Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 12.07.2007., 11:01   #1
bego2
Banned
Moj komp
 
bego2's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: https://t.me/pump_upp
Postovi: 2,724
Sennheiser MX 300 Vs Sony MDR-E828LP

sony
http://www.corbis.hr/index.php?main_...roducts_id=466

senn
http://www.links.hr/index.php?naziv=...kl=100.506.070

sony sam slušao i mogu reć najbolje. bass dobar, glasne, bez izobličenja..
e sad za senn nemogu ništa reć. pa ako tko ima neka nešto napiše o njima. svirale bi na Trekstor i.Beat Cebrax.

thx
bego2 je offline   Reply With Quote
Staro 12.07.2007., 11:16   #2
galama
Premium
 
galama's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Kaštela
Postovi: 45
Nisam slušao ni jedne ni druge slušalice jer me slušalice ne zanimaju ali moram ti reći da se Sony u krugovima ljubitelja dobrog zvuka smatra smećem dok se Sennheiser smatra jednim od kvalitetnijih proizvođača slušalica.
Ali najbolje ako imaš mogućnost da poslušaš i jedne pa sam procijeni.
__________________
Asus A8N SLI Premium MBO
4x512MB ddr 400 mhz Kingstone
GainWard 9600GT Golden Sample
AMD 3500+ 64bit
galama je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 12.07.2007., 12:17   #3
bego2
Banned
Moj komp
 
bego2's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: https://t.me/pump_upp
Postovi: 2,724
znam da je senn bolji ali ni sony nije toliko smeće. te sony sluške su čist ok. ne vjerujem da bi mi u linksu dali da poslušam senn-ice.
bego2 je offline   Reply With Quote
Staro 12.07.2007., 12:19   #4
crni
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2003
Lokacija: Fiume
Postovi: 26
nisam slusao sony, ali za mx300 ti mogu rec da su dosta dobre, jedino sta im fali malo basa, a u ostalom podrucju su prilicno detaljne...
bilo bi dobro kad bi ih mogao oboje poslusat pa vidjet, ali moj glas, ovako na slijepo, bi bio naravno za mx
crni je offline   Reply With Quote
Staro 12.07.2007., 19:43   #5
bego2
Banned
Moj komp
 
bego2's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: https://t.me/pump_upp
Postovi: 2,724


sad si me ubio.

ako sennicama fali bass-a...
bego2 je offline   Reply With Quote
Staro 12.07.2007., 20:01   #6
B-Link
Premium
Moj komp
 
B-Link's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Popovača
Postovi: 479
Je fali bass-a, super je zvuk samo imaš osijećaj koda je treble pojačan, a bass skroz smanjen, za neki žanr glazbe je to ok ali ako očeš da lupa onda nije to to, nadam se da sam ti pomogo!
B-Link je offline   Reply With Quote
Staro 12.07.2007., 23:12   #7
bego2
Banned
Moj komp
 
bego2's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: https://t.me/pump_upp
Postovi: 2,724
A baš se ponadao da senn imaju bolji bass.

na sony bass ***eno udara.

bego2 je offline   Reply With Quote
Staro 13.07.2007., 00:17   #8
crni
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2003
Lokacija: Fiume
Postovi: 26
eto, ajde, barem onda vise nisi u nedoumici
crni je offline   Reply With Quote
Staro 13.07.2007., 03:21   #9
Mirko Z. Genije
lep
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Zagreb, Ravnice
Postovi: 119
Nisam čuo te sony koje spominješ, ali prekjučer sam uzeo u novim bojama zvuka sennh. mx450 i poprilično sam razočaran. Slušalice su bez dileme jako loše, da ne kažem smeće .

Ne mogu se uspoređivati ni sa originalnim sluškama koje sam dobio sa transcendovim mp3 playerom (T.sonic t630). Doduše, kad sam kupovao mp3, vidio sam u svim recenzijama da hvale slušalice koje se isporučuju sa playerom kao jako kvalitetne. Uzeo sam to sa veeelikom zadrškom, kad ono...

