Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 04.10.2007., 18:51   #1
bata
Banned
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 71
Iskon...opet!

Evo,danas dodje tip do mene...stavi taj thompson uređaj i kaze, evo sve radi..

ja provjerim, stvarno sve radi.

I onda dignem ts i web server i kad ono...svaki put kad otvorim homepage otvori mi se thompson login ekran.Naravno,odem do configuracije rutera kad i idem primijeniti port za logiranje...kad ono trazi mi sifru da bi mogao to promijenit.Ubacim svoju lozinku i nista!!!!

Zovem ja iskon i kazem da zelim promijeniti port za login...a kaze on meni,E TO NE MOZES NAPRAVITI,LOZINKU IMAJU SAMO NASI ADMINI.

Ja sam se poceo smijat,nisam moga vjerovat.I rekao mi je da je jedina solucija poslat MAIL na pomoc@iskon.hr...

Ja sam zatrazio pomoc...i cekam odg...Ali vidim da cu brzo natrag na t-com
bata je offline   Reply With Quote
Staro 04.10.2007., 19:03   #2
MisterM
1oo1 NooB
 
MisterM's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: ZG
Postovi: 1,306
Citiraj:
Autor bata Pregled postova
Evo,danas dodje tip do mene...stavi taj thompson uređaj i kaze, evo sve radi..

ja provjerim, stvarno sve radi.

I onda dignem ts i web server i kad ono...svaki put kad otvorim homepage otvori mi se thompson login ekran.Naravno,odem do configuracije rutera kad i idem primijeniti port za logiranje...kad ono trazi mi sifru da bi mogao to promijenit.Ubacim svoju lozinku i nista!!!!

Zovem ja iskon i kazem da zelim promijeniti port za login...a kaze on meni,E TO NE MOZES NAPRAVITI,LOZINKU IMAJU SAMO NASI ADMINI.

Ja sam se poceo smijat,nisam moga vjerovat.I rekao mi je da je jedina solucija poslat MAIL na pomoc@iskon.hr...

Ja sam zatrazio pomoc...i cekam odg...Ali vidim da cu brzo natrag na t-com
Siguran sam da ako malo bolje pročitaš među njihovim uvjetima vidjet češ da je modem njihov tj. u najmu. Isto je kod Amisa.... niko (osim hakanih modema) nema name i pass....

On ti je stavio home page - samo ga promjeni. A na toj stranici jedino možeš pristupit modemu.
__________________
IT IS EASY TO KILL FIVE HUNDRED NOOBS. BUT THERE IS STILL FIVE HUNDRED AND ONE AND YOU ARE OUT OF AMMO!
1oo1
NOOB - POWER IN NUMBERS!
Good judgment comes from bad experience and a lot of that comes from bad judgment.
MisterM je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 04.10.2007., 19:21   #3
bata
Banned
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 71
U redu,da,modem je njihov,ja placam najam za taj modem.I ja cu placat na mjesec 200kn. Ne kuzim koje su to fore da ja ne mogu pristupi potpuno ruteru?Ako sam to mogao kod t-coma zasto nebi mogao ovdje? Ne razumijem...

Ali opet ono,placam uslugu i na kraju ne mogu promijenit jedan ***eni port ??? Jos nisam dobio njihov odgovor da vidim sta mi kazu.
bata je offline   Reply With Quote
Staro 04.10.2007., 19:28   #4
SPLiFF
Premium
Moj komp
 
SPLiFF's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,023
Sto? IskonDuo? Cura ima pass od modema/rutera, dao joj taj sto joj je dodao prikljucit
SPLiFF je offline   Reply With Quote
Staro 04.10.2007., 19:41   #5
bata
Banned
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 71
Citiraj:
Autor SPLiFF Pregled postova
Sto? IskonDuo? Cura ima pass od modema/rutera, dao joj taj sto joj je dodao prikljucit
procitaj sve iz pocetka
bata je offline   Reply With Quote
Staro 04.10.2007., 19:53   #6
Codiac
bycod
 
Codiac's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Zagreb / Dubrava
Postovi: 6,697
Citiraj:
Autor MisterM Pregled postova
Siguran sam da ako malo bolje pročitaš među njihovim uvjetima vidjet češ da je modem njihov tj. u najmu. Isto je kod Amisa.... niko (osim hakanih modema) nema name i pass....

