Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno
Ime
Lozinka

Zaključane teme
 
Uređivanje
Staro 10.03.2007., 03:46   #1
kArLo
Premium
Moj komp
 
kArLo's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 368
NE KUPOVATI U VE-MULJU!!

Jos jedno neugodno iskustvo u Ve-Mulju.
A fino su mi govorili da ne kupujem tamo, ali ja mulac ipak uzeo. E pa ovo
je poslijednji puta.
A i vama tako preporucam.

Neki dan mi je kolega imao problema sa njim sa reklamacijom neispravne
memorije, pa su tek popustili kada je zvao Zagreb i Drustvo za zastitu
prava potrosaca.
A jos prije mi drugi frend imao problema sa grafickom i jos jedan poznanik
sa neispravnom maticnom plocom, koju su mu uljudno nakon tjedan dana vratili
kao "novu", a bila je ista ona.

Uglavnom, evo i moje price.
U srijedu sam kupio Canon skener kod njih.
I danas ga ja idem napokon prvi puta upotri***iti, kad ono, on mrtav. Nema
znaka zivota.

I odnesem ga danas fino u Ve-Mulj i objasnim da je skener kupljen prekjucer
i danas kad sam ga isao upotri***iti, on ne radi i da zelim da mi ga
zamjene, jer je ocito da su mi prodali neispravnu robu.
Kad ono, vidi odgovora.
Oni nece nista mijenjati i kaze mi da idem JA skener slati za Veliku goricu
u neku firmu koja se bavi servisom.
Ja mu objasnjavam da ga samo spoji na USB i vidi da je mrtav, jednostavno ne
daje nikakav znak da uopce ima sta elektronsko u njemu.
NE, on nije ovlasten ni strucan da to napravi (tako je rekao). Nije ovlasten
da spoji skener na usb i vidi da ne radi uopce, nego ga se mora slati u
Veliku goricu da serviseri to obave.

Pa ja ga pitam, koji sam vrag uopce kupovao skener kod vas, kada sam mogao
direkno od njih u Velikoj gorici.
On odgovara, "pa da, mogli ste, takva je politika firme". Pa ***em ja tu
firmu.
Kome sam ja platio za skener, njima ili vama??

Ali u redu, reko, ako je zaista to preko te firme i treba ga slati na
reklamaciju, pa napravite to, posaljite i rijesite mi neispravnu robu!
NE, slati moram JA.
Oni kao sada vise nemaju bas nikakve veze sa time!!
WTF??
Pa kako nemaju, a kod njih sam kupio, dobio njihov ovjereni racun, na kojem
pise 12 mjeseci garancija!!
Ako se netko treba pobrinuti za serivis, pa to su oni!

Ja ljutit odem i nazovem lijepo na broj 01/46-333-66 Drusvo za zastitu
potrosaca i objasnim zeni sto mi se dogodilo i gdje.
Ona kaze da je NIHOVA obveza da ispune svoju obvezu reklamacije nesipravne
robe i sami posalju skener toj firmi i ukoliko je nesipravan, da mi ili ga
poprave ili daju novi u propisanom roku.
I ako se to ne dogodi i ako se opet onako ponasaju, da opet nazovem, pa ce
ici i neka inspekcija.

Uostalom, i Zakon o zastiti potrosaca tu ima sto reci.
http://www.croacta.com/nn/search.php...f=1990&yt=9000

Članak 5:
Trgovac je dužan potrošaču ispuniti ugovor u skladu s odredbama ugovora i
propisima obveznog prava.

Na racunu uredno pise da je jamstvo 12mj. Racun je izdan i ovjeren u VeMilu.

Clanak 6:
Ako trgovac ili proizvođač izda jamstvo za proizvod ili uslugu dužan je
pridržavati se zakonskih i jamstvom preuzetih obveza.

Nije li duzan se i pobrinuti za reklamaciju??


PREKSAJNE ODREDBE
Članak 109:
Stavak 1.
Novčanom kaznom u iznosu od 3.000,00 do 50.000,00 kuna kaznit će se za
prekršaj pravna osoba - trgovac, zajmodavac ili treća osoba ako:
- na zahtjev potrošača, proizvod koji ima nedostatak ne zamijeni novim
proizvodom ili potrošaču ne vrati iznos plaćen za taj proizvod, odnosno ne
snizi cijenu ili uz suglasnost potrošača, ne otkloni nedostatak na
proizvodu, a bio je dužan to učiniti (članak 5.),

- u slučaju nedostatka u obavljanju usluge, na zahtjev potrošača ne vrati
iznos koji je potrošač platio za tu uslugu, ne snizi cijenu ili ne otkloni
nedostatak, a bio je dužan to učiniti (članak 5.)


Mogu i ovo nadodati:
Članak 81.
Stavak1. Ugovorna odredba o kojoj se nije pojedinačno pregovaralo smatra se
nepoštenom ako, suprotno načelu savjesnosti i poštenja, uzrokuje značajnu
neravnotežu u pravima i obvezama ugovornih strana na štetu potrošača.

A na racunu fino pise da isporucenu robu ne primaju vise natrag.
Znaci, dobio sam neispravnu robu i trebam vratiti, ali oni vise to ne
uzimaju i ne tice ih se, i vise navodno nemaju veze sa time (kako zaista i
je slucaj sa Ve-MULJOM).
Jeli to savjesno i posteno prema kupcu???


