Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Periferija > Pisači i skeneri
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 14.06.2007., 10:24   #1
CROXXX69
KAVA.hr
 
CROXXX69's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: zg
Postovi: 368
printer epson C43UX ne radi!

bok svima,

ne radi mi printer. svijetli crvena zaruljica (ne titra vec konstantno svijetli). neznam sta mu je. kada hocu nesta isprintati dolje u tasku je ona ikonica za printanje, ali se nista ne dogada... promijenio sam tintu, da mozda nije zbog toga nesta? al uzeo sam zamjensku, ali bas za c43ux...
CROXXX69 je offline   Reply With Quote
Staro 14.06.2007., 11:56   #2
celduce
Premium
 
celduce's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Dimension 8
Postovi: 785
Koristis li ga redovito ili je stajao nekoliko mjeseci?
Isti printer sam dobio jucer na pregled. Promijenjene tinte - color radi, crna ne.
Plava, crvena zuta ispis ok, kada ispisujem crnom (text npr) onda ne ispise nista ali radi kao da ispisuje.
Nakon nekoliko mjeseci neupotrebe sasusila se glava izgleda.

Da ne otvaram novi topic pitati chu ovdje. Ima li mogucnosti da se glava ocisti ili adio C43...
__________________
celduce je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 14.06.2007., 12:28   #3
CROXXX69
KAVA.hr
 
CROXXX69's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: zg
Postovi: 368
zadnji put sam ga mozda prije nekoliko dana koristio, onda stavio novu tintu i nis nece. samo glupo svijetli.
CROXXX69 je offline   Reply With Quote
Staro 21.06.2007., 20:22   #4
fanATIk
NITKOV
Moj komp
 
fanATIk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb / Maksimir
Postovi: 3,986
probaj skinut s neta SSC Service utility 4.20. zadnji put kad je sestri riknuo njen epson, nije se čak ni tinta dala promijenit. s ovim smo uspjeli i sad sve šljaka.
__________________




Asrock FM2A78M-DG3+
Athlon II 860k + Lc Power Lc-cc-120
G.SKILL RipjawsX series 8 GB
Palit GTX 460
Samsung SSD 850 EVO 250 GB, WD 640GB, Hitachi 500GB
Corsair VS550
Thermaltake Core V21
22"LCD LG W2242T
MX Revolution
Logitech X-230
Logitech K740
Canon CanoScan 4400F
Win 10




Unique case by fanATIk




Avatar BIG SIZE
fanATIk je offline   Reply With Quote
Staro 22.06.2007., 16:50   #5
CROXXX69
KAVA.hr
 
CROXXX69's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: zg
Postovi: 368
evo radi opet. koja glupost. on nije htio printati CRNI text jer je nestala boja......... ne crna boja vec ona boja... svasta. mrzim taj epson...
CROXXX69 je offline   Reply With Quote
Staro 24.06.2007., 15:47   #6
igorba
Moderator
Moj komp
 
igorba's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: Đakovo
Postovi: 1,817
Skoro svi inkjet printeri ti za dobivanje crne u ispisu koriste i boje (cyan, magenta, yellow), nije ti to ekskluzivno vezano za Epson.
__________________



KANTA: Fractal Design Core 3000 - AMD Ryzen 7 5800X (w. Dark Rock 4) - Asus TUF Gaming B550 Plus - Sapphire RX570 ITX 4GB - 2×16GB Corsair Vengeance LPX DDR4@3600 CL16 - Corsair TX550M - Samsung 980 Pro M2 1 TB - Samsung 970 EVO Plus M2 2 TB - 2*WD Red Plus 4TB (WD40EFZX) - Monitor Dell S2721DGFA - Logitech G602 miš + Logitech Media 600 tipkovnica - Altec Lansing 221 zvučnici

igorba je offline   Reply With Quote
Staro 24.06.2007., 16:13   #7
yedwy
Beskorisna bitanga...
Moj komp
 
yedwy's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Sesvete (Zg)
Postovi: 6,956
CMY printeri koriste mješanje tih triju da napišu tekst...

CMYK ne koriste boje za crni tekst ali se crna koristi i u printanju stvari koje nisu samo crni tekst naravno...

Ali moguće da je zalokao printer jer je nestalo tinte i moj stylus Pro XL to radi kad nestane neke tinte ali ga se sa par pritsaka na kontrole natjera da to ignorira...
__________________
--
Have a nice day...
yedwy je offline   Reply With Quote
Staro 24.06.2007., 16:54   #8
igorba
Moderator
Moj komp
 
igorba's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: Đakovo
Postovi: 1,817
Ma znam, ovisi o situaciji i postavkama u driveru, ali uglavnom koriste C,M,Y i za crnu. I što je još bitnije, tinta služi za rashlađivanje glave pisača, pa zato pisači (uglavnom) ne dopuštaju printanje ako je prazan i samo jedan spremnik s tintom.
__________________



KANTA: Fractal Design Core 3000 - AMD Ryzen 7 5800X (w. Dark Rock 4) - Asus TUF Gaming B550 Plus - Sapphire RX570 ITX 4GB - 2×16GB Corsair Vengeance LPX DDR4@3600 CL16 - Corsair TX550M - Samsung 980 Pro M2 1 TB - Samsung 970 EVO Plus M2 2 TB - 2*WD Red Plus 4TB (WD40EFZX) - Monitor Dell S2721DGFA - Logitech G602 miš + Logitech Media 600 tipkovnica - Altec Lansing 221 zvučnici

igorba je offline   Reply With Quote
Staro 24.06.2007., 20:08   #9
Buger
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 4,347
imao sam taj printer, stalno je zezam, osuši se, više tinte potrošim na čisćenje glave

promijenio sam ga...