On ti je stavio home page - samo ga promjeni. A na toj stranici jedino možeš pristupit modemu.
il second that

ja sam sa amisem potpisao ugovor na 18mjeseci i zato sam dobio modem za 1kn znaci modem je MOJ. a moja obaveza prema njima je da budem njihov korisnik narednih godinu i pol jel...
__________________

Intel-i5-760 / Cooler-Master-Hyper-212 / Gigabyte P55-USB3
GSkill -2x4gb / MSI R7 370 2GB / Audigy SE Xtreme
Samsung EVO850 250GB / Samsung HD204UI / WDC 1TB/Samsung SH203b
Seasonic-430w / Chieftec-LCX-2x120 / DELL U2412M
Logitech Illuminated Keyboard / Logitech-G9 / Steelpad 4D / Rumble-pad-2 / Logitech-Z4


.i.
Codiac je offline   Reply With Quote
Staro 04.10.2007., 20:02   #7
bata
Banned
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 71
neznam za amis...ali bio sam na t-comu 18 mjeseci i ostao mi je router...
e sad, na ugovoru s ikonom mi pise da je njihovo vlasnistvo uređaja...ali ja mislim da ako ti istekne ugovor bilo kod amisa ili iskona,i onda se prebacis drugdje,da ti ostaje uredjaj

i na kraju,dali netko zna caku s tim thompsonom st780 kako promijenit pass na CONFIGURATION(WIZARD), i po stoti put , NE MISLIM NA PASSWORD ZA LOGIN!!!!!(misterm)
bata je offline   Reply With Quote
Staro 04.10.2007., 22:27   #8
SPLiFF
Premium
Moj komp
 
SPLiFF's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,023
Citiraj:
Autor bata Pregled postova
procitaj sve iz pocetka
Aj ti napisi sve ispocetka



SPLiFF je offline   Reply With Quote
Staro 04.10.2007., 23:19   #9
bata
Banned
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 71
cim procitas iz pocetka hehe
bata je offline   Reply With Quote
Staro 05.10.2007., 00:25   #10
mikimikic
Premium
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: zagreb
Postovi: 499
Ajde da razjasnimo stvar jedno za uvijek

MODEM se nalazi u vlasnistvu Iskona tj Amisa i to ljepo pise u ugovoru

MODEMU nemozete pristupit bez passa koji ima admin, tj mozete ali nemate potpun pristup

Ukoliko imate problema sa modemom, uzemte telefon u ruke, nazovete Amis Iskon i kazete da ocete prebaciti modem u BRIDGE MODE i oni vam ljepo prebace, zatim prikljucite svoj STARI modem na Amisov Iskonov, i imate potpunu kontroli tj vi ste admin, jer je vas modem router, a ne vise onaj speedtouch

ukoliko nesto nije jasno mozete pitat

@CODIAC procitaj ugovor MODEM se ne nalazi u tvojem vlasnistvu, tj nakon prekida ugovora modem se VRACA Amisu znam da je glupo ali procitaj pise sve ljepo u ugovoru
__________________
mikimikic je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 05.10.2007., 01:50   #11
bata
Banned
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 71
znam da ne mogu imati potpuni pristup.

Ovaj sam thread napisao da kazem ljudima da je zajb promijeniti taj port i da ubiti neznam dali se uopce moze promijenit jer jos neznam dali ce mi ga ovi iz iskona reci,tj dali ce mi reci koji je pass....

e sad...ako ti znas kako mogu napravit da podesim loginport od speedtouch-a...onda bi te lijepo molio da mi kazes
bata je offline   Reply With Quote
Staro 05.10.2007., 01:56   #12
mikimikic
Premium
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: zagreb
Postovi: 499
Citiraj:
Autor bata Pregled postova
znam da ne mogu imati potpuni pristup.