Uz jos jedan dodatak i copy/paste sa Vemilove sluzbene web stranice:

Ve-mil kao jedna od vodećih hrvatskih tvrtki u svom segmentu, nameće se kao
nezaobilazan izbor prilikom kupnje informatičke, audio i video opreme.

Prodajni centri u svim većim hrvatskim gradovima nude ugodan ambijent za
kupnju, uz savjete i stručnu podršku koju ćete dobiti od ljubaznih
prodavača.

Strucnu podrsku???
Ha ha!
O imam i za to nesto napisati, ali drugi puta o tome.


Svojim partnerima. Danas s ponosom možemo navesti sljedeća Ve-mil-ova
dostignuća:

* širok raspon visoko kvalitetne ponude
* visok kontinuitet ponude
* odličan omjer cijene i kvalitete
* uvijek raspoloživa tehnička podrška
* brz i korektan odziv na reklamacije

Brz i korektan odziv na reklamacije???
Jeli to vic?
Pa ja se bas i ne smijem.


Uglavnom, ispricavam se na poduljem postu, ali ovo sam morao podijeliti sa
svima.

U ponedjeljak idem opet kod njih i reci im sto sam cuo.
Ako se opet ogluse, zovem opet Drustvo za zastitu potrosaca, i glavnu
filijalu u Zagreb.
A i saljem im i mail.
A i saljem u 24 sata, jutarnji list i vecernji list.
Pa dosta je bilo ovog odnosa.

U meduvremenu, jos cu ovo postati i na
hr.comp.hardver i na hr.soc.grad.slavonski brod.

Lijep pozdrav.

P.S.
Svi vi koji ste imali neigodna iskustva sa VeMulj-atorima, slobodno se
nadovezite na ovaj post.
__________________
Desktop:
System: Asus X99 Deluxe / Intel i7 5820k + Noctua NH-D14 / 32GB DDR4 Corsair Dominator Platinum 3000Mhz (4x8Gb) / Asus DUAL-GTX1060-O3G / A-DATA XPG SX8200 Pro M.2 SSD 1TB / Sound Blaster Z / Fractal Design Core 3000 / Corsair HX1200
Storage (total of 54TB): 6 x Seagate IronWolf 8TB / WD My Passport Ultra 4TB (2,5") + WD Nomad case / WD Scorpion Blue 1TB (2,5") + Orico case
Video/audio/input/misc:
HP Z32 (32" 4K) / Logitech G933 Artemis Spectrum / Samsung Harman/Kardon Q70 soundbar / Sony XD100 / Corsair K95 / Logitech G9X / Logitech VX Revolution / Canon scanner LIDE 70 / HP LaserJet P1102
Mobile: Lenovo ThinkPad X1 tablet (Intel Core m7 / 8GB DDR3 / 256GB SSD)
kArLo je offline  
Staro 10.03.2007., 09:27   #2
TomG
®
 
TomG's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Munich
Postovi: 2,204
bas mi žao,sam budi ustrajan...i napravi ovo što si rekao za pon...treba toj gamadi već stati jednom na kraj...

prije cca 6mjeseci dolazim kod njih po fortron 350w (sa ponudom koja sadrži sliku) i oni meni žele podvaliti neki ms,kažu da je to nova serija sa 2x 80mm venta...
TomG je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 10.03.2007., 10:56   #3
raf
šlap
Moj komp
 
raf's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Zagreb, centar
Postovi: 939
Vidi ovako moj savjet ti je da ispunis on line prijavu protiv vemila i da navedes svoje ime i prezime kako bi te mogli kontaktirati. A vjeruj mi kontaktirati ce te i obavjestiti sta su poduzeli. Navedi sve cinjenice i mozda bi im cak mogao i odskenirati racune i sta pise u garancijji tako da znaju o cemu se radi i da mogu pitati za konkretan slucaj. (ah sad se sjetih da nemozes )
Ja sam naveo i broj telefona u slucaju bilo kakvih nejasnoca da mi se jave pa sam si jedno sat vremena popricao s inspektorom. stvarno jedan fin covjek. Uglavnom nemoj se bojati staviti ime i biti ce sve ok i rijeseno u roku tjedan dva maksimalno
Evo ti adresa
http://www.inspektorat.hr/DesktopDef...DocumentID=503

Nadalje nesto sto sam napisao u drugom thredu ali ce posluziti da ih malo shebes.

Citiraj:
vidi poanta je da ako ti je nemogu/nece/neisplati se popravljat reklamiranu stvar, po zakonu duzni su ti dati pare u cijelosti ili zamjena za nest drugo, a ti biras sta zelis. ako nece ili ti daju bilo kakve razloge zasto to nemoze odmah lijepo zvati inspektorat, pa ce ga oni natjerati da postupi po zakonu. Dakle ne prijetiti vec zvati inspektorat.
Onda ce se oni izmotavati (govorim iz vlastitog iskustva) kako lik sa reklamacija nije ovlasten/znao (mos mislit, sta su ga onda tamo stavili). Pa ce izbjec kaznu. ALI NAJVAZNIJE JE DA KUPAC DOBIJE ONO STO JE HTIO. Pare ili neku komponentu (koju moze birati do iznosa koji je platio).tocka.
I onda ih lijepo trazi pare i biti ce u minusu zbog troskova slanja a ti lijepo uzmi pare i kupi kod nekog korektnijeg. ako ti sta nije jasno pitaj
raf je offline  
Staro 10.03.2007., 11:06   #4
Bartuc
The All Seeing Eye
Moj komp
 
