Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 12.02.2007., 11:25   #1
mat
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: zg
Postovi: 2,105
preporuka tv kartice

ako netko posjeduje informacije o dobrim tv karticama, molio bih da mi preporuci jednu.
da je PCI, analogna s radio prijamnikom, daljinskim upravljacem i HW encoderom. sve to da bude zapakirano u 600kn i ne preveliki format kartice (mozart sx slim htpc kuciste). ako postoji nesto sto odgovara svim ovim mojim prohtjevima bio bih vam zahvalan.
mat je offline   Reply With Quote
Staro 12.02.2007., 11:34   #2
Rivi
Ovo ispod nisam ja! :)
Moj komp
 
Rivi's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Split
Postovi: 1,692
Vidiš, i ja tražim isto jednu takvu, iako imam doma Hauppauge TV theatre s radiom, daljinskim i slično. Jedino mi smeta šta moja nema nikakav dekoder, pa se moram zafrkavat s kodiranjem, dok bi uzeo neku s čipom, pa da mi kodira "u letu".
Koliko sam upoznat (što i nije previše), Leadtek su ok kartice, ali nikako skužit koju uzet, jer ima brdo tih modela.
__________________
Potpisujem!
Rivi je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 12.02.2007., 11:46   #3
mat
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: zg
Postovi: 2,105
ja imam na svojoj kanti Leadtek Winfast 2000TV Expert. za moje potrebe u paru sa 630 me cisto dobro sluzi. tako i tako snimam nesto jedino ako nisam doma pa me zauzece proca ne smeta. ali ovo mi treba za HTPC konfu koju slazem pa bi trebalo biti malo bolje. pogotovo kad ti jos velim da ce celeron 331 pogonit to
mat je offline   Reply With Quote
Staro 12.02.2007., 11:48   #4
mrga
all you need is freeware
Moj komp
 
mrga's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Stolica
Postovi: 897
Nipošto ne kupujte ATI Theatrix karticu. Hardverski je zver, al softversski je nula.
mrga je offline   Reply With Quote
Staro 12.02.2007., 15:19   #5
mat
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: zg
Postovi: 2,105
prijedlozi? haubpage?
mat je offline   Reply With Quote
Staro 12.02.2007., 15:20   #6
Mikeyy
Premium
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: HR
Postovi: 2,078
Moja is sig-a (htpc), samo što nema daljinac. Možda neki jači brat ima daljinac, ili potražit verziju sa daljincem.
Mikeyy je offline   Reply With Quote
Staro 12.02.2007., 15:29   #7
kixs
Premium
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Slovenija/Samobor/ZG
Postovi: 34
Imam vec nekoliko godina Leadtek Winfast TV Expert i jos je ne zelim mijenjat. Slika je OK. Snima MPEG2 na mom PCu bez problema, cak i DivX na HiRes.

Ako stvarno zelis hardverski MPEG-2, onda nabavi Leadtek PVR2000.


lp
__________________
kixs je offline   Reply With Quote
Staro 12.02.2007., 15:30   #8
mat
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: zg
Postovi: 2,105
evo ovo je stariji brat mislim
100kn vise od ove tvoje a ima daljinac ocito
i velis dobra je? snimas bez beda? stekanje i to..?
edit: link
http://tinyurl.com/yt2fdc
mat je offline   Reply With Quote
Staro 12.02.2007., 15:38   #9
Mikeyy
Premium
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: HR
Postovi: 2,078
Kartica je super, jedini problem koji sam imao je upogoniti je sa MCE programom (microsoft) zato što je taj program bedast i moraš karticu aktivirati prvo sa nekim drugim tv programom i onda tek radi u MCE. Inače u Media Portal i ostalim tv programima je od prve radila sa standardnim driverima (MCE zahtjeva posebne drivere...).
Snimanje je bez problema, nema štekanja, ničega.

