Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Kućišta, napajanja i modding > Kućišta i napajanja
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 25.07.2003., 18:01   #1
medo
#erase startup-config
Moj komp
 
medo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,004
Heatpipe

palo mi nešto na pamet. htio bi CPU cooler montirati izvan kučišta, a toplinu odvoditi Heatpipeom. s tim bi dobio to da se toplina sa proca isijava izvan kučišta, a ne unutar njega. dodatni ventovi na kučištu su gnjavaža i usuvači prašine, pa mi ovo izgleda mnogo bolje, jer izvana mogu zakačiti ogroman pasivni hladnjak od klima uređaja recimo i zavarit ga na zadnju stranu kučišta

samo, gdje kupiti heatpipe.... :confused:
__________________
"It's not a bug, it's a feature!"
1N6pJsvusP7afu23qs1uBscK16wfcG7C8m
medo je offline   Reply With Quote
Staro 25.07.2003., 18:40   #2
marac
Premium
 
marac's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: zg
Postovi: 2,030
Re: Heatpipe

Citiraj:
Originally posted by medo

samo, gdje kupiti heatpipe.... :confused:
Ma kakav heatpajp to solo napravis s bakrenim cijevima!
marac je offline   Reply With Quote
Oglas
 
Oglas
Oglasni prostor

Staro 25.07.2003., 22:49   #3
horza
ono ispred konpjuktora
Moj komp
 
horza's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2003
Lokacija: zagreb
Postovi: 3,659
ili još bolje s plastičnim. barem toga ima za naći.
__________________

Horza (death dwarf)
birthsign: rebel

character perks
+95 excel organisation, +50 weather resistance, -20 energy, -35 image of reality, -80 house choirs

major skills
open-source, discussion, self-hypnosis, poetry, schtulichism

greater powers
final waves (alcohol hypnosis +30, self)
bat brotherhood (skip sleeping, -20 energy/night)
misunderstanding jokes (demoralise +50 in 30ft radius)
summon unknown female (demoralise +75 on target)

artifacts of choice
tv remote (hibernate +20 on self)
lounge chair (fortify sleeping +60 on self)
linux (destabilise system +45 on target)

little is known about this dwarf. he is known to be active overnight and unpredictable.
Cyrodiil citizens have witnessed him in a "thompson" tavern near his lair.
horza je offline   Reply With Quote
Staro 28.07.2003., 15:20   #4
dpajur
PC Ekspert
 
dpajur's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2000
Lokacija: Luksemburg
Postovi: 694
kaj ti nije lakse slozit vodeno? mislim to sa heatpipe-om, unutra ide plin koji na relativno niskoj temperaturi mijenja agregatno stanje. kak bus do toga doso i kak ces ga upumpat u cijevi da ti unutra ne udje zrak to neznam.

s druge strane, heatpipe je koncipiran na tome da se taj topli plin dize, te ulazi u radijator gdje se hladi, opet pretvara u vodu i pada u donji dio gdje je procesor. to znaci da ga nemozes ugraditi okomito itd. a i performanse su ogranicene sa temperaturom pri kojoj tekucina prelazi u plin, ako je to recimo 50C, onda ce ti se temperatura cijelog coolera na procesoru morat popet na 50C da bi se tekucina pretvorila u plin i otisla u radijator.

sa vodenim hladjenjem nemas tog problema, vec pumpa tjera tekucinu kroz rashladni sistem. dakle ima efekta od samog pocetka rada.
__________________

Intel Xeon X5550
Asus Rampage II Extreme
6GB Corsair Dominator GT
PowerColor Radeon PCS+ 5870
Samsung PM800 256GB SSD
Samsung F3 EcoDrive 2TB
Seasonic X750
Silverstone TJ-07
Dell U2311H

Cooling:
Thermochill 140.3
Fractal Design 140x3
EK Supreme HF
EK 5870FC v2
Laing DDC 3.25 + EK DDC Top v2
EK Multioption 250
mCubed T-Balancer XL
Build Log
dpajur je offline   Reply With Quote
Staro 28.07.2003., 15:46   #5
greg SE
Premium
Moj komp
 
greg SE's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 5,231
Citiraj:
Originally posted by dpajur
performanse su ogranicene sa temperaturom pri kojoj tekucina prelazi u plin, ako je to recimo 50C, onda ce ti se temperatura cijelog coolera na procesoru morat popet na 50C da bi se tekucina pretvorila u plin i otisla u radijator.

sa vodenim hladjenjem nemas tog problema, vec pumpa tjera tekucinu kroz rashladni sistem. dakle ima efekta od samog pocetka rada.
ovakoj glupoisti se nebi nadao od tebe ali eto, desava se....
pa i ovdje je efekt od pocetka rada - sta mislis kako se ta tekucina zagrijala do tih 50 stupnjeva????'lozila drva????normalno da je uzimala toplinu od proca sto joj je naravno i uloga.....efekt zasigurno nije kao kad je postupak stalan dakle moglo bi se reci da malo slabije hladi u startu ali nosnovu toga stvar radi jer da postaje plin na 20 stupnjeva nebi bilo koristi od svega....
usprkos tome nemoze se to navesti kao mana jer posto nema cirkuliranja tekucine kao kod vodenog zeljena temperatura postici e se vrlo brzo....kod vodenog bi stvarno dugo trebalo da temperatura dostigne 50 ali tamo to nije ni cilj......

sve u svemu cijela ideja toga mi je ultra glupava ali lupetas brale
inace, po meni bi bilo zanimljivije napraviti vanjsku jedinicu koja bi upuhivala velike kolicine zraka u komp, tako bi se eliminiralo od 60-80% buke koju stvaraju cooleri (koje bi mozda i ostavio ali na cca 2000 okretaja, dakle bili bi besumni) a sistem bi bio potpuno siguran, vrlo jeftin i jednostavan za napraviti.....
vec sam bio tako nesto postao ali nije bilo komentara, cak ni losih pa nisam nikad ni pokusao
greg SE je offline   Reply With Quote
Staro 28.07.2003., 16:04   #6
medo
#erase startup-config
Moj komp
 
medo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,004
Citiraj:
Originally posted by dpajur
sa vodenim hladjenjem nemas tog problema, vec pumpa tjera tekucinu kroz rashladni sistem. dakle ima efekta od samog pocetka rada.
da, ali imaš drugih problema poput curenja vode zbog slabijeg dihtanja, pa korozije u slučaju da zrak nije ispuhan. znam, reči češ da to treba odzračiti i dobro zadihtati. ali i cooleri bi trebali tihi, pa ih 95% to nije.

a da ne spominjem da sa vodenim mogu zaboraviti nošenje kučišta na LAN partyje, jer tank sa rashladnom tekućinom ne želi da mu se kučište naginje i trese...
__________________
"It's not a bug, it's a feature!"
1N6pJsvusP7afu23qs1uBscK16wfcG7C8m
medo je offline   Reply With Quote
Staro 30.07.2003., 19:18   #7
Rulac
aaaa
 
Datum registracije: Jul 2002
Lokacija: Velika Gorica
Postovi: 93
Ma nema to veze, ja sam svoje kuciste furao na lan i nema problema s time, vozio sam se sa frendom brzo tak da je kuciste plesalo po sicu otraga, jedina je bojazan da ti se disk ne osteti
__________________
Rulac je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na