Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Software > Web dizajn, programiranje i ostalo
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 03.05.2007., 19:02   #1
Tovar Muš2
istrijan
Moj komp
 
Tovar Muš2's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Novigrad
Postovi: 141
Photoshop CS3 i Web design

Društvo, treba mi neki link ili "kratko" objašnjenje kako radit web stranice u photoshopu. Svi mi stalno spominju photoshop kao početak za učenje, ali ja ne kužim kako. Kako slagat stranicu, kako to prebacit u html i u Dreamweaver, kako s linkovima i slične manje-više bitne-nebitne stvarčice?

Ako ima neka dobra duša da mi to samo malo objasni ili uputi na neki link...hvala!
Ciao
__________________
Tovar Muš2 je offline   Reply With Quote
Staro 03.05.2007., 21:31   #2
Tichma
Premium
 
Tichma's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 164
sta mislis programirati ili dizajnirati ?
ako mislis dizajnirati web stranice onda je photoshop tvoj program, a ako mislis programirati onda mozes i u notepadu
evo ti link sa tutorijalima za photoshop:
www.good-tutorials.com
a ako mislis programirati imas ovaj sajt ima podosta toga za nauciti:
http://www.w3schools.com/
Tichma je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 03.05.2007., 21:34   #3
LUKA MX
Rakija
Moj komp
 
LUKA MX's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Pozega
Postovi: 484
imas one video tutoriale,meni je iz toga nekak bilo najlakse uciti photoshop i ta sranja,evo jedne dobre stranice za videotutoriale www.lynda.com
__________________

LUKA MX je offline   Reply With Quote
Staro 03.05.2007., 21:48   #4
Kristijan_7
Just don't give a fuck
 
Kristijan_7's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Zg
Postovi: 764
Photoshop je program za grafičku obradu i u njemu ne možeš radit web stranice. U photoshopu možeš dizajnirat (napravit layout). Njegov kompanjon u instalaciji - Imageready - je program u kojem odmah možeš taj layout i izrezat na elemente i radit rollovere ect., dok sve to možeš složiti u nekom od WYSIWYG programa tipa Dreamveawera (koji to nije, al u njemu to možeš raditi putem layera).
Kristijan_7 je offline   Reply With Quote
Staro 03.05.2007., 23:02   #5
Tovar Muš2
istrijan
Moj komp
 
Tovar Muš2's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Novigrad
Postovi: 141
Ja ImageReady u mojoj instalaciji ne mogu naći, ako mi netko može pomoć... di da to nađem...

__________________
Tovar Muš2 je offline   Reply With Quote
Staro 03.05.2007., 23:06   #6
svebee
/
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: /
Postovi: 2,053
ovdje vidim H:\Adobe\Photoshop CS3

kaj se ImageReady ne nalazi u H:\Adobe ? ili ga možda nisi označio prilikom instalacije? inače po defaultu ide sa photoshop (CS2 & CS3) probaj vidjet u Control Panel - Add or Remove programs ak je tam - ako nije napravi reinstall pa ga označi prilikom (re)instalacije
svebee je offline   Reply With Quote
Staro 03.05.2007., 23:15   #7
Tovar Muš2
istrijan
Moj komp
 
Tovar Muš2's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Novigrad
Postovi: 141
U instalaciji ga uopće nema
__________________
Tovar Muš2 je offline   Reply With Quote
Staro 03.05.2007., 23:19   #8
Tovar Muš2
istrijan
Moj komp
 
Tovar Muš2's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Novigrad
Postovi: 141
Evo našao sam nešto, mislim zanimljivo:

You'll notice what's not mentioned there: ImageReady. Adobe has axed it completely and has instead replaced it with Fireworks CS3, which is sold in a separate web suite package or as a standalone program. But don't worry—you don't need to get Fireworks to do simple animated GIFs since the ImageReady frame-based animation palette is incorporated into Photoshop CS3 Standard. Still, not everything from ImageReady made it in, and some beta users were already lamenting the loss of JavaScript rollovers for slices. It also seems that you can't open an animated GIF to show the animated frames anymore—you have to have the source PSD file.

http://arstechnica.com/reviews/apps/photoshop-cs3.ars
__________________
Tovar Muš2 je offline   Reply With Quote
Staro 04.05.2007., 00:28   #9
Tovar Muš2
istrijan
Moj komp
 
Tovar Muš2's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Novigrad
Postovi: 141
Skužio sam u čemu je stvar, cijeli dan sam popušio, ali nema veze. Treba objekte odredit sa slice tool i onda ići na Save for Web and Devices i tamo sejvat kao html i images, i gotova stvar. Kad otvorim Dreamweaver sve je lijepo odvojeno i radiš šta ćeš, od linkova pa do... samo je nebo kraj

Hvala svima, sad idem spavat ciao.
__________________
Tovar Muš2 je offline   Reply With Quote
Staro 04.05.2007., 19:50   #10
PC Maniac
0 dB is my style.
 