Najsigurniji si sa njom pošto je jedna od najpodržavanijih kartica uopće, skoro svi tv programi i MCE programi je podržavaju. Samo bi trebao vidjeti koja je razlika između tvoje i moje, pošto je moja MCE edition bez daljinca.
Mikeyy je offline   Reply With Quote
Staro 12.02.2007., 15:48   #10
mat
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: zg
Postovi: 2,105
a ovaj tvoj athlon? kakav je on u usporedbi s npr. celeronom 331j? ostatak konfe bi bio vise manje isti.
mat je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 12.02.2007., 15:51   #11
Mikeyy
Premium
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: HR
Postovi: 2,078
Nemam pojma, nemam sa čime to usporediti. Ako imaš HW MPEG karticu onda procesor nije uopće važan. Mislim da je taj athlon čak overkill za sve to, al ono, sastavio sam konfguraciju da može i još nešto radit ako zatreba. Sad dal ti treba 512MB ili 1GB isto se da raspravljati, al ja sam odmah išao na GB da nebi bilo nismo znali.
Mikeyy je offline   Reply With Quote
Staro 12.02.2007., 15:51   #12
kixs
Premium
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Slovenija/Samobor/ZG
Postovi: 34
Neznam kako je sa C331 ali prije na AhtlonXP Mobile @ 2500MHz MPEG-2 HiRes je trosio negdje oko 50% procesora, a Divx snimio je na resoluciji 512x384.
__________________
kixs je offline   Reply With Quote
Staro 13.02.2007., 07:42   #13
mrga
all you need is freeware
Moj komp
 
mrga's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Stolica
Postovi: 897
a zašto mora biti analogna? s digitalnima imaš stoput manje za***ancija, a puno bolja slika
mrga je offline   Reply With Quote
Staro 13.02.2007., 08:01   #14
Rivi
Ovo ispod nisam ja! :)
Moj komp
 
Rivi's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Split
Postovi: 1,692
Ali je pitanje kakav ulazni signal ima. Jer, ja osobno s tom digitalnom ne bi moga ništa konkretno napravit.
__________________
Potpisujem!
Rivi je offline   Reply With Quote
Staro 16.02.2007., 14:43   #15
Dr. Beast
Premium
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: -
Postovi: 1,505
Citiraj:
Autor Mikeyy Pregled postova
Kartica je super, jedini problem koji sam imao je upogoniti je sa MCE programom (microsoft) zato što je taj program bedast i moraš karticu aktivirati prvo sa nekim drugim tv programom i onda tek radi u MCE. Inače u Media Portal i ostalim tv programima je od prve radila sa standardnim driverima (MCE zahtjeva posebne drivere...).
Snimanje je bez problema, nema štekanja, ničega.

Najsigurniji si sa njom pošto je jedna od najpodržavanijih kartica uopće, skoro svi tv programi i MCE programi je podržavaju. Samo bi trebao vidjeti koja je razlika između tvoje i moje, pošto je moja MCE edition bez daljinca.
@mat sorry šta upadam

@Mikeyy: možeš li provjerit da li ti radi zvuk u DScaleru s tom tvojom Hauppauge jer sam ju imao kod sebe i mislio je uzeti umjesto Cinergy 400, ali sam imao problema sa zvukom u DScaleru. Morao sam prvo otvoriti onaj program od Hauppauge-a za gledanje TV-a, a zatim DScaler da dobijem zvuk. Naime, slika je puuuno bolja u DScaleru negu u onom softwareu koji se dobije s karticom, ali kako sam rekao zbog problema sa zvukom još uvijek sam na Cinergy 400 koja mi ima puno bolju sliku od Hauppauge ili Leadtek WinFast TV Expert. Hauppauge-u ide svaka pohvala za snimanje, odlično je rješeno i ide bez ikakvih problema.
Dr. Beast je offline   Reply With Quote
Staro 16.02.2007., 16:39   #16
Mikeyy
Premium
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: HR
Postovi: 2,078
Sorry, al HTPC mi je trenutno stacioniran kod cure, a tamo mi je samo daljinski za upravljanje compom tako da bi sa njime bile stvarno pain in ass isprobavati instalirat i konfigurirat nešto.
Mikeyy je offline   Reply With Quote
Staro 16.02.2007., 16:46   #17
Dr. Beast
Premium
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: -
Postovi: 1,505
Citiraj:
Autor Mikeyy Pregled postova
Sorry, al HTPC mi je trenutno stacioniran kod cure, a tamo mi je samo daljinski za upravljanje compom tako da bi sa njime bile stvarno pain in ass isprobavati instalirat i konfigurirat nešto.
OK, no problem
Dr. Beast je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na