Bartuc's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,103
E sad si me malo prepal

Ja u ponedeljak idem po komponente u vrjednosti 5000 kuna plačene predračunom! Kaj ak mene zahebeu

Ma ne. nebum uopče razmišljal o tome

Ali ako ipak...
Bartuc je offline  
Staro 10.03.2007., 11:45   #5
RAK
Feldwebel
Moj komp
 
RAK's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2002
Lokacija: bolnica
Postovi: 3,739
Tužno je sa se svako malo mora pojaviti na ovom forumu neka od firmi s kojom ljudi imaju probleme. Moram reći da to dolazi s veličinom firme. One manje probleme rade rijetko.

Jedini primjer mog "problema" je InfoGama prije puno godina. Crko IBM 46,1 Gb koji je IBM povukao iz prodaje zbog greške nakon 2 mjeseca. Tada najveći i najbrži disk je zamijenjen sa 41Gb modelom poznate DeathStar serije. Ponude oni meni njega u zamjenu (još nisu bili poznati ti problemi).

A što je sa mojih 5 Gb?

Izračunaju nekako razliku u cijeni a ja naručim 256Mb rama. Razlika u cijeni? Ma nema veze, kažu oni. Iako je bilo to pola cijene, tada ne baš jeftine, memorije. Bez galame i vike. Nikakve prijetnje. Samo uljudan razgovor.

Možda, i samo možda bi takav pristup mogao pomoći. Oni probaju APP (ako-prođe-prođe), a ti ostaneš pri svojem. Jednom mi je nešto slično pokušao prodati lik u HGSpotu pa sam ga morao resetirati iz noob moda. Momak nije razmišljao dobro tko je taj vlasnik harddiska preko šanka. Otrčao je u skladište i donio drugi.

- Mogu dobiti drugi disk.
- Mora proći nešto vremena
- Žuri mi se. Treba mi za posao.
- Gospodine, prvo ga trebamo testirati, pa probati popraviti, pa onda slati u WD.
- E, a čime to testirate i popravljete? Znate, ja se bavim DataRecoveryem pa me to baš živo zanima. Možda ovo nije samo crknuti disk nego i prilika da proširim svoje znanje. Imate neki specijalni alat za popravak diskova ili to može križnim šarafcigerom.
Jadnici koji su bili iza mene u redu za reklamaciju su počeli vrištati od smijeha, a momak se pokupio po novi disk.

Sa blizancem tog diska sam imao problema. Odnesao na garanciju tip (drugi) me pita

- kako se to opet događa (20 dana razlike).
-Ne znam, zamijeni.
-Kaže da možda imam problema s napajanjem.
-Mislite? Enermax.
- Nisu ni oni bezgrešni
- Ma da? Kupljen je kod Vas. Da i njega donesem?
- A možda je u ploči problem. Koja je?
- ABIT, kupljena kod vas. Da i nju donesem?
- Nema potrebe, evo vam novi disk.
- A da ja donesem da mi pogledate cijeli komp, kupljen kod vas.
- Nema potrebe. Doviđenja. Sljedeći.

(samo diskovi su zaista bili kupljenu kod njih)

Siguran sam da je ponekad greška i u samim kupcima. Pokušavam uvijek biti korektan pa valjda zato bolje prolazim. Jedino ne dam da me tretiraju kao njuba (iako je to moj početni pristup). Pa im objasnim neke stvari. Nekako se resetiraju pa naprave ono što inaće nebi.
RAK je offline  
Staro 10.03.2007., 11:53   #6
Bartuc
The All Seeing Eye
Moj komp
 
Bartuc's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,103
RAK, svaka čast majstore na ovom drugom razgovoru, baš sam se fino nasmijao A i prvi je bio odličan, stvarno svaka ti čast
Bartuc je offline  
Staro 10.03.2007., 12:18   #7
gamer
dark seraphim
Moj komp
 
gamer's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: ZG
Postovi: 774
Joj ve-mulj...
Sreca da mi z5500 rade normalno, tam su kupljeni.

Takoder je kupljen tv koji je bio na american karticu(uvjet za kupnju!), pa kao takav i na nekom snizenju. Na tv-u se nista nije moglo vidjeti kad su bile crne scene. Nosio tamo nakon cca 20 dana i isto me poslali u servis. U servisu ga odma testirali i ispalo je da je ispravan. Ja nazad u ve-mil i ista spika pa opet u servis. TV je ostao tamo. Od tvornice su dobili neki kod kaj su promjeili da se tv-u kontrast podigao i sad je, recimo, ok. Jos uvijek mi se crne mrlje pokazuju na tv-u pa cekam samo da jedna i ostane pa ce opet u servis. TV je uvezao ram3. Mislim da dosta rulje zna o njihovom servisu, ista spika kao ve-mil. Najveci je problem kaj ve-mil ima nekad kaj drugi shopovi nemaju...pa si tam primoran kupiti.

