Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Storage > Optički uređaji
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 04.05.2007., 12:08   #1
Markos1
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 59
DVD pržilica do 300-njak kn, što sporija i što kvalitetnija

pozdrav.

tražih po forumu ali mi nije upalo u oko neko rangiranje pržilica po vjernosti zapisa na medij. ili to znači da svaka prža može spržiti savršeno ako prži na niskoj brzini (8X, 4X ... 2X ?)

inače tražim pržilicu iz naslova, ni najmanje me ne zanima brzina, ako treba jedan DVD može pržiti i 2 sata, jer kroz godinu ne planiram spržiti više od nekih 20-ak DVD-a. samo kvaliteta zapisa, perfekcionist sam, da ne kažem cjepidlaka.

volio bih da čujem vaša iskustva s kvalitetom prženja.





inače sam pročitao u PC Chipu recenziju Samsungovog SH-182D, dobio je ocjenu 7/10, koliko sam mogao shvatiti, samo zbog sporosti, a vele da je DL DVDe savršeno točno snimao, čime se većina nije mogla pohvaliti.
i tak ... namjeravao ga kupit (isključivo zbog te recenzije kao jedinog izvora informacija) , pola firmi ga nema a u Linksu za smiješnu cijenu od 227 kn, jedino kaj je garancija godinu dana. zašto samo godina dana a ne 2 kao većina ostalih? zna netko više o ovome ?
bilo kakve preporuke more than welcomed.
Markos1 je offline   Reply With Quote
Staro 04.05.2007., 13:45   #2
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,367
Kvaliteta sprženog materijala ovisi o mediji i pržilici. Imaš tu na forumu i testove medija pa pogledaj. Poznato je da većina prža dobro prži Verbatime (pogotovo ako su Made in Japan tj. Taiyo Yuden), dok neke (LG) daju slabiju kvalitetu na Ritek (Traxdata) medijima. Za razliku od njih, Pioneeri daju odlične rezultate na Riteku. Koliko sam uspio vidjeti, najsolidniji su Pioneer 111D i 112D kao i LG H10 i H12. Isto tako, velika većina prža će dobro spržiti materijale na drugoj najvećoj brzini koja je predviđena za taj medij.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 04.05.2007., 13:53   #3
SRV
Premium
Moj komp
 
SRV's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: n/a
Postovi: 6,128
Ma da, kvaliteta zapisa puno vise ovisi o medijima.
SRV je offline   Reply With Quote
Staro 04.05.2007., 14:25   #4
Markos1
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 59
apsolutno da ovisi o mediju. ali to je samo jedna strana I guess. testovi medija su super korisni , ali testa pržilica nema ...

testove medija sam pregledao, jedino nisam našao za Benq DVDe, a baš sam njih kupio (prije nego sam pogledao test)

ekipa PC Chipa je morala na testiranju koristiti iste medije za različite pržače, da dođu do onakvog rezultata za spomenuti Samsung.
jedino što me zbunjuje je niska duljina garancije za taj Samsung.
Markos1 je offline   Reply With Quote
Staro 04.05.2007., 15:13   #5
igorba
Moderator
Moj komp
 
igorba's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: Đakovo
Postovi: 1,817
Duljina garancije nema prevelike veze s kvalitetom prža (iako je dulja garancija bolja, a govori i o samouvjerenosti proizvođača da je njihov proizvod dovoljno kvalitetan), uostalom do prije godinu dana samo je LG davao 2 godine garancije, pa su onda počeli i drugi. To neka te ne zbunjuje. Ako si perfekcionist, onda trebaš naći optimalnu kombinaciju prže i medija. Većina današnjih prža može neke medije odlično snimiti.

Glede brzine snimanja, većina dobrih poznavatelja DVD snimača reći će ti da zaboraviš na 2x, pa čak i na 4x. Današnje prže optimizirane su za više brzine, kao i mediji. S 8x medijima dobit ćeš najbolji rezultat na 8x. Sa 16x medijima najbolji rezultat bit će negdje u rasponu od 8x do 16x (ovisno o prži i samom mediju). Ja sam sa svojom H42N i jeftinim Imation (made in India) medijima postigao skoro izvrsne rezultate na 8x, izvrsne na 12x i još bolje na 16x.

Inače, sve prže (interni modeli) osim Plextora ti spadaju u kategoriju do 300kn, a preporučam da kupiš nešto od slijedećeg: LG H12, LG H42, LG H22, Pioneer DVR-111, Pioneer DVR-112, te Samsung SH-S182D (može i neki od srodnih SATA modela, ako to tražiš). Sve su sposobne vrlo kvalitetno snimati, samo ih treba poznavati. Ako želiš određeniji odgovor, navedi kakve medije koristiš (ili misliš koristiti) - CD, DVD (-R, +R), DL (-R, +R), koje točno brandove medija i slično.
__________________



KANTA: Fractal Design Core 3000 - AMD Ryzen 7 5800X (w. Dark Rock 4) - Asus TUF Gaming B550 Plus - Sapphire RX570 ITX 4GB - 2×16GB Corsair Vengeance LPX DDR4@3600 CL16 - Corsair TX550M - Samsung 980 Pro M2 1 TB - Samsung 970 EVO Plus M2 2 TB - 2*WD Red Plus 4TB (WD40EFZX) - Monitor Dell S2721DGFA - Logitech G602 miš + Logitech Media 600 tipkovnica - Altec Lansing 221 zvučnici

igorba je offline   Reply With Quote
Staro 07.05.2007., 10:09   #6
Markos1
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 59
Kupih ovog vikenda Samsunga SH18 na goreposmenutom mjestu, superzadovoljan. i kako je tih, to je milina.

pržim na Traxdata DVD-R, prvi DVD je dobro ispao. Audio CD-e pržim još uvijek na staru Lite On combo pržilicu, isključivo na BENQ CD-R medije.
Čuvam Samsungića kao oko u glavi za DVDe.
Markos1 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na