Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Konfiguracije
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 03.08.2007., 17:05   #1
Mirror Breaker
pwner sa stilom
 
Mirror Breaker's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: soba
Postovi: 200
preporuka ploce i par savjeta AMD

Postovanje,
slozio sam si novu konfu ali sam zapeo pri odabiru maticne ploce, molio bi da mi preporucite neku i da mi kazete dali je ovo moje napajenje dovoljno ili trebam uzeti mozda ovo koje pise da bi kupio, isto tako me zanimaju vasa misljenja, znam da vam se nece svidjeti moj izbor memorije ali sta mogu, zapeo sam za tu...
Kupio bi:

CPU AMD Athlon64 X2 4400+ BOX,socket AM2, Brisbane, 2300MHz, 1MB c, HTT 2000MHz (mozda da ga zamjenim za slabiji neki)

Napajanje SEASONIC 430W, S12II-430(430HB), 80 PLUS Series, Super Silent, 12cm vent., ATX2 ver 2.0

RAM PC-6400, 2048 MB, DDR2, CORSAIR Dominator, KIT, Twin2X, DDR 800 MHz, 2 x 1024 MB (pitam se dali ima ova memorija smisla kad je rijec o ovom ili slabijem procu...)

VGA PCI-E POINT OF VIEW, GeForce PCX 8800GTS, 320MB DDR3, 2 DVI-I, TV-Out

ukupno je to tocno 5.100,82 KN (Links)

Komp mi je za igranje (inace sam jako zahtjevan sto se tice detalja kod najnovijih naslova), net, muziku itd.

Hvala
__________________
mind of a psychopath killer, blood spiller, mentality much iller
Mirror Breaker je offline   Reply With Quote
Staro 03.08.2007., 19:25   #2
McG
-------
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: -
Postovi: 7,568
Citiraj:
Autor Mirror Breaker Pregled postova
RAM PC-6400, 2048 MB, DDR2, CORSAIR Dominator, KIT, Twin2X, DDR 800 MHz, 2 x 1024 MB (pitam se dali ima ova memorija smisla kad je rijec o ovom ili slabijem procu...)
Neovisno o procesoru koji zemeš ta memorija (po toj cijeni) nema smisla taman da ti Hayden Panettiere cijelu noć nježno šapuće na uho i uvjerava te da je Corsair Dominator uzbuđuje. Za cijenu tog Dominatora si komotno kupiš 4GB neke druge memorije ili kupiš 2GB, pa ostatak ušparaš ili uložiš u nekaj drugo. Ali kad si već zapel za Dominatora, onda ga kupi i šlus. Za ploču si pogledaj Abit KN9 (~580 kn), Abit KN9S (~650 kn), Asus M2N (~550 kn), EPoX 690G-Pro (~620 kn) ili Gigabyte MA69G-S3H (~520 kn). Seasonic napajanje ti je i više nego dosta, procesor je isto vredu, a ako buš ga mijenjal onda si razmisli o 4000+ X2 modelu.

Zadnje izmijenjeno od: McG. 03.08.2007. u 19:43. Razlog: Dodan Seasonic da ne bi bilo zabune.
McG je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 04.08.2007., 01:01   #3
Mirror Breaker
pwner sa stilom
 
Mirror Breaker's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: soba
Postovi: 200
a sta kazes na ovo...

LINK
milsim da si na tu plocu mislio...

u slucaju da necu imat toliko para, piknem Kingmax 4GB i 4000+ X2, to je svejedno ok onda?
__________________
mind of a psychopath killer, blood spiller, mentality much iller
Mirror Breaker je offline   Reply With Quote
Staro 04.08.2007., 01:13   #4
McG
-------
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: -
Postovi: 7,568
Citiraj:
Autor Mirror Breaker Pregled postova
a sta kazes na ovo...
milsim da si na tu plocu mislio...
Je, na tu ploču sam mislil (između ostalih). Kaj se tiče ove košarice 5600+ X2 je kak-god okreneš neisplativ, jer si za te novce kupiš ploču, procesor i memoriju. Isto vrijedi i za Dominator. Previše traže za tu memoriju, koji po ni čemu nije bolja od ostalih proizviđača. Pretjerana cijena na temelju razvikanog imena, par trendovskih heatspreadera i na kraju još vjerojatno dobiš ProMOS čipove gore.

