Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Periferija > Monitori, tipkovnice i miševi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 25.10.2007., 17:54   #1
focal
Premium
Moj komp
 
focal's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Kastela
Postovi: 295
TREBA MI DOBAR DVI-D kabel

imam DELL 2007WFP... i tija bi prominit kabel...nesto oko 200kn imate li kakvih preporuka ...malo sam vrtija po webu al je ponuda mrsava pa sad sta ja znam....
focal je offline   Reply With Quote
Staro 28.10.2007., 11:19   #2
Mar
Suit up!
Moj komp
 
Mar's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Šibenik
Postovi: 5,930
Pa zašto bi dava tolike novce za običan kabel?
Šta ti se desilo s original kabelom? Ako ga misliš prominit, nemoj jer nećeš ništa dobiti, a ako nemaš kabel onda uzmi neki oko 50-60kn koji je savršeno dovoljan.
__________________
"When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story."
- Barney Stinson
Mar je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 29.10.2007., 09:14   #3
focal
Premium
Moj komp
 
focal's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Kastela
Postovi: 295
imam orginalni kabel...ali mi je zivotno iskustvo u audiu i videu DOKAZALO...da se kvalitetnim kabilima daosta dobije na preformansama...
to vam je isto koda na ferari stavite sava gume...zalud vam onda sva snaga i performanse kad to nemozete prenjet na podlogu...

E sad posto nemam iskustva kod DVI-D kabela nebi se tio zaletit bez veze...a ruku na srce nisam ni nasao na nasem trzistu ni jedan kabel tog tiba tj da nije NOname...
focal je offline   Reply With Quote
Staro 29.10.2007., 09:58   #4
flek
Premium
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 46
A sto nije svejedno kod digitalnih kablova? Cisto zbog prirode veze...
flek je offline   Reply With Quote
Staro 29.10.2007., 10:14   #5
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,447
http://www.links.hr/index.php?naziv=...kl=202.100.008

Ovaj sam ja kupio i cini mi se dosta kvalitetan. Ali kako utvrdit kvalitetu? Primjeti se kod Nvidia&Ati grafa ali kod dvi kabela...
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je offline   Reply With Quote
Staro 29.10.2007., 10:37   #6
Dngy
Premium
 
Dngy's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 507
Ma tu kabal ne igra ulogu jer je to digitalna veza, znači "jedinice i nule" ili prolaze ili ne...o kvaliteti slike ti ovisi grafička! Da je to neka analogna veza, onda kabal igra ulogu, ovako ne...
Dngy je offline   Reply With Quote
Staro 29.10.2007., 11:36   #7
Ubleha
Premium
Moj komp
 
Ubleha's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: BiH
Postovi: 1,485
I ja sam za audio kupovao pozlacene konektore, OFC kablove to mi je imalo smisla, medutim za digitalu nema razlike ili radi ili ne.Tako sam ja spojio DVD sa TV-om vrhunskim pozlacenim HDMI kablom nakon toga onim jeftinim iz eletronic centra nema razlike da buljis dok ti oci neispadnu mozda to neki instrumenti jos i mogu detektovati ali oci ne.
__________________
Nisam pijan sve dok mogu da ležim na podu i da se nizašta nedržim.
Ubleha je offline   Reply With Quote
Staro 29.10.2007., 11:44   #8
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,805
Citiraj:
Autor focal Pregled postova
ali mi je zivotno iskustvo u audiu i videu DOKAZALO...da se kvalitetnim kabilima daosta dobije na preformansama...
onda ti je isto tako životno iskustvo pokazalo da sa promjenom recimo spdif cinča nećeš dobiti previše, analogno povezivanje i zvučnički kabeli su druga priča.

a ferrari usporedba je lol... prije ćeš dobiti bolji zvuk sa pametnim smještajem nego kupovinom ezoteričnih kabela.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 29.10.2007., 12:27   #9
focal
Premium
Moj komp
 
focal's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Kastela
Postovi: 295
Citiraj:
Autor syss Pregled postova
onda ti je isto tako životno iskustvo pokazalo da sa promjenom recimo spdif cinča nećeš dobiti previše, analogno povezivanje i zvučnički kabeli su druga priča.