PC Maniac's Avatar
 
Datum registracije: May 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 449
Sve je to lijepo i krasno, ali html se ipak mora znati ako se misliš time baviti, prouči malo http://www.w3schools.com/.
PC Maniac je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 05.05.2007., 14:10   #11
Tovar Muš2
istrijan
Moj komp
 
Tovar Muš2's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Novigrad
Postovi: 141
Imam knjigu od Luke Arbusa "Izrada Weba". mislim da sam je već tri puta pročitao. Html, mogui reć, da mi nije stran. Zanimalo me samo ovo oko Photoshopa i grafičke obrade.
__________________
Tovar Muš2 je offline   Reply With Quote
Staro 05.05.2007., 14:17   #12
svebee
/
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: /
Postovi: 2,053

Zadnje izmijenjeno od: svebee. 22.08.2008. u 16:21.
svebee je offline   Reply With Quote
Staro 09.05.2007., 16:36   #13
Tovar Muš2
istrijan
Moj komp
 
Tovar Muš2's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Novigrad
Postovi: 141
Evo nešto sam pokušao složit u photoshopu. čisto grafičko-dizajnerski prikaz. Pa mi kažite šta mislite.


__________________
Tovar Muš2 je offline   Reply With Quote
Staro 09.05.2007., 17:08   #14
frANZi
Dr. Gonzo
Moj komp
 
frANZi's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 958
Ne valja.

1. Ovi gradienti izgledaju neprofesionalno.
2. Font ne valja.
3. Navigacija izgleda neprofesionalno, uglavnom zbog fonta.
4. Ova slika izgleda kao da ju je netko bezveze nabacio.
5. Zastavice su prevelike.
6. Boja pozadine također ne valja.

Uglavnom, ne znam kakvu kritiku očekuješ, ali ovo ne valja.

Reference:
www.cssbeauty.com
frANZi je offline   Reply With Quote
Staro 09.05.2007., 17:21   #15
Tovar Muš2
istrijan
Moj komp
 
Tovar Muš2's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Novigrad
Postovi: 141
Dobro je i to. Svaka kritika je dobrodošla. Hvala. Napominjem da prvi put to radim.

ps. a ja mislio da je font ok

proradit ću malo, pa ću opet stavit da vidite.
__________________
Tovar Muš2 je offline   Reply With Quote
Staro 30.05.2007., 23:45   #16
steelflame
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Koprivnica
Postovi: 15
http://www.pixel2life.com/

evo ti url za sajt na kojem imaš milijun tutoriala..jako korisno
__________________
http://forum.pcekspert.com/image.php?type=sigpic&userid=10232&dateline=1178208228
steelflame je offline   Reply With Quote
Staro 07.06.2007., 16:15   #17
Tovar Muš2
istrijan
Moj komp
 
Tovar Muš2's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Novigrad
Postovi: 141
Hvala. Samo nigdje ne mogu naći objašnjenje (ako je to ikako moguće) kako izrezat tabelu u photoshopu u kojoj se kasnije u dremaweaveru može upisvat tekst, jer meni sve sliceove koje napravim sejva kao .gif image. Nemam tebelu, u biti ne znam je napravit.
__________________
Tovar Muš2 je offline   Reply With Quote
Staro 07.06.2007., 20:01   #18
Tovar Muš2
istrijan
Moj komp
 
Tovar Muš2's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Novigrad
Postovi: 141
Ovako, da malo bolje prefiormuliram pitanje. Kako da tekst koji sam pisao u photoshopu mogu uređivat u dreamweaveru. Jer ja kad kliknem ili pređem preko teksta otvara mi se slika koja je spremljena u image folder. Ne mogu pocrnit tekst, ni radit linkove i mijenjat tekst. Je moguće to iako sredit?
__________________
Tovar Muš2 je offline   Reply With Quote
Staro 08.06.2007., 04:19   #19
munst0r
Premium
Moj komp
 
munst0r's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2004
Lokacija: Bjelovar/Zagreb
Postovi: 357
To nije moguce...
Tekst koji si napisao u Photoshopu je sada obicna slika i ne mozes ga editirati u Dreamweaveru...

