sad doći do onih fileova? imao sam neke stvari na desktopu
može li se nakon toga popraviti boot da dobim nazad ubuntu, ili ću i njega morati ponovno instalirati? on nije toliko važan, jer sam jučer stavio frišku instalaciju, pa nemam ništa još ne njemu.
RaNz0 je offline   Reply With Quote
Staro 15.11.2007., 02:36   #2
Joke
N00B
Moj komp
 
Joke's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Split
Postovi: 3,886
Mozes vratit podatke sa GetDataBack http://www.runtime.org/
Joke je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na