Lupanje bassa me ne zanima, trenutno slušam blues , ali ove senn. uopće nemaju dubokih tonova! Zvuk je smiješan, imam feeling kao da su mono u usporedbi sa starima. I ono najbitnijie, dok ih nisam čuo, mislio sam da je onaj kreštavi zvuk probijanja visokih tonova umro zajedno sa kazićima s placa, ali ne... Sennheiser očito njeguje tradiciju Užas.
Stvarno nevjerojatno za tako ugledno ime...

Uglavnom, sad kad sam se izjadao , prijateljski savjet - ubodi sony...
Mirko Z. Genije je offline   Reply With Quote
Staro 13.07.2007., 10:40   #10
bego2
Banned
Moj komp
 
bego2's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: https://t.me/pump_upp
Postovi: 2,724
onda sony. sad sam se razočarao u senn-a.

fala ljudi.
bego2 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 13.07.2007., 14:25   #11
B-Link
Premium
Moj komp
 
B-Link's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Popovača
Postovi: 479
Pa kupi onda Px 100 od sennheiser-a i mirna Bosna pa mi onda pokaži sony koji ovako dobro svira!!

Nemojta odma pljuvat po sennheiser-u ako im jedna serija slušalica "nevalja"
B-Link je offline   Reply With Quote
Staro 13.07.2007., 21:58   #12
bego2
Banned
Moj komp
 
bego2's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: https://t.me/pump_upp
Postovi: 2,724
Ne volim velike slušalice.
bego2 je offline   Reply With Quote
Staro 13.07.2007., 23:00   #13
Hamm
Pod naletima kopita zla
Moj komp
 
Hamm's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: SMB / ZGB
Postovi: 7,728
ok kupio sam SENNHEISER neke mega bas u linksu prije godinu dana..uglavnom slušalice su sve samo ne mega bas...sluške su prokleto loše a platio sam ih 170kn što opet nije malo

i ne znam zašto sam to napravio kada znam da su mi sony the best..kupim jednom godišnje sony sluške od 120-160kn i to je to..

imam SENNHEISER PX20 ali to su velike slušalice...na njima je bas ok
Hamm je offline   Reply With Quote
Staro 13.07.2007., 23:35   #14
bobe
teta Mraz
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: hr
Postovi: 1,596
da, i onda mene pola foruma napada kada kazem da SH in-ear sluse nista ne valjaju i da ne vride drek (malo pretrazite moje postove ima ih dosta u vezi ovakvih tema), eto sada fino vidite na iskustvima ostalih forumasa, pa ponavljam, MX serija je debeeelloo precijenjena, zvuk im je ocajan nevazno radilo se o 150 ili 350kn modelima, cx serija moze stajat ali Sony ex je potapa za manje novce, ne zavaravajte se tima sto SH radi odlicne naglavne sluse, "male" su im ocajne, moja preporuka slusa o okviru nekih 100-180kn je Sony MDR-E931lp, MDR-ED21LP i EX32LP, za ove zadnje se definitivno isplati nadodat tih pardesetak Kn, osim ako ne volite "bubice"., do 100kn Mdr828 su ok al udobnost im je katastrofalna, no, tako manje-vise sa svim jeftinijim sluskama jeli..

EDIT probajte naci model MDR-E838Lp, po menilegendarni model, prodavale su se po nekih 120-130kn, a zvuk im je za obicne male sluse bio fenomenalan, svojevremeno sam 2 para imao
__________________

bobe je offline   Reply With Quote
Staro 14.07.2007., 14:41   #15
Zvone2772
interferometar
Moj komp
 