a ferrari usporedba je lol... prije ćeš dobiti bolji zvuk sa pametnim smještajem nego kupovinom ezoteričnih kabela.
naravno da je to istina nista nemoze vise povarit zvuk nego prostorija al sa imas pojacalo od 1000€ i takav zvucnik..stravi kabel od 10kn metar na to I NESTANE CILA MAGIJA...jednostavno sugavi kabeli nemogu prenjet tu kvalitetu...
govorim da sa DVI kabelima nemam iskustva... pa zato i pitam...al isto ako je nekavalitean kabel moze doci do smetnji u prenosu i kod digitalije...sam primjer ti je npr DVBt nema klasicnog snjega kad su smetnje al sve trokaje i poveca se pikselizacija... tako da i za digitaliju mora bit kvalitetan prejnos...

Smetnje su drugacije nego kod analognog signala...al isto nastaju u prejnosu....jel ako dode do loseg prjenosa u jednom djelu podatka nece on zbog toga ne prikazat cjelu sliku neko samo doticni dio slike ili zvuka ce bit izoblicen...

npr ako izvor posalje 0101 a na kraju voda dode 010 to neznaci da on to nece prikazat...prikazat ce samo u totalno drugom obliku nego so je prvotno trebalo bit...

Zadnje izmijenjeno od: focal. 29.10.2007. u 13:03.
focal je offline   Reply With Quote
Staro 29.10.2007., 13:57   #10
Mar
Suit up!
Moj komp
 
Mar's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Šibenik
Postovi: 5,930
Dosta sa prepucavanjima.
Focal - ako hoćeš nitko ti ne brani kupiti novi kabel, ali mišljenja sam da nećeš ništa dobiti s tim, no tvoji su novci i s njima možeš raditi što hoćeš.
__________________
"When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story."
- Barney Stinson
Mar je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 29.10.2007., 14:00   #11
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,805
Citiraj:
Autor focal Pregled postova
SLUSAJ PAMETNJAKOVICU NE SPAMAJ...
AKO NEMAS NISTA PAMETNO ZA REC ILI PREDLOZIT STFU....
nemoj mi se uopće tako derat kao prvo... a sad da rezimiramo tvoju usporedbu.

znači dvb-t prijenos od studija do telke korisnika mora proći jedno brdo elektronike, obrade, kompresije i sl., pa onda takav ajmo reć neki master-signal ide "u zrak" gdje može naići isto tako na brdo smetnji, pa kroz tvoju antenu i kabel u tuner i na kraju krajeva - na ekran, znači brat bratu imaš valjda xx mogućih prepreka signalu.

dvi kabel ima prepreku od 2 ohma (napamet pričam) koliko daje vodič i prijelazni otpor na konektorima koji reda pola ohma ako ne i manje, eventualno neku parazitnu kapacitivnu i induktivnu komponentu koja je zanemariva i to je to... nemaju se šta gubiti podaci, a gubitak podataka na razini bitova bi vjeruj mi vrlo lako zapazio na ekranu.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 29.10.2007., 14:12   #12
Dngy
Premium
 
Dngy's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 507
Dajte nemojte sad dizat tenzije ovdje bez veze...

focal - postavio si pitanje, dobio si mišljenje večine kakvo si dobio, a ti sa svojim novcima radi što hoćeš i ako si uvjeren da će ti biti slika bolja sa skupljim kablom, kupi ga i priča završena...Možda ti se javi još netko tko ti može preporučit neki kabal, ali sada bilo kakvo nazezanje i prepiranje oko toga je besmisleno i stvarno ne vodi nikuda...
Mislim da su ljudi ovdje dovoljno susretljivi i žele pomoći i mislim da ne treba sada nikakvog napadanja s ničije strane... Sry što sam toliko otišao u šitinu
Dngy je offline   Reply With Quote
Staro 29.10.2007., 14:25   #13
focal
Premium
Moj komp
 
focal's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Kastela
Postovi: 295
Citiraj:
Autor Dngy Pregled postova
Dajte nemojte sad dizat tenzije ovdje bez veze...

