Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 17.09.2007., 03:00   #1
bedenko
Premium
Moj komp
 
bedenko's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 52
(Ne)poštenje u trgovinama - neobično!!!

Zanima me jedna stvar na koju možda nitko ne obraća pažnju. Možda nitko ne obraća pažnju na to jer je to glupost, no mene sad počelo brinuti.
Da li imate neugodnih iskustava ili saznanja da trgovine ne isporučuju u potpunosti robu koju želite??

Primjer: Ako kupim ovo napajanje u kutiji zapakirano sigurno nema problema i sve je unutra, no mene muči ova stvar. Napajanje koje sam izabrao je ovo:

Crosair hx 620





kao što vidite s njim dolazi hrpa kablova koji uz to i lijepo izgledaju i dosta su privlačni a i sigurno su kvalitetni s obzirom na porizvođača i cijenu. S obzirom da nisam nikad sam montrao napajanje, mislio sam da mi to oni montiraju u trgovini, al želim biti siguran da mi neće ukrasti niti jedan kabel, s obzirom da svi kablovi odjednom sigurno neće trebati te mislim da postoji vjerojatnost da onaj tko to montira, uzme sebi ono što meni ne bude u tom trenutku trebalo, a ja to nipošto ne želim, jer planiram još nadograđivati kompjutor, a ti kablovi su kvalitetni i ne želim ponovno kupovati kablove i davati 50, 100 ili 200 kn
(ma nebitno koliko) za svaki, a ovakve sigurno neću nigdje posebno naći (ili možda hoću, al nije ni bitno, želim svoje)
Nije bitno koja je trgovina, nisu me trenutno zahhebali, no imam osjećaj da hoće gdje god da kupim i dadnem im da montiraju i da bi to svi u ovoj konkretnoj situaciji napravili!!!!!! Siguran sam da kod kupnje cijele konfiguracije, oni dosta toga ostave kod sebe!!!!! Možda je glupo generalizirati, no jednostavno se ne mogu oteti tom dojmu.
Šta mislite o tome????
bedenko je offline   Reply With Quote
Staro 17.09.2007., 03:03   #2
bedenko
Premium
Moj komp
 
bedenko's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 52
ovi molexi i SATA kablovi sigurno nisu mačji kašalj

evo još jedna slika:



što više gleam u ovo sve sam više siguran da mi se sve više sviđa a i da se i drugima sviđa i da ću izvući deblji kraj ako ne kupim u paketu, a onda ću morati nekoga moljakati da mi ugradi

Zadnje izmijenjeno od: bedenko. 17.09.2007. u 03:14.
bedenko je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 17.09.2007., 05:53   #3
IcyTexx
Premium
Moj komp
 
IcyTexx's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,707
Najbolje je da ih zamolis da gledas dok slazu.
Ne upali uvijek, al sta ces.
IcyTexx je offline   Reply With Quote
Staro 17.09.2007., 06:41   #4
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,573
Kupi samo dijelove i sam slaži doma. Ako ne znaš kako, zamoli nekog od forumaša da ti pomogne. Za pivu i čevape sigurno bi se našla neka dobra duša koja bi ti to napravila. Osim toga, gledajući njega sigurno bi nešto i naučio.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 17.09.2007., 06:54   #5
bedenko
Premium
Moj komp
 
bedenko's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 52
ovako, upravo sam proveo 2 sata gledajući na youtube-u filmove o montiranju dijelova kompjutora i odlučio sam od sada sve što kupim sastaviti sam, tako će biti i sa ovim
gledao sam od ugradnje procesora i stavljanja paste pa do ugradnje dvd-roma i mislim da sam savladao da mogu sam sastaviti bilo šta sljedeći put kad mi bude trebalo

i zato, što se tiče kablova od ovog napajanja, sigurno će ostati kod mene
bedenko je offline   Reply With Quote
Staro 17.09.2007., 07:55   #6
Scorpius
Premium
Moj komp
 
Scorpius's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 393
Jednom jedan moj frend uzeo istu matičnu kao i ja (ASUS M2-N32 SLI Deluxe w-ed)
I sami znate da ima mali milijun kablova uz nju (6 SATA kablova, ona 3-y-molex->2sata napajanja) i još hrpu toga.

