Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Storage > Optički uređaji
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 15.01.2007., 10:51   #1
ixy
Premium
 
ixy's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: šibenik
Postovi: 86
Question NEC DVD pržilica, nešto čudno se dešava

do prije nekoliko dana sam imao Pioneer 110D, jedno vrijeme je radila ko sat, sad mi komp ju uopće ne kuži dobro. mislim, prepozna on nju, ali brzina čitanja je ono 0.5X (????). mislio ja da se pokvarila pržilica, odem u Hg-a dadu mi novu 111D, kad ono s njom ista stvar. komp mi je gluh na pioneer. odem ja opet u HG-a dadu oni meni Nec pržilicu ND-4571. i sad, ona radi dobro u svim područjima , osim u prženju dvd-a! ona isprži dvd, ali to traje nekih 30-ak min., sa pioneerom sam pržio 8min. stvar je u buffer levelu, koji ne može zadržati konstantno neki postotak, već non-stop ide gore-dolje.......: nono :






ako netko zna pomoći i reći mi zbog čega se ovo dešava..............

THX i pozzz
ixy je offline   Reply With Quote
Staro 15.01.2007., 10:54   #2
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,505
Staviti uređaj sam na kana i isprobavat jumpere (master i cable select), drugi kabel, drugi IDE kanal, provjera dal je u PIO modu, provjera kod nekog drugog...
__________________
"Everything with a heartbeat can knock you down"
Vuco je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 15.01.2007., 11:03   #3
igorba
Moderator
Moj komp
 
igorba's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: Đakovo
Postovi: 1,817
Provjeri radi li ti prža u PIO ili DMA modu. Control Panel -> System Properties -> Hardware -> Device Manager -> IDE ATA/ATAPI Controllers, nađi kanal na kojem se nalazi prža (primary ili secondary) -> Properties -> Advanced Settings i tu pogledaj šta piše pod Current transfer mode. Moralo bi biti DMA (Ultra DMA...) a ne PIO. Ako piše PIO, odaberi iznad toga DMA if available, OK, OK, restart, pa vidi hoće li se promijeniti.

Primjer:


Drugo, uključi si u Neri prikazivanje stvarne trenutne brzine snimanja (File -> Options -> Misc -> Show real recorder...), čisto da znaš kojom ti brzinom snima.

Treće, nemoj raditi ništa (intenzivno) tijekom snimanja DVD-a.
__________________



KANTA: Fractal Design Core 3000 - AMD Ryzen 7 5800X (w. Dark Rock 4) - Asus TUF Gaming B550 Plus - Sapphire RX570 ITX 4GB - 2×16GB Corsair Vengeance LPX DDR4@3600 CL16 - Corsair TX550M - Samsung 980 Pro M2 1 TB - Samsung 970 EVO Plus M2 2 TB - 2*WD Red Plus 4TB (WD40EFZX) - Monitor Dell S2721DGFA - Logitech G602 miš + Logitech Media 600 tipkovnica - Altec Lansing 221 zvučnici

igorba je offline   Reply With Quote
Staro 15.01.2007., 11:04   #4
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,578
Nešto mi smrdi na probleme s kompom. Poslušaj Vucu i ako kod drugih dobro radi, ne gine ti reinstal vindoza.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na