Po mojem misljenju, cjeli taj ve-mil i ram3 bi trebali biti prijavljeni na istragu da oni recimo skuze kako i od kuda nabavljaju tu pokvarenu robu. Valjda sa balkana, povarenu i po ultra jeftinoj cijeni...nije ni cudo kaj su alergicni na bilo kakve prituzbe(jer su vec istrenirani!) pa sve salju u servis...naravno jer znaju da je roba u kujcu i da ce crknut vecina toga. Ve-mil je ducan kojeg bi svi trebali zaobilaziti, nedaj Boze da morate nekaj na reklamaciju nositi...tip u servisu za panasonic mi je rekao budite sretni ako se ne posvadate tamo s njima. Kad im kontrola udari malo povecu globu mozda se pocnu ponasati normalno prema kupcima, ipak smo mi ti od kojih ta garba zivi.

vise detalja o Panasonic tv-u imate na www.forum.hr kao i servisu ram3(ovlasteni motorola servis, jeah right!).

Zivjeli!
gamer je offline  
Staro 10.03.2007., 12:22   #8
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
ne vidim razloga da se ovakve teme pišu na forumu.
već su prožvakane milion puta, svatko ima dobrih i loših iskustava.

P.S. Rače legendo
Gabre je offline  
Staro 10.03.2007., 12:27   #9
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,824
vidi se tko zna kako treba ljude obraditi. svaka cast rak.
ja nikad kupovo u ve-milu, moj stari je kupio dvb-t usb i sa njim imo problema, vracali mu 3 puta, novi davali i svaki put nije radio. odusto stari od toga.
ja imam lose iskustvo s nitelom, kad mi je ni zbog cega rinkula p4c800 iz siga. imo sam jos 3-4 mj garancije. i fino im ja to odnesem na garanciju i kazu nazovi za 5 dana i provjeri dal je gotovo. sve 5 za sad. nazovem 6. dan, kazu da idu popodne po nju, da mogu doc popodne. odem kod njih i pokupim nakon 7 dana maticnu "novu" kak su oni rekli, stavim u komp sve slozim, sve radi, ali se cuo vrlo cudan visok zvuk iz napajanja sto se nije prije culo. vratim se ja njima sa tom "ispravnom" i "novom" plocom, kazem koji je problem. u meduvremenu je moja stara, kojoj je sve vec dopizidlo sto vec mjesec dana se natezem oko kompa, nazvala tamo onog covjeka i zaprijetila inspekcijom. ja sam htio da mi vrate pun iznos para s racuna (1500kn) ali su rekli da mi samo mogu dat soma, pa sam ipak reko ocu novu plocu istu takvu. i tako konacno ja dobio vjerojatno zadnju dobavljivu u hrvatskoj p4c800 iz msana koji je direktan dobavljac tih stvari. sve u svemu bar sam dobio maticnu novu. i jos je jedna zanimljiva stvar kod svih servisa: navedeno je da ako popravak robe traje dulje od tjedan dana (ili 6 dana, tako nekako) onda se garancija produzije za taj broj dana koji je provela na popravku. i oba puta kad sam im donio plocu, javili su mi da je bila gotova tocno 6 dana nakon mojeg donosenja u servis. valjda su htjeli da mi garancija istekne sto prije, da ne bi morali nesto kako kompenzaciju dat. cini se da vise necemo kupovati tamo gdje se opeknemo.
za sada jedino sa links i adm nisam imo problema, nadam se da ce tako i ostat.
De5tr0yer je offline  
Staro 10.03.2007., 12:49   #10
mymoon
nautic expert
Moj komp
 
mymoon's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Rijeka-Opatija, negdje između
Postovi: 1,386
rak je fino sažeo kako se to radi. učite od starog majstora.

ja osobno probam prvo "ufino" pa skoro uvijek riješim problem. kod ve-mila još riješavam reklamaciju one matične, tek nakon prijetnje (i stvarne namjere) prijavom inspektoratu su mi odlučili zamijeniti matičnu. očekujem je slijedećeg tjedna. reklamacija se rješava nekih mjesec i nešto dana.

ubuduće vemil ću i dalje izbjegavati. dokle god ima trgovina sa kojima sam zadovoljan.
mymoon je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 10.03.2007., 12:59   #11
Router
Hejter
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: ZG
Postovi: 6,512
Ja u ponedjeljak idem kod njih zadnji put
Budem ukratko objasnio - kupio sam kuciste sa napajanjem koje sam odmah prvi dan primjetio da je abnormalno glasno i da ne mogu gledati Tv u sobi od brujanja i zujanja i odnio sam odmah drugi dan na rekalmaciju i trazio nazad novce , ali nisam dobio nista i cekao sam 10 dana do jucer bez ikakvog odgovora , i jucer od 15h do 16-45h sam zvao i dobio i naravno covjek mi je rekao da nista nije rjeseno , odnosno kako stizu napajanja u ponedjeljak , na sto sam odbio takvo rjesenje i onda mi je receno da ako do 18h stignem do njih da ce mi dati neko drugo novo(dakle,ocito imaju) , i naravno nisam stigao u rush houru sa kraja na kraj grada , nekih 10min sam zakasnio i u povratku sam u dr. ducanu kupio novo . I sad na netu pise da je reklamacija rjesena i da je zamjenjeno u petak u 16-55h , pa idem u ponedjeljak tamo , ili novac ili inspekcija . Stvarno treba izbjegavati kod njih kupovati , pa oni i na racunu navode da robu ne primaju nazad ko u ex-Yu sto nisu postojale zamjene .
Router je offline  
Staro 10.03.2007., 13:07   #12
Isus
Headbangig Grunf!
Moj komp
 