I naravno, tražio je da mu ga oni sastave...
No, s obzirom da je imao samo 1 HDD, od tih y-naponskih SATA ništa, a samo su mu dali 1 SATA kabel...
Taj y-naponski košta ak se nevaram 20 kn ili više. Isto kao i SATA kabel...
Uzeli su mu stražnji USB panel, jer je sprijeda već imao 4...
Čak mu ni antenu nisu dali, jer im je (mulac) rekao da neće korititi WLAN...

Strašno...

Ovo se odnosi na HgSpot...
Scorpius je offline   Reply With Quote
Staro 17.09.2007., 12:05   #7
bedenko
Premium
Moj komp
 
bedenko's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 52
Citiraj:
Autor Scorpius Pregled postova
Jednom jedan moj frend uzeo istu matičnu kao i ja (ASUS M2-N32 SLI Deluxe w-ed)
I sami znate da ima mali milijun kablova uz nju (6 SATA kablova, ona 3-y-molex->2sata napajanja) i još hrpu toga.

I naravno, tražio je da mu ga oni sastave...
No, s obzirom da je imao samo 1 HDD, od tih y-naponskih SATA ništa, a samo su mu dali 1 SATA kabel...
Taj y-naponski košta ak se nevaram 20 kn ili više. Isto kao i SATA kabel...
Uzeli su mu stražnji USB panel, jer je sprijeda već imao 4...
Čak mu ni antenu nisu dali, jer im je (mulac) rekao da neće korititi WLAN...

Strašno...

Ovo se odnosi na HgSpot...
ja osobno nemam stvarno nikakvih neugodnih iskustava što se tiče toga, a samo zato jer mi nikad do sad nije palo na pamet razmišljati o tome!!!No jučer sam počeo malo razmiljati o tome dok sam gledao review od napajanja i vidio kako tamo lijepo piše da napajanje dolazi sa hrpom kablova i kad sam ih vidio počeo sam sumnjati i sad sam 100% odlučio da kad god kupim nešto sa ću sastavljati jer je to stvarno bezvezarija i jednostavno je gotovo nemoguće pogriješiti.

A sad još više sumnjam jer ovo što si ti naveo, vjerujem da je istina!
bedenko je offline   Reply With Quote
Staro 17.09.2007., 12:18   #8
bobe
teta Mraz
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: hr
Postovi: 1,596
kad sam lani narucivao komp za frendicu u Vemilu, trebalo je 2 tjedna da ga sloze a na kraju je dosao bez kabela od napajanja i usb kabela od printera, i stavili krivo napajanje (umisto Fortrona stavili chieftec koji dolazi sa kucistem) na kraju mi je trebalo 3 dana da ih uvjerim da su duzni poslat kabele na njihov trosak, uspjelo je tek kad sam zatrazio povrat novca i rekao da mogu doc po komp jer ga ne zelim, u suprotnom dolazim sa inspektorom i racunom na kojem je jedan artikl promijenjen bez ikakvog pitanja i upozorenja, odma su prominili pricu...

btw, svakako uzmi komponente i nadji nekoga da ti sastavi
__________________

bobe je offline   Reply With Quote
Staro 17.09.2007., 12:25   #9
SPLiFF
Premium
Moj komp
 
SPLiFF's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,031
Sto prije slozis svoj prvi komp, to bolje

Sjecam se svog prvog kompa, Pentium 133...
Na racunu je doslovno pisalo:
Maticna ploca - xxxx kn
Procesor (ajd to je pisalo)
8 MB EDO RAM - xxxx kn
Monitor 14" - xxxx kn

Nije da je bio izbor od 100 memorija, ali svejedno mogli su mi utrpat bilo sta.