Ovaj sam thread napisao da kazem ljudima da je zajb promijeniti taj port i da ubiti neznam dali se uopce moze promijenit jer jos neznam dali ce mi ga ovi iz iskona reci,tj dali ce mi reci koji je pass....

e sad...ako ti znas kako mogu napravit da podesim loginport od speedtouch-a...onda bi te lijepo molio da mi kazes


postoji jedan nacin on nije legalan, nakon posta ti javim na pm

kako rekoh nazoves ih i kazes da ti prebace na bridge nacin rada, zatim ubacis svoj stari modem u speedtouch (dakle kabelom ga prikopcas) i onda napravis sve sta trebas, nadam se da se snalazis na starom routeru pa da obavis sve sta trebas, i uopce nemas veze sa speedtoucom, osim sta ide telefon preko njega
__________________
mikimikic je offline   Reply With Quote
Staro 05.10.2007., 07:51   #13
Roberto
Premium
Moj komp
 
Roberto's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,541
Ok dečki, tko tu koga...?
Imam Amis, dobio sam pass za router koji sam prvi dan promijenio kako god sam htio (bez hackiranja modema) i imam potpunu kontrolu nad modemom! Modem je krepao prije par dana, dobio sam novi i opet je ista stvar - potpuna kontrola.
Ne kužim?
__________________
i9-10850K / asrock z490 taichi / 64gb DDR4/ 1gb ssd / 4 tb wd hdd / Gigabyte 6600xt /
Roberto je offline   Reply With Quote
Staro 05.10.2007., 08:35   #14
bata
Banned
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 71
e pa to je super....ali tako stvai ne idu kod iskona i kod usluge iskon.duo...nazalost.Mislim 99% korisnika ce reci super usluga jer ce oni to ukupcat i sve ce lijepo radit,stvarno sta je je,iskon meni radin epuca veza ni nista,ali meni recimo treba taj port za nesto drugo i ne mogu ga promijenit da mi 192.168.100.1 bude na portu 81...NIKAKO

onda mi je mikimikic dao par savjeta...ali sumnjam da cu to moci rjesitti kako je on rekao
bata je offline   Reply With Quote
Staro 05.10.2007., 13:52   #15
MisterM
1oo1 NooB
 
MisterM's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: ZG
Postovi: 1,306
Buka u linijama svako pere svoje

@Roberto - svi mi imamo pass i username ali tu se priča o passu i useru modema tj. da se možeš logirati kao admin i mjenjati postavke modema - sve a ne samo djelomično.... ako ti daju taj pass onda se jako sviđaš nekom u Amisu....
__________________
IT IS EASY TO KILL FIVE HUNDRED NOOBS. BUT THERE IS STILL FIVE HUNDRED AND ONE AND YOU ARE OUT OF AMMO!
1oo1
NOOB - POWER IN NUMBERS!
Good judgment comes from bad experience and a lot of that comes from bad judgment.

Zadnje izmijenjeno od: MisterM. 05.10.2007. u 15:09.
MisterM je offline   Reply With Quote
Staro 05.10.2007., 15:37   #16
Codiac
bycod
 
Codiac's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Zagreb / Dubrava
Postovi: 6,697
koja gamad evo zena kaze da imam modem u najmu.... cccc smecad jedna razocarali su me
__________________

Intel-i5-760 / Cooler-Master-Hyper-212 / Gigabyte P55-USB3
GSkill -2x4gb / MSI R7 370 2GB / Audigy SE Xtreme
Samsung EVO850 250GB / Samsung HD204UI / WDC 1TB/Samsung SH203b
Seasonic-430w / Chieftec-LCX-2x120 / DELL U2412M
Logitech Illuminated Keyboard / Logitech-G9 / Steelpad 4D / Rumble-pad-2 / Logitech-Z4