Isus's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2003
Lokacija: headbanger's ball
Postovi: 4,373
http://forum.pcekspert.com/showpost....1&postcount=50

šire svoje metode iz Zagreba po Hrvatskoj kao što se karcinom širi po tijelu pacijenta.
__________________
Porsche 6cyl.boxer se hladi zrakom komp se hladi vodom!
Chairman of G.M.S. , Heavy Metal Thunder!
Former member of PCE 100+kg demolition squad
Grunf je moj idol!
Moji Grunf type modovi
NB:Mini Monster NB,VGA:Ye Monster C!, Ye Monster D!,Abit NB:Abit mini Monster,PSU:Ultra Monster!
Alfisti site, Alfisti forum
Isus je offline  
Staro 10.03.2007., 13:25   #13
h3lld
Disturbed
Moj komp
 
h3lld's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Bogu Iza Nogu
Postovi: 1,420
Ok, ponovit cu po xy ... puta ... to sto se dogodi u vemilu nekome moze se bilo kome drugome u drugoj firmi ... svaka firma tako posluje. Nista novo ... treba samo biti uljudan s prodavacima i objasniti problem i sve ce se rijesiti na obostranu korist. Osobno sam kupovau vemilu ogroman broj stvari i nekoliko je trebalo ici na garanciju i sve je uredno rijeseno, ili su mi odmah dali novu komponentu ili su mi dali zamjensku dok ne rijese sto je sa pokidanom. Radi se specificno o vemilu u osijeku, sa drugim poslovnicama nisam imao iskustva, ali decki u osijeku su full ispravni i uvijek ce pomoci. Pogotovo Boris, vrlo susretljiv i uvijek ce garancije i to razrjesiti u najmanjem mogucem roku na korist kupca.

Mislim ja sam za to da se spomene da je u nekoj firmi bilo problema s garancijom, ali odma nesto tu vikati, derati se i zaliti inspektoratu i to, ja mislim da je to nepotrebno jer se sve moze razrijesiti razgovorom i objasnjenjem problema i situacije. Svim tvrtkama ce se ovakve stvari dogadjati, posebno ako vidite da su iza pulta novi mladi ljudi koje prije nisu vidjali u trgovini. Sto manje garancija oni rijese to je bolje za njih, ali kasnije oni i nauce pa...
__________________
-potpis-
h3lld je offline  
Staro 10.03.2007., 13:30   #14
WeD@
Space Cadet
 
WeD@'s Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Split<-->Vela Luka
Postovi: 592
Mislim da se sve svodi na to koliko si glasan...
ja znam tipa iz Splita koji je 3 puta reklamirao maticnu plocu i nakraju je uzeo drugu,
Meni su npr prodali neispravnu ploci i memoriju, a kad sam kupio sata disk nisam moga instalirat windowse (ispala je moja krivica) driveri na cd-u od gigabyte matice su bili nesipravni, tako da je momak sam instalira windowse na moj hard bez naplate, doduse momak je bio iz korcule, tako da ti vjeroatno ispada da moras imat srice na koga naletis, politika firme je jedno a dali je radnik djubre ili ne ovisi o njemu...
__________________

e4300@3.2, 965p-ds3 rev 3.3, (kingmax 667 ddr2 1gb)x2
9600gso 768mb, 1tb wd, 500gb wd, sb live!
fortron 500w


WeD@ je offline  
Staro 10.03.2007., 13:35   #15
WichitaQ
Soul Eater
 
WichitaQ's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Isolated
Postovi: 538
Ja sam mnogo puta kupovao u Ve-mila i nikad nisam imao problema, ali to ne znači da će netko drugi tako proći...
Samo sam jedanput imao problem s njima ( kupljen disk bio neispravan ) i u roku od 30 min sve je bilo riješeno, dobio novi disk i radi ko lud.
BTW naziv topica je previše razvikan, da je Ve-mil toliko grozna i nepoštena firma davno bi propala.
WichitaQ je offline  
Staro 10.03.2007., 14:39   #16
Kimi
Premium
Moj komp
 
Kimi's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 652
u Ve-milu sam podosta kupovao i nikakvih problema nisam imao tako da
Kimi je offline  
Staro 10.03.2007., 14:55   #17
LorD ClockaN
od LemilicE
Moj komp
 
LorD ClockaN's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Veli Lošinj
Postovi: 4,712
A zašto još ljudi sa ovog foruma uopće kupuju u Ve-Milu???
__________________
Member Of the PC Ekspert 100+kg Demolition Squad ----------------------------- ReadTheFuckingManual
Da, to sam ja u avataru!!! Grobnik ----> 1:37.759... ko od vas može brže???
Nemam više lema!!!
LorD ClockaN je offline  
Staro 10.03.2007., 15:02   #18
beavis
Premium
Moj komp
 
beavis's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Na moru
Postovi: 155
Kod nas nema razgovora samo fizicki obracun.Uzmes sam novi uredjaj i razbijes jos par.
__________________
beavis je offline  
Staro 10.03.2007., 15:50   #19
h3lld
Disturbed
Moj komp
 