Nista tu nisu pisali modeli il sta ja znam sta. Tko zna u nekim divljim trgovinicama mozda jos uvijek izdaju takve racune
SPLiFF je offline   Reply With Quote
Staro 17.09.2007., 12:27   #10
Racker_CRO
Silent killer
Moj komp
 
Racker_CRO's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 181
Ja kad sam kupovao svojedobno matičnu od MSI-a u HGSpotu nisu mi dali BT adapter i antenu jer kao to je "optional". Na kraju kad sam frajeru donio manual i pokazao da uz taj model BT NIJE "optional", te mu predočio mail od MSI-a u kojem oni tvrde da se to isporučuje uz svaku takvu ploču tada mi je rekao da se ispričava te da je to REPARIRANA ploča pa najvjerovatnije nisu vratili sve u kutiju! REPARIRANA?!?!?! A ja kupio pod novu! Da ne duljim...išo sam do šefa, društva za zaštitu potrošaća da bi na kraju dobio ganc novu zapakiranu sa svim djelovima. Čak nije imala packe od prsti po kutiji
.

I to nije jedini primjer...
__________________


Case: ThermalTake Shark VA7000BWA -> ulaz: 1x120mm BlueLed izlaz: 1x120mm BlueLed

PSU: Corsair CX-750M Modular @ Blazer UPS 600VA

MBO: Gigabyte GA990FXA-D3

CPU: AMD FX 6100 Black Edition @ 3300 MHz -> cooler: Scythe Zipang 2

RAM: 4x 4GB Corsair XMS3 1600MHz

VGA: Sapphire HD7870 2GB GDDR5 GHz Edition

HDD: Patriot Pyro SSD 120GB

HDD: Seagate 1TB SGT-ST1000DM003 SATA 6

DVD±RW: LD DVDRW

DVD±RW: LG BlueRay BE06LU10

I/O units

Monitor: LG 25UM58-P 21:9 IPS LED

Keyboard & Mouse: Logitech MK710

Sound: Vivax HT-100 5.1

Headphones: Trust 640-U

Printer: Canon Pixma MX475


Racker_CRO je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 17.09.2007., 12:27   #11
Paske
Ekspert iz sjene ...
Moj komp
 
Paske's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: New Eden
Postovi: 3,801
Zato je najbolje sam si doma složiti ....

Istina treba malko znanja i vremena da se nauči, ja sam u mlađim godinama hvala Bogu spalio dobar dio HW-a u tom procesu, ali sam na kraju naučio

Nitko me ne može uvijeriti da u servisima nema krađe. Doduše znam ekipu iz PCEX koja radi u *nećemo imenovat* trgovini i njima bez rezerve vjerujem. Doduše u toj sam trgovini bio vjeran kupac - dok mi žena nije zatvorila odliv sredstava

Ako več ne želiš sam slagati odi u trgovinu *koju nećemo imenovati* za dobru uslugu
Paske je offline   Reply With Quote
Staro 17.09.2007., 13:50   #12
Wolverine
Moderator
Moj komp
 
Wolverine's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Vancouver, BC // Zabreg, Maximir
Postovi: 12,413
Bedenko...za početak imaš opciju Edit pa editiraj post kada nešto želiš nadopisat
drugo... slike je poželjno postat u thumbnail obliku a ne 1/1 no ok ove su male pa nije greda

a što se tiće samog napajanja...čisto sumnjam da bi ti uzeli kablove i to iz par razloga (govorim o dotičnoj Corsair HX seriji)
1. na napajanju imaš toćno onoliko konektora koliko uz njega dolazi kablova (osim dodatnog molex -> 2x floppy adaptera koji se kako i ime kaže ušteka u molex konektor na jednoj od grana)

2. takve kableve nećeš nigdje kupiti jer imaju poseban konektor kojim se kopčaju na samo napajanje (takav konektor još ima samo Seasonic-ova M12 serija)

Dakle ... sumnjam da bi netko bio takva budala pa išao sebi uzet te kablove jer kako sam već naveo ... skužilo bi se, a i taj ''kradljivac'' od njih nebi imao nikakve koristi.



