Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 09.07.2003., 22:34   #1
violeta
Registered User
 
Datum registracije: Jul 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 35
Question Pitanje vezano uz bs player.

Pošto sam ja početnik i ovo mi je sve novo imao bih jedno pitanje vezano uz bs player. Naime prije par dana načuo sam da postoji mogućnost gledanja filma u VCD formatu preko bs playera.Ja znam da takovi format mogu otvoriti sa power DVD-om ali tada nemogu koristiti titlove. Stoga me zanima dali je to uopće istina za bs player te ako je što moram instalirati da bi to funkcioniralo propisno te me još zanima koji je najbolji paket codeka te program za usklađivanje brzine titlova(jer ponekad mi titlovi kasne i do 1-2 minute). Unaprijed zahvalan
violeta je offline   Reply With Quote
Staro 09.07.2003., 23:54   #2
Kova
***2CROwded***
 
Kova's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2002
Lokacija: Cro
Postovi: 1,610
Sada si ti toga napitao

Prvo i osnovno malo prouči taj BSPlayer !

Imaš kada klikneš desni gumb miša Load Subtitles, tako da možeš učitati titlove ! (to si pitao iako vidim da to znaš)

A što se tiče kašnjenja, nešto nije ok ako ti kasni, probaj skinuti drugi subtitle.. Možeš ručno pisati vremena ako znaš s time baratati..

Što se tiče codeca, mislim da ti nitko nemože reči koji je paket dobar, najbolji i sl. Jer neki će filmovi raditi s jednim, jedni s drugim i tako dalje..

Gjde možeš nabaviti!? Daj napiši DivX u google i uživaj u čarima interneta ! A isto tako i za Xvid !

Ako ti trebaju linkovi za hr subtitlove ili codece javi
Kova je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 10.07.2003., 23:18   #3
violeta
Registered User
 
Datum registracije: Jul 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 35
Kao prvo želio bih se zahvaliti KOVI koji je jedini skupio hrabrosti , znanja i dobre volje da bar pokuša odgovoriti na moja pitanja. Istina je da sam toga puno pitao ali po meni je to logičnije negoli da postavljam 10 zasebnih pitanja.KOVA ja ti znam da mogu na bs player koristiti titlove ali ti očito nisi dobro razumio moje pitanje koje je bilo postavljeno a ono je glasilo dali postoji mogućnost gledanja filma u VCD formatu preko bs playera jer tako bih mogao koristiti titlove jer kada gledam takav film preko power DVD-a tada nemogu koristiti titlove.Što se tiče codeka ja ti ih imam barem 10-ak na CD-u ali sam čuo od jednog poznanika koji se bavi profesionalno instaliranjem softwera te mi je on rekao da koristim samo jedan paket codeka kako se oni nebi mješali te mi stvarali probleme pa sam zato postavio pitanje vezano uz codeke jer sam mislio da postoji nekakav poseban paket codeka koji bi bio među boljima. Pošto ja to nisam znao i nisam od onih tipova što čuju odmah u to povjeruju zato sam postavio to pitanje na forumu jer mislim da zato i služi ovaj forum kako bismo pomogli jedni drugima.Još jednom puno hvala i čujemo se.POZDRAV
violeta je offline   Reply With Quote
Staro 11.07.2003., 01:00   #4
msvrtan
..
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,735
1) sta ti ocekujes odgovor unutar sat vremena? malo teze...
2) ja neznam za tu opciju u bsplayeru..svi moji frendovi koriste poverdvd..ja izbjegavam takve fajlove
3) imas programa koji se daju instalirati koji sluze samo za pustanje titlova...jedan se zove/zvao se g400...navodno samo za matroxice ali je meni radio i na drugim grafikanerima...
msvrtan je offline   Reply With Quote
Staro 11.07.2003., 13:06   #5
Kova
***2CROwded***
 
Kova's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2002
Lokacija: Cro
Postovi: 1,610
Violeta želim ti dobrodošlicu na ovom forumu

Da imaš pravo nisam bio shvatio pitanje, sada mi je jasno.