h3lld's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Bogu Iza Nogu
Postovi: 1,420
Citiraj:
Autor LorD ClockaN Pregled postova
A zašto još ljudi sa ovog foruma uopće kupuju u Ve-Milu???
zato sto u osijeku bas i nemam izbora, daju ok kredite, imaju ok robu i ok ekipa tamo radi, a zbig 2-3% razlike u cijeni da idem preko linksa ili sta ja znam. u os je srot ono bas srot, melior lik me iritira, ostalo sve nisu uvoznici i komponente su dosta skuplje ...
__________________
-potpis-
h3lld je offline  
Staro 10.03.2007., 16:09   #20
crn
The Geek Wants Out
 
crn's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: xxx
Postovi: 1,193
Ja sam lani u Vemila u Splitu vratio miša kojega sam osobno uzeo u njih u dućanu nakon 7 dana i tražio da mi daju isti model ali u drugoj boji jer mi ova ne paše na namještaj (!) trebali ste vidjeti tipu izraz lica ...a da ne govorim koliko sam puta tražio (i dobio) povrat novca jer nisam bio zadovoljan (ne samo od vemila nego od raznih firmi za razne proizvode).
Sve je u pristupu i u upornosti ali pomaže i ako niste baš golobradi, u tom slučaju rađe pošaljite roditelje ili nekoga punoljetnog jer teško će vas itko ozbiljno shvatiti ako ste maloljetni.
__________________


The Geek Wants OUT
by Ernest Cline


At first glance
I probably appear to be a somewhat ordinary,
somewhat average looking fellow.
Calm, harmless, at ease.

But this is by design.
You see, it is through decades of research and rigorous training that I have crafted this façade of normalcy.

And now, through intense concentration,
I am able to function in a social setting.
I can speak at length with educated people about
pertinent matters of public importance,
such as literature,
or the current political climate in Europe.

I am capable of conversing with you
without ever revealing that just underneath the surface
of this manufactured veneer
there hides an altogether different person.
A monster, some might say.
My alter-ego.
He is the opposite of the image I project.
He is the antithesis of Cool.
He is the LAST person you want to get trapped in a conversation with.

He is The Geek.
The obsessive science fiction movie watching,
comic book collecting,
Monty Python dialogue memorizing,
Dungeons and Dragons playing GEEK
that I struggle daily to keep hidden from the world.

But The Geek Wants Out.

He want to talk to you.
He wants to give you his doctoral dissertation on why
The Adventures of Buckaroo Banzai Across the 8th Dimension
is the greatest fucking film of all time!

He wants to bitch slap you because
you’ve never seen Big Trouble in Little China.
What? Have you been living in a fucking cave?!

He wants to kick your ass in Star Wars Trivial Pursuit.
And he will.
Because he’s a fucking Geek.

And he wants his toys.
He wants the complete set
in mint condition,
still in the box.
He wants every item on the planet that is even remotely related to Ultraman.
Because Ultraman is Airwolf!

He could give a squirt of piss
about sports or politics or rhetoric.
Such things are of no consequence to him.
What matters is the release date of the next Lord of the Rings movie!

You see, The Geek can’t wait.
The Geek has no patience.
He wants what he wants when he wants it.
And all he wants is stupid shit!

He wants his own Tardis.
He wants his own light saber.
He wants to buy a DeLorean and he wants to drive it 88 miles per hour.

He wants movies.
He wants to see the Director’s Cut.
He wants the impossible to find Japanese bootleg with
6 minutes of never-before-seen footage.

He wants to watch Blade Runner. Again.
He wants to watch Brazil. Again.
He wants to watch A Clockwork Orange.
Again and Again!

But I deprive him of these things, as best I can,
until I can no longer ignore his voice
screaming in my head.

I am Jekyl. He is Hyde.
I am Bruce Banner. He is the Hulk.
Especially the Hulk from issues #272 to #378.

But no longer!
I am putting a stop to all this nerdy shit right now!
I’m an adult, for Christ’s sake!
And this body isn’t big enough for the both of us.
One of us has to go, and it’s gonna be him.
I banishing the Geek forever to the Phantom Zone,
just like in Superman II !
Because, in the end –
there can be only one.
crn je offline  
Staro 10.03.2007., 16:18   #21
6Finger
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Zagreb, trešnjevka
Postovi: 1,166
Citiraj:
Autor WeD@ Pregled postova
Mislim da se sve svodi na to koliko si glasan...
ja znam tipa iz Splita koji je 3 puta reklamirao maticnu plocu i nakraju je uzeo drugu,
Hmm, hm bas mi je to nekako poznato.
Morate vidit kako to tata-mata rješava
6Finger je offline  
Staro 10.03.2007., 16:25   #22
legendarni
Spaljeni
Moj komp
 
legendarni's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Istra
Postovi: 288
Baš mi je žao što ti se to dogodilo,međutim ja imam samo pohvalu za njih ovako:

Kupio sam bio Logitech Z-2300 i nakon 1 god. sam ih namjerno pregorio tj. spržio(na novoj (malo opijanja i nezna se što se radi)), ja stvarno neznam koja bi firma zamjenila artikl ako ga ti sam uništiš?! Ja sam dobio nove Z-2300 bez ikakvih problema.