Zvone2772's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 768
Vidim da ima ljubitelja bassa ovdje
Sennheiser MX serija nema onaj "boom" efekt kod bassa kao što to Sony radi, već se više išlo na precizniji i direktniji bass. Vlasnike bih pozvao na nošenje spužvica na slušalicama i dobrom fiksiranju slušalica u (sl)ušni tunel.
Tada dolazi do izražaja prava kvaliteta zvučne slike koju one daju, te onda ima taman dovoljna količina bassa. Slažem se da Sony u području niskih tonova daje više, ali visoki i srednji tonovi mi zvuče presavršeno na Sennheisericama (imam MX500). Pogotovo se osjeti kod nekih instrumentalnijih skladbi s punim zvučnim spektrom svega i svačega. Recimo Bittersweet Symphony The Vervea. Vjerujem da mnogi od vas znaju tu stvar.
Zvone2772 je offline   Reply With Quote
Staro 14.07.2007., 18:00   #16
Hrconja
Premium
Moj komp
 
Hrconja's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,604
MX serija NEMA bassa.
barem je 3 put slabiji nego na sonyevim slusalica, koje opet katastrofalno imaju više tonove
imo obadvoje, pa mi9 mozete vjerovat. al da moram birat, sony
__________________
Hrconja je offline   Reply With Quote
Staro 14.07.2007., 19:41   #17
Zvone2772
interferometar
Moj komp
 
Zvone2772's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 768
"imo" sam i ja oboje, trenutno imam Sennheiserice.
Slušalice su stvari koje je teško izbalansirat za sve žanrove glazbe pa će se tako i u domeni istog proizvođača naći modeli koji se razlikuju u zvučnoj slici kao nebo i zemlja. To je normalno, i zato i imamo na tržištu tako šaren izbor.
Tu sad ne treba preuveličavat stvari, treba biti objektivan jer svatko ima svoj ukus, i na kraju krajeva svatko ima svoju glazbu koja ne zvuči na svemu isto.
Usput, zvuk ovisi i o playeru. Nekad i drastično.
Zvone2772 je offline   Reply With Quote
Staro 14.07.2007., 21:53   #18
B-Link
Premium
Moj komp
 
B-Link's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Popovača
Postovi: 479
Da li je možda netko čuo kako zvuče ove slušalice, hvale ih u jednom uglednom Hi-Fi časopisu pa valjda nekaj vrijede, vele da su vrhunske!

http://www.style-your-sound.com/

i onda tamo pod Style line i LX 90 čete nać, izgledaju vrhunski!
B-Link je offline   Reply With Quote
Staro 14.07.2007., 22:18   #19
Matth€w
Premium
Moj komp
 
Matth€w's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: NaN
Postovi: 3,438
Citiraj:
Autor B-Link Pregled postova
Da li je možda netko čuo kako zvuče ove slušalice, hvale ih u jednom uglednom Hi-Fi časopisu pa valjda nekaj vrijede, vele da su vrhunske!

http://www.style-your-sound.com/

i onda tamo pod Style line i LX 90 čete nać, izgledaju vrhunski!
Uf, uf i cijena im je vrhunska... 480kn :s

Evo i ja imam pitanjce, vidim da se bobe kuži tj. probo je dosta Sony EX serije slušalica. Dakle, očite slušne razlike izmedju EX51 i EX71 nema tj. za 60kn više se dobije samo 1m produžni kabel, a kvaliteta potpuno jednaka. E moje pitanje je razlike izmedju EX32 i EX51... Razlika 40-50kn, a zvuk?
Matth€w je offline   Reply With Quote
Staro 15.07.2007., 00:52   #20
bobe
teta Mraz
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: hr
Postovi: 1,596
Citiraj:
Autor Matth€w Pregled postova
Uf, uf i cijena im je vrhunska... 480kn :s