focal - postavio si pitanje, dobio si mišljenje večine kakvo si dobio, a ti sa svojim novcima radi što hoćeš i ako si uvjeren da će ti biti slika bolja sa skupljim kablom, kupi ga i priča završena...Možda ti se javi još netko tko ti može preporučit neki kabal, ali sada bilo kakvo nazezanje i prepiranje oko toga je besmisleno i stvarno ne vodi nikuda...
Mislim da su ljudi ovdje dovoljno susretljivi i žele pomoći i mislim da ne treba sada nikakvog napadanja s ničije strane... Sry što sam toliko otišao u šitinu
TOCNO TO.... u potpunosti si u pravu
ja nisam pitao dali mi treba ili ne treba kabel...meni treba kabel samo sam trazio preporuku od nekoga ko ima iskustva sa doticnim kabelima i to je to ...

al uvik se nađe neki pametnjakovic koji koji drugima sole pamet... a nikad nisu ni spojili doticni kabel itd itd....
jel ako imas iskustva sa kvalitetnijim dvi-kabelima tj da si ih koristio..itd itd preporuci nesto...a ne sad nesto pametovat i spamat...
focal je offline   Reply With Quote
Staro 29.10.2007., 14:33   #14
focal
Premium
Moj komp
 
focal's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Kastela
Postovi: 295
i jos me zanima koliko je od vas tu sta tvrdite da nema nikakve razlike to u stvarnosti testitalo...
tj na kvalitetan monitor prvo stavilo obicni kabel pa zatim neki kvalitetniji tipa profigold ili Audioquest i ustvrdilo da nema razlike...
Predpostavljam da niko...i to je tuzno u ovoj prici sta govorite o necemu o cemu imate samo predpostavke...

Ja to testirao nisam zato i pitam al sam uvjeren da ima razlike samo me je zanimalo dali netko zna vise od mene pa da se ne zaletim i kupim profigold kad sam mogao Audioquestili ili nesto trece...
focal je offline   Reply With Quote
Staro 29.10.2007., 14:40   #15
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
focal - imaš jako loš pristup i svisoka se obraćaš.

brkaš hifi svijet i računala.

jedno s drugim nemaju nikakve veze.

da sam ja moderator ovdje, već bi dobio lagano hlađenje.
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 29.10.2007., 14:43   #16
Dngy
Premium
 
Dngy's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 507
Ali nemoj imat takav stav (EDIT: prestigao me gabre ) jer bolje poslušaj mišljenje drugih pa razmisli jeli ti potrebno potrošiti novce na nešto što ti ustvari nije potrebno. Ja mislim da će ti slika biti jednake kvalitete i sa skupljim kablom, ali ako već moraš tj želiš kupiti novi kabal ja mislim da bi ovaj bio i više nego dobar:

Kabel - hgspot
- možda ima negdje i jeftinije BANDRIDGE kabal
Dngy je offline   Reply With Quote
Staro 29.10.2007., 14:46   #17
focal
Premium
Moj komp
 
focal's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Kastela
Postovi: 295
a zasto bi dobio lagano hlađenje....ali sam koga uvrjedio...
focal je offline   Reply With Quote
Staro 29.10.2007., 14:58   #18
p3tar
Mozilla Slave
Moj komp
 
p3tar's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Daruvar
Postovi: 486
Nisam probao ali vjerujem i ima logike da ima razlike na kvalitetnijim monitorima između bakrenih DVI kablova i onih sa optičkim vlaknima. Nešto kao http://catalogs.infocommiq.com/AVCat...did/359462.htm od PureLinka. No možda sam u krivu, morao bi to sam vidjeti ili naći neku usporedbu na netu, no možda to uopće ljudsko oko nemože vidjeti ili samo na skupim uređajima. A i sumljam da ima tih kablova u HR.