Dobro ti je rekao frend, ako imaš više codeca u većini će se sukobiti..., pa nije bezveze profić

A što se tiće VCD, hm ... nisam probavao, tako da ti ne bih znao odgovoriti, nemam takvih problema koristim Win Media Player i Bsplayser i za sada mogu sve gledati s titlovima..., a VCD kada sam imao film u VCD-u, nije mi trebao prijevod

Odakle ti uopće Titlovi za VCD?! Osim ako misliš na originalni DVD?
Kova je offline   Reply With Quote
Staro 11.07.2003., 13:43   #6
greg SE
Premium
Moj komp
 
greg SE's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 5,231
prvo znam da netreba napdati nove na forumu ali jebote sta ti mislis???da je ovo chat????
pa nevise svi po cijeli dan i cekaju da netko napise pitanje, vecina skoci jednom dnevno na forum.....
a sad - BS moze prikazivati titlove i na vcd filmovima koliko se sjecam, ja sad koristim onaj mv2 koji je netko nedavno bio preporucio, program je super.istina, vecinu filmova koje imam u tom formatu netreba prevoditi jer dovoljno znam njemacki
od paketa codeca mozes staviti nimo codec pack, on je vjerovatno najbolji....normalno nemoras instalirati sve sto ti on nudi, samo najvaznije audio video codece, ostale ako ti bas podleti neki film kodiran u njima jer ih nevalja imati previse
inace svrtan je dobro rekao - u slucaju da ti stvarno nijedan program neda tittlove na vcd-u moze koristiti taj g400 plugin, mislim da je sastavnio dio nimo-a.....
za titlove ako ti bjeze a nemozes naci ispravne ili mozes skiniti neki subtitle editor i promijeniti brojke s njim (malo brojanja, pustis film i kad netko nesto kaze stopas kolko ce biti potrebno da je pojavi prijevod za to i tu brojku uneses u editor) ali i vecina novijih playera (za bs nisam siguran, on mislim ne) daje ti mogucnost da to promijenis, dkale da titlovi kasne ili zure xxx sekundi/framova
greg SE je offline   Reply With Quote
Staro 12.07.2003., 00:20   #7
violeta
Registered User
 
Datum registracije: Jul 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 35
Lightbulb

Što se tiče pitanja koje je postavio GREG SE , nisam mislio da je ovo chat niti da vi cijeli dan provodite na internetu te čekate kada će netko postaviti pitanje. Ja sam pitao što sam imao za pitati a onj tko želi može odgovoriti jer nitko nije prisiljen da mora odgovoriti na pitanje pa tako ni ti.
violeta je offline   Reply With Quote
Staro 12.07.2003., 00:26   #8
msvrtan
..
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,735
Citiraj:
Originally posted by violeta
Kao prvo želio bih se zahvaliti KOVI koji je jedini skupio hrabrosti , znanja i dobre volje da bar pokuša odgovoriti na moja pitanja.
a kak da ovo komentiram ... i to ni sat vremena nakon postanja pitanja...
msvrtan je offline   Reply With Quote
Staro 12.07.2003., 11:23   #9
miato
(°_°)
 
miato's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Samobor
Postovi: 3,249
Citiraj:
Originally posted by greg SE
...ali i vecina novijih playera (za bs nisam siguran, on mislim ne) daje ti mogucnost da to promijenis, dkale da titlovi kasne ili zure xxx sekundi/framova
konkretno, za takve stvari ti je ok Radlight
__________________

Toshiba m200 TabletPC + Samsung 205BW
miato je offline   Reply With Quote
Staro 31.07.2003., 23:27   #10
Kazan
Registered User
 
Datum registracije: Jul 2003
Lokacija: Croatia
Postovi: 17
Rjesenje za titlove ti je jednostavno, idi na dvd.box.sk(bez www) i skini RadLight isti player kao BsPlayer ides na Load Subtitles kad to napravis ides desni klik pa na opciju advanced pa na subtitles i onda imas opciju SET SUBTITLES DELAY tamo stavis na sekunde i malo se igras vec otprilike stavis kolko sekundi prije ili poslije .
Kazan je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 01.08.2003., 00:45   #11
Veky
...
Moj komp
 