Evo i ja imam pitanjce, vidim da se bobe kuži tj. probo je dosta Sony EX serije slušalica. Dakle, očite slušne razlike izmedju EX51 i EX71 nema tj. za 60kn više se dobije samo 1m produžni kabel, a kvaliteta potpuno jednaka. E moje pitanje je razlike izmedju EX32 i EX51... Razlika 40-50kn, a zvuk?
ex 32 nazalost jos nisam imao prilike isprobati, al pretpostavljam da je to slicno kao i 51/71, planiram curi kupit doticne pa vam javim kroz ovaj tjedan kako "rade", inace, da, ex51 i 71 su iste sto se zvuka tice, samo se sa potonjim dobije taj 1m kabel i malo lipsi dizajn, imam/imao sam oboje i zvuk je identican, kod ex71 se treba pazit jer novije serije dolaze sa sugavim plasticnim razdjelnikom (na livu i desnu slusu) koji je krom boje i lako puca sam od sebe, ja imamstarije serije sa crnim plasticnim i nema problema sa tim


btw, vidim da se tu spominju lx 90 i neke stajl-lajn serije, al ljudi, niti jedna obicna inear slusa ne moze postic dobar zvuk i (pogotovo!!) udobnost vrhunskuh bubica, tako da je 500kn za ove SH bacanje novaca, to vam je nesto kao da kupite onaj B&O model sminkerkih slusa koje se zakace iza uha, po cijeni od 900+kn a zvuk prosijecan (slusao sam doticne pa znam, lik mi ih je davao za 50€ ja mu rekoh MDR-ed21 za 150kn imaju bolji zvuk...)

ako ocete vrhunske sluse dobavljive kod nas tu je sony mdr-ex90, imam dvoje i niti jednu zamjerku, ili "mdr-Nc22" koje dolaze sa nw-s70x mp3-ovima (samo su tamo pod oznakom "nc022", i dosta su losije od ex90, cijenu im povecava noise canceling funkcija, zvukom su blize ex71 nego ex90) takodjer ima dvoje

ovo je bio malo veci OT, pa da ka kraju ponovim, do 200kn, ko ne voli bube, sony-mdr-ed21lp, kome bube ne smetaju, ex32, 818 i 82x su nelose, svi ih moji prijatelji kupuju jer nemogu zamislit vise od 100kn za sluse dat, al kolko sam ih slusao, zvuk je solidan za tu cijenu, al udobnost je nikakva, razderu vam usi, bar je meni tako jer sam se navikao na bube
__________________

bobe je offline   Reply With Quote
Staro 16.07.2007., 22:27   #21
Matth€w
Premium
Moj komp
 
Matth€w's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: NaN
Postovi: 3,438
Evo samo da velim da sam dns bio u Importane Galleriji tj. u Svijet medija i kupio sluške Sony MDR-EX32LP/B za 185,00kn. Sluške su stvarno vrhunske, udobne, zvuk odličan, pogotovo bass koji doslovce škaklja mozak.

Best buy po meni za te novce! Volim bubice
Matth€w je offline   Reply With Quote
Staro 17.07.2007., 10:34   #22
Morpheous
Premium
Moj komp
 
Morpheous's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: zg
Postovi: 1,038
Svi imate pravo u vezi senna mx serije (osim onih koji tvrde da je bas dobar), ali i zvone ima pravo. Naime, ja sam vlasnik mx550 modela-žao mi je samo što su jako skupe za slušalice koje nemaju bas- i mogu reći da su slušalice odlične kada slušate glazbu sa npr. puno akustične gitare, melodičnim glasom (tipa silent hill soundtrack, ako je itko ikada slušao pjesme akire yamaoke....zvuče predobro), isl. ali da nisu dobre za metal (osim kad su u pitanju mirnije pjesme maidena...blood brothers zvuči predobro). Zvučno, slušalice su jako precizne i kada sam s njima preslušavao neke pjesme koje sam do tada slušao i na boljim philips sluškama, primjetio sam neke melodije koje do tada nisam čuo-posebno kod maidena jer oni imaju 3 gitarista,a u pjesmama ubace samplova kao da ih svira 5 Dakle:


visoke frekvencije
srednje frekvencije
niske frekvencije
__________________
Free your mind and open your eyes
Morpheous je offline   Reply With Quote
Staro 17.07.2007., 14:49   #23
Minox
Premium
Moj komp
 