Citiraj:
Autor Mirror Breaker Pregled postova
u slucaju da necu imat toliko para, piknem Kingmax 4GB i 4000+ X2, to je svejedno ok onda?
Da, taj procesor i 4GB memorije je sigurno bolji izbor od ovoga kaj je u košarici. Uostalom tvoji novci ili tvojih roditelja pa kupi kaj hoćeš.
McG je offline   Reply With Quote
Staro 05.08.2007., 17:56   #5
Mirror Breaker
pwner sa stilom
 
Mirror Breaker's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: soba
Postovi: 200
U slucaju Intela, koju plocu i proc bi mi preporucio/li ?
__________________
mind of a psychopath killer, blood spiller, mentality much iller
Mirror Breaker je offline   Reply With Quote
Staro 05.08.2007., 18:40   #6
McG
-------
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: -
Postovi: 7,568
Neku baziranu na P35 chipsetu, a o tebi ovisi dal preferiraš Abit, Asus, Gigabyte (ili neku drugu firmu) i kolko misliš dati za ploču. Uglavnom se po forumu protežu uvijek isti modeli; Abit IP35, Asus P5K ili Gigabyte S3/DS3.
McG je offline   Reply With Quote
Staro 05.08.2007., 19:14   #7
Mirror Breaker
pwner sa stilom
 
Mirror Breaker's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: soba
Postovi: 200
Brine me jedna stvar, ako uzmem AMD plocu i proc neki i malo kasnije ce vec izac novi AMD procevi sa plocama, i onda sam opet dobio sranje... a vec ovak Intel recimo to tako "gazi" AMD trenutno, dok sam sa nekim Intelovim C2D osiguran na dulje malo... jesam u pravu i sta predlazes?

Isto kao tipa 8800GTS grafa, je sje*** stvar za kupit, em ce uskoro past cijene, em ce izac nove DX10 grafe, i pitanje uopce oce li te igre raditi na ovoj...

Tako ja bar gledam na stvari trenutno...
__________________
mind of a psychopath killer, blood spiller, mentality much iller
Mirror Breaker je offline   Reply With Quote
Staro 05.08.2007., 21:24   #8
McG
-------
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: -
Postovi: 7,568
Moremo do sutra raspravljat o tome dal Intel ili AMD trenutačno imaju bolje proizvode i kakva bu situacija u godinama koje dolaze. Ako hoćeš Intel, tj. ako misliš da Intel nudi sigurniju budućnost, kupi Intel - ako hoćeš AMD, kupi AMD. Ne mora značiti da ako sad kupiš AMD da buš za recimo godinu dana moral sve mijenjati, jer bu AMD teško sranje ili bu (po priželjkivanju mnogih) propal skupa s ATi-om. AMD-ovi nadolazeći AM2+ procesori budu bez problema radili na sadašnjim AM2 pločama. Isto tak Intelove 45nm proceore moreš upotriyebiti na (određenim) sadašnjim 965P i svim P35/X38 pločama. Intelovi procesori su trenutačno bolji (ali i skuplji) po pitanju performansi, ali opet ne tolko kolko se prikazuje po raznim recenzijama i kojekakvim SuperPi natjecanjima.

Primjer AMD BE-2300 i Intel E2160 na istim taktovima:


Kak god okreneš, ispada da je svejedno kupil ti intel ili AMD. Niti je AMD tolko lošiji, niti je Intel tolko u prednosti. Ovisi o tebi kaj ti najbolje odgovara, koja firma ti je draža i sl. Tak i tak kad stignu AM3 procesori i kad Intel lansira svoj Nehalem arsenal opet buš moral (ako buš htel novo ili ako patiš na trendove) sve mijenjati bez obzira na kaj se sad odlučiš. Sve je to začarani krug.
McG je offline   Reply With Quote
Staro 05.08.2007., 21:49   #9
Mirror Breaker
pwner sa stilom
 
Mirror Breaker's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: soba
Postovi: 200
Ok stari puno hvala za trud, zel bum Amd, 4gige kinga, 8800gts i onu tvoju plocu koju si rekao
__________________
mind of a psychopath killer, blood spiller, mentality much iller
Mirror Breaker je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na