što će mi printer koji troši boju kao ferrari benzin, a još uz to neće printati kad treba
Buger je offline   Reply With Quote
Staro 24.06.2007., 20:16   #10
yedwy
Beskorisna bitanga...
Moj komp
 
yedwy's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Sesvete (Zg)
Postovi: 6,956
Istina ovisi ali uglavnom CMYK ne koriste crnu za tekst, barem ne Epsoni to ti garantiram...
Ako mi ne vjeruješ ja ti velim da sam na ne jednom epsonu printao sa PRAZNIM bojama ako oćeš pokažem ti pa ćeš se sam uvjerit...
Jedino ako gadno nisu promjenili metode u novijim modelima, a bome nešto sumnjam u to, uostalom logika ti kaže da crna upravo zato i postoji da se ne troše CMY boje i da u fotkama imaš puniju crnu, ali uglavnom baš zato jer se SAMO crna koristi za tekst u epsonimka je crna obično skoro 2x većeg volumena od CMY boja (pojedinačno naravno) a tinta "hladi" glavu SAMO u termalnim inkjetima jer se samo oni i mogu pregrijati naravno ako je printer dugo bez tinte sasuši se u njemu i ova obična inkjet/bublejet tinta s otapalom kao tekućom fazom pa ga zariba ali za to ti duuugo treba bit prazna (više dana/tjedana) u odnosu na termalne koji mogu i za 2min crknuti jer se skuha glava...

KAo što rekoh vjerojatno je zalockao (skoro sigurno) mada se nekad mora one brojače resetirati to je već nekaj drugo, a sad naravno postoji pitanje dal printer možeš ako ti je tinta prazna natjerati da radi sa ponitavanjem "pauze" al to ovisi od modela do modela...
__________________
--
Have a nice day...
yedwy je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 26.06.2007., 02:11   #11
igorba
Moderator
Moj komp
 
igorba's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: Đakovo
Postovi: 1,817
Mislim, nebitno za ovaj slučaj, ali nisam govorio samo za tekst (gdje se uglavnom koristi samo crna), nego općenito za ispis. Pisaču je svejedno hoćeš li ispisivati tekst ili sliku tj. BW ili color. Ako je u postavkama pisača naređeno (a uglavnom je) da zablokira kad nema bilo koje tinte - to je to. Kod printanja fotografija za dobivanje crne koristi se crna, ali i ostale 3 boje (u nešto manjoj mjeri). Epson koristi doduše micropiezo tehnologiju pa za njega nisam siguran, ali inkjet/bubblejet pisači (odnosno termalni inkjet pisači - a to je oko 90% inkjeta na tržištu) koriste tintu za hlađenje glave i "vlaženje" sapnica/mlaznica kako ne bi došlo do pregrijavanja glave i/ili začepljivanja sapnica osušenom tintom.

Sve u svemu, nismo se izgleda razumjeli - ti si govorio o ovom specifičnom slučaju (tekst, Epson), a ja općenito (ispis bilo čega, inkjet pisači općenito).
__________________



KANTA: Fractal Design Core 3000 - AMD Ryzen 7 5800X (w. Dark Rock 4) - Asus TUF Gaming B550 Plus - Sapphire RX570 ITX 4GB - 2×16GB Corsair Vengeance LPX DDR4@3600 CL16 - Corsair TX550M - Samsung 980 Pro M2 1 TB - Samsung 970 EVO Plus M2 2 TB - 2*WD Red Plus 4TB (WD40EFZX) - Monitor Dell S2721DGFA - Logitech G602 miš + Logitech Media 600 tipkovnica - Altec Lansing 221 zvučnici

igorba je offline   Reply With Quote
Staro 29.06.2007., 06:12   #12
yedwy
Beskorisna bitanga...
Moj komp
 
yedwy's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Sesvete (Zg)
Postovi: 6,956
Aha ok sad smo se razumjeli...
__________________
--
Have a nice day...
yedwy je offline   Reply With Quote
Staro 02.08.2007., 16:00   #13
Locutus of Borg
Premium
 
Locutus of Borg's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Nedaleko Osijeka
Postovi: 64
procitao sam samo do onoga "nema colora a on nece printat crno". epson je takav... kod paljenja printera, on provlaci boju, kod gasenja isto nekad, kad ostane bez jedne boje, on nece printat, jer zeli da glava ostane vlazna, da se ne osusi...

netko je pitao moze li se sto napravit sa osusenim...
odgovor je ovisi. ovisi o tome koliko dugo stoji prazan. obicno se epsoni NE mogu "otopit", ali imao sam jednog, kojem sam stavio prazne patrone i nakon 2 mjeseca probao i on je propisao... prije cekanja je bilo vise uzastopnih clean cartridge-a, i nista...
Locutus of Borg je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na