EDIT: Mislim da bi ti i ovaj bio sasvim dovoljan za tvoje monitore, http://www.feniks-kompjutori.hr/inde...359&kateg=1703

EDIT: Evo malo sam pronjuškao:
"As for Fiber Optic Conversion technology, there is theoretically zero impedance and thus zero loss as the digital electrical signal is converted into lightwaves at the video source and the signal travels in light form till it reaches the display and is reconverted into digital electrical signals."

http://www.projectorcentral.com/dvi_...er_optical.htm ... no kako sam i mislio još sam čitao, razlika se vidi na uređajima visoke kvalitete i na većim udaljenostima. No stoji da je optički neupitno bolji ne samo u ovom području, a sad jeli će se to vidjeti na tvojim Dellovima, sumljam a isto tako da se takva kupovina isplati. Uzmi neki bolji bakreni od 2m.

Zadnje izmijenjeno od: p3tar. 29.10.2007. u 15:09.
p3tar je offline   Reply With Quote
Staro 29.10.2007., 15:20   #19
Mar
Suit up!
Moj komp
 
Mar's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Šibenik
Postovi: 5,930
NEC sa svojim SpectraView Reference monitorima isporučuje najobičniji DVI kabel - ne govori li to dovoljno
__________________
"When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story."
- Barney Stinson
Mar je offline   Reply With Quote
Staro 29.10.2007., 16:00   #20
p3tar
Mozilla Slave
Moj komp
 
p3tar's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Daruvar
Postovi: 486
Citiraj:
Autor Mar Pregled postova
NEC sa svojim SpectraView Reference monitorima isporučuje najobičniji DVI kabel - ne govori li to dovoljno
Mislim da je kvalitetniji bakreni, no znam šta si mislio pod najobičniji. NEC ima još i tehnologiju CableComp za bolji signal, no to je nebitno. Mislim da ovo što si rekao dovoljno govori.
p3tar je offline   Reply With Quote
Staro 29.10.2007., 17:00   #21
Codiac
bycod
 
Codiac's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Zagreb / Dubrava
Postovi: 6,697
Feniks kompjutori KABEL KOMPJUTERSKI Vivanco DVI-D na DVI-D (DVI-D M na DVI-D M), 2.0 M 159.60 Kn

evo ga kupi si to i super... naravno mozes traziti i skuplji .
__________________

Intel-i5-760 / Cooler-Master-Hyper-212 / Gigabyte P55-USB3
GSkill -2x4gb / MSI R7 370 2GB / Audigy SE Xtreme
Samsung EVO850 250GB / Samsung HD204UI / WDC 1TB/Samsung SH203b
Seasonic-430w / Chieftec-LCX-2x120 / DELL U2412M
Logitech Illuminated Keyboard / Logitech-G9 / Steelpad 4D / Rumble-pad-2 / Logitech-Z4


.i.
Codiac je offline   Reply With Quote
Staro 29.10.2007., 17:33   #22
p3tar
Mozilla Slave
Moj komp
 
p3tar's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Daruvar
Postovi: 486
Citiraj:
Autor Codiac Pregled postova
Feniks kompjutori KABEL KOMPJUTERSKI Vivanco DVI-D na DVI-D (DVI-D M na DVI-D M), 2.0 M 159.60 Kn

evo ga kupi si to i super... naravno mozes traziti i skuplji .
taj sam mu i ja gore par postova više napisao, taj mu je i više nego dovoljan
p3tar je offline   Reply With Quote
Staro 04.11.2007., 13:47   #23
dmr
Premium
Moj komp
 
dmr's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Tuzla
Postovi: 1,267
Ima veze kabel sam sam se uvjerio, a evo pogledaj malo ovu raspravu koju sam pokreno prije par mjeseci http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=67649
dmr je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na