.i.
Codiac je offline   Reply With Quote
Staro 05.10.2007., 16:57   #17
mikimikic
Premium
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: zagreb
Postovi: 499
Citiraj:
Autor bata Pregled postova
e pa to je super....ali tako stvai ne idu kod iskona i kod usluge iskon.duo...nazalost.Mislim 99% korisnika ce reci super usluga jer ce oni to ukupcat i sve ce lijepo radit,stvarno sta je je,iskon meni radin epuca veza ni nista,ali meni recimo treba taj port za nesto drugo i ne mogu ga promijenit da mi 192.168.100.1 bude na portu 81...NIKAKO

onda mi je mikimikic dao par savjeta...ali sumnjam da cu to moci rjesitti kako je on rekao

Bata, kako rekoh nazovi iskon i reci da ti stave u bridge mod, zatim prikopcas svoj stari modem i promjenis na port 81, sta ju tako tesko? znaci kada se stavi u bridge mode kao da nemas iskonov modem, vec ces koristiti svoj

@Roberto, ako imas pass ajde ga podjeli sa nama pa da i mi pogledamo svoje routere

eh da ukoliko imas pass i username, ajde stavi ti nama ovdje postavke za VOIP, ako ti nije problem
__________________
mikimikic je offline   Reply With Quote
Staro 05.10.2007., 17:22   #18
Roberto
Premium
Moj komp
 
Roberto's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,541
Citiraj:
Autor MisterM Pregled postova
@Roberto - svi mi imamo pass i username ali tu se priča o passu i useru modema tj. da se možeš logirati kao admin i mjenjati postavke modema - sve a ne samo djelomično.... ako ti daju taj pass onda se jako sviđaš nekom u Amisu....
Citiraj:
Autor mikimikic Pregled postova
@Roberto, ako imas pass ajde ga podjeli sa nama pa da i mi pogledamo svoje routere
eh da ukoliko imas pass i username, ajde stavi ti nama ovdje postavke za VOIP, ako ti nije problem


sad ste me upoznali s time da nemam taj pass. Ja sam shvatio da vam s dobivenim passom ne radi nešto što bi s njime trebalo raditi. Nisam ni previše razmišljao o tome, jer mi se čini kako imam kontrolu nad svime onime što mi treba. sorrite kaj sam vas naveo na krivi put, bila je tekma jučer, malo se popilo pa ujutro nisam funkcionirao najbolje

Citiraj:
Autor Codiac Pregled postova
koja gamad evo zena kaze da imam modem u najmu.... cccc smecad jedna razocarali su me
Ček, ja sam nadoplatio 200kn za Thomsona i on nije moj kad istekne ugovor ?
__________________
i9-10850K / asrock z490 taichi / 64gb DDR4/ 1gb ssd / 4 tb wd hdd / Gigabyte 6600xt /
Roberto je offline   Reply With Quote
Staro 05.10.2007., 17:28   #19
mikimikic
Premium
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: zagreb
Postovi: 499
Citiraj:
Autor Roberto Pregled postova
Ček, ja sam nadoplatio 200kn za Thomsona i on nije moj kad istekne ugovor ?

da nadoplatio si da imas wireless router, nista vise, a on nije niti ce ikada biti u tvojem vlasnistvu
__________________
mikimikic je offline   Reply With Quote
Staro 05.10.2007., 18:37   #20
bata
Banned
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 71
Citiraj:
Autor mikimikic Pregled postova
Bata, kako rekoh nazovi iskon i reci da ti stave u bridge mod, zatim prikopcas svoj stari modem i promjenis na port 81, sta ju tako tesko? znaci kada se stavi u bridge mode kao da nemas iskonov modem, vec ces koristiti svoj
to sta kazem bi moglo radit...sad cu probat bas...i onda povezat dlinokv ruter i speedtouch...mislim da bi radilo...vidis toga se nisam sjetio...
bata je offline   Reply With Quote
Staro 05.10.2007., 23:42   #21
bata
Banned
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 71
Citiraj:
Autor bata Pregled postova
to sta kazem bi moglo radit...sad cu probat bas...i onda povezat dlinokv ruter i speedtouch...mislim da bi radilo...vidis toga se nisam sjetio...
nazalost BRIDGE MODE se moze napravit samo za poslovne korisnike i to one koje imaju veeelike troskove...tako mi je receno...