Da kradu kablove iz bundle-a matične ploče je više manje ''normalna'' pojava jer su svi praktički isti, ali za ovaj slučaj koji si sam naveo to je jaaako teško moguće.
__________________
''Of all the things I've lost I miss my mind the most''
Mark Twain




Intel Core i5 2520
8GB DDR3 Patriot
Intel HD3000
256GB LiteOn LMH-256V2M mSATA
NEC USB 3.0 ExpressCard
14" 1366x768
Windows 10 Pro x64



Asus P6T SE w/P6T WS Pro BIOS mod
Intel Xeon X5650 @ 4,0 GHz + TT Frio OCK
4x 2GB Mushkin SilverLine Stiletto 1600
Gigabyte GTX 560Ti
Kingston V300 120GB + 640GB WD AAKS + 1TB WD EARS + 2,5'' Hitachi 500GB
DVD-RW LiteOn SATA
Corsair HX520
TT Chaser MK-1
Philips 200WP7ES / LG 32LG6000 Scarlet
Samsung ML-2160 / CL I-Trigue 5600
Logitech MX3200
Windows 10 Pro x64



Intel DP67BG
Intel G1610
2x 2GB Kingston HyperX Limited Edition 1600 MHz
Hitachi 250GB
VTX3D HD6670
DVD-RW Asus SATA
FSP 350 PNF
CoolerMaster Cavalier
ViewSonic VX922
Win7 x64 SP1


Wolverine je offline   Reply With Quote
Staro 17.09.2007., 15:26   #13
thedman
User Registered
Moj komp
 
thedman's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: europe
Postovi: 229
ma ljudi ako se sami nećete borit i pazit na to šta ste platili niko neće to umjesto vas napravit......
a što se tiče ugradnje pa kao vi da ste na njihovom mjestu vi to kao nebi radili nego bi ziher
kao velike poštenjačine sve stavili i predali kupcu,ma bi ne
uostalom znaš što si platio i to moraš dobit,a ja uopće serviserima ne zamjeram i naravno i ja
bi to radio da sam na njihovom mjestu;D
thedman je offline   Reply With Quote
Staro 17.09.2007., 15:31   #14
Veki-os
Premium
Moj komp
 
Veki-os's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2004
Lokacija: Osijek
Postovi: 3,968
Citiraj:
Autor thedman Pregled postova
ma ljudi ako se sami nećete borit i pazit na to šta ste platili niko neće to umjesto vas napravit......
a što se tiče ugradnje pa kao vi da ste na njihovom mjestu vi to kao nebi radili nego bi ziher
kao velike poštenjačine sve stavili i predali kupcu,ma bi ne
uostalom znaš što si platio i to moraš dobit,a ja uopće serviserima ne zamjeram i naravno i ja
bi to radio da sam na njihovom mjestu;D
OMG,koje primitivno razmišljanje,pa zašto bi nekome tko je uredno platio sve,znači i bundle išao krasti ***eni kabel od 5 kuna??
Kao prvo nemaš nikakve koristi od toga a da li vrijedi dobiti otkaz i pošteno se osramotiti zbog par kablova..tebi izgleda vrijedi,sramota stvarno
Veki-os je offline   Reply With Quote
Staro 17.09.2007., 16:08   #15
GrimReaperKC
wannabe expert
Moj komp
 
GrimReaperKC's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Koprivnica
Postovi: 155
oni žive od potrošača, na svaki proizvod imaju maržu i to je njihova zarada.. al ocito to vecini nije dosta pa jos i bundle uzimaju itd(pogotovo kaj se tice igara koje dolaze uz grafe koje kasnije prodaju)

rezu granu na kojoj sjede...