A jedanput sam slao DVD-Rw NEC na servis u zg i oni su morali neš S*ebat da meni pržilica nije pržila kad su mi je vratili sa servisa. Ja nazovem njih u zg servis i tip bez "bok" ili sl. poklopi slušalicu,to su sami kreteni u servisu u zg.

Toliko od mene! Hvala!
legendarni je offline  
Staro 10.03.2007., 16:36   #23
WeD@
Space Cadet
 
WeD@'s Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Split<-->Vela Luka
Postovi: 592
Citiraj:
Autor 6Finger Pregled postova
Hmm, hm bas mi je to nekako poznato.
Morate vidit kako to tata-mata rješava
eto vidis, sad si popularan
Ako mi bude trebalo nesto reklamirat znam kome cu se javit :-)
__________________

e4300@3.2, 965p-ds3 rev 3.3, (kingmax 667 ddr2 1gb)x2
9600gso 768mb, 1tb wd, 500gb wd, sb live!
fortron 500w


WeD@ je offline  
Staro 10.03.2007., 16:40   #24
Nebbo
gejmer
Moj komp
 
Nebbo's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Virgin Islands
Postovi: 451
Moram priznati da se slazem sa h3lld. Kupovao sam i u Vemil-a i u HG-Spota i u Links-a i u Info-game i u procesora... ma bolje da ne nabrajam, jer nema firme gdje nisam kupovao. I to redom, Split, Zagreb, Varazdin... i jednostavno nema pravila. Svugdje se moze desiti da naletite na losu robu. Svaki put kada mi se to desilo, sve je apsolutno rijeseno garancijom bez problema.

Sjecam se da sam 2004 kupio disk u links-a 120GB ATA kad su tek izasli. Garancija im je bila godinu dana. U međuvremenu je garancija narasla na 3 godine. 2006. disk je kikiriknia, na racunu pise 1 god garancije, a na netu 3 godine. Nisam imao sto izgubit, nazvao, poslao, sve fino dokumentirao greske koje javlja i za 2 tjedna dobio NOVI disk... Svaka cast, sto reci...

Najnegativnije iskustvo sam imao sa MOBIS-om. Definitivno firma koja mi je 3 puta digla zivac, ali nikad ih nisam tuzio ni zvao Drustvo za zastitu potrosaca (sad mi je zao sto nisam). Zbog njih sam zamrzio nokiu. Zadnji incident je bio mobitel koji je 3 puta u roku od 5 mjeseci isao na garanciju, a oni ga uredno vracali kao da je OK. Naravno, treci put mi je dosao mobitel sa puknutim display-em (pukao vjerovatno u transportu). Nakon mjesec dana svadjanja sa njima i T-Com, mislite da sam dobio novi display? Kad god sam ih zvao, prebacivali su "vruce krumpire" s jednih na druge... KATASTROFA

Inace, sto se tice Ve-mila i njihove poslovnice u Varazdinu, momci koji rade su prva liga, i kad god mi treba neki savjet, saraf, ili sta ti ja znam sto jos, uvijek mi izadju u susret...
__________________
Nebbo je offline  
Staro 10.03.2007., 16:52   #25
kalixius
...carpe diem...
 
kalixius's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Zagreb - okolica
Postovi: 1,363
Jedina firma koja ima moje pohvale oko prodaje proizvoda,brzine reklamacije i uljudnosti prodavača je Links.

Ve-mil - ima sva lijepa iskustva sa njima sve dok nisam DVD player odnio kod njih.Nakon toga je krenulo natezanje oko reklamacije u trajanju oko 25 dana da bi na kraju oni meni zamijenili sa novim što su mogli odmah napraviti jer se nakon 5 dana ustanovilo da je otišla elektronika.

Hgspot - zasada nisam imao nekih povelikih problema,ali stručnost osoblja im nije baš jača strana pošto su mi u nekim slučajevima htjeli prodati neki "šrot" proizvod.A da ne pričam u mojem čekanju tipkovnice koje je trajalo 1h pod objašnjenjem da će svaki čas doći.Na kraju se ispostavi da je i zadnja otišla te da je uopće nema.Nema ni isprike niti ništa pa ja lijepo poludio,hebao prodavaču sve po spisku i tražio natrag pare pa neka se oni slikaju.
kalixius je offline  
Staro 10.03.2007., 16:55   #26
kArLo
Premium
Moj komp
 
kArLo's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 368
Sto da kazem.
U ponedjeljak ako mi ne prihvate skener i sami ga posalju na reklamaciju...napravit cu sve sto sam rekao.

Izgleda da sa njima ne moze drugacije, nego ostro.
Btw, evo malo ba grupi hr.soc.grad.Slavonski Brod....
http://groups.google.hr/group/hr.soc...db5ff470d8ad33


Lik iz VEMulja mi odgovori i kaze, pazi, citiram:
" ISKORISTILI MOGUĆNOST ODLUKE NA LOKALNOM
NIVOU"

Bas rade oni fino i po zakonu....kako da ne...
Bit ce tu svega ako mi ne u vaze reklamaciju...

Uglavnom, javim sto cu rijesiti, ili necu rijesiti u ponedjeljak.