Jedini nacin mi je ostao port triggering ... probat cu to
bata je offline   Reply With Quote
Staro 08.10.2007., 02:15   #22
vinja
Premium
Moj komp
 
vinja's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: ZG
Postovi: 788
a da zamolis Iskon da ti promjeni port? decki iz SZK su dosta susretljivi, a ionako im je to minut posla
vinja je offline   Reply With Quote
Staro 08.10.2007., 10:02   #23
bata
Banned
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 71
Citiraj:
Autor vinja Pregled postova
a da zamolis Iskon da ti promjeni port? decki iz SZK su dosta susretljivi, a ionako im je to minut posla
E pa to pokusavam non stop Ali da bi to ucinili trebaju mi dat sifru...
Toliko sam puta zvao 062101010 da jednostavno svaki put kad se neko javi ja mu znam ime I svaki put kad zovem oni kazu aha vidim da ste vec ppostaili taj upit 1000 puta. hehe
I sad su mi rekli da ce mi probat to rjesit u utorak,pitao sam za taj bridge mode...pa cekam
bata je offline   Reply With Quote
Staro 08.10.2007., 10:42   #24
vinja
Premium
Moj komp
 
vinja's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: ZG
Postovi: 788
gle, SZK ti u svakom trenutnku ima kontrolu nad uredjajem... i ne tribaju ti dat sifru, vec ti mogu promijeniti postavke remote, oni sami.
vinja je offline   Reply With Quote
Staro 08.10.2007., 12:02   #25
bata
Banned
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 71
mozda imas pravo..ali cudi me zasto mi to onda nisu odmah napravili? hmmmm

skeptican sam u vezi toga...ali sta j tu je,sutra cemo vidjet kad budu radili...jer u rekli da opet nazovem u utorak...
bata je offline   Reply With Quote
Staro 17.10.2007., 20:25   #26
bata
Banned
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 71
i evoooo nakon toliko vremena i poziva iskonu...kazu da mogu ZAKONSKI kao dobit bridge mode...ali ali..da moram poslat na ponuda@iskon.hr molbu
ja poslao i oni me odbili hahaha

i da...mogui se remote spojit na ruter i sve rjesiti s portovima..nego su GOVNA!

ne uzimajte iskon!
bata je offline   Reply With Quote
Staro 18.10.2007., 18:16   #27
demetrius
Premium
Moj komp
 
demetrius's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: rijeka
Postovi: 3,736
mhmh,a ja mislio preći na iskonduo,znači nema portforvardinga i vnc-a.
demetrius je offline   Reply With Quote
Staro 18.10.2007., 18:37   #28
bata
Banned
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 71
a pazi port forward imas..ali trigganje portova i nesto vise...nemas...sve sto imas je zajb jer svaki operater ti govori drugo jer u biti nemaju pojma

veza je super ne puca ni nista...ali usluga...onoo
bata je offline   Reply With Quote
Staro 18.10.2007., 19:01   #29
demetrius
Premium
Moj komp
 
demetrius's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: rijeka
Postovi: 3,736
Citiraj:
Autor bata Pregled postova
a pazi port forward imas..ali trigganje portova i nesto vise...nemas...sve sto imas je zajb jer svaki operater ti govori drugo jer u biti nemaju pojma

veza je super ne puca ni nista...ali usluga...onoo
fuck operatera,hmhm,samo da ja mogu radit na routeru ono što sad radim na t-com u firmi na se515,što je to nešto više??ja s torenta nikad ništa ne skidam,jedino da mogu otvorit port na tom thompson routeru da mogu pristupit svom kompu od bilo kuda,da mogu neki port otvorit ako budem skidao preko torenta ikad ili za neku igru online.
demetrius je offline   Reply With Quote
Staro 18.10.2007., 19:11   #30
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,382
Na mene se uredno spaja drugi komp putem kombinacije UltraVNC + DynDNS i u routeru nisam trebao ništa podešavati.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na