a opet je stvar kak se postavis. ja sam dosao u ducan,rekao konkretno sta hocu.odmah sam osjetio pokusaje muljanja, ovo ti je bolje ovo ono..reko znam po sto sam dosao. onda vidi da te nemoze smuljat i sve dobijem onak kak sam htio,zapakirano itd.
dok imam frenda koji je pokazao odma da nema pojma,utrpali mu 939 umjesto am2 i sl.
GrimReaperKC je offline   Reply With Quote
Staro 17.09.2007., 17:22   #16
bedenko
Premium
Moj komp
 
bedenko's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 52
Citiraj:
Autor Wolverine Pregled postova
Bedenko...za početak imaš opciju Edit pa editiraj post kada nešto želiš nadopisat
drugo... slike je poželjno postat u thumbnail obliku a ne 1/1 no ok ove su male pa nije greda
stavio sam ih zato što su male, no thumbnail nisam uspio skužioti kako se stavlja

Citiraj:
Autor Wolverine Pregled postova
a što se tiće samog napajanja...čisto sumnjam da bi ti uzeli kablove i to iz par razloga (govorim o dotičnoj Corsair HX seriji)
1. na napajanju imaš toćno onoliko konektora koliko uz njega dolazi kablova (osim dodatnog molex -> 2x floppy adaptera koji se kako i ime kaže ušteka u molex konektor na jednoj od grana)

2. takve kableve nećeš nigdje kupiti jer imaju poseban konektor kojim se kopčaju na samo napajanje (takav konektor još ima samo Seasonic-ova M12 serija)

Dakle ... sumnjam da bi netko bio takva budala pa išao sebi uzet te kablove jer kako sam već naveo ... skužilo bi se, a i taj ''kradljivac'' od njih nebi imao nikakve koristi.
vjerojatno si u pravu što se tiče ovog napajanja, no samo sam naveo kao primjer, recimo neke matične dolaze sa LED displayima ili antenama i kladim se da u pola slučajeva oni mehaničari to "zadrže za sebe"


Citiraj:
Autor Wolverine Pregled postova
Da kradu kablove iz bundle-a matične ploče je više manje ''normalna'' pojava jer su svi praktički isti, ali za ovaj slučaj koji si sam naveo to je jaaako teško moguće.
da, no ja im to neću dopustiti jer ću tražiti da sve šro kupim bude zapakirano tvornički, ili ako nije onda ću pred njima otvoriti i pogledati upute i usporediti da li je sve tu, jer sam stvarno sad ljut, pogotovo kad sam dobio potvrdu da se to tako radi u servisima i da je to ajmo reć "normalno" i da nisam otkrio toplu vodu kad sam to pitao
bedenko je offline   Reply With Quote
Staro 17.09.2007., 17:41   #17
Router
Hejter
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: ZG
Postovi: 6,517
ja vrlo cesto pitam i trazim vidjeti tocno odredjeni komad robe koji kupujem i uglavnom znam tocno sto treba ici sa cime i ako ne ide - naglasim to itekako , u puno ducana prije isporuke hoce izaci u susret , dovoljno je jedno lijepo Molim pa ako sto ne stima da se ne vracam jer benzin ne raste na drvecu i osmjeh i moze se tocno provjeriti . u ducanima rade trgovci a ne lopovi , tako da imam povjerenja ali vrlo cesto upravo kod tih konfi koje se slaze u ducanu sam vidio nevjerojatne stvari da ugrade graficku isti model imenom ali po specu potpuno drugacije i to slabije i jeftinije , pa da bundle igre , softver , backplateove i kablove ne daju .
Router je offline   Reply With Quote
Staro 17.09.2007., 18:22   #18
Don
je gladan!
Moj komp
 