Veky's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,950
Citiraj:
Originally posted by Kazan
Rjesenje za titlove ti je jednostavno, idi na dvd.box.sk(bez www) i skini RadLight isti player kao BsPlayer ides na Load Subtitles kad to napravis ides desni klik pa na opciju advanced pa na subtitles i onda imas opciju SET SUBTITLES DELAY tamo stavis na sekunde i malo se igras vec otprilike stavis kolko sekundi prije ili poslije .
Hvala stari, bas to mi treba.
Veky je offline   Reply With Quote
Staro 01.08.2003., 01:13   #12
Veky
...
Moj komp
 
Veky's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,950
Jebote irud, Radlight instalira spyware na kompjuter, zajebi to.

Znate neki drugi player koja dopusta namjestanje tog subtitle delaya?
Veky je offline   Reply With Quote
Staro 01.08.2003., 01:19   #13
Black Dragon
Premium
Moj komp
 
Black Dragon's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Agram
Postovi: 2,974
RadLight3R5_1 je onaj zadnji kojem možeš reći ne želim spayware da mi se instalira i podržava pluginove za pojačanje zvuka, ac3, ... Mada je po meni pametnije uzeti SUBTITLEEDITOR od PaJa i podesiti titl kako želiš, možeš ga prepraviti, ma možeš napraviti i lobotomiju na titlu ako želiš Ja s njim krpam, popravljam i podešavam sve titlove 248 KB upotrebljivog softwera
__________________

Some men aren't looking for anything logical. They can't be bought, bullied, reasoned or negotiated with. Some men just want to watch the world burn.
Black Dragon je offline   Reply With Quote
Staro 01.08.2003., 02:05   #14
Veky
...
Moj komp
 
Veky's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,950
Ja sam snjimio Subtitle Workshop i radi ko beba. Fino sam namjestio delay i voila.
Veky je offline   Reply With Quote
Staro 01.08.2003., 16:53   #15
Nik
Premium
Moj komp
 
Nik's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: Zg
Postovi: 453
Re: Pitanje vezano uz bs player.

Citiraj:
Originally posted by violeta
. Naime prije par dana načuo sam da postoji mogućnost gledanja filma u VCD formatu preko bs playera... Stoga me zanima dali je to uopće istina za bs player te ako je što moram instalirati da bi to funkcioniralo propisno te me još zanima koji je najbolji paket codeka te program za usklađivanje brzine titlova(jer ponekad mi titlovi kasne i do 1-2 minute). Unaprijed zahvalan
VCD ove mozes bez problema gledati u BS playeru, kao i u vecini ostalih (micro DVD player, Win Media Player...), kliknes na open i nadjes file "Avseq01.dat" sto je u stvari film (najveci file na cd-u).

Paketa ima gro, a Nimo codec pack ima sve sto ti treba ( i ono sto ne treba) za gledanje filmova,pa ako poinstaliras sve sto se u njemu nudi imas veliku mogucnost da dodje do sukoba codeca/filtera i sl. Zato ti kao pocetniku preporucam da skines ffdshow i instaliras sve sto ti on nudi i to ti je dovoljno za gledanje velike vecine divx/xvid naslova. Uz ffdshow dobro je instalirati i divx antifreeze.

Programa za ustimavanje titlova ima hrpa, meni je najdrazi Ultimate subtitle converter.
Nik je offline   Reply With Quote
Staro 07.08.2003., 22:55   #16
wal
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2003
Lokacija: wien
Postovi: 1
decki su ti odgovorili sve a posto si novi ,nemislim na forumu i ja sam, sigurno ces za nekoliko dana imati problema i sa xvidom neko je rekao instaliraj ffdshow on podrzava sve a ja bi samo usput preporucio dobru stranicu za to i za titlove www.titlovi.com,na njoj imas sve potrebne softwere za to sto te zanima
wal je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na