Pozz.
__________________
Desktop:
System: Asus X99 Deluxe / Intel i7 5820k + Noctua NH-D14 / 32GB DDR4 Corsair Dominator Platinum 3000Mhz (4x8Gb) / Asus DUAL-GTX1060-O3G / A-DATA XPG SX8200 Pro M.2 SSD 1TB / Sound Blaster Z / Fractal Design Core 3000 / Corsair HX1200
Storage (total of 54TB): 6 x Seagate IronWolf 8TB / WD My Passport Ultra 4TB (2,5") + WD Nomad case / WD Scorpion Blue 1TB (2,5") + Orico case
Video/audio/input/misc:
HP Z32 (32" 4K) / Logitech G933 Artemis Spectrum / Samsung Harman/Kardon Q70 soundbar / Sony XD100 / Corsair K95 / Logitech G9X / Logitech VX Revolution / Canon scanner LIDE 70 / HP LaserJet P1102
Mobile: Lenovo ThinkPad X1 tablet (Intel Core m7 / 8GB DDR3 / 256GB SSD)
kArLo je offline  
Staro 10.03.2007., 17:01   #27
Mikeyy
Premium
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: HR
Postovi: 2,078
Uzmi diktafon i nek ti to ponovi, a ti snimi. Al ne tajno, nabi mu ga u lice i nek se izrazi. Ako ne želi pričat nek mjenja odmah, ako želi pričat onda to šalji inspektorima.
Mikeyy je offline  
Staro 10.03.2007., 17:24   #28
Mephsto
Premium
Moj komp
 
Mephsto's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 199
Imao sam MALO pa skoro neugodno iskustvo sa mill-om.
Ali riješio sam ga na naj lakši i po meni naj efikasniji način!!!

ONI - gospodine objasnite mi u čemu je problem...?
JA - bla bla bla... grafa ne dela... kupljena prije 2 dana
ONI - potpišite nalog te ostavite broj mobitela, telefona....bla
JA - ....a kada mogu doći po to...?
ONI - pa u roku od 6 dana vas nazovemo
JA - hmm vidim da easy way ne ide, pa idemo malo na težu kategoriju
razgovora....ali bez povišenog tona
J.I.M.... i takvoj firmi!!!!!......prvo sam bacio 100kn za benzin da
dođem do vas i ostavim vam svoju mjesečnu plaču, izgubim 6 sati
vremena i živaca, složim svekako spada i onda ne radi!!!!!
Iako sam platio za ispravan proizvod moram čekati tj. dana da se
testira i ustanovi dal je 100% ispravan ili neispravan!!!!!
I nakon toga ooopet moram potrošiti 100kn benzina i minimalno 3 sata
da podignem komponentu!!!!!!
Tako se to ne radi!!!!
ONI - Gopspodine ispricavamo se...posto je takva situacija odite do kafica na
na kraju hodnika, te se vratite za 20ak min. Dečki će provjeriti u
čemu bi mogao biti problem, pa ako ne uspiju popraviti
dobit ćete potvrdu za pravo na drugi novi artikal.
Ja - Otišel te se vratio za 20ak min. Dali mi potvrdu da si mogu
podići drugi novi proizvod, jer nemaju vremena trenutno da se ta
komponenta testira!!! Zahvalio sam im i ispričao se na teškim riječima
Mephsto je offline  
Staro 10.03.2007., 17:38   #29
Router
Hejter
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: ZG
Postovi: 6,512
Citiraj:
Autor LorD ClockaN Pregled postova
A zašto još ljudi sa ovog foruma uopće kupuju u Ve-Milu???
IStina , a sta ces - nekad sam iditot pa me povuce niska cijena a nekad stvarno sam oni imaju
Router je offline  
Staro 10.03.2007., 17:43   #30
rib@
Premium
 
rib@'s Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Varaždin
Postovi: 1,194
Citiraj:
Autor raf Pregled postova
I onda ih lijepo trazi pare i biti ce u minusu zbog troskova slanja a ti lijepo uzmi pare i kupi kod nekog korektnijeg. ako ti sta nije jasno pitaj
Ne, kupi ponovo kod njih tu istu stvar i vise neces imati problema.
Vjeruj mi kad malo pokazes "zube" drugacije se odnose prema tebi, ne iz straha od tebe nego od inspekcije.

Nema veze s racunalima, ali je slicno.
Jednom sam u lokalnoj samoposluzi kupio nesto robe i blagajnica je bacila racun u kos. (to je bilo krajem 80-ih pa nije bilo cudno sto su se racuni bacali tj. to je bila praksa). Na moje inzistiranje da mi da racun, jer sam nesto kupio i za susjedu bila je jos k tome i bezobrazna. Lijepo sam ostavio svu robu na blagajni i ponovo uzeo kosaricu i napravio krug po ducanu te uzeo robu koju sam i ranije imao.
Dosavsi na blagajnu stao sam u red te iste blagajnice. Nemoras ni pogadjati, dala mi je racun istog trena cim je izasao iz kase.

Zalosno je kak se trgovci ponasaju, ne samo u hw ducanima nego i drugdje.

Da nebi sad protiv svih trgovaca, ima ih i stvarno korektnih i postenih.
__________________
cpu e4300/sonictower+nexus120; mbo gigabyte p35-ds3-l; ram kingmax1024/667x2; vga hd3850; psu corsair hx 520w; dvd benq 1655; hdd wd1200jd&samsung hd321kj&ST3160021A; ZM-MFC1; lg22ws; btc6300; mx 518 i sve u chiefu s nekoliko nexusa
rib@ je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Zaključane teme



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na