Don's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,698
Moraju probat trgovci, ako ide ide...
Pitam se koliko ljude zakinu s gotovim konfama, taj bundle mora ići nekamo!
__________________
Don je online   Reply With Quote
Staro 17.09.2007., 18:38   #19
bedenko
Premium
Moj komp
 
bedenko's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 52
nema šanse da mi ikad više itko od njih slaže
bedenko je offline   Reply With Quote
Staro 17.09.2007., 18:43   #20
bliss_zg
bliss_zg - take, muljanje na tržnici
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: ST
Postovi: 305
moram se sam nadovezat na ovo...
kad sam kupovao nedavno philipsov lcd prodavac mi je rekao da moram posebno kupit DVI kabel jer se ne isporucuje s monitorom...nakon sto sam nakon pola sata svadanja s njim uspio dokazati da se dobije DVI kabel dao mi ga je uz puno isprika...
mislim ak na monitoru i uputstvima pise DVI kabel onda mene ne zanima kaj njega nema unutra ja ga hocu i bok...
cujte nije puno 50kn al nedam iz principa...da mi kaze cujte mi smo ih izvadili iz nutra i prodajemo ih za 50kn reko bi na vam al kad me varaju nedam!
bliss_zg je offline   Reply With Quote
Staro 17.09.2007., 18:46   #21
eluminer
Premium
Moj komp
 
eluminer's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zlatar, Zagorje
Postovi: 683
Naravno da toga ima, ali postoji jednostavo rješenje, a već ga je netko spomenuo.... Netko tko zna šta radi, složi ti sve doma, a garantiram ti da ako jednom gledaš i ako ti on još tu i tamo nešto kaže, da ćeš sljedeći put znati sam...
I radije platiš frendu pivu i čevape, nego da daš trgovinama da slažu... Jer, kolko ja znam, slaganje konfe se dodatno obračunava, a još moraš strahovati da ti drpe pol opreme koju si platio....
I na kraju, ti znaš složiti konfu, imaš sve šta si platio doma, frend se najeo ko zmaj, i ušparao si koju kunu....

eluminer je offline   Reply With Quote
Staro 17.09.2007., 20:45   #22
thedman
User Registered
Moj komp
 
thedman's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: europe
Postovi: 229
Citiraj:
Autor Veki-os Pregled postova
OMG,koje primitivno razmišljanje,pa zašto bi nekome tko je uredno platio sve,znači i bundle išao krasti ***eni kabel od 5 kuna??
Kao prvo nemaš nikakve koristi od toga a da li vrijedi dobiti otkaz i pošteno se osramotiti zbog par kablova..tebi izgleda vrijedi,sramota stvarno

gle prilika čini lopova
a ne kažem da bi sad uzimao iz kutija i krao!!!! ma to nikad!!!!! ali evo ti primjera
imam frenda koji je serviser i dođe frajer da mu istalirana novu matičnu koja košta 1500 kn
a unutra mu je bila matična od 1000 kn i frajer uzme komp i ode i ostavi matičnu od 1000 kn!!!!!!!!!!!!!!!!!
i frendu ostala matična prodao je za 800 kn i kraj priče..............
thedman je offline   Reply With Quote
Staro 17.09.2007., 21:02   #23
Z-man
¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤
Moj komp
 
Z-man's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Bjelovar - Zagreb
Postovi: 1,079
Ja sam svog Corsair-a kupio u ADM-u i dobio sam sve kablove ..........njima najviše vjerujem i po mome mišljenju najbolji .......
__________________
««-´`-´`·..·´`-´`-»»
Z-man je offline   Reply With Quote
Staro 17.09.2007., 22:08   #24
frANZi
Dr. Gonzo
Moj komp
 
frANZi's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 958
Citiraj:
Autor Z-man Pregled postova
Ja sam svog Corsair-a kupio u ADM-u i dobio sam sve kablove ..........njima najviše vjerujem i po mome mišljenju najbolji .......
Aha, jesu. Osim što sam ja morao tri puta vraćati napajanje jer je bilo pokvareno. I imaju nekog kretena na prodaji. Nikad više tamo.
frANZi je offline   Reply With Quote
Staro 17.09.2007., 22:25   #25
Sa_Stilom
Premium
 