Umjesto toga, nemoj napisati tekst u Photoshopu nego tu samo ostavi pozadinu, a tekst napisi u Dreamweaveru, iznad slike...
munst0r je offline   Reply With Quote
Staro 08.06.2007., 16:20   #20
Tovar Muš2
istrijan
Moj komp
 
Tovar Muš2's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Novigrad
Postovi: 141
Da znam, kasnije sam skužio. Napravio sam sa slice tool tabele koje je kasnije prepoznao i Dreamweaver, u koje sam mogao pisat tekst i sve je radilo OK. Trebalo je samo malo mislit.
__________________
Tovar Muš2 je offline   Reply With Quote
Staro 29.08.2007., 14:15   #21
mrga
all you need is freeware
Moj komp
 
mrga's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Stolica
Postovi: 897
na stranu tehničke stvari koje su ti ljudi već spomenuli, ja ću ti reći nešto iz pozicije običnog čovjeka koji je slučajno vidio tvoje stranice - granice između pojedinih dijelova stranice su ti prenaglašene i izgleda kao da si radio u Paintu a ne u Photoshopu.
__________________
Ovo je potpis.
mrga je offline   Reply With Quote
Staro 29.08.2007., 17:58   #22
frANZi
Dr. Gonzo
Moj komp
 
frANZi's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 958
Ne možeš raditi web-stranice samo s HTML-om. Potrebno ti je i znanje CSS-a, koji služi za definiranje samog izgleda stranice. HTML je samo markup language koji svojim tagovima opisuje što se zapravo nalazi unutar tog taga, što se često krivo interpretira (npr. u korištenju tablica za izradu layouta). Slično kao XML (što HTML zapravo i je).
frANZi je offline   Reply With Quote
Staro 12.07.2008., 20:31   #23
baja 002
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: split
Postovi: 75
Vidim da vi vise razgovarate o Web Desingu ali me samo zanimalo da li netko od vas radi u Photoshopu i gdje se mogu vidjeti slike?
Evo moje:
baja 002 je offline   Reply With Quote
Staro 13.07.2008., 12:39   #24
markonio
Registered User
Moj komp
 
markonio's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 19
Umjesto da naučite čovjeka, vi ga samo zbunjujete (a i mene ste zbunili svojim odgovorima)...

Citiraj:
Autor Tovar Muš2 Pregled postova
Društvo, treba mi neki link ili "kratko" objašnjenje kako radit web stranice u photoshopu. Svi mi stalno spominju photoshop kao početak za učenje, ali ja ne kužim kako. Kako slagat stranicu, kako to prebacit u html i u Dreamweaver, kako s linkovima i slične manje-više bitne-nebitne stvarčice?

Ako ima neka dobra duša da mi to samo malo objasni ili uputi na neki link...hvala!
Ciao
Pomoču photoshopa nemožeš raditi web stranice. Možeš samo napraviti slike za stranicu.
Za izradu web stranice, potrebno ti je znanje HTML-a te je poželjno znanje CSS-a, ali nije nužno.

Web stranica ti je, ustvari, obična tekstualna datoteka koja govori pregledniku šta će, kako i gdje prikazat. Npr. uzmi ovu sliku koja se nalazi tu i tu i prikaži ju u gornjem lijevom kutu preglednika. Ili, ovaj tekst koji slijedi prikaži kao boldan i ukošen u veličini 17. (sad slijedni napad od boljih poznavatelja web tehnologija...)

Kako sam ja svatio, ti si u photoshopu napravio layout i spemio ga kao web stranicu. Kad si ju učitao u Dreamweaver, nisi mogao ništa raditi jer Dreamweaver radi sa tekstom (slike samo zna prikazat).

Ako želiš napravit web stranicu, prvo moraš svladati HTML i njegovu "logiku" (koja ti očito nedostaje), tj. kako HTML funkcionira. Za početak ti savjetujem da u Dreamweaveru napraviš čistu tekstualnu (samo tekst) stranicu i da lagano proučavaš kod koji on generira. Postoji ona opcija da gledaš i kod i dizajn pa ju iskoristi. Kad taj dio svladaš, onda se pozabavi ubacivanjem slika, linkova i sl.

Ako se primiš učenja, do kraja ljeta bi mogao napraviti sasvim pristojnu stranicu kako si zamislio (prema onoj prvoj slici). Ako ti je hitno, uvjek se može nači netko tko ti to može napravit za određenu naknadu (lošu stranicu za pivo i čevape ili dobru stranicu za nekoliko tisučica krznenih životinja).

Edit: tek sad primjetih da je tema jaaaako stara...
markonio je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na