Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Softverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 16.01.2007., 19:56   #1
greenfly
Od nonine sestre kunjado
Moj komp
 
greenfly's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: (Vinjro)
Postovi: 1,130
System Volume Information

Dali smijem izbrisati sadržaj System Volume Information-a,,,,??????
greenfly je offline   Reply With Quote
Staro 16.01.2007., 20:11   #2
Joke
N00B
Moj komp
 
Joke's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Split
Postovi: 3,886
Ne smiješ...Jer ce bit nereda ako pobrises
__________________
IE6
Linux is Not Windows
Joke je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 16.01.2007., 20:28   #3
McG
-------
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: -
Postovi: 7,568
Da bi zbrisal sadržaj tog foldera trebaš isključiti System Restore opciju.
S tim gubiš Restore Point-ove, tak da kasnije ne bi bilo nismo znali. Uglavnom ako ne misliš dalje koristiti System Restore, nemaš brige. Ako se smije znati, zakaj hoćeš zbrisati sadržaj tog foldera, zauzima ti preveč mjesta na disku ili ti se neki virus (i tome slično) "nastanil" nutra?

Citiraj:
If you've done much wandering around in Windows Explorer you might have noticed a folder called System Volume Information and wondered what purpose it serves. It's actually a part of System Restore; the tool that allows you to set points in time to roll back your computer. The System Volume Information folder is where XP stores these points and associated information that makes them accessible.

To clear viruses or other malware from the "System Volume Information," simply turn off the System Restore feature (Start > All Programs > Accessories > System Tools > System Restore, System Restore Settings), reboot, then re-enable System Restore, and reboot one last time. This will delete all of your Restore Points, including the corrupted one(s), and allow you start with a clean slate.
McG je offline   Reply With Quote
Staro 16.01.2007., 22:04   #4
greenfly
Od nonine sestre kunjado
Moj komp
 
greenfly's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: (Vinjro)
Postovi: 1,130
Zanimalo me kako otvoriti taj folder, pa sam saznao za program koji to omogučava ,skinuo-instalirao i uočio gomilu podataka 1,5 Gb . NOD je također javio nekakavu grešku u jednom od fajlova unutar tog foldera.
greenfly je offline   Reply With Quote
Staro 08.09.2022., 22:46   #5
Roberto
Premium
Moj komp
 
Roberto's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,541
Dižem ovu temu jer imama bizaran problem.



Danas sam prebacivao fotke, backupove i svašta nešto s jednog diska na drugi. Oba su nesistemska. Nakon prebacivanja, na onom na kojeg sam prebacivao bilo je cca 650gb slobodnog prostora. Nedugo zatim svaki put kad bih ugasio ekran i pustio miš, čulo bi se roštanje po disku koje bi prestalo svaki put kad bih počeo nešto raditi.


Pretpostavio sma da je riječ o indeksiranju pa nisam obraćaop previše pažnje. Međutim, sad navečer pogledam, na disku ima cca 490gb slobodnog mjesta!? a nisam ništa radio ni ostavio pokrenuto..


Upogonih TreeSize u admin modeu i nađoh da je SVI mapa u pitanju, u njoj je neka sys datoteka koja je narasla na nevjerojatnih 550gb, ono, wtf!?? Znači disk je nesistemski i nije uopće uključen system restore za njega.


Zašto je to uopće tamo i mogu li to smeće obrisati bez posljedica?
__________________
i9-10850K / asrock z490 taichi / 64gb DDR4/ 1gb ssd / 4 tb wd hdd / Gigabyte 6600xt /
Roberto je online   Reply With Quote
Staro 08.09.2022., 23:50   #6
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,640
Možeš, digni neki Live Linux i izbriši cijeli folder, možda će te pitati jer je hiden / sys ... samo potamaniš.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 09.09.2022., 08:24   #7
Roberto
Premium
Moj komp
 
Roberto's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,541
Imam Ubuntu dual boot, upravo sam obrisao, sve šljaka ok
Thanks.
__________________
i9-10850K / asrock z490 taichi / 64gb DDR4/ 1gb ssd / 4 tb wd hdd / Gigabyte 6600xt /
Roberto je online   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na