Sa_Stilom's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Croatia
Postovi: 2,707
Pa ne sjećam se baš da sam imao Corsair napajanja na reklamaciji...
__________________
MC
Sa_Stilom je offline   Reply With Quote
Staro 17.09.2007., 23:41   #26
dugixy1
Premium
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 577
ja imam jedan drugi čudan primjer, i neču navoditi firmu, kupio sam 2 memorije i radile mi u dual chanel,jedna mi je riknula nisam mogao ni do biosa doči,znači uopče nije htio komp botati,promjenio sam sve slotove na matičnoj, probao par dana za redom ,mislio sam možda dođe k sebi ,i nije bilo rezultata i odnio sam tu jednu na servis, da bi me danas nazvali da je memorija potpuno ispravna i da moram platiti 80 kuna testiranje, i sad me čudi tko je tu lud, na 3 matične sam je probao i to par dana za redom . imam osječaj kao da su mi zamjenili za ispravnu a meni rekla da je sa njom sve u redu,još sam si razmišljao da napišem serijski broj od memorije ali nisam. nekako osječam da su me izigrali,jer ajde da su mi to prve meme u životu pa da neznam...

inače sa tom firmom nisam imao neugodnih iskustava ali nisam puno ni bio po sevrisu već samo u prodaji.

__________________




Zadnje izmijenjeno od: dugixy1. 17.09.2007. u 23:57.
dugixy1 je offline   Reply With Quote
Staro 17.09.2007., 23:47   #27
bedenko
Premium
Moj komp
 
bedenko's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 52
Citiraj:
Autor dugixy1 Pregled postova
ja imam jedan drugi čudan primjer, i neču navoditi firmu, kupio sam meomrije 2 i radile mi u dual chanel,jedna mi je rikni+ula nisam mogao ni do biosa doči,znači uopče nije htio kmp botati,promjenio sam sve slotove na matičnoj, probao par dana za redom ,mislio sam možda dođe k sebi ,i nije bilo rezultata i ondio sam tu jednu na servis, da bi me danas nazvali da je memorija potpuno ispravna id da moramplatiti 80 kuna testiranje, i sad me čudi tko je tu lud, na 3 matične sam je probao i to par dana za redom . imam osječaj kao da su mi zamjenili za ispravnu a meni rekla da je sa njom sve u redu,još sam si razmišljao da napišem serijski broj od memorije ali nisam. nekako osječam da su me izigrali,jer ajde da su mi to prve meme u životu pa da neznam...

inače sa tom firmom nisam imao neugodnih iskustava ali nisam puno ni bio po sevrisu već samo u prodaji.

takve stvari treba paziti
2 puta sam nosio HDD na servis i uvijek zapisivao serijski broj
ja mislim da su te zeznuli a na žalost ne možeš dokazati
bedenko je offline   Reply With Quote
Staro 17.09.2007., 23:53   #28
dugixy1
Premium
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 577
ma ipak je to poznata firma pa me zato čudi ,stalno si mislm možda je došla k sebi,al drugi put sigurno zapisujem

__________________



dugixy1 je offline   Reply With Quote
Staro 17.09.2007., 23:56   #29
bobe
teta Mraz
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: hr
Postovi: 1,596
Citiraj:
Autor dugixy1 Pregled postova
ma ipak je to poznata firma pa me zato čudi ,stalno si mislm možda je došla k sebi,al drugi put sigurno zapisujem

slobodno ti navedi koja je firma, nek se zna
__________________

bobe je offline   Reply With Quote
Staro 17.09.2007., 23:58   #30
bedenko
Premium
Moj komp
 
bedenko's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 52
Citiraj:
Autor dugixy1 Pregled postova
ma ipak je to poznata firma pa me zato čudi ,stalno si mislm možda je došla k sebi,al drugi put sigurno zapisujem


čuj, ako si već dugo imao memoriju na njoj se vjerojatno nakupilo dosta prašine, tako da ćeš vjerojatno u tom slučaju moći prepoznati jel tvoja ili je nova? mislim da ju oni nikako ne mogu 100% očistiti ako se nakupi prašine
bedenko je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na