Minox's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 565
@ bobe
ja imam ex51 od 10mj. prošle god. i stvarno sam zadovoljan snjima
bdw sad vidim da se spominju neke novije ex90,kolka je cijena,di ih ima kupit
ta koja je razlika između njih dvoje ?pozzz
Minox je offline   Reply With Quote
Staro 18.07.2007., 00:02   #24
bobe
teta Mraz
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: hr
Postovi: 1,596
Citiraj:
Autor Minox Pregled postova
@ bobe
ja imam ex51 od 10mj. prošle god. i stvarno sam zadovoljan snjima
bdw sad vidim da se spominju neke novije ex90,kolka je cijena,di ih ima kupit
ta koja je razlika između njih dvoje ?pozzz
ex90lp imas u Svijet Medija i Sancti domenici, po cijeni 660Kn, sluse su fenomenalne, imam dvoje jedne kupio ima 4 miseca druge dobio neki dan, mislio ih prodat al sam se predomislio jer ja lako pokidam sluse pa nek imam za rezervu, inace, sluse su podosta bolje od ex51/71, zvuk prefenomenalan, popravljene su visoke, i ono najvaznije, srednje frekvencije, udobnost je jos bolja, sve u svemu, nemam zamjerki, osim cijene koja je ipak mogla po meni bit ispod 500kn, al sta je tu je, meni ni kune koje sam dao za njih nije zao, stvarno svugdi ih koristim, od moba, mp3-a do kompa, nezamjenjive su mi postale al ako si zadovoljan sa ex51 i nemas neke potrebe ic na ove, pogotovo zbog cijene
__________________

bobe je offline   Reply With Quote
Staro 18.07.2007., 10:43   #25
Minox
Premium
Moj komp
 
Minox's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 565
dok ne padne cijena na ispod 400kn,ex51 če posluzit ,tnx na objašnjenju pozz
Minox je offline   Reply With Quote
Staro 18.07.2007., 11:20   #26
RAK
Feldwebel
Moj komp
 
RAK's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2002
Lokacija: bolnica
Postovi: 3,739
Malo OT

Zaista ne znam kakve veze nerealni bass ima veze sa kvalitetom slušalica. Sennheiser daje realan i diskretan bass kakav se cijeni. Sony ima samo njega i ništa više. Do prije nekog vremena sam koristio njihove slušalice. Sada sam prisiljen tražiti sve moguće alternative jer sve slušalice, najskuplje i najjeftinije, samo guraju taj bass. Zaista ne znam kako na tome slušati rock, klasiku, newwave ili sl. Nema baš nikakvog gušta. Ne čuje se ništa bitno. Samo prokleti bass. čak se niti igre ne mogu igrati.

Bio sam mjesec dana u potrazi za pristojnim 2.0 zvučnim sistemom po pristojnoj cijeni i na kraju sam kupio onaj 2.1 sa potenciometrom na Subu.

Kao dobru zamjenu Sennheiseru sam našao PLANTRONICS. Ne košta toliko a sasvim lijepo zadovoljava moje niske kriterije koje tražim za slušalice za walkman ili komp. Za ostalo su tu 25 godina stari Koss i 15-tak godina stari Sony. Još iz vremena dok bass nije bio puni spektar zvuka koji je potreban za reprodukciju muzike.

Eto, izjadao sam se, a sada možete slobodno tuliti o nedostatku bassa. Znam da nas ima sa sličnim mišljenjem kao i ja na ovom forumu. Možda samo onih koji imaju daleko više kriterije nego ja.
RAK je offline   Reply With Quote
Staro 26.10.2007., 20:11   #27
Lazarus Ledd
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Split
Postovi: 1
Bebo, di u splitu imaju ponudu Sonyevih slušalica.

Moje mdr-e755 su napola pokvarene, jedna strana je zatajila, a sad tražim te iste ili gledam još neki bolji model d sonyija.

Vemil je od***a, u technomaxa u splitu, nemaju, sve philips ili sennheiser.
Niko nema hram posvećen sony slušalicama= )
Lazarus Ledd je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na